Forum Polityka, aktualnościKraj

Drogi i długi kurs za karę dla piratów drogowych

Drogi i długi kurs za karę dla piratów drogowych

Wyświetlaj:
ździcho / 213.238.77.* / 2010-08-25 11:29
Proponuję klaksony ciągłe zsynchronizowane z szybkościomierzami (60km/h - 60dB, 140km/h - 140dB, dla ciężarowych 60km/h - 120dB, 140km/h - 280dB). Wszyscy wtedy będą SPIERRRDALAĆ z drogi i będzie można spokojnie piratować bez ryzyka pozbawienia kogoś zdrowia lub życia. Wtedy kary okażą się bezzasadne. Acha byłbym zapomniał - pierwszeństwo przejazdu według masy pojazdu - cięższy ma pierwszeństwo. Zastosujmy prawo doboru naturalnego Darwina na jezdni.
melanoma / 178.36.126.* / 2010-08-23 16:32
Ograniczenie pojemności do 800 ccm, odcięcie paliwa przy prędkości powyżej 100 kmh i problem z głowy. Mniej wypadków, mniej ofiar, mniejsze zużycie paliwa. A policja i straż miejska zajmie się czymś bardziej pożytecznym niż ustawianie suszarek na dwupasmowych, niezamieszkałych wylotach z miast.
ździcho / 77.254.168.* / 2010-08-23 20:37

Ograniczenie pojemności do 800 ccm, odcięcie paliwa przy prędkości powyżej 100 kmh i
problem z głowy.

Pomysł dobry, tylko nikt tego nie wprowadzi w życie. Nie dopuszczą do tego koncerny samochodowe, których istotą funkcjonowania jest prześciganie się w osiągach pojazdów, które produkują. Producent wychodzi naprzeciw potrzebom piratów właśnie w pierwszej kolejności (ABS,wspomaganie układu kierowniczego, przyspieszenie), w następnej zaś tym klientom którzy chcą mieć wozy wygodne lub oszczędne. Handel bazuje przede wszystkim na adrenalinie, więc producenci koncentrują się na osiągach przede wszystkim. Za piratowanie (szczególnie w terenie zabudowanym) odsiadka i koniec, bo to świadome targanie się na czyjeś życie lub zdrowie To jest to samo co bieganie z pistoletem po mieście i strzelanie ostrymi w powietrze.
Kim Ir Sen / 178.36.126.* / 2010-08-23 23:21
Jeszcze lepsze od wyrywkowych kontroli będą GPS-y w każdym samochodzie. Na koszt właściciela. Zamiast bawić się w kotka i myszkę, pan policjant wydrukuje raport w wybranego odcinka czasu jazdy. Nie potrzeba zdjęć, nagrań, pościgów. Satelita śledzący każdego kierowcę pomoże wreszcie, raz na zawsze, zadbać o bezpieczeństwo na drogach i wykluczyć ze zdrowej społecznej tkanki osoby groźne i wywrotowe.
ździcho / 87.205.39.* / 2010-08-24 10:15
O, to jest dobre. Tylko jak zmusić kierowcę, żeby kupił sobie GPS?
Sen Kim Ir'a / 77.65.77.* / 2010-08-25 21:36
Tak samo, jak aby wymienił przepaloną żarówkę.
ździcho / 77.255.32.* / 2010-08-25 21:57

Tak samo, jak aby wymienił przepaloną żarówkę.

No, oczywiście, że ustawą. Tyle, że światło lub brak światła WIDAĆ. A w przypadku GPS sprawa się nieco komplikuje. Jak będzie sobie chciał jeden z drugim popiratować między 17:00 a 18:00 to sobie GPS wyłączy na ten czas i kto będzie wiedział, czy on wtedy jechał, czy garażował. Z tego powodu prawdopodobnie nikt nie będzie próbował zmuszać kogokolwiek do kupowania sobie takiego czegoś. No chyba, że będzie to GPS zsynchronizowany z zapłonem, ale o takim czymś jeszcze nie słyszałem.
Amerykanin / 83.7.246.* / 2010-08-20 06:48
Pani Kanclerz nakazuje przepisywac niemieckie przepisy, no i nie ma rady trzeba sluchac Berlina.
jakie państwo taka władza / 81.219.170.* / 2010-08-19 12:53
Wadliwe od 30 lat oznaczenie zmiany drogi jednopasmowej na 2pasmową Łódź,Zgierska -Biegańskiego powoduje trupy,wypadki.Wszyscy zamiejscowi jadą wieczorem pod prąd.Za milicji złote źródełko.Wpadało się na chwilkę i już była kaska.Porąbane rondo na Puszkina nazwali Inwalidów,bo wiedzieli co stworzyli.Jednokierunkowymi dokonali blokadyŚródmieścia.Fantazyjne krzywe białe linie przykrywane błotem i śniegiem.Debilenland.
kornelialubomirska / 2010-08-20 16:48
Drogi to u nas są fatalne! Na stu metrach jest 150 dziur. przede wszystkim
ździcho / 77.255.244.* / 2010-08-20 23:27

Drogi to u nas są fatalne! Na stu metrach jest 150 dziur. przede wszystkim

To ma swoje dobre strony. Nie jedziesz w zabudowanym 150 tylko 50.
ździcho / 213.238.69.* / 2010-08-19 13:15
Jasne! Jakby to wszystko zrobili dobrze, to by można było zapierrrdalać w zabudowanym 200km/h BO JA LUBIĘ ZAPIERRRDALAĆ, nie? A tak muszę się wlec
Wszyscy zamiejscowi jadą wieczorem pod prąd

Czyżby nieoznakowane? Nie wierzę.
ździcho / 77.254.57.* / 2010-08-19 00:02
Ale po kursie:
„Jade jade na motorze, wiater mi owiewa twarz...
mam na sobie czarne spodnie, a na brzuchu czarny pas.
Biere każde auto z boku, nikt dziś do mnie nie ma szans
błyszczy sie na słońcu motór, a na ramie wisi kask.
Ref.
Czy mnie słyszysz jade do Ciebie UJeeeeeee

Czarny kot mi przebiegł drogę już żem go na kole mioł
ale uciek mi na pole ino z buta żem mu doł.
Ryk motoru mnie podjarał, linke gazu w ręce mom,
jeszcze tylko cztery wioski i u Ciebe bede stoł.
Ref.
Czy mnie słyszysz jade do Ciebie UJeeeeeee

Hej dziewczyno rób zagryche, flaszkę ja w kieszeni mom,
wypijemy, pojadymy wiater poprowadzi nos.
Mówią żem jest Paranoid, a ja nie przejmuje sie,
jade co fabryka dała, jade jade do Ciebie.”
(Paweł Kukiz)
ździcho / 87.205.207.* / 2010-08-18 15:22
Znałem osobiście jednego pirata, który stracił obie nogi (najpierw jedną przy samych jajach, a potem w drugiej tylko stopę) w dwóch różnych wypadkach w odstępie 5 lat. Przestał piratować dopiero po 7 latach od utraty stopy. Z zasadniczej przyczyny. Zabił się na śmierć.
Co zatem proponuję? Przyłapanie pirata na gorącym uczynku - minimum 12 lat odsiadki ze skutkiem natychmiastowym + dożywotnia utrata prawa jazdy.
pitr / 193.106.84.* / 2010-08-26 00:30
Może od razu wieszać?
ździcho / 77.254.57.* / 2010-08-18 20:05
mądryś. pewnieś pirat
stan55 / 87.205.91.* / 2010-08-19 19:02
Chyba sie uderzyles w glowe ze skutkiem szkodliwym-- 12 lat za przekroczenie szybkosci? I dozywotnia utrata prawa jazdy? pewnie pracujesz w strefie budzetowej gdzie sie nigdy nikomu nie spieszy a placa nie zalezy od pracy. Prawda jest taka ze sznsa na ograniczenia piractwa jest rozgeszczenie ruchu przez budowe nowych drog i budowa sieci drog szybkich ( autostrad i drog ekspressowych) -- wtedy wiedzac ze za pol godziny dojedziemy do autostrady mozemy jechac ta droga dojazdowa zgodnie z przepisami. Natomiast majac w perspektywie jazde w zolwim tempie przez 300 km nie dziwota ze jak sie da to jedziemy szybciej aby cos nadrobic. Zreszta szkoda tu gadac-- wystarczy popatrzec na Niemcy gdzie nie ma ograniczen szybkosci an autostradach i jakos trup sie gesto nie sciele. Ci, ktorzy popieraja coraz wyzsze mandaty, proponuja kary wiezienia itd. to albo niedojdy z GDDKiA albo sfrustrowani nieudacznicy cierpiacy radosc z dopieprzenia innym bez wzgledu na powod
ździcho / 77.255.34.* / 2010-08-19 23:27

Natomiast majac w
perspektywie jazde w zolwim tempie przez 300 km nie dziwota ze jak sie da to
jedziemy szybciej aby cos nadrobic.

A przy okazji błysnąć publicznie osiągami swojej maszyny (no bo to blamaż, jak ktoś ma, powiedzmy, lamborgini diablo, a inni patrzą jak jedzie 50km/h), a szczególnie wyprzedzając atrakcyjnego współużytkownika płci przeciwnej (bądź tej samej jak ktoś nowoczesny i wyzwolony). Jak się tego NIE MA w perspektywie, to owszem jest wytłumaczenie. Ale jak się to MA w perspektywie, tak jak piszesz, to można wziąć na to poprawkę i inaczej rozplanować dzień. No chyba, że tę perspektywę traktujesz jako PRETEKST by przydusić z powodów wyżej wymienionych. Wiem co piszę, bo mieszkam w małym miasteczku z wąską drogą główną, na której jest ograniczenie do 30 km/h a w nocy tiry dują tędy ok 120 km/h i to konwojami jeden po drugim. Noc jest fajna bo w razie czego można zbiec z miejsca wypadku jak się kogoś zabije, świadkowe śpią. W dzień zaś piratują super bryki osobowe. Jak na razie giną tylko zwierzaki, ale ten pierwszy raz kiedyś będzie. Mam nadzieję, że tłumaczę tego komuś, kto kieruje się mottem:"Ograniczenia są głupie, bo JA lubię zasuwać"
wczoraj / 2010-08-18 14:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Przede wszystkim prędkość maksymalna zależna od umiejętności kierowcy, początkujący niech ma 50/godz. a doświadczony bezwypadkowo jeżdżący kierowca 70/godz.
A dupkom z sejmu, którzy uważają, że znają się na wszyskim mówię: Spieprzać dziady i dziadówki, gdzie jest ustawa znoszą konieczność świecenia, gdzie Qwa ekolodzy, zamiast przeciwko żabkom i protestujcie przeciwko zanieczyszczeniom.
a2d2 / 83.20.169.* / 2010-08-18 13:46
dla hien zawodowo zajmujących się kłamaniem i żerujących na podatkowym wyzysku ("polityków") ?
Śledź / 83.31.70.* / 2010-08-18 13:44
jest w stanie ukrucić harce pirackie na drodze. Przeciez istnieje ciche przyzwolenie praktycznie całego społeczeństwa na przekraczanie przepisów drogowych. Także prawie wszyscy je przekraczają. Ten brak poszanowania ustalonego prawa powoduje wiekszośc wypadków.
uważam ze dopiero mandat od 3000 do 5000 zł (trzy tysiace - pięć tysiecy) przyprawiajacy o zawał skutecznie powstrzymałby ten pęd do szybkości. Dozwolona szybkość przekracza sie z rozmysłem a nie przez przypadek. Z tych mandatów przeznaczyłbym 80 % na doposażenie policji w nieoznakowane radiowozy z radarem a pozostałe 20 % na poprawe stanu dróg. I sprawa byłaby załatwiona. Ale nie zrobia tego posłowie bosami przekraczają.
jakub2 / 87.96.113.* / 2010-08-18 23:07
Jesteś pewnie milcjantem z PRL i jeszcze chcesz doposażenia, pewnie też do emerytury?
tez kierowca / 84.10.172.* / 2010-08-18 15:54
Sledziu, zal mi takich ludzi jak ty, dlaczego nie wspomisz o zapomianych znakach drogowych, ktore ograniczaja predkosc w miejscach gdzie to jest niepotrzebne o dziurach na drogach, pazernosci policji i strazy miejskiej . Dzis wszystkim sie spieszy. ... Idac dalej twoim tokiem myslenia to za wykroczenia posylac sie powinno do obozow pracy , a moze i kara smierci nie byla by zbyt surowa...
ździcho / 77.254.57.* / 2010-08-18 23:24

Dzis wszystkim sie
spieszy.

Trzeba wcześniej wstawać. W piratowaniu nie ma nic złego, bo ja lubię piratować, no nie?
fdsfsfs / 193.109.225.* / 2010-08-18 16:28

Dzis wszystkim sie spieszy.

A idąc Twoim tokiem myślenia powinniśmy przyzwalać na to, żeby ludzie np. kradli - "bo dziś każdy ma mało". Pomyśl trochę.
jerz jeży / 195.250.37.* / 2010-08-18 13:54
popieram i zgłaszam Cię do sejmu jako kandydata na posła :)
brrr / 77.252.253.* / 2010-08-18 14:14
chyba na kolejnego osła, bo tylko tacy w Sejmie RP się znajdują
nok / 77.253.123.* / 2010-08-18 17:31
Czego można ( kierowcę ) uczyć na długim i kosztownym kursie ?
Znaki drogowe zna, przepisy też, prowadzić pojazd potrafi, bo przważnie tacy przekraczają prędkość. Prędkość to rzecz względna. Jechałem w Warszawie w nocy (3 nitki w każdą stronę) i znak do 50 km/h, a obok mnie policja i oni jechali 50 i ja. Po horyzont pusta trasa ! Patrzyliśmy na siebie, oni się śmiali (mają czas) a mnie krew zalewała, bo ósma godzina za kółkiem.
Może w dzień tam jest niebezpiecznie, ale w nocy ?
ździcho / 77.254.57.* / 2010-08-18 23:28
Jasne! Ile fabryka dała. A jak Ci ktoś wleci na szosę w nocy, to mniej świadków i możesz dać dyla, nie?

Najnowsze wpisy