Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Duża zmienność nastrojów na GPW

Duża zmienność nastrojów na GPW

Money.pl / 2007-08-21 17:41
Komentarze do wiadomości: Duża zmienność nastrojów na GPW.
Wyświetlaj:
warren buffet / 2007-08-21 23:05 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
USA: 93 proc. wzrost wniosków o zajęcie nieruchomości w lipcu


21.08.2007 21:06
Czytaj komentarze(0)

Liczba wniosków o zajęcie przez bank lub instytucję finansowa nieruchomości wzrosła w lipcu w USA o 93 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. To kolejny sygnał wskazujący na znaczne pogorszenie kondycji amerykańskich gospodarstw domowych.
W ciągu lipca wierzyciele wystąpili z 179.599 wnioskami o przejęcie nieruchomości. W czerwcu było ich 164.644, a w lipcu ubiegłego roku 92.845. Dane z lipca oznaczają, że w USA przypadało w tym miesiącu średnio jedno przejęcie nieruchomości na 693 gospodarstw domowych.
Radca Prawny / 2007-08-21 23:27 / Ja nie radzę!
to w skali roku moze byc milion chat...
robi wrazenie
TaS / 2007-08-21 23:17 / Tysiącznik na forum
ok a wiesz Warren jaki procent podlega realnej egzekucji?

bo sam wzrost rok do roku to dla mnie średni argument.

to jakby panikowac, bo stopa inflacji wzrostła o 100% (no prawie) w ciągu roku.

bardziej interesujace wydaja mi sie punkty bazowe... ale w tych nieruchomosciach to nie wiem od czego je liczyc... procent wszystkich kredytów?
Longterm / 2007-08-21 23:03 / Mostek Zwyciężymy!
Dobranoc, IMHO teraz będziemy mieli raczej zygzak niż drogę w konkretnym kierunku ale ten zygzak jeśli ma się wybić to raczej w dół niż w górę. Po prostu ludzie się odzwyczajają powoli od giełdy. Zeszli na Ziemię. Wielu wycofa się na dłuzej bo przemyśli że to jednak nie jest taki gwarantowany zysk jak na reklamach funduszy.
TaS / 2007-08-21 23:22 / Tysiącznik na forum
nie wierze,ze to piszesz Longu...

albo duzo ostatnio straciles, albo masz jakies fundamentalne przemyslenia...

juz nie wierzysz w khg po 160zł?

czy moze myslisz,ze Twoje perełki się ostaną?
akslow / 2007-08-21 23:06 / Tysiącznik na forum
bez przesady od zawsze mowi sie ze fundusz to inwestycha dlugoterminowa ;) mysle ze tak zle nie bedzie
party123 / 2007-08-21 23:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Pewnie że tak się mówi. Ale nie w reklamach. W każdym razie ja nie widziałem, żeby sugerowano w nich długi termin. Przeciwnie, podawane były zyski na przykład z ostatnich 12 miesięcy. Czyli prosty wniosek - w tym roku też będzie +40% (czy ileś tam, nieważne, dużo).
lojka / 2007-08-21 22:57 / Tysiącznik na forum
Dobrej nocki dla wszystkich

na zakończenie powiem, że warto przypomnieć temat zjazdu - czas biegnie nieustannie a daty nie widać
Szanowna Redakcja sama nic nie zdziała jak nam nie będzie zależeć więc "zepnijta się ludzie bo dubla nie będzie"
pozdro
p.s. sama Was powitam w Wawie :)))
pawlus / 2007-08-21 23:01 / "Uznany Gracz Giełdowy"
teraz pomorze, np 3 miasto
lojka / 2007-08-21 23:13 / Tysiącznik na forum
teraz Warszawa :) to już ustalone :) daty tylko nie ma ...
hermenegilda / 213.158.196.* / 2007-08-21 22:55
.....jak nastroje? .....wiem, wiem, ale spróbuję wam pomóc, może się uda......ciekawe czy kiedyś zastanawialiście się jak wyglądają posiedzenia zarządu MNI SA......a może właśnie tak?......


NOCNE NADZWYCZAJNE POSIEDZENIE ZARZĄDA MNI S.A.

OBECNI: Komandor, Pięściak, Nożyk, Zmotoryzowany i gościnnie Słoneczko

W Sali konferencyjnej na przedostatnim piętrze oszklonego budynku przy ul. Zurawiej panuje atmosfera pełna napięcia i oparów alkoholu przemieszanych z cygarowym dymem.

Komandor: „Witam wszystkich, jak nastroje?”
Pięściak: „Czworo, Panie Komandorze, jest nas czworo.”
Kom: „Ty nie rozumiesz….a zresztą, nieważne. Panowie, zebraliśmy się tutaj w celu ratowania wizerunku naszej Firmy wśród inwestorów.”
Pię; „Czego?”
Kom: „Akcjonariuszy, Pięsciak, możesz się skoncentrować?”
Pię: „Aa, tych tam….etam, ja myślę, że jak już raz się kogoś wsadzi na minę, to już później nie ma się co nim przejmować.”
Kom: „No dobrze, ale Firmę trzeba ratować, bo to nasza Firma jest.”

Do pokoju wpada zasapany Zmotoryzowany.

Zmotoryzowany: „Przepraszam, ale odkąd mi żona zabrała samochód, to nie mogę nigdzie zdążyć. Działo się coś ciekawego?”
Słoneczko: „Nie tam, Firmę ratujemy, jak zwykle, nihil novi”
Zm: „Dzieje się coś niedobrego z Mediaholding?”
Kom: „Nie, spokojnie, chodzi tylko o MNI”
Zm: „A, to kamień spadł mi z serca. No, dobra Szefie, to w czym problem?”
Kom: „To ja postaram się wprost – Panowie, co wy tam palicie?”
Nożyk: „Ja, Panie Komandorze? Ja, Radomskie, ale Słoneczko ma cygara, jak Pan Komandor woli.
Kom: „Nożyk, co Ty mi tu józiolisz za uszami, na wysypisku co palicie?”
Noż: „Aaa, na wysypisku? Takie tam szpargały. No, to jest tak: budynek idzie do rozbiórki, nie? To pali się jakieś tam faktury za odzież, za środki czystości….”
Kom: „Słoneczko mówi, że głupa palicie”
Pię: „Uff, a już się bałem, że nas wykabluje z tym raportem.”
Kom: „Pięściak, a co ty tam robisz pod stołem?
Pię: „Gram w Harrego Pottera na komie, tzn. Panie Komandorze testuję najnowszy produkt naszego Breakpointa.”
Zm: „ I jak?”
Pię: „Nieźle, tylko właśnie Hagrid wsadził mi miotłę w dupę i nie mogę się ruszyć, jest na to jekieś zaklęcie?”
Sło: „Tak, musisz mu powiedzieć, że jesteś hetero i takie zabawy cię nie pieszczą”
Kom: „Panowie, do ciężkiej cholery – to jest zebranie Zarząda w celu ratowania Firmy, Pięściak spauzuj grę!”

Do Sali wchodzi Panna Krysia na swych długich szpyrach i pyta badawczo:

Panna Krysia: „Może kawę zaparzyć?”
Sło: „Dzięki Kicia, mamy szkocką, a Ty może chcesz cygaro?”
P.Kr: „Swińtuch” – obraca się (na razie sama) i wychodzi.
Pię: „Jeśli można, to ja poproszę cygarko”
Sło: „Swińtuch, miotła ci nie wystarczy?”
Kom: „Panowie, uspokójcie się, trzeba podjąć ważne uchwały”
Noż: „Hę?”
Kom: „No tak, po to tu się zebraliśmy. Trzeba zająć się tą telewizją, wyznaczyć prezesa i opracować jakąś ramówkę. No i trzeba zdecydować się na Nową Emisję, bo się łyski kończy. To po koleji – kto na prezesa TV?”
Pię: „ Jeeest! Wow! Hurrra!”
Kom: „Spokojnie Pięściak, jeszcze żeśmy cię nie wybrali.”
Pię: „Hurrra! Taaak! Cudownie! Jestem Wieeelki!”
Kom: „Co się stało Pięściak?”
Pię: „Przeszedłem poziom!”
Kom: „Pięściak, k****, wyłącz tą komórkę, bo ci odbiorę wszystkie udziały w MNI”
Pię: „Hehe, już dawno się wysypałem, możesz se odbierać Komandorku, poród Panny Krysi. No dobra, już wyłączam”
Noż: „Po ile wywalałeś?”
Pię: „Po 6.8 jak podchodziło pod podwójny szczyt.”
Noż: „Ty cwaniaczku, nic żeś nie powiedział. Ja wywaliłem dopiero po 5 jak przeczytałem raport.”
Kom: „No ładnie, a Zmotoryzowany?”
Zm: „Ja tam nie wiem, bo się to jakoś szybko u mnie zmienia – oddałem portfel parkingowemu w zarządzanie, ale też już chyba wiele nie mam”
Kom: „No to wygląda, że tylko ja kiszę. Ty wiesz, że trzeba informować publicznie o transakcjach?”
Zm: „Parkingowy mówił, że coś tam publikuje na forum Parkietu tylko 2 miesiące po, bo serwer słaby mają, czy cuś.”
Kom: „No dobra, to kogo na prezesa TV dajemy?”
Pię: „Urbana”
Sło: „Ty ubeku, czekaj ja cię k**** zlustruję. Swinię nam podkłada, a łyski się naszej opił,”
Pię: „Sorry, miałem na myśli Urbańskiego”
Noż: „Jeden ch**, poza tym jest już zajęty. Może Ninę Terientiew?”
Zm. ************ Ninę Terientiew….tzn. nie aprobuję jej kandydatury.”
Noż:”To może Gertycha? Ten jest ostatnio wolny”
Zm. „Konia na prezesa telewizji?”
Noż. „No co? A ministrem edukacji mógł być? Poza tym wykorzystamy jego doświadczenie i stworzymy telewizję edukacyjną. Będziemy kształtować przyszłe elyty.”
Kom: „Dobra, pójdźmy na kompromis - weźmy Semkę – on jest ostatnio trendy.”
Chór głosów męskich (?) – „ołkej.”
Kom: „To teraz ramówka – jakieś pmysły?”
Pię: „No jak to? Mamy przecież Branda.”
Kom:„Pragnę nieśmiało zwrócić uwagę,że telewizja ma widzów przyciągać, a nie odstraszać”
Pię: „Czyli?”
Sło: „Czyli Brand jest ok. ale dopiero w Kinie Nocnym – Opowieści z Krypty.”
Kom: „Tak, zacznijmy od rana. Może coś dla dzieci?”
Pię: „Taaak! Teletubisie!”
Kom: „No Pięściak – pierwszy dobry pomysł dzisiejszego wieczora. Zostań z nami, pliz.”
Zm: „No, to się pięknie układa – Teletubisie od 8.30 do 9.30, no a potem do 16.30 wiadomo co – relacja z notowań MNI, wrzucimy wykres w lewym górnym rogu, w prawym górnym jakąś panienkę, a na dole na pasku 2 telefony – jeden do notowań na żywo, a drugi do panienki, żeby mieli widzowie wybór – to będzie taka telewizja interaktywna. A w tle muzyczka z youtube.”
Kom: „Swietny pomysł. A co po południu?”
Nóż: „RDO z Brandem jako prowadzącym.”
Kom: „Nie, Brandy zostawiamy na wieczór. A propos, Słoneczko, polej jeszcze jeśli można. Przydałby się też jakiś teleturniej. Może Jeden z Dziesięciu?”
Noż: „Albo Idź na Całość.”
Zm: „Ta, pekacem. To już lepiej Taniec z Gwiazdami”
Sło: „O nie, wypraszam sobie. Lepiej Szansa na Sukces”
Zm: „Może być, ale moim zdaniem niewielka po tych wynikach.”
Kom: „A co wieczorem? Może Kropka nad i?”
Zm: „Hehe, raczej Krzyżyk nad MNI”
Pię: „Uspokój się, bo napiszę na ciebie raport”
Kom: „A ja go nie przyjmę. W Firmie nie donosi się na kolegów”
Pię: „Zrobię porządek w tej waszej Firmie.”
Noż: „Za późno, właśnie zakończyliśmy restrukturyzację, ty zamiast pisać raporty może byś przeczytał jakiś? A co do Kropki nad i, to gratuluję ostatniego wywiadu, Komandorze.
Kom: „A dziękuję, dziękuję. Rozkręcam się medialnie. No dobra, do ramówki jeszcze wrócimy, a teraz pora zająć się trudniejszą sprawą. Wymyśliłem, że zrobimy nową emisję, żeby podreperować nieco budżet, zwłaszcza fundusz reprezentacyjny i socjalny.”
Pię: „O k******!”
Kom: „Co jest Pięściak? Nie podoba Ci się pomysł? Przecież trzeba z czegoś żyć.”
Pię: „Ależ podoba mi się, jest do tego stopnia genialny, że aż z wrażenia oderwałem wzrok od ekranu i oberwałem tłuczkiem między oczy. Dobrze, że mam jeszcze 4 życia.”
Kom: „O czym ty mówisz Pięściak?”
Sło: „On lata na miotle i gra w Qudditcha”
Noż: „Ty latasz na tej samej miotle, co ją w dupie miałeś przed chwilą? To se wsadź do nosa waciki, bo padniesz i stracisz wszystkie życia na raz.”
Zm: „Zrobił se waciki...z raportu.”
Noż: „Mam nadzieję, ze z tego za 2Q, a nie za trzeci.”
Zm: „Ale ten za drugi był do dupy, więc mu te waciki różnicy nie zrobią.”
Kom: „Panowie, k**** mać, opanujcie się, bo w takiej atmosferze nie da się podejmować strategicznych decyzji.”
Sło: „Fakt, atmosferka nieciekawa. Jakby lekki smrodzik się zrobił ostatnio wokół naszej spółeczki. Mamy jeszcze te wizy?”
Zm: „Nie jest tak źle. Dyskusja jest merytoryczna i jesteśmy znacznie bardziej trzeźwi niż wtedy jak przejmowaliśmy Petrotela, a rano okazało się, ze przejęliśmy Telestara i to od siebie. Wtedy to była impra. Ech, łza się w oku kręci.”
Sło: „No tak, ale wtedy byliśmy jeszcze świeżo po emisji i kontentu było więcej, a ta szkocka to jakaś podróba z Ukrainy, bo coś mydłem trąci.”
Kom:”Spokojnie, Panowie, dobre czasy jeszcze nadejdą. To co z tą NE?”
Pię: „Już była.”
Kom: „Ale NNE – najnowsza. Trzeba wyznaczyć kogoś do napisania prospektu.”
Pię: „To może ja pójdę wyrzucić śmieci.”
Noż: „A ja muszę siusiu.”
Sło: „Ja opróżnię popielniczkę, bo się nazbierało.”
Zm. „A ja….jaja….”
Kom: „Gdzie?! Siedzieć mi tu! Będziemy ciągnąć.”
Sło: „Może lepiej Panna Krysia….?”
Kom: „Losy będziemy ciągnąć, kto prospekt napisze. Słoneczko, daj zapałki.”
Sło: „Nie mam.”
Kom: „Przecież widziałem, że zapalasz nimi cygara. Dawaj!”
Sło: „No dobra, proszę. Ale ja nie biorę udziału, wyłączam się z losowania.”
Zm: „A to czemu?”
Sło:” Bo ja dałem zapałki. Są moje i wiem jak są poznaczone.”
Kom: „No, dobra. Jedna jest bez łebka, ciągnijcie.No, już. Dobra, a teraz pokażcie co tam macie.”
Pię: „Ja ciee! Co za ch…urwał łeb mojej zapałce?! A Pan, Komandorze nie ciągnie?”
Kom: „Nie, ja tylko trzymam. Byłoby nieuczciwie gdybym ciągnął, bo czuję co trzymam.”
Zm: „No tak, to logiczne jak nasza strategia. To co, Pięściak pisze?”
Pię: „Ale ja pisałem tamten.”
Kom: „No to masz doświadczenie. W biznesie to się liczy, wpiszesz se później do CV.”
Sło: „Tylko tym razem pamiętaj, że zdania powinny mieć orzeczenia, a nie tylko kolorowe epitety.”
Zm: „I słowniczek zastosuj, bo ostatnio napisałeś „przejęcia” przez „sz”, a najlepiej pisz”akwizycje””.
Pię: „A….co?”
Zm: „Dobra, nieważne, pisz przez „rz”, ale „branża” przez zet z kropką, tumanie.
Kom: „A, i jeszcze Komisja Nadzoru Finansowego napisz skrótem, bo „ó” nie stoi nigdy na końcu wyrazu.”
Pię: „Ale co mam napisać, że na co potrzebujemy kasy z emisji?”
Kom:”No właśnie, tu jest problem – przejęcia w branży medialnej już były, więc może nie chwycić….jakieś inne sugestie?”
Noż: „Może postawimy wiatraki, tak jak PEP?”
Kom:”Nożyk, wiatrak to ja ci zaraz z dupy zrobię. Ja jestem zbyt poważny człowiek żeby wiatraki kręcić.”
Zm: „To może wejdziemy w budowlankę jak GANT?”
Kom: „A ktoś pracował kiedyś na budowie, bo ja nie.”
Pię: „No ja tylko robiłem na zmywaku.”
Kom: „Wiem, masz to w CV. To co, kupujemy sieć restauracji?”
Sło: „To może już lepiej jakiś burdel?”
Noż: „Extra pomysł. Z murzynkami!”
Kom: „Dobra, a w prospekcie Pięściak napiszesz, że wpływy przeznaczymy na AT.”
Pię: „Nie muszę w skrócie – wiem jak się pisze Analiza Techniczna.”
Kom: „Jaka analiza, gamoniu. Agencja Towarzyska – przecież nie napiszemy w prospekcie, że na burdel, bo nas w kajdankach wyprowadzą.”
Zm:”A poza tym jeszcze by przez „ó” walnął.”
Kom: „Dobra, ustalone. Zamykam posiedzenie Zarząda.”

(wszelkie podobieństwo postaci wirtualnych do postaci w realu jest przypadkowe i zrodziło się w chorym umyśle autora)
leih. / 212.76.37.* / 2007-08-21 23:18
DOSKONAŁE. Tres, nie wnikam, nie interesuje mnie MNI - ale sam styl - powinnas/es pisac scenariusze, zazdroscze talentu, czytałem zprzyjemnoscią. super :))
blueberg / 2007-08-21 23:12 / Tysiącznik na forum
sie uśmiałem.. :))), dużo trudu sobie ktos zadał..
TaS / 2007-08-21 23:08 / Tysiącznik na forum
tjaaaa....


ale to fundamentalna spolka jest :)
pawlus / 2007-08-21 23:00 / "Uznany Gracz Giełdowy"
dłuzszego gowna nie miałes?
akslow / 2007-08-21 23:03 / Tysiącznik na forum
mnie sie odechcialo czytac po 4 linijkach ;)
Alfista / 2007-08-21 23:12 / Człowiek Hossa
doczytałem do końca - w końcówce niemal się nie posikałem :D
moreta / 83.28.190.* / 2007-08-21 23:19
przepieknie to wygląda,jak ktos kijek w mrowisko/czyt. wielkim forumowiczom-w dupe/wsadził.dostojeństwo. nie mylić z Dostojewskim.
topol2 / 2007-08-21 22:52 / Tysiącznik na forum
A czy nie uważacie, że pierwsza fala spadków skończy się na 3000? Przecież wiadomo, że wszyscy dopiero tam oczekują twardego dna. Jest tylko pytanie: czy będzie ono twarde.
Mamy do czynienia z poważniejszą korektą. Zarówno jej charakter jak i atmosfera wskazują, że spadki mie skończą się formacją V. Dno najprawdopodobniej będzie szerokie i czytelne. Każdy będzie miał czas się nakupić. Naprawdę nie trzeba będzie się spieszyć.
gabrik / 2007-08-21 23:06 / portfel / Wierny Forumowicz
topol jak widać pierwsza fala spadków skończyła się wyżej niż 3000 :-)
akslow / 2007-08-21 23:02 / Tysiącznik na forum
ale ten nalezy sobie przypomniec poprzednie korekty ... tez byly podawane roznie poziomy do ktorych mielismy spasc i co sie okazalo ze nawet sie do nich nie zblizylismy
warren buffet / 2007-08-21 22:59 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jakos ci wierze....
akslow / 2007-08-21 22:54 / Tysiącznik na forum
pewnie ze moze byc i tak ze 3000 to nie bedzie minimum ... wszystko zalezy jak pozostale rynki beda tracic.
Radca Prawny / 2007-08-21 22:49 / Ja nie radzę!
a moze zaprosic kolege na forum:
.................................................................................

Korekta, bessa czy przed krachem ?

Wielu niedoświadczonych inwestorów ma w głowie zapewne mętlik bo słyszą ciągle w mediach te pojęcia. Niestety bardzo często dziennikarze piszą nie mając także zbyt dużej wiedzy na ten temat.

Usystematyzujmy więc. Bessa jest sytuacja rynkową w której kolejne dołki i szczyty, następujące po sobie występują coraz niżej -jeśli jest taka sytuacja a teraz tak właśnie jest - to znaczy, że jest bessa. Zasadniczym pytaniem jest - czy ma ona charakter średnio - czy długoterminowy, czy może jest tylko korekta wyższego rzędu ? Krach jest zaś totalnym załamniem rynku.

Oczywiście każdy ma prawo definiować bessę po swojemu - np. może to być okres, kiedy inwestorzy robią ze strachu w gacie.

Obecna sytuacja na pewno nie jest krachem. Moje kilkunastoletnie doświadczenie w inwestowaniu na rynkach giełdowych pozwala mi stwierdzenie, że jest się czego rzeczywiście bać. Ale sytuacja była i jest do przewidzenia gdzie może skonczyć się spadek. Moi klienci już na poczatku lipca nie posiadali żadnych akcji ani Funduszy Inwestycyjnych. Ba, nawet nie myślę, że w najbliższym czasie będę im coś kupował.

Jedynym instrumentem zarabiania teraz jest zarabianie na spadkach na kontraktach terminowych. Niedoświadczonym nie polecam jednak tego robić samemu gdyż jest to bardzo ryzykowne z uwagi m. innymi na duża dźwignię finansową.

Z moich analiz które robię na indeks jak i poszczegolne fundusze wynika,że przed nawe ewentualna korekta po ktorej nastapi kolejna silna fala spadkowa. Z zastrzezeniem, że korekta może byc ale nie musi. Więcej można powiedzieć analizując o konkretną spólke lub konkretny fundusz.

Zapraszam do dyskusji oosbyz innymi NIZALEŻNYMI analitykami inwestycyjnymi nie reprezentującymi interesów żadnych funduszy czy domów maklerskich.

Ciekawostka statystyczna - 20 % inwestorow zarabia w czasie hossy, w bessie tylko 5 %.

Zaczę odwagi w zamykaniu starnych pozycji bo na 100% będzie gorzej (oczywiscie wg mnie).




doradcafinansowy@onet.eu, 21.08.2007 21:10
valjean / 2007-08-21 23:15 / Galernik
ja mam pytanie innego rzedu, mianowicie:
CO POWODUJE ŻE POJAWIAJĄ SIĘ TEJ MAśCI OSOBNICY?
wbrew pozorom wcale to nie jest zazdrość tym bardziej zawiść o stawiane prognozy. ot zawodowe skrzywienie ;)
w zasadzie nie musi mi Radca Prawny odpowiadać bo i tak wiem, ale może kilka osób też sie zastanowi i nabierze dystansu
p.s.
"Radca Prawny" trochę pospolite, może by tak "Guru Miszcz Giełdowy"?
Radca Prawny / 2007-08-21 23:21 / Ja nie radzę!
zawsze mozna kolesia przetestowac, hehe
Radca Prawny / 2007-08-21 23:22 / Ja nie radzę!
dajac mu 100k w zarzad :))
Longterm / 2007-08-21 23:00 / Mostek Zwyciężymy!
dobre. ciekawe ile starcił już na tych kontraktach terminowych od lipca:-)
Morfeusz / 2007-08-21 23:00 / Tysiącznik na forum
dodajmy jeszcze że oprócz kontraktów są jeszcze opcje gdzie mniej doświadczeni mogą próbować swych sił przy grze na spadki. Powyższa wypowiedź jest o dziwo zgodna ze zdaniem wielu doradców finansowych tak jakby panowała już oficjalna wersja wydarzeń na najbliższą przyszłość.
pawlus / 2007-08-21 22:57 / "Uznany Gracz Giełdowy"
banialuki, po fakcie kazdy jełop moze pisac
lumpex nie logo / 213.158.196.* / 2007-08-21 22:42
pozdrawiam z mazur to co podają w tvn 24 to pikuś
Sliwek81 / 2007-08-21 22:45 / portfel / Bywalec forum
Tam to dopiero miałeś "bujanie". Nie to co na giełdzie.
lumpex nie logo / 213.158.196.* / 2007-08-21 22:49
bujanie... latające drzewa grzyby na wodzie tak to jeszcze nie miałem
paparazy / 2007-08-21 22:36 / Bywalec forum
w piątek i poniedzialek dane z USA o budownictwie sprzedaz domow etc. nie boicie sie ze druga fala korekty rozpocznie sie wlasnie wtedy? wkoncu od tego sie ta cala korekta rozpoczela wiec mysle ze oddzwiek jakis bedzie po danych....
pawlus / 2007-08-21 22:47 / "Uznany Gracz Giełdowy"
wbrew pozora moga byc dobre dane, ceny sprzedazy zredukowano i ponoc sprzedaz sie rozbujała
paparazy / 2007-08-21 22:49 / Bywalec forum
dane nie moge byc dobre chociazby z tak prozaicznego powodu ze skoro spadla nam ilosc kredytow, wydatki na konstrukcje budowlane i ilosc nowych pozwolen to jak ma w tym miesiacu za ktory byly w/w dane wzrosnac ilosc sprzedanych domow?
PedroGonzalez / 2007-08-21 22:48 / Uznany Gracz Giełdowy
ludzie kupuja domy za pieniadze wycofywane z gieldy ;-)
topol2 / 2007-08-21 22:44 / Tysiącznik na forum
Paparazy, to powiedz w takim razie, kiedy skończyła się pierwsza fala korekty. Na wykresach nie widziałem końca pierwszej fali korekty.
Morfeusz / 2007-08-21 22:49 / Tysiącznik na forum
no i słusznie że nie widziałeś ale powinno jeszcze paść pełne sformuowanie na jakim interwale czasowym określamy nasze spostrzeżenia.
paparazy / 2007-08-21 22:48 / Bywalec forum
dla mnie pierwsza faza zakonczyla sie w piatek wrac z informacja z fedu, bo nie wykresy sa wazne a psychologia rynku, na tym wlasnie sie opieram w swoich opiniach.
topol2 / 2007-08-21 22:54 / Tysiącznik na forum
Ważny jest tylko rynek. On ci powie, kiedy koniec pierwszej fazy.
Morfeusz / 2007-08-21 22:44 / Tysiącznik na forum
a co nie przewidujesz że dane mogą być dobre ? wszyscy oczekują złych
Sliwek81 / 2007-08-21 22:42 / portfel / Bywalec forum
A jak będą dobre dane?? Tylko trochę mi trudno w to uwierzyć. Ale ponoć wiara czyni cuda. Więc wierzmy wierzmy ................... tylko komu ??
simeone / 2007-08-21 22:40 / Bywalec forum
sprzedaz domow bedzie nizsza to pewnik, poza tym kierunek na jutro wyznaczyl s&p 500 i koncowka wig 20, przelomu nie bedzie, mysle ze to ostatnie dni zeby uszczupilc portfele
paparazy / 2007-08-21 22:42 / Bywalec forum
ja obstawiam jutro bujanie a czwartek piatek dużo tracimy w poniedzialke moze byc roznie okolo srode chyba wchodze jak moj scenariusz sie sprawdzi :)
akslow / 2007-08-21 22:42 / Tysiącznik na forum
simeone wreszcie jakos ludzko piszesz ;)
pawlus / 2007-08-21 22:31 / "Uznany Gracz Giełdowy"
ciekawa sprawa Moska wyskoczył z Sanka, a tak niedawno w wywiadzie pisał ze posuje mu ta firemka, kasa potrzebna na Lentexa ktory skupuje na potege
rpp / 2007-08-21 22:24 / Tysiącznik na forum
ale wpadka na tvp3 - 'najwiecej stracili posiadacze akcji karen notebook ponad 63%' ;)
Sliwek81 / 2007-08-21 22:34 / portfel / Bywalec forum
Też właśnie to widziałem.
warren buffet / 2007-08-21 22:26 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja dzis tez wpadlem i kupilem na open
najcz / 2007-08-21 22:35 / Tysiącznik na forum
Argentyna i Brazylia zielone ,dobry znak,
piotr824 / 2007-08-21 22:29 / Tysiącznik na forum
poświęcisz mi minutę na gg ???????
warren buffet / 2007-08-21 22:40 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jasne, napisz i poślij, postaram sie odpisac dzis, jesli nie to jutro rano....
Ojciec&Syn / 2007-08-21 22:23 / Tysiącznik na forum
Panowie podajcie jakiegoś dobrego linka do obserwacji notowań jena.
topol2 / 2007-08-21 22:41 / Tysiącznik na forum
Polecam:
http://stooq.pl/notowania/?kat=w6
Wykresy są bardziej czytelne, niż na platformach forexowych. Również wykresy akcji i towarów są lepsze niż na jakimkolwiek portalu zagranicznym
rotux / 2007-08-21 22:53 / Uznany Gracz Giełdowy
ze stoka przeniosłem się na fx_platformę właśnie ze względu na niedoskonałość stokowych wykresów :]
rotux / 2007-08-21 22:27 / Uznany Gracz Giełdowy
jeśli ma być rzeczywiście dobre - to osobiście do walut polecam jakąś platformę forexową demo, np x-tradera z xtb.pl - bez opóźnień + niezłe narzędzie do analizy technicznej wykresu par walutowych najróżniejszych
rotux / 2007-08-21 22:28 / Uznany Gracz Giełdowy
errata - "wykresów"
Ojciec&Syn / 2007-08-21 23:06 / Tysiącznik na forum
Wielkie dzięki.
koben / 81.190.110.* / 2007-08-21 22:21
ludzie wy to sie chyba podniecacie wzajemnie tymi informacjami ze stanow byle tylko byly gorsze typowi polacy ale tymi inf coraz mniej juz ludzi sie przejmuje dajcie spokoj kupujcie akcje bo wiele taniej juz nie bedzie bo chyba taki jest wasz cel
szymon / 2007-08-21 22:20 / Uznany Gracz Giełdowy
coraz wicej ludzi nagania na spadki, czyzby wszyscy co mieli sprzedac sprzedali??
Longterm / 2007-08-21 22:27 / Mostek Zwyciężymy!
ja nie sprzedałem. Mam wciąż ok. 40% kapitału w akcjach. Tych pieniędzy nie potrzebuje a ponieważ jestem młody jeszcze to przeżyje jeszcze pewnie kilka bess. Ja miałem kiedyś swoją lekcję na elku w 99 roku (grałem kiedyś na elku i budimex też miałem ale sprzedałem). Kupilem chyba po 53zł a po ile był, jest i będzie to chyba każdy wie..mogłem ten budimex trzymać do dziś bo wtedy był po jakieś 20 zł...była bessa i co teraz po ile jest? To samo mówię wszystkim co mają MSZ...za parę lat w klubie trzycyfrowym na 100%.
szymon / 2007-08-21 22:34 / Uznany Gracz Giełdowy
widze ze login nieprzypadkowy :)
ale takie korekty dobrze robia, wzmacniaja akcjonariat wielu spolek. Na takim energopolu, MSZ czy MSX oraz wielu innych nie ma juz panikarzy.... a byli...
pozdrawiam
Patrycja.N / 2007-08-21 22:43 / portfel / Tysiącznik na forum
To znaczy, że nie jestem panikarą :) ?
Radca Prawny / 2007-08-21 22:24 / Ja nie radzę!
sie okaze jutro bodajze
Longterm / 2007-08-21 22:14 / Mostek Zwyciężymy!
na CNN mówią żę 11 000 ludzi straciło pracę w sektorze finansowym w USA. Niby mało ale to może 11mld $ kredytów hipotecznych zaciągniętych przez te osoby na domy które mogą być nie spłacone...(te ludzie nieźle zarabiali i brali domy na inwestycje więc teraz przyciśnięci będa sypać tymi domami...)
Longterm / 2007-08-21 22:18 / Mostek Zwyciężymy!
patrze że Kenobi poniżej to samo napisał:-) chyba stałem się Kenobim więc jutro bierzcie wszyscy PKC - to znak że hossa wróciła!
rpp / 2007-08-21 22:17 / Tysiącznik na forum
znajdą pracę
omega34 / 83.9.226.* / 2007-08-21 22:11
Ale Filipiny......ci to chociaż dzisiaj mieli fajnie +9,82%
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy