Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Droździel: Spokojnie, nie uciekajmy od franka

Droździel: Spokojnie, nie uciekajmy od franka

Wyświetlaj:
m_m / 81.210.22.* / 2008-11-03 09:25
wszyscy mówią o przewalutowieniu z franka na PLN, a co z przewalutowieniem z PLN na franka? Zastanawiam sie nad takim ruchem i wydaje mi się sensowny, co wy na to?
Andy1979 / 83.5.170.* / 2008-11-06 19:52
Może to być dobry ruch, ale wszystko zależy od kwoty kredytu jaką masz. Jeżeli różnica w racie po przewalutowaniu jest nieznaczna to raczej zostać przy PLN. Dodatkowym problemem jest to że coraz więcej banków daje decyzje negatywne na CHF bo nie mają go jak zorganizować, a trzeba pamiętać o tym że jest dużo kredytów uruchamianych we frankach więc banki dla klientów już posiadających kredyt muszą posiadać jakieś franki.
Tak więc banki nie chcą udzielać kredytów w CHF oficjalnie nie wycofując go z oferty, a co za tym idzie nie chcą przewalutować tych kredytów z PLN na CHF.
ela-k / 87.204.178.* / 2008-10-28 19:30
Może jednak przewalutować już teraz? Jak wygląda przewalutowanie z jednoczesnym refinansowaniem? Która z tych ofert: http://kredyt-refinansowy.poxtrade.com/ jest do rozważenia na dzień dzisiejszy?
olowas / 2008-10-28 21:34
teraz to naprawdę dramatyczna sprawa przewalutowywać. I nie trzeba być ekspertem - po prostu zadłużenie urosło do niebotycznego poziomu. Można w ten sposób stracić na kilku ratach, ale po "odbiciu" (nie zapominajmy, że kredyt jest na lata) być może wrócimy do poziomu sprzed katastrofy. Jeśli przewalutujesz, po prostu zostaniesz z baaaaardzo dużym zadłużeniem w złotych, na którym już po żadnym odbiciu nie zarobisz i przed którym nie uciekniesz. Ja postanowiłem przeczekać. Najgorzej mają ci, którzy np. miesiąc temu sprzedali mieszkanie i szanowny bank wyliczył im pozostałe do spłaty zadłużenie i musieli oddać na górce - łatwo mogę sobie wyobrazić poziomy wyższe niż kwota ze sprzedaży. I ręka w nocniku, a właściwie i reszta ciała. :(( Szczerze współczuję.

Najnowsze wpisy