Forum Polityka, aktualnościKraj

Droździel: Politycy, ręce precz od spreadów!

Droździel: Politycy, ręce precz od spreadów!

Wyświetlaj:
Jot De / 83.10.213.* / 2011-06-28 09:47
Biorąc kredyt miałem wybór i kierowałem się właśnie między innymi wysokością spredu. Wynisił on wtedy ok 8 groszy .Dzisiaj ok 30 groszy .Jego wysokość jest jednostronnie ustalana przez bank , który dąży do maksymalizacji zysku, a ja nie mam na to wpływu. Mogę oczywiście zmienić bank lub spłacać w walucie , ale bank tak ustawił opłaty od aneksu , że jest to niepłacalne.
Myślę , że spokojnie można ustawowo uregulować zasady ustalania spredu , jak można było uchwalić ustawę antylichwiarską .
asfd / 89.79.200.* / 2011-06-28 10:17
Szanowny publicysto, moze nie pisz na tematy o ktorych nie masz zielonego pojecia. Spready nie byly znane wczesniej, nie sa wpisane do umowy kredytowej, nie sa ustalane przez wolny rynek. Sa ustalane arbitralnie decyzja jakiegos urzednika bankowego i najwyzszy czas je ograniczyc do rozsadnej wysokosci, ewentualnie urynkowic caly mechanizm pozawalajac splacajacym kredyt nabywac waluty tam gdzie sobie zycza i to bez zlodziejskich i zaporowych oplat za aneks.
anty__ / 84.10.94.* / 2011-06-28 12:54
ze spreadami jako takimi nie ma sensu walczyc. Wystarczy pozwolic ludziom kupowac walute na wolnym rynku i przynosic ja do banku.
Wtedy bank albo obnizy spread, albo nie zarobi na walucie. Proste.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy