Dropshipping

marcin_lbl92 / 2015-01-09 19:27
Witam
Zamierzam otworzyć działalność z dropshippingiem, jednak mam kilka pytań
Zamierzam prowadzić dropshipping na zasadzie sprzedaży w sklepie internetowym i allegro, wraz z integracji z hurtowniami. Klient zamawia u mnie towar, następnie ja składam zamówienie w hurtowni, która wysyła bezpośrednio do klienta ostatecznego.
Chce nawiązać współprace jedynie z polskimi hurtowniami i nie prowadzic sprzedazy zaa granicą
Czy jest to opłacalny? nie oczekuję nie wiadomo jakich kokosów ale czy można jakąś przyzwoita kase dostać. Rozumiem że jest to też związane od własnego zaangażowania.
Rozumiem ze nie jest to z mojej strony sprzedaż, ale usługa?
Z kwestii podatkowych nie jestem najlepszy ale mimo to będę chciał prowadzic księgowość samodzielnie.
Jaka forma opodatkowania?
Prowadząc księgowość mam jedynie księgować dochód z marzy? I wystawiać paragon klientowi za moje pośrednictwo?
Ile potrzebuję wkładu własnego na rozkręcenie, rozreklamowanie itp.
Jeśli ktos prowadził lub prowadzi dropshipping słuchał oponi
Za kazdą pomoc wielkie dzieki!
martino480 / 89.66.0.* / 2015-02-10 10:36
koniecznie bedzie zalozenie wlasnej dzialalnosci i posiadanie kasy fiskalnej poniewaz powinienes klientowi wystawic paragon, przynajmniej ja tak robie. duzo osob, zwlaszcza na allegro, prosi o takie potwierdzenie wiec warto zainwestowac zeby nie bylo problemow. druga kwestia to prowizje dla allegro. zeby nie przejadaly ci tyle budzetu mozna sie wspomoc dodatkowymi narzedziami do tworzenia bezplatnych galerii albo paneli aukcyjnych, [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

Najnowsze wpisy