Forum Forum finansoweInne

Drogi frank? NBP nie zamierza interweniować

Drogi frank? NBP nie zamierza interweniować

Money.pl / 2011-06-17 14:00
Komentarze do wiadomości: Drogi frank? NBP nie zamierza interweniować.
Wyświetlaj:
jajco / 213.146.53.* / 2011-06-28 20:12
Chlopaki rzadzące chcą pomóc to zabawne ,po wyborach zmienią zdanie, Belce byłemu ministrowi finansów zyczymy powrotu na uczelnie np. w Białej Podlaskiej.
mikserowany / 193.93.204.* / 2011-06-21 18:38
Ten belka to prawdziwy bezczel i gbur. Gdybyście widzieli jak on się na codzień zachowuje i jak traktuje ludzi. Dla takich buraków nie warto mieć szacunku, nawet jeśli nają tytuły naukowe. I co z tego, skoro belka udowadnia, że z tytułem naukowym też można być świnią...
mikserowany / 193.93.204.* / 2011-06-21 18:32
Zupełnie nie rozumiem, dlaczego rząd i bank centralny nie bronia stabilności złotówki, która podąża tym samym spekulacyjnym torem co EUR. A przecież ponoć nasza gospodarka jest stabilniejsza i w lepszej kondycji niż 'średnia europejska'. To dla mnie brak profesjonalizmu, krótkowzroczność i w efekcie typowo polska bylejakość jak zwykle. A może zamiast 700 tyś. rodaków i ich rodzin (na pewno są zadowoleni z postawy rządu i nbp) bronimy eksporterów, którzy jeśli są mądrz już dawno zahedgowali ryzyko kursowe i w dodatku to SAME RODZIME firmy. Nie, nie ma wśród nich wogóle zagranicznego businessu, który inwestując w PL z założenia przewidział w działalności lokalne ryzyko walutowe. Po co im to ułatwiać, kosztem polskich rodzina????
www.polskizloty.pl / 109.152.112.* / 2011-06-19 19:53
Frank szwajcarski od kilku tygodni testuje silny opór w postaci szczytów z lutego i marca 2009 roku, a także lutego 2011 roku.

Bariera jest bardzo silna i będzie trudna do pokonania.
Niedźwiedzie zwierają szyki :)
mistrz_wro / 78.8.137.* / 2011-06-17 19:46
Spokojnie, trzeba obserwować sytuację i zobaczymy co się będzie działo, ale aktualnie chyba nie warto przewalutowywać kredytu... gdyby ktoś się nad tym zastanawiał warto przeczytać załączony artykuł:
http://inwestornia.blogspot.com/2011/06/kredyt-we-frankach-goracy-temat.html
700 tyś kredyciarzy / 77.253.142.* / 2011-06-17 14:57
Brawo, to znaczy że nie trzeba spłacać tych kredytów to wtedy coś z tym zrobią, zaczną dostrzegać problem.
Na Węgrzech ok. 100tyś rodzin ma problem ze spłatą kredytów frankowych. Rząd zamrozi kurs franka dla tych kredytów na poziomie równym 2,66 zł/Chf.Różnicę wynikającą z rzeczywistego kursu, Węgrzy zaczną spłacać najwcześniej od 2015r, a może później.
W Polsce kredyty walutowe ma 700tyś osób, ale rządzący nie widzą podobieństwa do Węgier.Pewnie tak bo u nas kredytobiorców jest 7 razy więcej.A problem zamiata się pod dywanik, a może tak trzeba.
Może komuś zależy żeby za free przejąć nie tylko wyspy w Grecji ale również nieruchomożci np. w Polsce?
CHF FAN / 212.160.87.* / 2011-06-17 14:27
W marcu 2007 wziąłem kredyt na 630000PLN. Rata 1300CHF=3200. Dzisiaj rata 926CHF=3200 i do spłaty 700000.
Dziwne, że wszyscy piszą o jakiś kosmosach. Bank DB. Może o to chodzi?
legalna blondynka bezpartyjna / 86.179.237.* / 2011-06-17 14:18
aja myslalam,ze NIERADA PP nie otrzasnie sie z trendu 6 podwyzek w roku... a tu sie okazuje,ze teoria ekonomii sprzead 20 lat jednak zawodzi, tzreba obserwowac swiat i myslec niekonwencjonalnie, okazuje sie,ze nic nie powstrzyma spadku zlotowki i po co ludziom utrudniac zycie i jeszcze do tego podnosci 6 razy stopy do roku. chyba ze zalezy NIERADZIE na kompletnym zastoju gospodarczym i szybkim przejsciu do wariantu Grecji.
Jacqb / 2011-06-17 14:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
w jakich my czasach zyjemy.. Nowa ekonomia, czyy moze retroekonomia.. Kraje swiatowej potegi gospodarczej (mimo wszystko mozna tak nazwac UE) posiłkuja się mrożeniem kursow walut, nie splacaja zobowiazan, przeprowadzaja bezowocne reformy rodem z socjalizmu (przepraszam ale greckie uciskanie ludu pracujacego tylko z tym mi sie kojarzy).. Chyba powininem wrocic na uczelnie, bo do tej pory MPS traktowalem tylko jako ciekawostke... a tu trzeba sie przygotowac na "Nowe"!!
Marek6666222 / 213.17.138.* / 2011-06-17 14:32
Może nie zauważyłeś że artykuł jest poświęcony kursowi franka w kontekście spłaty kredytów. Warto zrobić krótką wyliczankę. Jeśli ktoś wziął w dołku franka kredyt po kursie średnim powiedzmy 2,2 zł albo taki sam kredyt w pln to jak wygląda rata kredytu w obu przypadkach?? I tu zaskoczenie - rata za kredyt złotowy uśredniona od września 2008 do dziś jest NIŻSZA przy kredycie we Frankach. Libor3M 0,18% albo WIBOR 6M 4,6% - prosta wyliczanka. Jasne że boli wzrost kwoty kredytu w przeliczniu na Pln, ale artykuł jest o tym czy ludzie mają z czegoi spłacać kredyt. Wniosek - jeśli było ich stać na kredyt złotówkowy to nie powinni mieć kłopotu ze spłatą kredytu we frankach.
Jacqb / 2011-06-17 14:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
No i jak slyszymy generalnie tych klopotow nie ma.. A ze ponizej sie rogadalem to tylko podsumowujac: decydenci nie pozwalaja dzialac rynkowi i udaja ze sa w stanie go oszukac. A ja mowie do czasu.. Tylko koszty sie zwiekszaja.
strzelec / 2011-06-17 14:27 / Bywalec forum
Czy byłeś kiedyś w Grecji ja miałem okazję tam pracować, TEN NARÓD TO TYLKO NA ODPOCZYNKU LECI. Cały czas by tylko świętowali, odpowiedzialność 0. Mówisz lud uciskany, oni mają prawo głęboko w poważaniu, tak jak cała północna afryka. Tylko że Afryka ma ropę i stać ich na lenistwo a Grecja ma zabytki i figę z makiem :). Okradali Państwo lepiej jak Państwo nasze okrada nas, teraz za to musimy Płacić my wszyscy na ten lud uciśniony.
Jacqb / 2011-06-17 14:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Byłem w Grecji i tez to widzialem i mi sie podobalo, bo kto by nie chcial tak zyc. Jasne ze zmiana mentalnosci jest konieczna.. Ale chodzi mi o konstrukcję i filozofie obecnie stosowanej ekonomii. Olbrzymi kryzys finansowy zostal spowodowany oderwaniem instrumentow finansowych od rzeczywistosci. Zupelna wirtualizacja i skrajne lewarowanie generowaly przez wiele lat niebotyczne zyski instysucjom finansowym (ktore najwyrazniej zostaly smacznie przejedzone bo). Przy zalamaniu trendu te same instytucje nie mialy pieniedzy na pokrycie zobowiazan. Najpotezniejsze banki musialy byc ratowane przez państwa czyli obywateli. Dzis Banki znow maja sie swietnie, a my wszyscy jestesmy biedniejsi. Teraz sytuacja bedzie sie powtarzala i problemy zadluzen panstw znow rozwiaze lud pracujacy za posrednictwem finansjery (tu m.in. klania sie zaproszenie prywatnych inwestorow do przejecia zobowiazan greckich). Kolo sie zamknie kiedy bankierzy wykupia panstwowy majatek zadluzonych panstw. A najsmieszniejsze w tym wszystkim jest to ze zrobia to za pieniadze, ktoreod nich otrzymaly.. Ja juz sie usmialem..
lik / 195.117.116.* / 2011-06-17 14:12
Pojedziecie na zieloną wyspę to sobie zarobicie cwaniaczki. Trzeba było nie słuchać mądrali z PO.
kress / 91.193.208.* / 2011-06-17 14:00

Nie ma powodów do paniki - uważa Belka.

Przy jego zarobkach na pewno nie. Dostaje tylko kasy, że nie musi się martwić o inflację, a o kredytach to pewnie tylko z książek wie, bo sam nie musiał nigdy żadnego zaciągać.
legalna blondynka bezpartyjna / 86.179.237.* / 2011-06-17 14:22
zdziwilbys sie, tacy ludzie ktorzy zarabiaja maja najwicej kredytow,bo kase inwestuja, a pieniadz robi pieniadz, jaki balwan zarabiajacy po kilkanascie tysiecy zlotych miesiecznie trzyma kase w banku i nie bierze kredytu???? to ten jest balwan, szkoda tej wyplaty na niego.
legalna blondynka bezpartyjna / 86.179.237.* / 2011-06-17 14:24
roznica jest taka tylko,ze oni kredyty biora zagranica , tam jest dostep do 2 razy tanszego kapitalu i lepsza oferta finansowa, kto byl to wie i tacy ludzie to wlasnie robia.Dla Ciebie kredyt jest w Polsce do wziecia:-)
Edwardo / 2011-06-17 14:17 / Bywalec forum
No jasne , a poco maja interweniować , lepiej podnieść stopy porcentowe, a co tam, przeciez im żyć i tak będzie dobrze!!

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: