Forum Forum prawnePracy

Druk RMUA 2012/2013 - wzór

Druk RMUA 2012/2013 - wzór

Dagna00 / 2013-01-10 13:48
Czy może mi ktoś powiedzieć, czy jeszcze będzie potrzebne wystawianie durków RMUA? Jeżeli tak, to jak mają one wyglądać?
Wyświetlaj:
omnibuss / 2013-02-04 15:22
narazie system raczkuje :) dla bezpieczenstwa na poczatku warto nosic ze soba na wszelki wypadek RMUA. Wydaje mi sie ze to kwestia czasu az system sie rozkreci i bedzie dostepny w kazdym miejscu w polsce. System jak najbardziej na plus, ale jak to wiadomo wszytsko co nowe potrzebuje czasu na rozkrecenie sie :)
fiark / 2013-01-18 10:57
beda wystawiane, ale z tego co wiem nie trzeba bedzie z nimi chodzic do przychodni, bo teraz bedzie system taki, ze kazdy pacjent ma podac tylko swoj pesel i po nim panie w okienku sprawdza czy dana osoba jest ubezpieczona
wiwan / 2013-01-10 15:00
Wprowadzenie e-WUŚ niczego nie zmieniło w zasadach wydawania RMUA zawartych w art. 41, ust. 8 do 13 Ustawy o systemie ub. społecznych.

Tyle, że obecnie rzadziej ubezpieczeni będą zgłaszać do płatnika żądanie wydania raportów miesięcznych, bo na ogół czynili to ze względu na poświadczanie ub. zdrowotnego przed wizytą u lekarza.

Zatem wyglądają tak samo jak dotąd- przekazywany ubepieczonemu nie ma ustalonego wzoru- może to być kopia RMUA przekazywanego do ZUS, może być dokument o podobnej treści wygenerowany np. z płatnika, czy innego programu kadrowo-płacowego.

Obowiązujący jest wzór RMUA przekazywanego przez płatnika do ZUS

http://prawo.money.pl/akty-prawne/dziennik-ustaw/rozporzadzenie;ministra;pracy;i;polityki,dziennik,ustaw,2009,186,1444.html
WiolaSuwałki / 89.72.78.* / 2013-01-17 21:27
Najważniejsze jest by druk zawierał wymagane na RMUA dane (jak na miesięcznych). Trzeba zaznaczyc, ze dane muszą aktualne - czyli jak były korekty - musi być ostatnia wersja (wartości jakie faktycznie były odprowadzone do ZUS). ZUS podaje arkusz excel - ja dziękuję za ręczną robotę. Jest program który to liczy tak jak tzreba - poza tym ma kilka dodatkowych funkcji usprawniających całą akcję z RMUA ROCZNYMI.[...]

### POST EDYTOWANY Z POWODU ZŁAMANIA REGULAMINU FORUM MONEY.PL ###
.
cocojumbo / 89.72.75.* / 2013-01-27 14:14
Sporo tych naciągaczy "wspominających" mimochodem o tych stronach -[...]
To samo macie w "Płatniku" z pozycji ubezpieczonego ,ale za to nie musicie płacić jak chcą tego te "stronki"!
[...]

### POST EDYTOWANY Z POWODU ZŁAMANIA REGULAMINU FORUM MONEY.PL ###
.
samaprawda / 89.72.75.* / 2013-02-04 15:07
Czyżby MONEY.PL miało coś przeciwko prawdzie?
Jeżeli nie to dlaczego to "edytowanie"?

Najnowsze wpisy