Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Duda: zanim euro, w Polsce musi podnieść się poziom życia

Duda: zanim euro, w Polsce musi podnieść się poziom życia

Wyświetlaj:
Zener / 2015-03-30 17:41
Pan Duda ma bardzo oryginalną koncepcję ekonomiczną. Istnieje wiele czynników, które mają wpływ na to, czy przyjęcie euro będzie korzystne.
Główny z nich to harmonizacja cyklu koniunkturalnego (czyli jak u nich rośnie to i u nas rośnie, a jak u nich spada to i u nas spada), dzięki czemu wspólna polityka monetarna ma jakiś sens.

Nie słyszałem jednak, żeby którykolwiek ze znanych ekonomistów uzależniał wejście do strefy euro od poziomu zarobków.
Chciałbym dowiedzieć się, jakimi to modelami ekonometrycznymi posługuje się Duda, i czy takowe w ogóle posiada.
Zedzio / 2015-05-12 23:25 / portfel
A takie to czynniki że Bochenek chleba w Irlandii czy Francji potrafi kosztować 1,6 E - 2 E a jak ktoś dostanie wypłaty czy emerytury 300E - 400E to już sobie przelicz. Ktoś powie tak niskie zarobki jak to możliwe. Mojej ciotce ZUS pogubił dokumenty tak że emerytury dostaje koło 700 zł po przeliczeniu na Euro wychodzi 175E a takich osób jest więcej. Wprowadzenie Euro nic nie zmieni Polacy nadal będą wyjeżdżać bo jak ktoś będzie miał wybór zarobić 400 - 500 E w Polsce a 1200 - 2000 E za granicą. Wybór wydaje mi się oczywisty
KarzełMoralny / 83.16.183.* / 2015-05-08 19:54
A może MEPs Duda uważa, że można będzie w sprawie wieku emerytalnego pójść jeszcze dalej. Po rozmowie z Piotrem Dudą gotów jest na wariant zaprezentowany w 21 postulatach Solidarności z 1981 r., tj. obniżenie wieku emerytalnego dla mężczyzn do 60 lat, a dla kobiet do 55 lat.

Najnowsze wpisy