DSS

Money.pl / 2011-10-22 19:06
Komentarze do spółki: DSS.
Wyświetlaj:
Jesse L / 2012-04-03 01:09 / Tysiącznik na forum
Nigdy, ale to przenigdy nie wierzcie osobom piszącym na forum , a tym bardziej biorącym się znikąd. Tym bardziej nie wolno podejmować decyzji inwestycyjnych na podstawie tego co ktoś napisał, za wyjątkiem wrzucenia odnośnika do komunikatu, raportu itp. potwierdzającego tezę lub też przypuszczenia. Poniżej wrzucę parę przykładów, aby nie szukać daleko posłużę się na obecnej stronie, więc jedziemy:


Ja nie mam żadnego interesu w tym, żeby być za albo przeciw.

Sprzeczność - skoro ktoś pisze to ma interes. I dalej:

Pięć.... ale groszy.

Pięć - ok, ale jakiś przykład, wyliczenie, dlaczego tyle? Nie widzę, więc typowe naganianie na spadki. Pamiętajmy, że "nie ma w tym żadnego interesu" jak pisze :) Jedźmy dalej

Mojej firmie nie płacił nawet kilkuset złotych za drobne usługi :), powołując się na chwilowe zatory finansowe :)))))) Ostrzegałem KNF, bo wiedziałem co się święci

Jest coś takiego, jak Krajowy Rejestr Dłużników, windykacja, więc od kiedy to KNF zajmuje się egzekwowaniem długów?

Jan Ł. wypłacał sobie miesięczną pensyjkę w wysokości ponad 200 tys PLN netto

Nie poparte żadnym linkiem źródłowym, informacja bez pokrycia. Równie dobrze mogę napisać Jan Ł. ciężko pracował po 14 godzin dziennie nie pobierając wynagrodzenia za swoją pracę. Kolejne cytaty

tworzących zorganizowaną sieć przestępczą,


Miejsce złodzieja jest w więzieniu. Na Ł już za późno.

Na moje oko są to pomówienia, a tym powinna się zająć prokuratura. IP jest do wykrycia i należy w tym wypadku zgłosić naruszenie prawa. Ale z drugiej strony jak można poważnie traktować kogoś kto ma duże problemy z identyfikacją płci; raz pisze że
Informowałam

a dwa zdania poniżej, że

Ostrzegałem

To osoba sądząc po wypowiedzi jest bardzo kompetentna i wie co piszę mowa o

pracownikKKSM / 2012-03-31 14:16

Niestety ten sam typ wypowiedzi o czy świadczy ostatnie zdanie:

A z DSSem niech dzieje się co chce...

No chyba nie do końca, skoro problem dotyczy DSS jakby nie było tego ostatniego zdania to może bym uwierzył o troskę KKSM.
I następne naganianie na spadki

A ja z prawdziwą satysfakcją powitam koniec - mam nadzieję że szybki - tej firmy.


Myślę, że to ostatnie momenty żeby się pozbyć tego g...

Oczywiście typowe zaprzeczenie, z jednej strony ktoś czeka na niską cenę i drwi z posiadaczy papierów, ale z drugiej strony daje dobre rady, aby się pozbywać. Za dobre rady (czytaj zyskowne) płaci się grube pieniądze, a te za darmo z racji tego, że są za darmo są nic nie warte.
Z tego co ostatnio działo się na DSS każdy powinien wynieść lekcję, że na pewno nie powinno się lekceważyć negatywnej nagonki medialnej. Wyrządziła ona naprawdę poważne szkody akcjom, ale spółka ciągle jest ta sama co kilka tygodni wstecz tylko jej kapitalizacja została uszczuplona.
...:)...:) / 83.3.105.* / 2012-04-03 08:34
Cóż za analiza!!!.
Szkoda , że z podobną wnikliwością nie są analizowane działania tej firmy i różne przemycane w sprawozdaniach i wizjonerskich planach fakty.
Każdy na tym forum jest tak samo wiarygodny niezależnie co pisze. Ci, którzy wróżą rychły wzrost są posądzani o to że zostali wynajęci z agencji PR i działają w kierunku wzmacniania kursu. Ci, którzy piszą że kurs spadnie wyglądają na graczy chcących wywołać panikę i tanio sie obkupić.
Na forum zaglądają jednak nie tylko aktywni gracze giełdowi ale równiez osoby zainteresowane w jakiś sposób tą firmą. Co ciekawe często takie osoby mają większą wiedzę faktyczną o kondycji firmy i o tym co się w niej dzieje. Konkurencja, niezadowoleni podwykonawcy i poddostawcy, osoby w różny sposób poszkodowane czy czujące się oszukanymi również pilnie śledzą losy dss i ceny ich akcji. Dla takich osób znających z gruntu rzeczywistość i codzienność dss chociaż nie do końca znających mechanizmy giełdowe jest to ciekawe pole do zwiększenia doświadczeń i podzielenia się czasami różnymi faktami.
A czy pozostali forumowicze w nie uwierzą to już ich sprawa. Fakty sa jednak faktami - firma raczej cienko przędzie. Mieszkając na Dolnym Śląsku i mając czasami okazję do przejazdu przez Piławę widzę i słyszę tą ciszę i pustkę na bocznicy. Firma która nie sprzedaje - nie przeżyje. Taka firma jak dss musi codziennie wysłać co najmniej 5 pociagów (nie wierzysz to policz - przyjmij , że pociąg ma 2000 ton ładunku i 250 dni w roku wysyła się po 5 składów). Samochodami sie tego nie załatwi.
To co wyjeżdża dziś z dss na wagonach to kropla w morzu potrzeb. Nawet jeśli możni tego świata (czytaj banki, domy maklerskie, fundusze) znowu sypną kasą żeby ratować swoje interesy i będą wyczyniać różne wolty - jakieś dodatkowe emisje, zamiany obligacji na akcje czy inne cuda to tylko na jakiś czas sztucznie podtrzymają firmę. Dla graczy giełdowych to pożywka do zysków, spekulacji i kolejnych wpisów. Część gości forum czeka jednak tylko na to wielkie bum!!!!!, które się zbliża coraz szybszym krokiem, a czy potrwa miesiąc czy cztery to juz nie ma większego znaczenia. Dla niektórych osób ważne, że koniec nadchodzi. Porady w stylu sprzedawajcie itp wynikają z prostej dobrej woli a każdy ma swój rozum i jak ktoś chce wierzyć w kolejny wzrost to jego sprawa. Może nawet on nastąpi! Jednak w dłuższej perspektywie bedzie juz tylko coraz gorzej.
Życzę wszystkim oczekującym na wzrost by się go doczekali i osiągnęli zysk sam jednak w to nie potrafię uwierzyć bo do tego potrzebna byłaby kolejna wizja w rodzaju tej o potędze tytanu a do takiej brakuje już głównego wizjonera.
A fakty o samej firmie sa przecież do sprawdzenia - wystarczy się tam wybrać (o ile ktoś ma czas), ale mozna tez zadzwonić i pogadac podając się za klienta, można też zadzwonić na stację nadawczą i dowiedzieć się ile pociagów wyjeżdża - to nie jest trudne. Ale w sumie nie ma tekiej potrzeby - wystarczy też spojrzeć w sprawozdanie za ostatni kwartał i na wynik, porównać ten wynik z prognozami i z wynikami za okresy wcześniejsze. Jesse wspominasz o pomówieniach i prokuraturze - moim zdaniem materiałem dla niej są kwartalne wyniki za trzy kwartały i informacja za IV - jak z kilkudziesięciu milionów zysku może się wykluć kilkadziesiąt milionów straty?. A moim zdaniem rzeczywisty wynik za rok będzie jeszcze gorszy i dlatego jego publikacja będzie odwlekana w nieskończoność.
Powodzenia - maksymalnych zysków - minimalnych strat - a ja po prostu mrożę szampana by go otworzyć w odpowiedniej chwili bo mnie interesuje to BUM! a nie skok kursu w górę czy w dół - niech sobie skacze - a wy na tym zarabiajcie jak długo się da.
Jesse L / 2012-04-03 12:23 / Tysiącznik na forum

Cóż za analiza!!!.

Myślę, że warto było zarwać trochę nocki, może Cię zaskoczę, a może nie, ale dobry materiał, konkretny, spójny, wart przeczytania i przemyśleń. Dużo merytoryki i zero ataków personalnych. Szkoda, że tak mało tego na forum.
...:)...:) / 83.3.252.* / 2012-04-03 12:48
Dziekuję za opinię.
Forum jest dla wszystkich. Dla wypowiedzi merytorycznych, humorystycznych, dla budowania wrażenia, mylenia tropów, podpuszczania itp itd.
Przeważnie wpisy są zwięzłe i konkretne ale niekiedy wymagają większej ilości słów - tak jak mój - głównie żeby uniknąć nadinterpretacji. Pozdrawiam
fujh / 83.9.141.* / 2012-04-02 22:23
Pięć.... ale groszy. Ja nie mam żadnego interesu w tym, żeby być za albo przeciw. Nie mam akcji tej spółki. Życzę tylko wszystkim, żeby stracili jak najmniej..... A straty będą maksymalne - do ZERA!
wDr / 83.28.32.* / 2012-04-02 15:39
Weźcie się ogarnijcie i nie sprzedawajcie tym hienom, spółka ma problemy ale nie aż takie jak jest to rozdmuchane w sieci nikt większy tego nie sprzedaje, sami pod siebie dołki podkopujecie wyprzedając coraz to niżej, ktoś kupuję i się z was śmieje.
naroiło się naganiaczy którzy straszą was tylko w jednym celu aby tanio obkupić się w jak największą ilość papieru
komuś kogo nie interesowałaby ta spółka nie siedział by na jej forum i nie naganiał na spadki, tak samo ten co już kupił nie naganiał by na spadki własnego kapitału
dodatkowo obroty potwierdzają moją tezę sami się ładujecie w coraz większe bagno

na dniach kurs powinien wrócić w okolice 5-6zł a po walnym jak będzie dobre info a na 99% takie będzie, to kurs akcji będzie grubo powyżej 10zł
zbl / 83.25.153.* / 2012-04-02 16:47
W zupełności popieram. Kto ma media ten ma władzę. Ja trzymam papier, choć mam niewiele
miron62 / 2012-04-02 18:07 / Tysiącznik na forum
Ten co pisze "Myślę, że to ostatnie momenty żeby się pozbyć tego g..."
to ma lekko dekielek poddymiony,
papier może jeszcze zleci ale po co on siedzi na tym forum skoro spółka to gó w n o.
Kiedyś umoczyłem na Monie i już tam nie wrócę i na forum mnie niema.
Jeżeli ktoś nagania do sprzedaży to chce jeszcze taniej kupić i takie jest moje zdanie.
Mam zamiar też jeszcze kupić ale czekam na wyniki walnego.
Nie wiem może się mylę ale jak to wszystko się ustabilizuje to nie będzie hamulca tak pójdzie ponieważ cene jest bardzo niska.
markar1234 / 2012-04-02 18:23 / Bywalec forum
Zgadzam się. Tak samo przewiduję. Czekam na ustabilizowanie się kursu i wchodzę w to.
...:)...:) / 83.3.252.* / 2012-04-02 14:36
A cena akcji sobie leci..i leci...i leci ..
Ciekawe kiedy osiągnie 3 zł???
Na dodatek prokuratura w Kielcach zajęła się tym co się dzieje w KKSM - kolejny gwoździk do trumny???
I dwóch członków rady nadzorczej rezygnuje - czyżby strach się wdarł w szeregi?
Pozdrawiam wszystkich liczących na wzrosty:)
Chyba trudno się będzie doczekać...
A ja z prawdziwą satysfakcją powitam koniec - mam nadzieję że szybki - tej firmy.
Mam tylko nadzieję że Ci co umoczyli w niej najwięcej nie rzucą się z akcją reanimacyjna bo tylko odroczą moją radość:)
A i tak nic to nie zmieni.
Myślę, że to ostatnie momenty żeby się pozbyć tego g...
Przyjemnego zjazdu tym co jeszcze mają
reggie / 86.41.37.* / 2012-04-02 14:53
Każdy skutek ma swoją przyczynę. Skoro skutkiem jest komentarz, to napisz proszę co było przyczyną napisania?
pracownikKKSM / 2012-03-31 14:16
Jestem pracownikiem KKSM, którego właścicielem jest DSS. DSS przejął firmę w 2011r do tego momentu KKSM była prężnie działającą spółką, z chwila przejęcia przez DSS zaczęły się kłopoty. W tej chwili sytuacja wygląda następująco: komornicy zajmują konta bankowe oraz sprzęt do produkcji kruszyw. Nie ma pieniędzy na podstawowe opłaty typu energia, paliwo, roboty strzałowe oraz przeglądy serwisowe sprzętu. W stosunku do pracowników są zaległości w płatnościach ZUS-u, PZU, Urzędu Skarbowego, wypłaty są wypłacane w systemie ratalnym w wysokości 500zł. Jesteśmy na skraju wytrzymałości, żądamy od Związków Zawodowych działających w firmie konkretnych i radykalnych działań mających na celu polepszenie naszej sytuacji i wymuszeniu na właścicielach spółki podjęcia rzetelnych kroków. A z DSSem niech dzieje się co chce... każdy inny inwestor będzie lepszy!
fujh / 95.49.221.* / 2012-03-31 21:53
Jan Ł. wypłacał sobie miesięczną pensyjkę w wysokości ponad 200 tys PLN netto. Chojny był tylko względem siebie i swoich ziomków, których obsadzał w kanciarskich słupowych spółkach, tworzących zorganizowaną sieć przestępczą, tworzoną w celu wyłudzania kolejnych pieniędzy, zacierania śladów i rozmywania odpowiedzialności. Efekty tych działań można zobaczyć obecnie min. w Pana domu i w domach głodnych Pana znajomych i przyjaciół.

Informowałam Komisję Nadzoru Finansowego o przekrętach i nieregulowaniu należności przez tego pana przed plasowaniem na rynku. Mojej firmie nie płacił nawet kilkuset złotych za drobne usługi :), powołując się na chwilowe zatory finansowe :)))))) Ostrzegałem KNF, bo wiedziałem co się święci i że ludzie pójdą z torbami, jeśli proceder nie zostanie odpowiednio wcześnie nagłośniony. Niestety KNF po przeprowadzeniu kontroli ostatecznie dopuścił DSS do publicznych notowań.
W tym czasie i później Ł. rżnął wszystkich na mniejsze lub większe pieniądze - gdzie się dało. Przejął za pozyskane pieniądze min. Pana kopalnię, której nie potraktował inaczej niż innych swoich ofiar - wydoił Was do cna.

Teraz jego misję kontynuują przedstawiciele jego spółki - tzw. wspólnicy.

Pana kopalnia jest dla nich jednym z wielu miejsc ucztowania na ludzkim nieszczęściu.

Miejsce złodzieja jest w więzieniu. Na Ł już za późno. Wybrał celę podziemną. Ale są jeszcze inni. Następcy ideowo-duchowi.... Wierzę, że ich w końcu prawo dogoni.

A Panu współczuję, że znalazł się Pan na żerowisku tych gnid ludzkich.
assqs / 78.8.93.* / 2012-03-31 00:28
http://www.telegraf.biz/inwestor/article,dss_planuje_emisje,5648,1,1,1.html
fujh / 94.75.90.* / 2012-03-30 14:40
U C I E K A J C I E!!!

Za chwilę nie będzie już czego wypłacać. nawet jeśli zostało 20% z tego co włożyliście, to lepsze to od okrąglutkiego zera. Pani Ł. żonka śp. Jana Ł. dobrze to wie. Wypompowuje resztki kasę za pomocą krewniaków obsadzanych w roli doradców (patrz poniżej). Nawet więzienie nie jest już wystarczającym straszakiem dla tej sobiepańskiej mafii. Oni Was wyrypią do ostatniego gronia - bez litości i bez skrupułów. Nic nie zostanie do podziału. Najlepsze, że sami na tym wyjdą jak Zabłocki na mydle. Wykręcili taki shit, że sami nie wiedzą za co się teraz łapać, żeby jeszcze coś złapać :)))))))))))))))))))

A ja mam każdorazowo satysfakcję, jak widzę upadek hochsztaplerów, krętaczy i oszustów. Tyle mi z tego dobrego, kolego.
Exdss / 82.160.51.* / 2012-03-29 19:33
Po co prad w Pilawie jak i tak strzelac nie ma komu a paliwo tez na kartki i kopalnia stoi od poczatku miesiaca . Dziac to sie zacznie od poniedzialku jak ukladac sie bedzie trzeba a kasy brakuje na wszystko .
DI / 89.68.88.* / 2012-03-29 17:04
WSADZIĆ DZIADA W SZCZELINY NA AUTOSTRADZIE I ZALEPIĆ NA KONIEC 3,50 A JUTRO PODBITKA I ZJAZD
DI / 89.68.88.* / 2012-03-29 16:41
NA WIDŁY GNOJA I WALCEM
DI / 89.68.88.* / 2012-03-29 16:29
PPPPĘĘĘĘKŁŁŁOOOOOOJOJJ CZZTERYYY CZTERY !!!!!!!!!!!!! MEGA ZJAZD DUPA I PO PTOKACH
karla2 / 83.14.169.* / 2012-03-29 14:53
Kopalnia Piława Górna od dziś bez prądu jest ... i się zaczęło !!!!
di / 89.68.88.* / 2012-03-29 14:01
Dzisiaj chyba złamie 4 z przodu i poleci na 3
di / 89.68.88.* / 2012-03-29 13:47
DSS - DOŁOWANIE I SPADANIE I SPADANIE DOŁOWANIE - I TYLE. Bankrut kwestia czasu na pewno nie przed euro i zakończeniem autostrady a potem to wszystkich będzie waliło czy padnie czy nie.
karolina361 / 83.12.79.* / 2012-03-28 21:17
niestety fatalne zarzadzanie doprowadzilo do katastrofy dziwie sie ze ktos jeszcze chce kupic akcje albo co gorsza trzymac je i czekac na cud
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy