Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Droździel: Prezydent zniechęca Polaków do patriotyzmu

Droździel: Prezydent zniechęca Polaków do patriotyzmu

Wyświetlaj:
Ja, młody Polak / 89.171.139.* / 2009-11-12 10:21
Prezydent jest jaki jest, głosować na Niego nie będę, bo nie podobają mi się pewne działania, ale czy wszyscy Ci którzy komentują i krytykują (my obywatele, politycy polityków, dziennikarze etc.) Prezydenta i innych przedstawicieli władz są tacy idealni? uczciwi, porządni, prawi, oddani i wierni prawdzie, wartościom? przecież sami ich wybraliśmy. każdy z nas może mieć wpływ na to co się dzieje, chociażby w pracy, szkole, domu, swoim mieście ... i co robicie,drodzy Rodacy, aby w tej naszej Ojczyźnie byłoby lepiej? żeby lepiej się żyło nam razem i każdemu z osobna... wracając do tematu.. czytam i przysłuchuje się temu wszystkiemu co dzieje się w polskiej polityce i głowa mnie boli.... dochodzę do jednego wniosku: politycy mają niezły tupet, niewiele robią, dużo kłapią głupio gębami. w biały dzień kradną, oszukują i wciskają nam kity, odciągając nas od spraw ważnych. Nie rozwiązują istotnych problemów, a jedynie przerzucają odpowiedzialność z jednego ugrupowania na drugie, tzw. spychologia. przemądrzałki, które za wszelką cenę będą kurczowo trzymać się swoich stołków. trudno, żeby się nie trzymali skoro rządzi mamona a dla większości największą wartością jest mieć, posiadać, nie ważne jakim i CZYIM kosztem. a Prezydent? a co On ma do powiedzenia? najważniejsze w dla opinii publicznej jest to, że nie jest tak przystojny jak Kwaśniewski, a na widok Jego żony panom nie uginają się nogi. Panie zaś mogą podreperować swoją samoocenę. to źle powiedział, krzywo się popatrzył, nie w lewo lecz w prawo. Oj głupi Polacy, oj głupi!!! Wybierzemy następnego i też będzie zły, chyba że będzie młody i piękny, aby dziewczęta i chłopcy wzdychać mogli do telewizora. Człowiek, który stara się, aby prawda wyszła na światło dzienne, zawsze będzie stłamszony. Teraz liczy się tylko kombinatorstwo, pieniądz, władza i dobra gatka, bo Polacy wierzą w kity i swojego zdania nie mają, a ich zdanie to zdanie IV władzy... Tyle razy historia dała nam w kość i żadnych wniosków, żadnej poprawy. A papież mówił, mówił, dawał przykład ... odszedł a Wy już zapomnieliście ... a ja mimo to dumna jestem z tego, że jestem Polakiem, a kiedyś i tak sprawiedliwości stanie się za dość. z góry dziękuję za opinie i słowa krytyki ;)
wektor / 2009-11-12 12:57 / portfel / Bywalec forum
Mocne słowa,młodej osoby ......to daje dużo do myślenia......!?
niewierzący ateusz / 194.213.1.* / 2009-11-12 10:49
POlitycy mają tupet
"Od 22 sierpnia przedsiębiorstwa, które mają trudności finansowe, mogą ubiegać się o subsydia płacowe dla pracowników zagrożonych zwolnieniem. Pomoc ma wypłacać Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (FGŚP). Jednak do 6 listopada 2009 r. wnioski o wypłatę takiej pomocy złożyło 63 pracodawców, którzy chcą otrzymać łącznie 11,7 mln zł. Rząd zarezerwował na ten cel 960 mln zł, spodziewając się, że do końca 2011 roku skorzysta z niej 250 tys. pracowników.

– Sądzę, że zainteresowanie tą formą pomocy nadal nie będzie wielkie – mówi Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z PKPP Lewiatan.

Jej zdaniem wynika to m.in. z faktu, że o dopłaty mogą ubiegać się tylko firmy, które spełnią wyśrubowane kryteria. Muszą m.in. odnotować co najmniej 25-proc. spadek sprzedaży w ciągu trzech miesięcy po 1 lipca 2009 r. i zobowiążą się do tego, że nie będą zwalniać pracowników w okresie pobierania dopłat i przez sześć miesięcy po tym czasie. Do ubiegania się o wsparcie nie zachęcają też skomplikowane procedury. Firma musi m.in. zawrzeć porozumienie z pracownikami w sprawie obniżenia wymiaru czasu pracy czy opracować program naprawczy. Z ankiety przeprowadzonej wśród firm przez PKPP Lewiatan wynika, że 80,5 proc. firm nawet nie rozważa możliwości ubiegania się o taką pomoc."

tak się zastanawiam czy te wyśrubowane kryteria spełnia firma senarora misiaka, firma żony byłego już wicepremiera, firma konkubiny wciąż jeszcze premiera, i firmy innych POciatków POlityków i ich koalicjantów, i czy w śród tych 63 firm ubiegających się o doplaty jest firma senatora misiaka,firma ..... itd
Binarek / 2009-11-12 11:14 / Tysiącznik na forum
1. Wszystkie uzgodnienia kadrowe ze związkami miały dotyczyć precyzyjnych warunków tak, aby zbyt wiele nieuprawnionych firm nie mogło się ubiegać.

2. Dziennik pisał sprostowania odnośnie pisania ustawy i kontraktu Misiaka.
No, ale odwaga u was jest tania, tym bardziej, że polega na opluwaniu
ewa-316 / 77.112.67.* / 2009-11-12 10:20
Właśnie dlatego tej nadętej kaczki nie lubię, dla niego patriotyzm wyraża się w śmiertelnie poważnych, wiejących nudą uroczystościach, bez cienia luzu czy radosnej zabawy. Nie czuję się mniejszą patriotką, bo nie lubię tego trypu zadęcia. Dla mnie patriotyzm, to codzienna praca, społeczne działanie dla dobra wszystkich. Panie prezydencie, zejdż pan już z tej sceny, nie męcz siebie i innych :(
Cox / 77.253.186.* / 2009-11-12 10:14
Pan Droździel nie do końca ma rację, moja praca polega na bardzo licznych kontaktach z ludzmi . podczas licznych rozmów rysuje się oto taki obraz " z braku laku " PO, odruch poparcia na anty PIS spadł bardzo wyraźnie po ostatnich wydarzeniarc z Ryśkami. Cała sytuacja nie ma wyraźnego odbicia w sondażach z braku alternatywy. Muszę przyznać rację "kaczystom" , że nasze media bywają bardzo stronnicze takie jak dzis hurra poparcie dla partii rządzącej jest raczej domeną państw europy wschodniej i to na wschód o Bugu niż państwom zachodnim. Głosowałem na Tuska i na PO i jestem rozczarowany tym pierwszym całkowicie po obronie pana Monki drugim po sprawie "Ryśków" co potwierdziło, że kolesiostwo równierz nie jest obce PO a myślałem naiwnie, ze będzie inaczej. Powiem jak klasyk "niechcem ale muszem" w przyszłych wyborach zagłosować na PO ponieważ nie widzę na dzisiaj realnej alternatywy dla partii Tuska , jestem wrogiem partii wodzowskich a taką się stała PO jest fatalne dla młodej Polskiej demokracji bo konserwuje autorytarne skarzenie polskiego narodu . Przedwojenne "wodzu prowadź" dalej kołacze się w polskiej duszy. Z tym rozwojem Polskiej prowincji to duża przesada, wystarczy wejśc na fora internetowe małych powiatów czy gmin i rysuje się inny obraz Polskiej prowincji gdzie "Sitwa" ma się dobrze.
chłop jag / 84.234.10.* / 2009-11-12 10:48
Cox'sie, dzielenie przez zero to pała z matmy!!! Okrągłostołowa chazaro-bolszewia jest niepodzielna tak jak była niepodzielna PZPR, NSDAP czy KPZR.
cox / 77.253.186.* / 2009-11-12 12:12
"Tak krawiec kraje jak materii staje" a, że materia polityczna jest jaka jest. To odzwierciedla nasze spolczeństwa gdzie cwaniactwo ma bardzo głębokie korzenie i jest nazywane zaradnością życiową a ostatnio modnie to nazywa sie "skuteczność działania" Donald Tusk w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi , " w polityce nie ma przyjaciół" i etc. potwierdza że mamy problem z cwaniactwem. Ostatnia wypowiedź L.Kaczyńskiego na temat krzyży w klasach nasówa pytanie w jakim my kraju żyjemy.Konstytucja mówi, że RP jest państwem świeckim a prezydent na to nie do końca. Jestem Katolikiem praktykującym i uważam profanowanie symboli religijnych po przez umieszczanie ich w urzędach czy szkołach za grzech w tych miejscach nie ma warunków do odawania czci tym symbolom a i rzecz bardzo ważna są to miejsca publiczne i ludzie nie wierzący lub innowiercy mogą sie czuć się dyskryminowani dlaczgo w ich państwie w ich instytucji nie ma symboli ważnych dla nich? Masz chłopie jag jak najbardziej rację nie ma przez co dzielic sceny politycznej no i wyszła by pała dla Polskiej demokracji ale myślę, że będzie to trochę wyższa ocena. Jak popatrzy sie co na świecie wyprawiają "politycy" warto docenić nasz "Polski Domek" bo choc to nie willa i nie super wyposarzony a i wymaga nakładu pracy i remontu to ma jedna wieką zaletę "Ciasny ale Własny"
wektor / 2009-11-12 10:12 / portfel / Bywalec forum
Święto Narodowe dla każdego niepodległego Państwa jest czymś wyjątkowym i niepowtarzalnym.Jednak po zachowaniu wielu Polaków można dojść do wniosku że bardziej przeżywają święto 1maja i święto 22lipca.O dacie 11 listopada mało kto pamięta albo udaje że nic nie wie.A więc dla przypomnienia co po niektórym - ..............cytuję>>>Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, "dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego"[1] w 1918 po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w 1989. Jest dniem wolnym od pracy.
Gfrew. / 217.97.193.* / 2009-11-12 10:04
Oj Droździel,Droździel dajcie spokój.
chłop jag / 84.234.10.* / 2009-11-12 10:03
Po owocach poznaliśmy Bolka i Olka, więc na tym tle LechKacz to gigant, ale jak wspomniałem, tylko na owym tle!!!
Natomiast ględzenie o patriotyzmie po podpisaniu cyrogtafu lesbońskiego to jakaś aberacja ze strony LechKacza. No chyba, że postępowy patriotyzm na obecnym etapie budowy globalnego komunizmu, to przyklaśnięcie walce z krzyżami,antysemityzmem, homofobią, etc.!!!
Może najwyższego lotu patriotyzm to przyznanie się, uderzenie się w piersi, że słowianie to jednak podludzie a w szczególności Polacy???
Co do dziękowania komukolwiek za cokolwiek przez prezydenta to LechKacz nie podziękował, takze za gigantyczny, jak na biedną i okradzioną Polskę, dług wewnętrzny i zewnętrzny a ów dług może szybko doprowadzic do końca zabawy chazaro-bolszewii w tzw. III RP.
Witek22 / 83.26.252.* / 2009-11-12 09:59
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
MarGaTa / 86.146.8.* / 2009-11-12 09:59
Oj, Boże, Boże, panie Droździel, zmień Pan zawód, bo felietonista z pana bardzo kiepski.
Rycho Wielkopolanin / 83.30.184.* / 2009-11-12 09:55
ja już przeniosłem sie na strony internetowe ZDF i FAZ, Po prostu polscy dziennikarze sa niemozliwe durnowaci i usłużni. Wole czytac informacje bez tego prymitywnego komentarza polskojęzycznych merdiów.
wieszczyk / 77.115.202.* / 2009-11-12 09:42
cóż -widze że na tej stronie pecunia non olet - i tylko tyle .
miki470 / 83.27.13.* / 2009-11-12 09:40
Drożdziel kibol?
A co ma PREZYDENT RP
- do przygotowań EURO2012,
- do samorządu? ( jak nazwa wskazuje SAM RZĄDZI)
czy Polska uniknęła recesji ... chyba Panu sie coś pomieszało
- dziura w budżecie jak szlag
- wojsko gołe i biedne
- NFZ zakazuje leczenia
- ZUS -9mld
- stocznie zniszczone
A Tusk w piłkę kopie
Sztyft / 78.30.103.* / 2009-11-12 09:52
Drogi miki470!
A Ty nie kopiesz piłki. Bo ja w młodości kopałem i o to do dnia dzisiejszego nie ma nikt o to do mnie pretensji. lepiej kopać [ołkę niż wypisywać takie bzdury. Je3żeli masz "złotą" receptę na wyliczone bolączki to ją przekaż 'KOPIOCEMU PILKĘ DO REALIZACJI" Z młodzieńczym pozdrowieniem "Sztyft"
niewierzący ateusz / 194.213.1.* / 2009-11-12 09:39
rząd walcząc z kryzysem,uruchomił tzw pakiet antykryzysowt, dopłaty do kredytów hipotetecznych ,dopłaty do wynagrodzeń pracoeników, w liczbach wyglada to tak jak dotąd z dopłat do kredytów skorzystało 631 RZĄD SIĘ NAPRACOWAŁ,PRZEZ PÓŁ ROKU Z HAKIEM PRACOWAŁ NAD PAKIETEM i po co?dla 631 osób?
z dopłatami do pensji jest jeszcze lepiej z tej formy POmocy chcą skorzystać ..63 firmy, RZĄD SIĘ NAPRACOWAŁ,PRZEZ PÓŁ ROKU Z HAKIEM i po co? dla 63 firm?

najwyraźniej POmoc rządu jest skierowana do starannie wybranej grupy beneficjentów
skodilak / 188.33.83.* / 2009-11-12 09:19
A kto to jest pan Drozdziel,nie wiem.Ale wiem kto jest Prezydentem Polski.
Mina Tuska jak przegrał wybory (napewno ma traumatyczne wspomnienia)
rekompensuje mi to że krytykowany jest mój Prezydent.
ogien / 170.162.33.* / 2009-11-12 09:31
komentator krytykuje Prezydenta za pesymizm, krytyke i pretensje....sam wylacznie krytykuje i zglasza najrozmaitsze pretensje

...jakos dziwnie najczesciej ci ktorzy wytykaja pewne wady sami sa ich najdoskonalszymi reprezantami - zwlaszcza u nas! Wzajemne szczucie to podstawa!
niewierzący ateusz / 194.213.1.* / 2009-11-12 09:18
a zwłaszcza o wtorkowym sukcesie,TO SKANDAL,że pominął ten wielki sukces
OPŁATA PALIWOWA W GÓRĘ !
"Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy, który zakłada wzrost
opłaty paliwowej dla oleju napędowego."
"Projekt nowelizacji ustawy zakłada wzrost opłaty paliwowej
dla oleju napędowego. Spowoduje to zwiększenie ceny 1 litra
tego oleju o ok. 16 gr. brutto (czyli ok. 4 proc. ceny
paliwa). Szacuje się, że planowany wzrost dochodów z tego
tytułu wyniesie ok. 2,2 mld zł rocznie"

Jeżu jak się cieszę! mam benzyniaka!
BRAWO PREMIER! BRAWO RZĄD ! BRAWO PO !
czekam na kolejne sukcesy
skodilak / 188.33.83.* / 2009-11-12 09:11
Jakie sukcesy zakryją wstyd jaki czuję widząc jak afera goni aferę.Świat na to patrzy a Pan Arkadiusz o tym zapomniał?

Najnowsze wpisy