Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Droździel: Kasy dla lekarzy i prawników to miliony w błoto

Droździel: Kasy dla lekarzy i prawników to miliony w błoto

Wyświetlaj:
KDL / 82.177.103.* / 2010-03-28 22:53
Nie wiem, czy mam rację, ale.... państwo nie dopłaca bezpośrednio do zakupu kas fiskalnych. Jesli lekarze i prawnicy będą potraktowani jak inni przedsiębiorcy wówczas następuję zwrot 90% wartości kasy nie więcej niż 700zł jako odliczenie od podatku należnego VAT. Z tego co wiem usługi medyczne są zwolnione z VAT, a większość lekarzy prowadzących indywidualne praktyki nie są podatnikami VAT. Z ulgi/odliczenia więc nie skorzystają, a jeśli nawet... by skorzystać trzeba wykazać się podatkiem należnym, czyli dochodem, a to już coś. Jeśli chodzi o samą konieczność stosowania kasy.... dlaczego nie, przecież wszyscy są równi wobec fiskusa, a przynajmniej powinni być.
ASDpawel / 77.252.249.* / 2011-04-27 13:20
Dokładnie to mogą skorzystać z ulgi 90% wartości kasy netto, lecz nie przekraczając 700.00 zł, jeżeli jest to VAT'owiec - Zostanie to 'Oddane' w podatku - Jeżeli nie, przelane na podane konto ...
_CzarnyZajaczek / 83.27.222.* / 2010-03-26 19:27
jeśli lekarze i prawnicy skutecznie blokowali wprowadzenie kas fiskalnych, a dając dopłaty udało się to wprowadzić, to w tej chwili nie jest najważniejszym problemem zastanawianie się czy samo wprowadzenie kas zapobiegnie oszustwom

oczywiście nie zapobiegnie, ale da możliwość wprowadzenia kontroli za jakiś czas , a skoro już te kasy zostały wprowadzone to lekarze i prawnicy za rok czy dwa będą musieli zacząć płacić

krótko mówiąc rządowi udało się "jakoś przepchnąć" tą zmianę, a jak już zostanie wprowadzona w życie i wszyscy się przyzwyczają do tego że lekarze i prawnicy mają kasy fiskalne, to wtedy wprowadzi się kontrole - żeby teraz nie drażnić niepotrzebnie tak wpływowych środowisk, skoro i tak za np. 2 lata będą już musieli z tych podatków się rozliczać i wtedy będą z tego dodatkowe wpływy do budżetu
acomitam / 83.11.93.* / 2010-03-26 09:28
Pozwolę sobie nie zgodzić z tezami autora. Państwo w demokracji politycznej, jakim jest polska i większość krajów eurosojuza, stacza się pomału w otchłań totalitaryzmu, czego widocznym znakiem jest zawłaszczanie przez państwo coraz to nowych dziedzin życia społecznego i gospodarczego oraz próba uregulowania wszystkiego stosownymi przepisami i ustawami. Państwo chce decydować o wszystkim: ile Kowalski zarabia, gdzie i jak mieszka, jak wydaje pieniądze, co ogląda i co czyta, jaki biznes prowadzi (najlepiej jednak gdyby był pracownikiem budżetówki). Do prowadzenie tak szerokiej działalności państwo potrzebuje kasy, coraz więcej kasy, więc stara się jak może, aby wycisnąć z nas ostatnie soki. Naszym zadaniem jest się zaś nie dać ogolić do gołej skórki. Prowadzimy swoistą grę: z jednej strony pazerne i rozrzutne, marnotrawiące ogromną ilość zawłaszczonych środków państwo i jej aparat biurokratyczny, z drugiej strony my, tyrający w pocie czoła aby zapewnić sobie i swoim rodzinom jako taki poziom życia. Czym więcej zostanie w naszej kieszeni tym lepiej dla nas. Newsy tego typu, że państwo znów zwiększy wpływy do budżetu głębiej sięgając do naszych kieszeni zawsze wywołują mój protest. Nasz skundlony aparat biurokratyczno-urzędniczo-polityczny nigdy nie będzie miał dosyć. A więc: podatnicy wszystkich krajów - brońcie się!!!
matros61 / 217.113.229.* / 2010-03-26 09:19
Cały czas potwierdza się moja prawda .Żyjemy w Kapitaliźmie Sosjalistycznym co dla maluczkich w takim Kraju jtst jedynie Udręką.
Tak to jest kiedy w Kraju rządzą K**** i Złodzieje
olwas2 / 85.221.163.* / 2010-03-26 00:45
Szanowni Pańtswo,
Jeśli w ogóle uznajemy fakt, że państwo może nas łupic podatkami, niech łupi równo wszystkich. Równo albo... proporcjonalnie. Czyli procentowo. Udowodnione jest, że pewien poziom fiskalizmu jest OK. Czyli np. 10-15% zapłacimy, a powyżej 20% zaczynamy kombinowac (czyli nie bierzemy rachunku, udajemy,że nie ma, częśc dajemy pod stołem, zdrowie bezcenne itd.). Polecam uwadze koncepcję tzw. krzywej Laffera. Sam jestem lekarzem, podatek płacę od każdej swojej zarobionej złotówki, ale wierzcie mi, w środowisku uchodzę za frajera - toż to wszystko bezkarne, nikt nie udowodni. Nie jestem święty, gdy korzystam z usługi prawnika, też wolę nie płacic VAT i nie nalegam na fakturę. O ileż prościej byłoby, gdyby faktycznie istniały albo odpisy na usługi (czyli rozliczam wydatek na lekarza - przecież per saldo opłaca się to państwu, bo odciążymy wtedy mocno niewydolny system ubezpieczeń społecznych), albo w przypadku wygranej sprawy - całkowity zwrot kosztów na prawników (obecnie jest tak, że wg stawki umownej minimalnie muszę zapłacic adwokatowi np. 1.500, a jak wygram, to sąd od powódki w przypadku oddalenia czyli niesłusznego pozwu - nakazał zwrot 77 zł; do dziś nie zapłaciła, ale to nieważne - chodzi o zasadę, kompletne bezhołowie i oczywiście wspieranie korupcyjnego systemu budzącego brak szacunku do prawa i norm). Pozdrawiam, bądźmy uczciwi, to się wszystkim opłaca, jak wszyscy zaczniemy kraśc, to dokąd zabrniemy? To nasz kraj, nasza ulica, dzielnica....
Juro52 / 77.113.10.* / 2010-03-25 23:35
Autor jak udowodnił swoim artykułem jest chyba idiotą. Pierwszy lepszy komentator tego forum najprostszym wywodem udowadnia, że Autor artykułu chyba spadł z drzewa. A swoją drogą nie rozumiemy dlaczego Państwo finansuje tych bogaczy, z których chce ściągnąć haracz.
Pilsener / 2010-03-25 22:00 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Po co kasy? Czy żeby płacić VAT trzeba mieć kasę fiskalną? Kasy fiskalne w taksówkach są charakterystyczne dla krajów totalitarnych i niewydolnych, scentralizowanych, zbiurokratyzowanych , upolitycznionych i po prostu podłych. Dostęp do nisko opodatkowanej pracy (także na własny rachunek) czy łatwość prowadzenia małej firmy to filary demokracji i kapitalizmu - ja wiem, że dziś demokracja czy kapitalizm są passe, ale jaką mamy alternatywę? Każemy ludziom klepać biedę, byle spełnić postulaty "sprawiedliwości" społecznej? Nie da się osiągnąć kompromisu pomiędzy komunizmem a kapitalizmem, jeśli nie postawimy na kapitalizm to polska zawsze będzie krajem klasy B, wyprzedzi nas nawet Gabon.
ILB / 83.5.123.* / 2010-03-25 21:19
NAJLEPSZYM ROZWIĄZANIEM BYŁOBY WPROWADZIĆ ULGĘ ZA ŚWIADCZENIA MEDYCZNE, WÓWCZAS KAŻDY BRAŁBY FAKTURĘ. ŚWIETNE ROZWIĄZANIE. KAŻDY PILNUJE SWOJEGO INTERESU !
SZARY OBYWATEL / 87.96.37.* / 2010-03-25 20:22
TO DLACZEGO POZOSTAŁYCH NIE KONTROLOWAĆ? CO TO SĄ INNI OBYWATELE? A DLACZEGO TO FINANSOWAĆ ? TO SĄ BOGACI LUDZIE. SĄ RATY.
Nauczyciel były / 83.25.151.* / 2010-03-25 20:19
Pacjenci bardzo sei uciesza ! Z radoscią i pieśnia na ustach zapłacą podatek VAT od usług medycznych.
stary pryk / 78.155.124.* / 2010-03-25 19:10
A może faktycznie zamiast kas fiskalnych to skarbówkę należy zobligować do rzetelnego sprawdzania skąd pan doktorek bierze szmal na nową brykę ,egzotyczne wojaże z całą rodziną,luksusową willę etc. deklarując dochody na poziomie przeciętnego zjadacza chleba?Ps. panie Modzelewski,co to jest"taryfa?
miro & zbycho / 83.31.209.* / 2010-03-25 18:22
Rudy rzuca lemingom starą kiełbasę przed wyborami. A lemingi łykają
MME / 213.158.208.* / 2010-03-25 15:28
Najwyższy czas objąc te grupy zawodowe obowiazkiem rejestracji usług. Nie w tym problem czy majac kase mozna oszukiwać - bo zawsze można. Ale mając kasę oszukuje sie w sposób bardzo świadomy i jest to łatwiejsze do udowodnienia niż teraz, gdy nie ma żadnej rejestracji. Jedyne nad czym warto się zastanowić to dlaczego kwitek z kasy fiskalnej nie może stanowic dowodu księgowego. Dla przykładu trzeba wypisywać faktury VAT w taksówkach zamiast po prostu rozliczyć kwit z kasy fiskalnej. Brak w tym logiki.
ochim / 109.243.52.* / 2010-03-25 16:56
To nie brak logiki, to celowe działanie.
Pytanie: po co ? dla kogo?
TomKs / 83.14.199.* / 2010-03-25 14:59
A dlaczego państwo (czyli my!) ma do tego dopłacać? Sklepom nie dopłacali. To jest prawdziwy skandal!

Mój znajomy był u prawnika po poradę. Porady udzielono, należy się 200 zł. Ponieważ sprawa dotyczyła firmy, znajomy poprosił o fakturę. Po uprzejmej odmowie stwierdził, że jak nie dostanie faktury to nie zapłaci. No, i nie zapłacił.
wieczorynka / 89.76.196.* / 2010-03-25 15:17

A dlaczego państwo (czyli my!) ma do tego dopłacać? Sklepom nie
dopłacali. To jest prawdziwy skandal!


Bo tylko w ten sposób można zgodnie z prawem, wyszarpać 200.000.000. złotych z budżetu Państwa.
wieczorynka / 89.76.196.* / 2010-03-25 14:04
Ta decyzja jest podyktowana dobrem producentów kas fiskalnych oraz firm serwisujących te urządzenia.A i producenci rolek papierowych do tych kas też się cieszą ze spodziewanych większych wpływów.
I jak zwykle w takich przypadkach, za wszystko zapłacą podatnicy czyli my wszyscy.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy