Drozapol

lolipop / 2007-12-05 12:02
widzialem juz tu jednego naganiacza na drozapol :) To co pisal to sa co prawda czary, jednak jest teraz dobry moment na kupno akcji drozapolu przed nowym rokiem. Po ostatnich spadkach widac, ze drozapol nizej nie zejdzie, ma za moce wsparcie, natomiast zlizajace sie podwyzki cen stali (budowy zwiazane z euro z polsce i na ukrainie) kaza byc duzym optymisa co do tej spolki.
zastanowcie sie bo warto i poparzcie na ostatnie notowania. Dzis znow juz zaczal sie bujac w gore, ja sam kupilem drozej nizbym chcial, ale sie ciesze przynajmniej, ze jest spore zainteresowanie. Dobrze rokuje na kolejne tygodnie
Wyświetlaj:
Analityk111 / 83.23.178.* / 2007-12-09 14:46
Jak zwykle - Bankowy zachowuje się jak ostatni leszcz, nie dbający o interesy swoich akcjonariuszy/czyt.emerytów/. Firma wprawdzie na odczepnego oferuje skup do 3 mln akcji, o ile kurs będzie poniżej 10 zet, ale to oznacza wzrost kursu powyżej tej wartości. Trzeba chwilę poczekać i ostro dokupić - Bankowy niestety ostro zdołuje kurs. Myślę , że w okolice 3 zet - tak wynikałoby z analizy technicznej wykresu. Pozdro.
warren / 2007-12-07 21:12
moim zdaniem będzie górka tylko powoli się rozpędza;)
wrota wyobrażni / 2007-12-07 10:35 / portfel / Poznań na +
Panowie z Bankowego właśnie robią sobie tanie zakupy radze zachować spokój i nie sprzedawać
Dawid1982 / 2007-12-07 11:51 / portfel / Bywalec forum
z bankowego ? wyjasnij mi to
wrota wyobrażni / 2007-12-07 13:15 / portfel / Poznań na +
Chyba już nie muszę spójrz na kurs
Dawid1982 / 2007-12-08 09:42 / portfel / Bywalec forum
kurs spadkowy, a wydawalo mi sie ze wiecej bylo tranzajcji kupna niz sprzedazy :/
wrota wyobrażni / 2007-12-09 22:02 / portfel / Poznań na +
Trochę mnie w piątek zniechęcili skróciłem znacząco pozycje pogram sobie dt jak chcą się panowie z bankowego bawić to się pobawimy
nornik / 89.174.122.* / 2007-12-07 10:16
Producenci stali liczą na Euro 2012 Drukuj
Źródło: Parkiet 2007-12-05 09:00


Huty zapowiadają inwestycje

Niezbędne inwestycje budowlane na Euro 2012 wymagają użycia milionów ton stali. Lwią część tego materiału dostarczą polskie huty. Euro 2012 potrzebuje nowych stadionów, a do ich budowy niezbędne są konstrukcje stalowe produkowane przez zbrojarnie. Mogą one liczyć także na profity związane z budową mostów i dróg. Zyski powinny być duże, bo konkurencja na rynku jest stosunkowo niewielka. Stąd też inwestycje. Firmy hutnicze i kooperujące z hutnictwem budują nowe zbrojarnie i otwierają nowe zakłady konstrukcji stalowych. Wielkie inwestycje wzięła na siebie m.in. Arcelor Huta Warszawa, która uruchomi w przyszłym roku nową walcownię. Uzupełni ona obecną ofertę zakładu o stal na potrzeby budownictwa. Inwestycje zapowiada też CMC Zawiercie. Firma ma już jedną zbrojarnię i buduje kolejną w Żyrardowie. Jej moce produkcyjne wyniosą około 3 tysięcy ton. Spółka ma w planach dalsze inwestycje.

Na Euro 2012 sporo zarobić może ISD Huta Częstochowa. Huta ma w swoich strukturach Zakład Konstrukcji Stalowych, zajmujący się przetwarzaniem blach i ich prefabrykacją oraz produkcją konstrukcji stalowych. Dzięki temu jest producentem największych konstrukcji stalowych, w tym największych konstrukcji mostowych.

Na zyski liczą też huty Batory i Bankowa (obie należą do grupy Alchemia). Chcą wykorzystać wzrost popytu na produkty stalowe do budowy stadionów i innych obiektów wielkogabarytowych. Grupa poczyniła już odpowiednie przygotowania. Do końca 2008 roku moce produkcyjne w hutach zwiększą się o 10-11 proc. w wydziałach stalowni oraz o 8-10 proc. w walcowni rur. Rury z zależnych od Alchemii hut służyły już do budowy stadionów, m.in. w Dortmundzie.

Na profity wynikające z Euro 2012 liczy też Przedsiębiorstwo Przerobu Złomu Metali Centrozłom Wrocław. W najbliższych miesiącach firma wybuduje w Oławie nową zbrojarnię, dostarczającą konstrukcje stalowe o zdolnościach produkcyjnych co najmniej 2 tys. ton miesięcznie. Koszt inwestycji wyniesie ponad milion euro.

Hutnicza Izba Przemysłowo-Handlowa prognozuje, że przemysł stalowy stoi w najbliższych latach przed perspektywą stałego wzrostu, spowodowanego rosnącym zapotrzebowaniem na wyroby stalowe, m.in. w związku z planowanymi inwestycjami w infrastrukturze. W tym roku rośnie produkcja we wszystkich branżach konsumujących stal - w przemyśle maszynowym, motoryzacji i przemyśle artykułów gospodarstwa domowego o ponad 20 proc., w budownictwie o kilkanaście procent.

Mimo tego zapotrzebowania we wrześniu polska produkcja hutnicza spadła o kilka, a w przypadku niektórych wyrobów nawet o kilkanaście procent. Stali surowej huty wytworzyły mniej o 2,5 proc. (łącznie po 9 miesiącach wciąż jest 8-proc. wzrost). HIPH tłumaczy spadek głównie dużymi zapasami w magazynach dystrybutorów, którzy spodziewając się wzrostu sprzedaży i cen, zrobili zapasy po starych cenach. Wśród przyczyn tego zjawiska jest też bardzo wysoki import w pierwszym półroczu.

Poleć znajomemu
lolipop / 2007-12-06 13:15
ja rowniez kupilem troche akcji drozdka i jestem dobrej mysli. Kurs jest (byl jeszcze kilka dni temu) bardzo niski - najnizszy od roku - to spora przecena. A od kilu dni systematycznie dzie powoli w gore.. tylko czekac na zlecenia w przemysle stalowym i wzrost cen stali :) mam nadzieje ze zarobie
ppprzemo / 2007-12-05 19:17 / Uznany Gracz Giełdowy
ciekawe skąd bierzesz te informacje...
sprawdź np. tu: http://tnij.org/ai0i

a to mocne wsparcie - jak to wyznaczyłeś?
Dawid1982 / 2007-12-05 13:22 / portfel / Bywalec forum
czas pokaze, bo juz mialo byc dobrze a znowy dostal kopa na ok -20%
pieniazek / 217.173.188.* / 2007-12-05 22:03
kopka to dostal wtedy, kiedy cala gielda na kopach leciala. Teraz jest parcie do przodu. A wsparcie mozna stwierdzic po wskaznikach i historycznych cenach kupna oraz obrotach na poszczegolnych poziomach cenowych. Z reszta ruchy na gieldzie mowia same za siebie. i tyle ;)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy