DUDA

Money.pl / 2007-03-20 18:37
Komentarze do spółki: DUDA.
Wyświetlaj:
Egar / 2009-02-17 21:10 / Tysiącznik na forum
Jutro dalsza "rzeźnia". Myślę, że słowo ........... i na miejscu i na temat !!!
szyg / 2009-02-19 21:21 / Bywalec forum
Czy Duda będzie rosła
waldek000 / 2009-02-17 18:39
http://www.pkmduda.pl/pub/File/filmy_wza/081208_DUDA_tvn_cnbc_biznes_dzien_na_rynkach.avi
waldek000 / 2009-02-17 17:40
pb.pl, 17.02.2009

W odpowiedzi na doniesienia rynku i mediów, zarzucających spółce zatajenie informacji o posiadaniu opcji walutowych, producent mięsa opublikował swoje oficjalne stanowisko.

Polski Koncern Mięsny Duda SA nie zawierał transakcji walutowych związanych z opcjami o charakterze spekulacyjnym. W półrocznym sprawozdaniu finansowym informowaliśmy, iż spółka wykorzystuje transakcje forward i strategie opcyjnie do zabezpieczania przyszłej sprzedaży wyrażonej w walutach obcych – wyjaśnia Maciej Duda, Prezes Zarządu PKM DUDA S.A.

- Transakcje zabezpieczające przychody zagraniczne od ryzyka walutowego prowadzimy regularnie od wielu lat. Są one nieuniknione w naszym biznesie, ponieważ jesteśmy jednym z największych polskich eksporterów. Były one konieczne z uwagi na planowany znaczny wzrost eksportu, przy prognozach walutowych zapowiadających bardzo duże osłabienie dolara. O ich zawarciu informowaliśmy inwestorów już w sprawozdaniu finansowym Grupy PKM DUDA za I półrocze 2008 r. Mają one jednak zupełnie odmienny charakter od nie powiązanych z biznesem transakcji spekulacyjnych, zawieranych w ostatnim roku przez wiele spółek - wyjaśnia Maciej Duda.

- Moja – nieautoryzowana – wypowiedź dla Pulsu Biznesu z 1 grudnia, w której poinformowałem, że nie mamy opcji walutowych, była skrótem myślowym dotyczącym spekulacyjnych transakcji na opcjach czy innych instrumentach. Takich transakcji nie zawieraliśmy. Informacja, która pojawiła się w gazecie, była jednak faktycznie nieprecyzyjna i ze względu na swoją lakoniczność została błędnie odebrana – za co przepraszam – powiedział Maciej Duda. - Nie było to jednak w najmniejszym stopniu moją intencją, o czym świadczy chociażby fakt, że w wypowiedzi dla TVN CNBC z dnia 8 grudnia 2008 r. informowałem, że prowadzimy transakcje zabezpieczające na rynku walutowym, które nie mają charakteru spekulacyjnego. Chciałbym podkreślić ponadto, że w momencie przekazywania tych informacji wynik na zamkniętych i rozliczonych kontraktach walutowych zamykał się zyskiem – podkreśla Maciej Duda.

- O sytuacji związanej z naszymi transakcjami zabezpieczającymi informowaliśmy na bieżąco Komisję Nadzoru Finansowego, a w dniu wczorajszym, gdy zakończyliśmy proces wyceny zawartych transakcji walutowych, informację o ich wyniku natychmiast przekazaliśmy na rynek. Ich obecna wycena jest jednak w dużym stopniu teoretyczna - faktyczny wpływ transakcji zabezpieczających na nasze wyniki w latach 2009-2010 będzie zależał od poziomu kursów walut w dniu rozliczenia. Jednak nawet w przypadku, gdyby kursy walutowe były nadal wysokie, na nasze wyniki pozytywnie wpłynie wzrost przychodów eksportowych – dodaje Maciej Duda.

- Pragnę podkreślić, że rodzina Dudów nie sprzedała w ostatnich miesiącach ani jednej z posiadanych akcji. Zadeklarowaliśmy skorzystanie z wszystkich przysługujących nam praw poboru w zbliżającej się ofercie i tę deklarację nadal podtrzymujemy, a w miarę możliwości obejmiemy też walory, z których nie skorzystają inni akcjonariusze – zapewnia Maciej Duda.

- Chciałbym zapewnić także wszystkich inwestorów, że sytuacja finansowa spółki jest stabilna. Mamy dobre kontakty z bankami, a transakcje – zaplanowane na lata 2009-2010 rozliczamy na bieżąco. Pragnę jeszcze raz przeprosić inwestorów za zaistniałe nieporozumienie - dodaje Maciej Duda.
pikpuk / 2009-02-23 14:55
PKM DUDA ...
Wszystko jest jasne . Strata też jasna i wyraźna . Inwestorzy stracili a ile są w plecy właściciele bo akcjonariusze nimi nie są w rozumieniu zarządu bo gdzie udział w zyskach "DYWIDENDA" ? Czemu nie było dywidendy przez lata. Fundacja wspierająca sport piękna sprawa ile poszło na to kasy z inwestycji akcjonariuszy co z tego ma przeciętny akcjonariusz. ? Umowy o sponsoring pewnie spisane , a teraz problem finansowy i jak się z nich przyjdzie wywiązać? Nie ma nic na ten temat a może też są tam zobowiązania . Trzeba się przyznać że zarząd PKM DUDA nie myślał o tym by inwestor akcjonariusz " Kowalski" miał coś z tego najwyżej tak jak teraz - stratę w portfelu.
Nowe akcje PP a gdzie kasa z poprzednich ? czyżby halny wywiał .
Trudne czasy teraz dla zarządu PKM DUDA kiepsko widzę nową emisję PP nie ma chętnych. Może wreszcie zmieni się polityka .
kris0708 / 2009-02-17 14:45
Oszuści!!!
http://www.aferyprawa.com/index2.php?p=teksty/show&dzial=codziennosc&id=1575
jan " / 87.101.32.* / 2009-02-17 10:25
Jak sprzedawałem po 8 zł, tracąc na każdej akcji drugie tyle to byłem zły na siebie że tak późno przyjąłem do wiadomości, że zainwestowanych pieniędzy nie odzyskam.
Dziś jestem szczęśliwy, bo mogło być jeszcze gorzej!
salceson / 78.8.165.* / 2009-02-16 19:40
No to ładna kupa.
Kupa z mięsa.
kiepski / 2009-02-16 18:18 / portfel / Tysiącznik na forum
brawo dla prezesa...
DZIDEK MATRIX / 94.254.184.* / 2009-02-16 19:48
PO TAKIEJ CENIE TO BONIFIKATA DLA PREZESA ,
PEWNIE DUŻ SOBIE KUPI PP
Vinifera / 78.8.82.* / 2009-02-05 21:57
do kiedy wyjść żeby nie załapać sie na emisję
kris0708 / 2009-02-16 14:30
Ludzie wcześniejszy sukces firmy DUDA to połączenie dobrej koniunktury, przekrętów właścicieli no i niesamowitego szczęścia. Oni nie byli przygotowani na stworzenie takiej dużej firmy. Lada chwila zaczną się jeszcze większe problemy jak np. opcje walutowe. Ci ludzie nie są przygotowani na rozporządzanie mieniem inwestorów. Nie zdają sobie z tak wielkiej odpowiedzialności. Wystarczy spojrzec na zarząd i jego wykształcenie. Jakaś szkoła w Lesznie, którą osobiscie znam i wiem jaki tam jest śmieszny poziom (zdają wszyscy), druga osoba z zarządu wyksz. średnie mięsne ! a dyrektor finansowy jest pedagogiem po zaocznych studiach pedagogicznych w Zielonej Górze. NIE WOLNO IM UFAC !!! Może i maja intencje ale nie mają umiejętności
xxxxl / 217.113.228.* / 2009-02-16 18:40
ha
tacy ludzie
takie wykształcenie
taka firma
taka kasa

i proszę można
DZIDEK MATRIX / 94.254.184.* / 2009-02-16 17:38
ŁADNIE POSZLI PO BANDZIE ,JUTRO BEDZIE 33% ALE NA PLUSIE
pilkarz / 83.144.66.* / 2009-02-16 17:03
czy przez te opcje spółka może zbankrutować? co się dzieje ? strata 33 procent , to katastrofa ewentualnie piękna spekulacja, ogromny obrót, co robić?
marzycielka / 2009-02-16 16:19
czy firma ta jedzie do zera?
piłkarz / 83.144.66.* / 2009-02-10 18:04
przecież wcale nie musisz kupować akcji z nowej emisji,jeszcze zarobisz sprzedając prawo poboru!
kiepski / 2009-02-16 18:17 / portfel / Tysiącznik na forum
akcje nowej emisji po 1,1zł to ciekawe kto je kupi
szyg / 2009-01-15 17:23 / Bywalec forum
czy ktoś interesuje się tą spółką spółką
piłkarz / 83.144.66.* / 2009-02-11 10:33
myślę że ewentualnie rosyjscy inwestorzy mogą skupować akcje i przejąć spółkę za grosze,analitycy widzą świetlaną przyszłość dla dużych spółek spożywczych?
piłkarz / 83.144.66.* / 2008-12-09 21:07
Jak mięso z Irlandii wpłynie na wyniki dudy w IV kwartale? proszę o radę!
HorNet / 83.12.124.* / 2008-12-09 22:01
Raczej nie powinna wpłynią ponieważ sp.DUDA nie importuje surowców, ma własne hodowle i prowadzi skup w polsce.
piłkarz / 83.144.66.* / 2008-12-10 12:49
Czyli ewentualnie można trefne mięso z Irlandii zastąpić własnym ,większe obroty i zyski dudy?
Arlemen / 2008-11-26 22:22 / Bywalec forum
Generali OFE ma 10,55% akcji PKM DUDA
2008-11-24

Generali OFE poinformował po raz kolejny o zwiększeniu udziału w akcjonariacie Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA. Po systematycznych zakupach dokonywanych w ciągu ostatnich tygodni posiada obecnie 10,3 mln akcji spółki, stanowiących 10,55% udziału w kapitale zakładowym i głosach na WZA.

Fundusz zadeklarował jednocześnie, że nie wyklucza dalszych zakupów akcji spółki. Wcześniej, 31 października 2008 r., Generali OFE informował o zwiększeniu zaangażowania w PKM DUDA z 4,93% do 6,59%.
LEGAL / 89.174.79.* / 2008-11-25 21:33
Temat: Polski Koncern Mięsny DUDA S.A. - zawiadomienia od osób obowiązanych do przekazania informacji dotyczące transakcji na papierach wartościowych Emitenta

Podstawa prawna: Art. 160 ust. 4 Ustawy o obrocie - informacja o transakcjach osób mających dostęp do informacji poufnych

Treść raportu:
W związku z warunkowym podwyższeniem kapitału zakładowego Spółki, realizowanym w ramach Programu Motywacyjnego skierowanego do członków organów zarządzających i kluczowych pracowników Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA S.A. oraz Grupy Kapitałowej PKM DUDA., Zarząd Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA S.A. z siedzibą w Warszawie informuje, iż otrzymał zawiadomienia w trybie art. 160 ust.1 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi od następujących osób:
1. Pana Rafała Oleszaka – Wiceprezesa Zarządu Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA S.A. informującego, iż w dniu 20 listopada 2008 roku w Krakowie, wraz z zapisaniem papierów wartościowych na Jego rachunku inwestycyjnym, nabył prawa z 87 000 (słownie: osiemdziesięciu siedmiu tysięcy) sztuk akcji zwykłych na okaziciela serii F Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA S.A., objętych po cenie 1 zł (słownie: jeden złoty) za jedną akcję;

2. Pana Romana Milera - Wiceprezesa Zarządu Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA S.A. informującego, iż w dniu 20 listopada 2008 roku w Krakowie, wraz z zapisaniem papierów wartościowych na Jego rachunku inwestycyjnym, nabył prawa ze 100 000 (słownie: stu tysięcy) sztuk akcji zwykłych na okaziciela serii F Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA S.A., objętych po cenie 1 zł (słownie: jeden złoty) za jedną akcję;

3. Pana Jerzego Jaśkowiaka - Prokurenta Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA S.A. informującego, iż w dniu 20 listopada 2008 roku w Krakowie, wraz z zapisaniem papierów wartościowych na Jego rachunku inwestycyjnym, nabył prawa z 60 000 (słownie: sześćdziesięciu tysięcy) sztuk akcji zwykłych na okaziciela serii F Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA S.A., objętych po cenie 1 zł (słownie: jeden złoty) za jedną akcję;

4. Pana Grzegorza Ograbka - Prokurenta Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA S.A. informującego, iż w dniu 20 listopada 2008 roku w Krakowie, wraz z zapisaniem papierów wartościowych na Jego rachunku inwestycyjnym, nabył prawa z 50 000 (słownie: pięćdziesięciu tysięcy) sztuk akcji zwykłych na okaziciela serii F Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA S.A., objętych po cenie 1 zł (słownie: jeden złoty) za jedną akcję;

5. Pani Beaty Ratajczak - Prokurenta Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA S.A. informującej, iż w dniu 20 listopada 2008 roku w Krakowie, wraz z zapisaniem papierów wartościowych na Jej rachunku inwestycyjnym, nabyła prawa z 55 000 (słownie: pięćdziesięciu pięciu tysięcy) sztuk akcji zwykłych na okaziciela serii F Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA S.A., objętych po cenie 1 zł (słownie: jeden złoty) za jedną akcję;

6. Pani Haliny Osińskiej - Prokurenta Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA S.A. informującej, iż w dniu 20 listopada 2008 roku w Krakowie, wraz z zapisaniem papierów wartościowych na Jej rachunku inwestycyjnym, nabyła prawa z 50 000 (słownie: pięćdziesięciu tysięcy) sztuk akcji zwykłych na okaziciela serii F Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA S.A., objętych po cenie 1 zł (słownie: jeden złoty) za jedną akcję;
szkoda gadać / 83.5.9.* / 2008-10-07 10:50
ja sprzedałem i straciłem dużo , ale coś mi zostało, jak pracownicy z Sosnowca mówią że nawet ściany pękają , może przyjść kontrola ?
i zamkną na czas remontu i co wtedy?
xxxl / 83.10.233.* / 2008-11-25 22:45
też sprzedałem
w ostatnim miesiącu
z 3x obróciłem tym papierem
o dziwi zawsze dał zarobić

troche to dziwne
bo średnio tracę
200zł dziennie
stratny / 83.5.6.* / 2008-10-08 11:33
jeszcze lepsze wieści sam prezes szykuje split , wiać i jeszcze raz wiać
dziękujemy władzom spółki już nas wykorzystaliście teraz wsadźcie swój kapitał.
szykują się akcje groszowe miłej zabawy
piłkarz / 87.207.147.* / 2008-10-16 20:22
Od kogo masz te informacje o splicie .to byłaby już całkowita tragedia. Nasza spółka należałaby do spółek śmieciowych i jej wachania kursowe ,szkoda myśleć; Osobiście nie wierzę w taki scenariusz ,ktoś jeszcze chce zbić cenę,może myśli o przejęciu za grosze?
Kiełbasa / 77.254.130.* / 2008-10-07 18:09
Jeszcze raz piszę - spadek 85% wartości akcji był przewidywalny dla rodzinki która dała myka z własnej spółki i śmieje się z naiwnych. Może akcjonariusze zrobieni w balona skrzyknęli by się i sprawdzili czy ucieczka rodzinki była zgodna z prawem, bo że niemoralna, to nie ma wątpliwości.
nnm / 89.229.131.* / 2008-10-09 18:11
Jestem za, chociaż wrto mieć więcej informacji na ten temat. Mają wyjście; skupić, po roku split i wypłacać dywidendę. Jeśli nie to warto się skrzyknąć i zapytać czy wsystko było zgodne z prawem. Jeżeli ktoś z władz firmy czyta te fora - przedstawiajcie ojcowie w końcu jakies konkretne info.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy