Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Drożeją zboża. Wszystko przez suszę

Drożeją zboża. Wszystko przez suszę

Money.pl / 2015-07-07 22:16
Komentarze do wiadomości: Drożeją zboża. Wszystko przez suszę.
Wyświetlaj:
FOKSON / 83.8.27.* / 2015-07-07 22:47
Głąby nic się nie znacie, a głupoty piszecie. Susza jest całoroczna, w moim rejonie spadło od początku roku 70l wody na m2, tyle czasami spadało w 2 dni... dodatkowo nie było śnieżnej zimy.... deficyt wody jest ogromny, ale komu ja to tłumaczę? zazdrosnym tumanom z miasta?? Praca rolnika jest ciężka i ryzykowna, ten cały nowy sprzęt przeważnie jest na kredyt, a bez niego nic nie da się zrobić...ja wiem, że chcielibyście widzieć rolnika w gumiakach i śmierdzącego, ale prawda jest taka, że rolnik teraz to człowiek inteligentny, wykształcony. I bajki o tych milionach na koncie, mercedesach najnowszych... jak ktoś ma 1000ha to możne i tak, ale przeciętny gospodarz z 50ha na koncie ani nie żyje w luksusie, ani nie klepie biedy. A pretensje o ceny w sklepach miejcie do pośredników, czy pszenicę sprzedam po 600zł, czy po 1000zł chleb i tak zdrożeje.
Ob / 80.50.177.* / 2015-07-08 08:17
To otwórz młyn albo piekarnię
aneta699 / 31.63.190.* / 2015-07-08 05:44
Z tym ryzykiem to żeś wyjechał.Przy 50 ha chcesz mi wmówić że rolniknżyje sobie normalnie.Ciekawe skąd te piętrowe chałupy stoją.Z tymi garnitutami inwykształceniem tonppjechałeś najlepiej.Zapewne w lakierkach i kantach bryluje pośród gospodarskich włości.Stary nie zawyżaj tak tej wsi.Mieszkałam hektary też miałam a najbardziej nacharowałam sie w zime ojjj ciężko było przewracac się na boki.
kolporter / 78.88.85.* / 2015-07-07 22:27
teraz wielce susza, jak co roku tragedia podczas zbiorów, wzrost cen za chleb, warzywa i owoce... ciekawe tylko dlaczego później przez resztę roku trąbią, że zboża nie mają zbytu i zalegają w spichlerzach? nie wspomnę o innych artykułach rolniczych.
Woda / 194.88.244.* / 2015-07-07 22:24
Radzę rolnikom zainwestować w zbiorniki na deszczówkę a nie co roku problemy bo 5 dni upału i rośliny schną. Niech mi nikt nie mówi że rolnicy nie mają pieniędzy na sprzęt.
aDAM835 / 79.190.96.* / 2015-07-08 08:15
jaką deszczówkę? jak deszczu od miesięcy nie było...i co zborze chcesz podlewać??? masz cos z głową ?
ja nie on / 83.22.104.* / 2015-07-07 22:16
3 dni upalow i juz susza :S za 2 dni jest zalamanie pogody, temp. jak spadnie do 15 stopni to powiedza, ze zboza/owoce/warzywa poumieraly z zimna i znowu bedzie drozej :S
aDAM835 / 79.190.96.* / 2015-07-08 08:21
Umiesz myśleć? a jak temperatura spadnie do 15 stopni to będzie bardziej mokro? a jak jest 32 stopnie to jest bardziej sucho? Nieeee!!!! nic się nie zmienia jak nie ma deszczu. Człowieku pojedz nad rzekę jakąkolwiek i zobacz ile jest wody, jeśli nie umiesz zauważyć że np. zboża są żółte od polowy czerwca i nie mają kłosów prawie, że po koszeniu pierwszego pokosu trawy ta zupełnie nie odrasta, że kukurydza która powinna teraz mieć ponad metr na lżejszych glebach ma 30 cm
głąby 123 / 83.31.23.* / 2015-07-08 18:42
Zwracam się do tych ludzi co nie maja pojecia na jakim świecie żyją i ich iloraz inteligencji jest na poziomie sześciolatków. Jezeli mamy sucha jesień następnie bezśnieżną zimę a na wiosnę w niektórych rejonach Polski spadlo mniej niż 20 litrów wody na metr kwadratowy teraz mamy upalne lato i jezeli pada to sa punktowe burze dla tych malo inteligentnych objasnie deszcz pada w miejscowości x a w oddalonej od o 5 kilometrów miejscowości y nie spadlo ani kropli te deszcze w tych województwach których niedobór wody jest od prawie roku przeżywają klęskę żywiołową z kometarzy wynika ze część społeczeństwa nie chodzila do szkoły i nie ma pojecia na temat przyrody i biologi debilizm wtórny!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy