Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Drugie expose Tuska. "Wystąpienie premiera będzie zaskakujące"

Drugie expose Tuska. "Wystąpienie premiera będzie zaskakujące"

Wyświetlaj:
T. / 81.190.61.* / 2012-10-11 22:18
Expose może być tylko jedno.Na początku kadencji.
Teraz,to może być tylko korekta wygłoszonego onegdaj expose.
ciemnowidz / 93.105.229.* / 2012-10-11 20:14
Zaskakujące,to może być:
1)Przyznanie się i przeproszenie ludzi za swoje nieudolne rządzenie(a raczej administrowanie)
2)Podanie się do dymisji.
Jeśli nie,to będzie kolejna ściema i manipulacja.
azaz / 95.171.216.* / 2012-10-11 19:26
Ja już wiem co powie - "Już wkrótce Polacy zaczną wracać z emigracji, bo praca tu będzie się opłacać. Będą nas leczyć dobrze zarabiający lekarze i pielęgniarki, dobrze zarabiający nauczyciele będą uczyć
nasze dzieci, dobrze zarabiający policjanci będą dbać o nasze bezpieczeństwo. Przy polskich drogach wyrosną nowoczesne stadiony i pływalnie.
Czy to możliwe? Udało się w Irlandii, dlaczego ma nie udać się w Polsce? Przecież Polacy to wielki i mądry naród. Polskę też stać na swój cud gospodarczy."
oraz
"Naczelną zasadą polityki finansowej mojego rządu będzie stopniowe obniżanie
podatków i innych danin publicznych. Dotyczy to i musi dotyczyć wszystkich.
I tych mniej zamożnych i tych bogatszych. Wszyscy mają prawo do tego, aby
państwo przyjęło wreszcie kierunek na obniżanie podatków i danin publicznych.
Będziemy prowadzili tę politykę rozważnie, to musi być rozważny marsz.
Ale chcę, aby to był marsz zawsze w jednym kierunku, zawsze w kierunku
niższych podatków i zawsze w kierunku rezygnacji z nadmiernych, często
zbędnych danin publicznych, jakie obywatel płaci na rzecz administracji." ...
"Przysięgam Polakom, że ten kto zaproponuje
w moim rządzie podwyżkę podatków, zostanie osobiście przeze mnie z rządu wyrzucony".
mzakrzewski / 83.144.78.* / 2012-10-11 13:35
Słuchałem wystąpienia radiowego j.K. Bieleckiego.
Oni propagandą sukcesu przebili PRL. Jeśli jest w Polsce dobrze, to dlaczego brakuje pieniędzy praktycznie na wszystko!? 80 proc samorządów lokalnych balansuje na granicy bankructwa. Rozp. służba zdrowia- bo brak kasy. Edukacja, rynek pracy... W 2014/15 r grozi nam zapaść energetyczna. Planowane bloki energetyczne są na etapie kamieni węgielnych. I najgorsze: sieci energetyczne. Wyeksploatowane w 95 proc. Ostatnie inwestycje były za środkowego Edwarda, towarzysza Gierka! Wiadomo to od lat, potrzeba ok. 40 mld zł. Nie ma!
wydaje mi się, że mamy dwie Polski: tą dobrą (ok 60 proc obywateli)z osobami godnie zarabiającymi, w układach partyjno-kolesiowskich itd. I Polska B. Prawie 3 milionowego ubóstwa dzieci 7-15 lat (ponad 1/3 populacji)-co jest po prostu zbrodnią! 1.1 milionowego bezrobocia młodzieży.
Biedy ludzi, którzy nie potrafią kombinować, podlizywać się, są chorzy, starzy. I samotni ze swoimi kłopotami. Bo pomoc społeczna jest fikcją. Ciężko chora kobieta poprosiła o pieniądze na wykupienie leków (150 zł)> Ma się zarejestrować w urzedzie pracy, zebrać zaświadczenia takie i owakie. Nawet na łożu śmiertelnym? Na ubóstwie w Polsce robi się doskonałe interesy. Chcę napisać przewodnik, "Co zrobić, aby się na ubóstwie dorobić?" Sama tzw ekonomia społeczna pozwoliła przełożyć do prywatnych kieszeni ponad miliard unijnych funduszy pomocowych. Zapytała mnie niedawno satsza kobieta: Panie, jak żyć z emerytury 700 zł (wyrobionej w czasie PRL). Powiedziałem, aby się cieszyła. Młode dzisaj pokolenie i tego mieć nie będzie!
Rządzący wciskają narodowi bzdury o zielonej wyspie, pzrejściowych kłopotach itd że będzie wkrótce lepiej itd. Kryzys ekonomiczny mamy w Najjaśniejszej od 2008r. Teraz nie wystarcza kreatywna księgowość, nie bardzo jest gdzie ciąć. Więc łąta się dziury podwyżkami. Nie stać cię na nie? Zdychaj! jesteś ostatecznie w wolnym kraju
lolek pard / 85.237.164.* / 2012-10-11 13:01
Tak brzydko piszecie przecież kazdy ma swoich doradcow i sam nie decyduje i to tlumaczy każdego polak tylko narzeka i tak sobie wszystkim radzi pozytywnie na 100% inny niedal by rady .
renyk / 194.42.119.* / 2012-10-11 10:45
[...]

### POST USUNIĘTY Z POWODU ZŁAMANIA REGULAMINU FORUM MONEY.PL ###
ojciec wikary / 78.131.154.* / 2012-10-11 10:18
W budżecie na 2013 rok zaplanowano nadzwyczaj dotkliwe łupienie obywateli. Ku nieustającemu zachwytowi wyznawców nieomylności i geniuszu Tuska, przychody z kar mają w następnym roku wynieść 20 mld. zł (słownie: DWADZIEŚCIA MILIARDÓW ZŁOTYCH!!!) . To nie żart. Jest to blisko 18 razy więcej niż bieżącym roku i równe jest 1/3 budżetu służby zdrowia.
COGITO-ERGO-SUM_7 / 78.8.138.* / 2012-10-11 10:04
pseudo-ekonomicznych audycjach red. mosza EKG w TOK-FM? Wszyscy (mam nadzieję) zauważyli żenująco niski poziom i infantylizm tej audycji. To odczytywanie aktualnych notowań giełdowych, to (w gruncie rzeczy poniżające) traktowanie jak przygłupów przez red. mosza zaproszonych ... A do tego jeszcze te ogłupiające dżingle puszczane przez mosza bez opamiętania. Słychać, widać (w Internecie) i czuć, że to jest towarzystwo wzajemnej adoracji, a całość przypomina skecz p. S. Tyma o sprawozdawcach sportowych: tutaj on mówi, a tutaj to on słyszy co on tutaj mówi ...
Nie ma się zatem co dziwić, że wyedukowani ekonomicznie na bazie EKG obywatele niosą kasę do AMBER GOLD – a może o to wlaśnie chodzi?
dffdfh / 86.111.118.* / 2012-10-11 09:58
np. że mamy uważać na PiS, bo to ekipa która dobiera się do naszych portfeli, która stawia fotoradary etc :)
sedziwoj / 2012-10-11 10:05 / Bywalec forum
To ekipa która chce dawać, ale nie wie, że nie ma z czego.
A ostatnio próbują zmienić swój wizerunek, robiąc debaty, które nic nie wnoszą, oprócz tego, że się eksperci wypowiedzą, bo sam PiS nic nie deklaruje.
Ale ludziom się to podoba.
sedziwoj / 2012-10-11 10:03 / Bywalec forum
Pierwsze expose prawie zrealizował, zobaczymy co z drugim.
Ale po tym co się dzieje na necie i w sejmie, coś czuję, że te zmiany zbyt wielkiemu lobby się nie podobają. A to może oznaczać koniec rządów.
(ruszenie pieniędzy wielkich korporacji nigdy nie wróżyło dobrze władzy, a to może być jutro zapowiedziane)
4767 / 88.199.162.* / 2012-10-11 11:31
Obiecał drugą Irlandie i "cud gospodarczy" i jest druga Irlandia (ta z XIX wieku) oraz cud gospodarczy - młodzi uciekaja z zielonej wyspy do ograniętej kryzysem Europy zachodniej. Zaste pięka realizacja I expose
ojciec wikary / 78.131.154.* / 2012-10-11 10:15
Debos dlaczego ukrywasz swój IP
boisz sie zeby cię nie namierzyli
sedziwoj / 2012-10-11 10:17 / Bywalec forum
Nie ukrywam ip, ja mam po prostu założone konto na money.pl i wtedy nie podaje ip.
Ponieważ mam podany email, abym wiedział że ktoś odpisuje na moje komentarze.
Dla mnie liczy się dyskusja, już nie raz zmieniałem zdanie.
ojciec wikary / 78.131.154.* / 2012-10-11 09:37
----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.----
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - sedziwoj.]
ojciec wikary / 78.131.154.* / 2012-10-11 09:32
To że “rząd” Tuska jest najgorszym w naszej najnowszej historii jest tak oczywiste, że jest zwyczajnym nietaktem przytaczać argumenty potwierdzające tą tezę, gdyż były one wielokrotnie przedstawiane, są bardzo wyraźne i zrozumiałe, więc mówienie o czymś tak klarownym, rozumny człowiek przyjąłby jako protekcjonalne wymądrzanie się o sprawie, o której wszyscy dobrze wiedzą.
sedziwoj / 2012-10-11 10:00 / Bywalec forum
A no najgorszy, bo robi to co zapowiedział, okropieństwo.
gbrrtwhrthtr / 87.204.175.* / 2012-10-11 09:26
"Jan Krzysztof Bielecki mówił w radiowej Jedynce, że ze zdziwieniem przyjmuje sztampowe oczekiwania wobec piątkowej informacji rządu"
Jasne beda obiecanki: kury znoszace zlote jajka dla kazdego, komputer za darmo dla kazdego dzieciaka, 500 mld euro z unii w przyszlym roku, mistrzostwo swiata w pilce noznej itd i itp. Lemingi z malymi rozumkami i tak to kupia!
sedziwoj / 2012-10-11 09:59 / Bywalec forum
Ano leminga jednego widzę, bo nie patrzy na to, że z pierwszego expose zostały zrealizowane rzeczy. Wiem to jest nietypowe na Polskę, ale sprawdź a się zaskoczysz.
Tylko leming ma to do siebie, że podąża, nie myśląc, nie zastanawiając się.
jh / 88.199.162.* / 2012-10-11 11:34
Weż sypnij przykładami - ja pamiętam że podatki miał zmniejszać ale zaraz potem VAT w górę "bo kryzys" i to wszystko na "zielonej wyspie"
ignorantt / 2012-10-11 09:30
proszę was - zaskakujące? dla kogo? chyba wszyscy doskonale wiemy, co Tusk powie i nie ma nic w rękawie, co by nas mogło zaskoczyć, jest pzrewidywalny po prostu i tyle
pr rp / 199.67.203.* / 2012-10-11 11:19
Ale zawsze jest ten moment dreszczyku. I cała polska czeka co powie premier :D
Poza tym tak długo siedział w szafie ostatnio że zapomniałem jak wygląda :)
RadekZdradek / 62.61.58.* / 2012-10-11 09:22
Tak zaskakujące jak grepsy Dyzmy na rautach i przyjęciach. Głupota wychodząca poza sztampę jest zawsze zaskakująca.
bsf / 46.45.103.* / 2012-10-11 08:53
POwiedzieć mozna wszystko i obiecać można wszystko, mozna również bezczelnie KŁAMAĆ szczególnie wtedy GDY nie POnosi się za to żadnej ODPOWIEDZIALNOŚCI.
sedziwoj / 2012-10-11 09:57 / Bywalec forum
Jak widać bezczelnie kłamać możesz i Ty.
Zerknij na pierwsze expose i zobacz że w większości już jest zrealizowane, oczywiście część na tyle na ile pozwoliła opozycja czy protesty ludzi.

Ale pewnie nie chcesz tego widzieć, lepiej krytykować, zamiast zobaczyć, że mamy pierwszy rząd co robi, to co mówi (a co najmniej w dużej części)
tuyte / 88.199.162.* / 2012-10-11 11:40
Weź tak nas malkontentów oświeć i sypnij przykładami zrealizowanych obietnic - zatkaj nasze podełe gardła FAKTAMI, no weź klakierze tuskowy - a odszczekam te słowa!
34567 / 86.111.118.* / 2012-10-11 09:59
szkoda ze mowi tylko o podwyzkach, nie trudno je realizowac ;] są malo ambitne
sedziwoj / 2012-10-11 10:06 / Bywalec forum
Może tym razem nie będą same podwyżki.
pr rp / 199.67.203.* / 2012-10-11 11:47
no na pewno nie powie o podwyżkach bezpośrednio.
Mozna to ubrać w inne słowo np "reforma", "zniesienie ulg", "dokrecanie śruby"
sedziwoj / 2012-10-11 13:08 / Bywalec forum
Wiem, jutro zobaczymy, zamierzam oglądać.

Najnowsze wpisy