Forum Polityka, aktualnościKraj

Duda: Solidarność ma nowy pomysł na zmiany w płacy minimalnej

Duda: Solidarność ma nowy pomysł na zmiany w płacy minimalnej

Wyświetlaj:
jakub2 / 31.62.111.* / 2012-02-17 16:47
Duda , najpierw pomyśl o złodziejskich stawkach ZUSu o braku ochrony rynku wewnętrznego polskiego i o dzikim imporcie z Chin przez zachodnie firmy które sa zwolnione ze wszystkiego , a tym samym o rynku zbytu polskich towarów , o nadmiernej administracji i kosztach ich utrzymania , o zawyrzonych kosztach wszystkich mediów oraz podatki lokalne nie mniej zlodziejskie , o kosztach paliw , oraz o trudnościach w załatwieniu czegokolwiek w e wszystkich urzędach , czyli ogólnie zadbaj o miejsca pracy , a póżniej pomyśl jak by tu podnieść płace minimalną . No chyba że jesteś podstawiony przez rządzących żeby wykończyć polską działalność przemysłowo -gospodardzą do końca i nie udawaj ze chcesz komukolwiek pomóc , bo juz raz SOLIDARNOŚĆ nas wy.....jała , więcej sie nie damy , zeby żądać to trzeba mieć świadomość jak na to zarobić , a nie tylko mieć dzikie pomysły , to nie jest w brew pozorom dziki kraj , panie D.
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-16 17:53
Myśli wybrane z encykliki Jana Pawła II „O pracy ludzkiej”
Problemem kluczowym etyki społecznej jest w tym wypadku sprawa sprawiedliwej zapłaty za wykonywaną pracę. Nie ma w obecnym kontekście innego, ważniejszego sposobu urzeczywistniania sprawiedliwości w stosunkach pracownik — pracodawca, jak właśnie ten: zapłata za pracę. Bez względu na to, czy praca ta dokonuje się w ustroju prywatnej własności środków produkcji, czy też w ustroju, w którym własność ta podległa „uspołecznieniu”, stosunek pomiędzy pracodawcą (przede wszystkim bezpośrednim) a pracownikiem rozwiązuje się na zasadzie salariatu — czyli przez odpowiednie wynagrodzenie wykonywanej pracy." koniec cytatu
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-16 17:56
Myśli wybrane z encykliki Jana Pawła II „LABOREM EXERCENS” „O pracy ludzkiej” cytuję dosłownie:
"Wypada także stwierdzić, że sprawiedliwość ustroju społeczno-ekonomicznego, a w każdym razie jego sprawiedliwe funkcjonowanie, zasługuje ostatecznie na osąd wedle tego, czy praca ludzka jest w tym ustroju prawidłowo wynagradzana. W tym punkcie docieramy znów do pierwszej zasady całego porządku społeczno-etycznego, a jest to zasada powszechnego używania dóbr. W każdym ustroju, bez względu na panujące w nim podstawowe układy pomiędzy kapitałem a pracą, zapłata, czyli wynagrodzenie za pracę pozostaje konkretnym środkiem, dzięki któremu ogromna większość ludzi może korzystać z owych dóbr, które są przeznaczone dla powszechnego używania: są to zarówno dobra natury, jak też dobra będące owocem produkcji. Jedne i drugie stają się dostępne dla człowieka pracy na podstawie zapłaty, jaką otrzymuje on jako wynagrodzenie za swą pracę. Stąd właśnie sprawiedliwa płaca staje się w każdym wypadku konkretnym sprawdzianem sprawiedliwości całego ustroju społeczno-ekonomicznego, a w każdym razie sprawiedliwego funkcjonowania tego ustroju. Nie jest to sprawdzian jedyny, ale szczególnie ważny i poniekąd kluczowy." koniec cytatu.
dapa / 77.115.38.* / 2012-02-16 11:46
Ja mam lepszy pomysł.Niech wszyscy związkowcy obetną swoje pensje z 13000 tyś do 2000.Będzie na podwyżki.
isla / 195.248.254.* / 2012-02-15 13:58
A ja i tak nie dostanę nawet minimalnego wynagrodzenia bo pracuję
w budżetówce w administracji, mam 1284 zł pensji plus 8% premii
i ,, niestety'' wysługę lat , która zawyża moją wypłatę brutto do kwoty
1664zł (12 lat), I jeszcze długo nic nie dostanę, obiecali podwyżkę pensji
o procent inflacji z zeszłego 2011 roku, ale to potem odwołali i " jakoby''
od kwietnia ma być podwyżka,ale bez wyrównania za poprzednie miesiące
1999 / 87.64.76.* / 2012-02-15 09:42
Minimalna pensja powinna rosnac rownolegle z przecietnym wynagrodzeniem krajowym.
nie_ekonom / 192.194.76.* / 2012-02-15 15:12
Sztuczne regulowanie cen NIE DZIAŁA. A pensja jest dokładnie tym - ceną za pracę. Płacisz więcej jak jest mała podać, jest wysoka jakość, potrzebujesz czegoś "na już" albo dobranego konkretnie do Twoich potrzeb etc.

Czy cena okien powinna rosnąć, bo krzesła drożeją? Nie. A więc czy cena pracownika w jednym sektorze gospodarki ma rosnąć, bo w innym sektorze rośnie?
Adam222 / 77.88.138.* / 2012-02-15 15:23
Facet ale jeść trzeba. A to kosztuje. Czy ty tego nie rozumiesz?
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-16 17:48
Myśli wybrane z encykliki Jana Pawła II
„LABOREM EXERCENS” „O pracy ludzkiej”
Praca ludzka stanowi klucz, i to chyba najistotniejszy klucz, do całej kwestii społecznej, jeżeli staramy się ją widzieć naprawdę pod kątem dobra człowieka....ażeby „życie ludzkie uczynić bardziej ludzkim”.
O ile prawdą jest, że człowiek jest przeznaczony i powołany do pracy, to jednak nade wszystko praca jest „dla człowieka”, a nie człowiek „dla pracy”. We wniosku tym dochodzi prawidłowo do głosu pierwszeństwo podmiotowego znaczenia pracy przed przedmiotowym.
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-16 18:05
Myśli wybrane z encykliki Jana Pawła II„LABOREM EXERCENS” „O pracy ludzkiej” "Sprawiedliwa płaca staje się w każdym wypadku konkretnym sprawdzianem sprawiedliwości całego ustroju społeczno-ekonomicznego, a w każdym razie sprawiedliwego funkcjonowania tego ustroju. Nie jest to sprawdzian jedyny, ale szczególnie ważny i poniekąd kluczowy.
Sprawdzian ten dotyczy przede wszystkim rodziny. Za sprawiedliwą płacę, gdy chodzi o dorosłego pracownika obarczonego odpowiedzialnością za rodzinę, przyjmuje się taką, która wystarcza na założenie i godziwe utrzymanie rodziny oraz na zabezpieczenie jej przyszłości. Takie wynagrodzenie może być realizowane czy to poprzez tak zwaną płacę rodzinną, to znaczy jedno wynagrodzenie dane głowie rodziny za pracę, wystarczające na zaspokojenie potrzeb rodziny bez konieczności podejmowania pracy zarobkowej poza domem przez współmałżonka, czy to poprzez inne świadczenia społeczne, jak zasiłek rodzinny albo dodatek macierzyński dla kobiety, która oddaje się wyłącznie rodzinie; dodatek ten powinien odpowiadać realnym potrzebom, to znaczy uwzględniać liczbę osób pozostających na utrzymaniu w ciągu całego okresu, gdy nie są w stanie podjąć odpowiedzialności za własne życie." koniec cytatu
Pilsener / 2012-02-15 09:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Chcą sobie windować pensje w urzędach i kopalniach a zwykli ludzie mają pracować za grosze na umowę zlecenie czy o dzieło by na to zarobić. Ale czego oczekiwać od radykalnej frakcji PZPR zwanej solidarnością, na pewno nie solidarności ze zwykłymi ludźmi.
nie_ekonom / 192.194.76.* / 2012-02-15 15:00
Niestety masz rację. To tylko wepchnie więcej osób na umowę zlecenie i do szarej strefy, nikt nie podniesie faktycznych pensji w prywatnych firmach "bo rząd tak powiedział". I to nie dlatego, że przedsiębiorcy są źli i niedobrzy, tylko dlatego, że zmniejszyłoby to ich konkurencyjność. Jeśli się ich zmusi do sztucznego wycenienia pracy wyżej niż jest rynkowo warta, to będą musieli zwalniać/nie zatrudniać nowych osób i dociążyć już pracujących nowymi obowiązkami.
A to nie jest dobre ani dla przedsiębiorstwa, ani dla pracowników.
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-16 17:51
ZMyśli wybrane z encykliki Jana Pawła II „O pracy ludzkiej”
Zagrożenie właściwego porządku wartości:
niebezpieczeństwo traktowania pracy ludzkiej jako sui generis „towaru” czy anonimowej „siły” potrzebnej dla produkcji (mówi się wręcz o „sile roboczej”), istnieje stale, istnieje zwłaszcza wówczas, gdy całe widzenie problematyki ekonomicznej nacechowane jest przesłankami ekonomizmu materialistycznego.
"Odległość pomiędzy krajami bogatymi a ubogimi nie zmniejsza się i nie wyrównuje, ale coraz bardziej powiększa na niekorzyść tych ostatnich. Oczywiście, że nie może to pozostać bez skutku dla lokalnej polityki pracy oraz dla sytuacji człowieka pracy w gospodarczo upośledzonych społeczeństwach. Bezpośredni pracodawca, znajdując się w systemie takich uwarunkowań, określa warunki pracy poniżej obiektywnych wymagań pracowników — zwłaszcza, jeżeli sam chce z prowadzonego przez siebie przedsiębiorstwa (czy też z prowadzonych przez siebie przedsiębiorstw, gdy chodzi o sytuację „uspołecznionej” własności środków produkcji) czerpać możliwie wielkie zyski."

Najnowsze wpisy