Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Duża zmienność nastrojów na rynku

Duża zmienność nastrojów na rynku

Money.pl / 2006-03-17 22:49
Komentarze do wiadomości: Duża zmienność nastrojów na rynku.
Wyświetlaj:
marek-amator / 2006-03-20 01:22 / portfel / Bywalec foum
Ach, śpij głosie fortuy nienasyconej
I zawiści z głów karłów zrodzonej
W szum chaosu gromady
Spogląda księżyc blady
I podziw ma dla umysłu szlachetnego
Gdzie słabość z prostaczków każdego
Jest żródłem żalu
Dla mamony i szmalu

P.S. tu mie ma żadnych podtekstów i odniesień do sytuacji polityczno - personalnej!
Dobranoc
Batman / 2006-03-20 00:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czas udać się na spoczynek. Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia jutro.
ekonomista / 2006-03-23 10:37
CO mi radzicie? Mam PGNiG i czekam, czy może bedzie lepiej? Tak mi poradziła koleżanka,rzekomo fachowiec? A co wy "faceci w temacie" na to?Kase za odszkodowanie po wypadku pierwszy raz ulokowałam w akcje, nie mam narazie zielonego pojecia, które sa warte kupna, bo dopiero wytypowałam trzy spółki, ale bardzo chcę próbować.Czytam to i owo ale co najlepiej czytać?Boję się manipulantów. POZDROWIONKA RENA
Batman / 2006-03-19 23:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ponownie mamy na forum łamanie regulaminu, szczególnie punktu 2, który brzmi:

„Użytkownik Forum akceptuje fakt, że wypowiedzi obrażające inne osoby, wypowiedzi obsceniczne, wulgarne, oszczercze, nienawistne, zawierające groźby czy sprzeczne z prawem – będą usunięte, a ich autor może zostać skreślony z listy użytkowników Forum.”

Chciałem w tym miejscu przypomnieć, że na forum każdy ma prawo do własnej niezależnej wypowiedzi na tematy związane z giełdą. Jak już pisałem wcześniej, gdy zaczynałem odwiedzać to forum (jeszcze przed zalogowaniem się jako uczestnik) z mojego komputera korzystały osoby, które postępowały sprzecznie z regulaminem, za co przepraszam. Późniejsza wymiana zdań na forum z moim udziałem zawsze wynikała z ataku na moją osobę. Od tego momentu chciałem przekazać osobom mi nieżyczliwym dwie informacje:

(a) po pierwsze nie będę więcej uczestniczył w wymianie zdań z osobami nieżyczliwymi;

(b) nie zamierzam w jakimkolwiek stopniu ograniczać swoich wypowiedzi na forum tylko dlatego, że komuś to nie pasuje.

Pozdrawiam wszystkich życzliwych uczestników forum, w tym Longterm’a, Fular’a (grajka), Orła, Strokusia, Oseska, Ravdrab’a, Marka-amatora, EOU, Janusza i innych, których w tej chwili może nie pamiętam, ale bardzo cenię.
Longterm / 2006-03-20 00:02 / Mostek Zwyciężymy!
witaj Batman, ten Rejczak daje jedynie 500pkt rocznie na jednym kontrakcie czyli 350%zainwestowanego kapitału, Ty stosujesz swój własny system? ciekawi mmie czy konsekwentnie się go trzymasz czy niekiedy na czuja?
Batman / 2006-03-20 00:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie mam systemu. Nie jestem takim geniuszem, żeby takowy wypracować. Jak już pisałem kontrakty są bardzo ryzykowne i trzeba z nimi uważać. Moje podejście polega przewidzeniu zmiany trendu i zajmowaniu pozycji w momencie kiedy rynek jest przewartościowany i gra na spadki. Gra systemem i próbowanie łapania górek i dołków jest dla mnie zbyt ryzykowna, gdyż szybko można się wtedy w tym pogubić. Trochę sceptycznie podchodzę do systemów, które publicznie podają swoje wyniki. Może się to wiązać z manipulowaniem niedoświadczonymi graczami, a później wyjaśnianie im dlaczego umoczyli jeżeli coś pójdzie źle. Chciałem jeszcze wspomnieć, że nie chciałbym aby inni sugerowali się moimi decyzjami inwestycyjnymi, gdyż ja też się mylę i często muszę korygować swoje wcześniejsze pozycje na rynku terminowym ponosząc przy tym straty.
Longterm / 2006-03-20 00:21 / Mostek Zwyciężymy!
OK, pytam bo ktoś kto zajmuje się kontraktami zawodowo powiedział mi że wręcz trzeba mieć system zeby się w to bawić, podobno jeśli się dojrzeje do tego żeby ufać własnemu systemowi świadczy to o największym stopniu wtajemniczenia.
czapajew / 83.9.46.* / 2006-03-20 13:34
nie gram na kontraktach może jestem laikiem ale myśle ze żadne systemy żadne wskaźniki nie gwarantują żadnych sukcesów. To wszystko na czym to bazuje to tylko historia- rachunek prawdopodbieństwa wcale nie musi się sprawdzać - może zdarzyć się wszystko. Granie na kontraktach przyrównałbym do gry w zakładach bugmacherskich - jeden zyskuje drugi traci.
Batman / 2006-03-20 00:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jeszcze takiego poziomu nie osiągnąłem. Może w przyszłości. Na razie cieszę się z obecnych wyników, gdyż są całkiem spore. Nie jestem zachłanny i nie chcę łapać wszystkich górek i dołków. Zachłanność na giełdzie raczej nie popłaca, bo prowadzi do często do frustracji i błędnych decyzji inwestycyjnych.
grajek / 2006-03-20 00:00 / "Uznany Gracz Giełdowy"
batmanie pozdrawiam cie rowniez. jutro zaczynamy sesje i skupmy sie na tym. komu sie nie podoba ze tu piszemy, trudno.

niestety, czasem prawda boli
vito / 2006-03-20 00:47
Sesje to zaczynają ci co grają.....
crazy / 2006-03-20 00:26 / Bywalec forum
no niestety zarozumialcze widac że ty szacunku dla innych osób nie masz więc z ciężkim sercem coś ci powiem kilka dni temu PROSIŁES redakcję aby wywalała moje posty gdy były przeciwne tobie( nawiasem mówiąc celowo złośliwe i niesmaczne) a sam olewasz sugestię innych co do swoich poczynań więc mimo że tobie się to nie podoba (trudno) będę piętnował twoje posty i apeluję do BATMANA aby ograniczał ilość swoich postów w imię lepszej przejrzystości tego FORUM.
Aby wytłumaczyć moje postępowanie pozostałym-w styczniu padł apel starej gwardii o ograniczanie sie początkujących do pisania papki i wtedy wszyscy to uszanowaliśmy niestety na nasze miejsce wpadł FULARR,LONG i BATMAN i piszą dla samego pisania a prośby innych maja za nic (jeszcze batman to chociaż niektórym pomaga ale GRAJEK to jakiś NARCYZ) z tego powodu będę kontynuował krucjatę chamo-wariata, choć mam już pomysł na demokratyczne rozwiązanie tych kłótni dzisiejszej i z ubiegłej niedzieli ale muszę w tym celu porozmawiać z REDAKCJĄ. siemson
grajek / 2006-03-20 07:58 / "Uznany Gracz Giełdowy"
negocjuj owocnie
Batman / 2006-03-20 00:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Również pozdrawiam. Jak widzisz nie odpisuję już na złośliwe post. Ważne, aby skupić się na rzeczowej dyskusji. Wiele się wtedy można od innych dowiedzieć (poznać ciekawe linki itd.). Myślę, że zgodzisz się, iż uczestniczenie w bezsensownej wymianie zdań to zwykła strata czasu.
marek-amator / 2006-03-19 23:44 / portfel / Bywalec foum
Witaj na nocnym locie -)) Mam pytanie - czy wynik na kontraktach pozytywny w ok. 70 % (ostatni miesiąc przy grze krótkoterminowej) w transakcjach "wirtualnych" upoważnia do domniemania, że na żywo nie powinno być gorzej? Mam bardzo konserwatywne podejście do inwestowania - omijam bańki i balony z daleka! Niestety kontrakty też. Do tej pory dobrze na tym wychodzę, ale jak widzę potęcjał wzrostu na kontraktach to można wpaść w kompleksy - ale znając ryzyko nie zazdroszczę . Jak w praktyce wygląda stosunek pozytywnych decyzji do negatywnych - oczywiście jeśli to nie sekret.
Batman / 2006-03-19 23:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kontrakty nie muszą być ryzykowne, jeżeli nie inwestuje się w nie znaczącej części środków. Aby kupić jeden kontrakt to trzeba mieć jakieś 2.000 zł. Ja gram na kontraktach na spadki wtedy kiedy spodziewam się, że spadki są bardziej prawdopodobne niż wzrosty. Zabezpieczam się dodatkowo transakcją stop-loss. Zatem gdy się pomylę to zamykam pozycję. Od kiedy zainwestowałem w kontrakty (gra na spadki) z końcem lutego jestem bardzo zadowolony z wyników. Nie jestem pewien o jakich transakcjach "wirtualnych" piszesz, stąd nie ustosunkowywałem się do tej części Twojej wypowiedzi.
osesek / 2006-03-20 00:11 / Pan Tysiącznik
Batman,jeżeli kupię z 20 kontraktow to czy musze mieć na koncie pieniadze na 20 ale przeciwnych ?
marek-amator / 2006-03-20 00:21 / portfel / Bywalec foum
Chylę głowę przed kimś o nicku "osesek" jeśli chce od razu ruszać z 20-ma kontraktami.
Powodzenia - podaj na forum lub na priv. z jakim rezultatem.
Batman / 2006-03-20 00:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jeżeli kupisz 20 kontraktów to musisz mieć środki pieniężne na otwarcie pozycji. Przy zamknięciu raz otwartej pozycji środki już nie są potrzebne. Inną sprawą jest jeżeli stracisz na otwartej pozycji. Wtedy jeżeli nie chcesz, aby biuro maklerskie Ci ją zamknęło musisz dopłacić do depozytu. Depozyt musi zawsze stanowić określony procent otwartej pozycji (np. 7%). Jak masz stratę na kontraktach do pokrywana jest ona z depozytu (temu właśnie on służy) i depozyt się zmniejsza. Musisz wtedy dopłacić aby znowu wynosił 7% otwartej pozycji.
marek-amator / 2006-03-20 00:08 / portfel / Bywalec foum
To znaczy z wirtualną gotówką - bez fizycznego angażowania gotówki w kontrakty.
A akcje znam i do tej pory nie miałem gorszych wyników niż najlepszy nawet fundusz inwestycyjny
osesek / 2006-03-19 23:58 / Pan Tysiącznik
co to jest "stop-loss" ?
Proszę o objaśnienie (:
grajek / 2006-03-20 00:02 / "Uznany Gracz Giełdowy"
to kwota, ktora ustalasz za granice. np akcja ma 50 zl. ty ustawiasz stopa na 45 zl.. i jak akcja spada do 44 zl wystawia sie samoczynnie przez system sprzedaz... dobre jak cie nie ma w domu.
osesek / 2006-03-20 00:04 / Pan Tysiącznik
acha,czyli muszę określić granicę !?
EOU / 2006-03-20 00:01
ZAMKNIECIE POZYCJI KONTRAKTU ZE STRATA W PRZYPADKU OBRANIA ZLEGO TREDU NIZ JEST NA RYNKU
POZWALA TO NIE ZWIEKSZAC STRAT
osesek / 2006-03-19 23:46 / Pan Tysiącznik
A to Polska właśnie !
Batman / 2006-03-19 23:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Osesek, jak pisałeć "Co ci?" to chyba teraz już wiesz.
osesek / 2006-03-19 23:53 / Pan Tysiącznik
Batman,no podpowiedz,ktore wskaźniki są obarczone najmniejszym będem i które z nich polecasz do podejmowania decyzji.
A może polecisz mnie konkretna książkę o analizie technicznej ?
Batman / 2006-03-20 00:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wszystkie wskaźniki analizy technicznej są obarczone błędem, gdyż bazują na danych historycznych i nie uwzględniają wydarzeń mogących mieć wpływ na notowania w przyszłości (różne niespodziewane kryzysy polityczne lub ich nagłe pozytywne rozwiązanie itp.). Niestety nie pamiętam nazwy książki z której uczyłem się analizy technicznej (nie mam jej obecnie ze sobą, ale jak ją będę znowu miał to Ci podam, zapytaj jeszcze innych czytelników forum, może oni coś wiedzą). Wskaźniki analizy technicznej, z których najwięcej korzystam (w ramach programu Omega Supercharts) to MACD, RSI, CCI, Stochastic Slow oraz Ultimate. Jest jeszcze parę innych ale w tej chwili nie pamiętam.
osesek / 2006-03-20 00:06 / Pan Tysiącznik
ich bin dankbar,sher dankbar
Longterm / 2006-03-19 23:57 / Mostek Zwyciężymy!
jak chcesz dobrą pozycje o analizie tech rynków terminowych to prześle Ci na maila troche duży plik będzie ale moze przejdzie
Robbi / 2006-03-20 01:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Longterm, czy ja też mogłbym prosić o tę pozycję.
robbi13@wp.pl
EOU / 2006-03-19 23:31
BATMANIE
WYMIANA ZDAN SIE POTWIERDZILA
KONCOWKA TAKA JAK ZALOZYLEM
ZABRAKLO MOZE 30 MIN NA BUY I SKOKU KONTRAKTOW JESZCZE O 0.5%up
ale w sumie ok
CO MYSLISZ O JUTRZEJSZYM STARCIE?
Batman / 2006-03-19 23:41 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jutro powinno być uspokojenie po piątkowych zmaganiach związanych z zakończeniem się serii FW20H6 kontraktów terminowych. Długoterminowo spodziewam się spadków. Czy tak będzie już jutro to trudno przewidzieć. Może być pewien okres trendu bocznego raz z lekkimi wzrostami, raz ze spadkami. Przedłużające się napięcie polityczne może spowodować niechęć do naszego rynku zagranicznych inwestorów i utrudni wzrosty. Zbliża się okres letni; kiedy inwestorzy pozbywają się akcji. W tym roku po znacznych wzrostach według mnie ten okres pojawi się wcześniej niż wszyscy się tego spodziewają (już w kwietniu).
czapajew / 83.9.46.* / 2006-03-20 09:19
czuje ze trafna ekspertyza. Nie gram na kontraktach bo boje się ryzyka.
osesek / 2006-03-19 23:43 / Pan Tysiącznik
knoty japońskich świec sugerują coś innego !
ravdrab / 2006-03-20 00:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jutro będą szpulki
osesek / 2006-03-19 23:31 / Pan Tysiącznik
Kurcze blade !
To ja grzecznie pytam sie o najlepsze publikacje dotyczące analizy technicznej a tu taki Antwort !?
Nie to nie !
Podpowiedz chociaz ,ktore wskaźniki wybrać do podejmowania decyzji.
osesek / 2006-03-19 23:40 / Pan Tysiącznik
Bo ja......obiecałem żonie......futro......chlip.....
Batman / 2006-03-19 23:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Osesek, mój Antwork nie był do Ciebie. Jak go pisałem to jeszcze nie widziałem, że jesteś.
osesek / 2006-03-19 23:34 / Pan Tysiącznik
ten Antwort dużo wyjaśnia.
Batman / 2006-03-19 23:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Poczytaj poniżej.
osesek / 2006-03-19 23:33 / Pan Tysiącznik
Doszedłem do dna. Nic tam nie ma.
osesek / 2006-03-19 23:06 / Pan Tysiącznik
Dobry wieczór.
Proszę o poradę.
Którą z dostępnych książek traktujących o analizie technicznej warto i należy kupić.
Będę zobowiązany.
Pokój nam wszystkim.
hajdi / 2006-03-19 22:57 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Witam towarzystwo wlasnie wrocilem z nart i MNI niby uroslo ale spodziewalem sie wiecej Cieszy mnie wzmocnienie sie MCI
A co w tym tygodniu?
Pojecia nie mam zwlaszcza jesli chodzi o teatrzyk polityczny ale mysle ze to kolejne zawirowanie ktore ma za zadanie oslabic zlotowke i nic innego.
marek-amator / 2006-03-19 23:12 / portfel / Bywalec foum
Jak masz w portfelu eksporterów to się ciesz!
ravdrab / 2006-03-19 23:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Odpocząłeś??
EOU / 2006-03-19 22:50
WITAM FORUNOWICZOW
PO CIEKAWYM ZAMKNIECIU TYGODNIA MAM WRAZENIE ZE PONIEDZIALEK TAKZE BEDZIE NERWOWY
BATMANOWI,(JAK JESTES??)WIELKIE DZIEKI
DZIEKI DYSKUSJI MOZNA BYLO OBRAC KIERUNEK KONCOWKI TYGODNIA
JAKIE PRZEWIDYWANIA MACIE NA JUTRZEJSZY START???CZEKAM NA OPINIE
Longterm / 2006-03-19 23:11 / Mostek Zwyciężymy!
bedzie dobrze, zmienił się skład % WIG20 na korzyść byczków, surowce już tak dużo nie znaczą na szczęscie
Longterm / 2006-03-19 23:14 / Mostek Zwyciężymy!
a Kaczorem się nie przejmujcie, jutro mu giełda pokarze co o nim myśli
Longterm / 2006-03-19 23:17 / Mostek Zwyciężymy!
zielone światło widze oj widze też pieniązki zielone wracające do nas zza Wielkiej Wody
ravdrab / 2006-03-19 23:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Long, dlaczego emocjonujesz się krótkimi wydarzeniami. Przecież one nic nie wniosą na "długą metę" - co dla Ciebie-Longterma - nie powinno zaznaczyć się nawet rysą.
Jan Kochanowski już dawno zauważył, że:

A na więcej tego strzeż, abyś na urzędy
Łakomych ludzi nigdy nie sadzał, bo kędy
Sprawiedliwość przedajna, tam przeklęctwo wielkie,
A u Boga niewinnych ważne prośby wszelkie.

Pozdrawiam.
Longterm / 2006-03-19 23:19 / Mostek Zwyciężymy!
widze też dwóch bliźniaków co ukradli POlske na księżycu, nie budźcie MNIe bo tak pięknie jest w tym śnie
ravdrab / 2006-03-19 23:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jeśli kto władzę cierpi, nie mów, że jej słucha;
Bóg czasem daje władzę w ręce złego ducha.
Adam Mickiewicz (1798 - 1855)
Longterm / 2006-03-19 23:54 / Mostek Zwyciężymy!
ale to Juliusz Słowacki z powodzeniem grał na giełdzie:-)
grajek / 2006-03-19 22:56 / "Uznany Gracz Giełdowy"
mysle ze przez ten POPIS bedzie czerwono
ravdrab / 2006-03-19 23:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dlaczego??
grajek / 2006-03-19 23:14 / "Uznany Gracz Giełdowy"
mysle ze -1% bedzie jutro. moze wiecej. obym sie mylil. zycze powodzenia
ravdrab / 2006-03-19 23:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
+-
marek-amator / 2006-03-19 23:10 / portfel / Bywalec foum
To ok - małe ryzko w kontraktach na krótke pozycje - sęk w tym że wszystcy wiedzą !
Dobrze, ze nie ogłosili tego w czasie sesji.
osesek / 2006-03-19 23:17 / Pan Tysiącznik
Jesteście do tego stopnia zajęci sobą, że nie zauważyliście iż tam na górze powiedziałem "dobry wieczór" z załącznikiem
orzeł / 2006-03-19 22:48 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Panowie to co dotarliśmy do szczytów i czas rozkładać spadochrony czy może polatamy na tym pułapie przynajmniej do końca tygodnia (tak +- 100pkt)]
ja na odbiciu (posiadając akcyje - dojechałem do poprzedniego szczytu portfelowego i jak pomyślę że po takich emocjach mam znowu zacząć lądować to mi się to nie bardzo uśmiecha)
życzę wszystkim powodzenia pełen wiary, że brak dobra w kimś przyciągnie zło, które go powali i już :) szkoda tracić emocje by robić za życie to z czym ono samo da sobie doskonale radę :) pamiętacie burzycieli spokoju tego forum :)? ich już nie ma a my jesteśmy :)
powodzenia
janusz / 2006-03-19 23:42 / Bywalec forum
Rozpętała się niepotrzebna kłutnia,niewiem-o ile moge coś powiedzeć, to uważam że nadchodzący tydzień nie będzie prosty ( polityczna zawierucha tak czy tak da sie nam w znaki) Zastanawia mnie jedno-w grudniu / listopadzie jak pojawiło sie info. że prezes (za p********************** to spółka robiła nowe rekordy ,teraz ogłoszą że rozdają akcje gratis i tak leci na czerwono.Stroki pisał kiedyś ,,że za pół roku bedzie to tylko ząb na wykresie" i napewno ma rację .Chodzi tylko oto aby nas młodych kotów nie wyrwano przypadkiem,pozdrawiam serdecznie wszystkich!!!
ravdrab / 2006-03-20 00:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Piszesz tak, jakby do wczoraj był absolutny spokój.
Moim skromnym zdaniem nie będzie jutro zawirowań.
janusz / 2006-03-20 00:29 / Bywalec forum
Po koleżeńsku-zakład powiedzmy na browary!!!
(osobiście wolę przegrać,aby zyskać na akcjach)
ravdrab / 2006-03-20 00:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Przyjmuje.

Jutro składam zlecenia sprzedaży z terminem do końca tygodnia:
- MOL 350,
- DUD 16.50,
- JTZ 75,
- PKM 156.

Pozdrawiam i do jutra.
janusz / 2006-03-20 00:53 / Bywalec forum
Moim ,, bastionem" jest MCI , LBW , -reszta to epizod fanatyka -spekulanta !
stawiam bez prognoz
ravdrab / 2006-03-20 20:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czy jest gdzieś w pobliżu janusz??
janusz / 2006-03-20 21:15 / Bywalec forum
NO JESTEM -DOBRY WIECZÓR!
ravdrab / 2006-03-20 21:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Powiedz mi, przyjacielu, jaki masz nastrój po dzisiejszej sesji, po dzisiejszym dniu.
Zarówno MCI jak i LBW nie pokazały na co ich stać.
Mimo wszystko - chyba przyznasz rację - dzisiejszy dzień nie był "efektem tsunami"?!
ravdrab / 2006-03-20 21:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Janusz,
czy LBW masz "dzięki" www,pulsbiznesu.pl/content.aspx?sid =2289&guid=36722201-E297-45C9-A108- 6E5D6B8D8587, czy też z innych??
janusz / 2006-03-20 21:47 / Bywalec forum
Nie Lubawę kupiłm przed splitem(był moment że skakała w granicach 71- 94),kupiłem standartowo -94,póżniej 2 paki w granicach71-74.Po splicie jeszcze po 9zeta ,tu liczyłem na powtórkę ala Alchemia.
Jestem wściekły- graal, trasistur dołuje ,a ja zamieniłem je za elka.
Ps-piwo dla Ciebie?!(gramy do końca tygodnia -potem wysyłka)
ravdrab / 2006-03-20 22:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Łączę się w bólu. Posiadam POLNORD - kupiony po 50zł, DUDĘ - kupioną po 14, BORYSZEW - 30zł. Trzymam i czekam na lepszą koniunkturę. To samo Tobie proponuję. Już nie raz się "sparzyłem" - tak dla otuchy - ostatnio na przełomie stycznia i lutego 2006.

W przypadku Boryszewa doszedłem do wniosku, że jak pójdzie do góry - to po przekroczeniu strat/zysków sprzedaję, a jak spadnie do 23 dto dokupuję, itd.

Z tym piwkiem, to poczekajmy, bo to nie wiadomo co Zyta wymyśli. Ona ma jeszcze wpływ na GPW.
Pozdrawiam.
janusz / 2006-03-20 22:33 / Bywalec forum
Czytałeś wywiad z R.Karkosikiem na Money.Mówił o połączeniu Boryszewa z Impexmetalem -kwestią czasu jest jazda do góry na obu papierach( obstawiam wieksze zyski na Borku) Pozatym w paru zdaniach opisano karierę na GPW p.K.R. ,czysta bajka o Kopciuszku .

Mój ,,sparzony" -super ruch,to spekuła na swissmecie(kijem nawet nie dotknę tego papieru)
pozdrawiam.
ravdrab / 2006-03-20 22:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tak, zgadzam się z Tobą. Aczkolwiek nie wiadomo jaki będzie parytet. Plotka mówi, że 1 do 4-4,5. Na dzień dzisiejszy około 30 do 120=> czyli daje 1-4. Jeżeli będę miał cały czas BRS to jak coś innego mi się uda sprzedać to dla zabezpieczenia kupuję impexmetal właśnie w podobnej proporcji. Jakby nie patrzeć, to wtedy BRS przemianuję na inwestycję długoterminową.
Tak naprawdę, to za dużo się mówi i pisze o Romanie Krzysztofie. Jemu (a za tym i innym akcjonariuszom) potrzebna jest cisza i spokój.
Oprócz tych "złych" inwestycji mam również Prokom - innego potentata.
ravdrab / 2006-03-19 23:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zgadza się, ale szczęście nie polega na zdobywaniu tego, czego chcesz, ale na zaakceptowaniu tego, co już masz.
marek-amator / 2006-03-19 22:59 / portfel / Bywalec foum
Coś jest na rzeczy w tym temacie, jeśli popatrzeć do tyłu to aż strach! Ostatnio parę negatywnych informacjii zostało przyjętych przez rynek z niewielką reakcją.
Czy z tego wynika siła do wzrostów czy trampolina do odbicia przed skokiem w dół?
Kto wie ?
EOU / 2006-03-19 23:04
ZAKLADAM ZE JEDYNIE KONTRAKTY(ICH KIERUNEK )BYLY SKUTKIEM PODCIAGANIA RYNKU
OGROMNA PODAZ KTORA WYSYPYWALA SIE W PIATEK OK 14.30 BYLA JUZ NIE DO WYBRANIA PRZEZ RYNEK I ODWROT (KROTKIE POZYCJE)SZYBCIUTKO ZBILY RYNEK.
TA DUZA PODAZ NA DOGRYWKACH JEST NIEPOKOJACA
EOU / 2006-03-19 22:57
ORLE, CO SADZISZ O BYKACH?
CZY SKORYGUJEMY PO ZAMKNIECIU KONTRAKTOW?
JAKI KIERUNEK OBSTAWIASZ I JAKIE SPOLECZKI WARTO ZAINWESTOWAC(POMIJAJAC BALONY)
grajek / 2006-03-19 22:37 / "Uznany Gracz Giełdowy"
orle, pamietasz ze bajtlik to portfel ?? zapamietaj to stwierdzenie ;) jeszcze sie nam kiedys przyda. :]
janusz / 2006-03-19 23:10 / Bywalec forum
grajek -jak tyś jest hanys to jo sie wstydza za ciebie,to co godos na forum nie trzymie sie kupy ni dupy. Zrób se synek szklonka tyju i postof na bifyju.
ravdrab / 2006-03-19 22:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Witam,
trochę byłem w rozjazdach, czytam Wasze posty i widzę, że coś nie jestem w temacie.
Przecież fular wydawało mi sie jesy (był) OK.
Czyżbym był w błędzie???
Pozdrawiam.
Longterm / 2006-03-19 22:32 / Mostek Zwyciężymy!
rzeczywiście Cie musiało nie być , nowe wcielenie fulara to grajek:-) to jest wporzo koleś, ja go lubie, to że wkleja cudze posty na to forum mi nie przeszkadza osobiście. Ja natomiast kiedyś zobaczyłem mojego posta na onet.pl podpisanego gagatek i to mi się nie podobało ale nie oskarżam o to grajka, nie mam dowodów, proponuje jednak żeby generalny prokurator minister Ziobro go aresztował i skazał a później się znajdą dowody:-)
ravdrab / 2006-03-19 22:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Long,
minister wysłał już w zeszłym tygodniu oficjalne pismo do prokuratorów, aby właśnie tak działali. Może znajdą inne plagiaty;-))))))
PS. Pamiętam, jak miałem dziesięć lat to spod sklepu wypiłem mleko, ale zapłaciłem dopiero po dwóch dniach. Po takim okresie uzbierane odsetki trochę zasiliłyby nasz budżet;-)))
Pozdrawiam.
grajek / 2006-03-19 22:35 / "Uznany Gracz Giełdowy"
to nie ja. ja sie na wszystkich forach podpisuje jako ja. a tu sie nie ukrywam i wszyscy wiedza ze ja to fular. co do postow - wiele ich juz tu wkleilem. czy to jakiegos analityka, czy elamigo1 z gazety.pl co cenniejsze to wkleje, ale wiadomo ze to nie moje :)
Longterm / 2006-03-19 22:42 / Mostek Zwyciężymy!
grajek chyba wiesz że żartuje, jesteś OK
grajek / 2006-03-19 22:28 / "Uznany Gracz Giełdowy"
jestem ok. a forum rzeczywiscie nie wiem o czym tu dyskutuje :)

ktos rano poczyta to zamknie przegladarke i tyla pozytku. a godzina 9 30 sie zbliza :)
crazy / 2006-03-19 22:39 / Bywalec forum
skromność to jest to co kocham w tobie najbardziej :-)
ravdrab / 2006-03-19 22:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ab alio exspectes, alteri quod feceris
crazy / 2006-03-19 19:12 / Bywalec forum
zweryfikowałem sprawę na forum gazety i niestety była tam niezła burza z tego powodu kopiował posty ELAMIGO1 a ponieważ tam oraz na naszym forum został zdemaskowany między innymi przez S42 to teraz zmienił nick na GRAJEK i co trzeba uznać za poprawę dalej kopiuje posty ale pisze że to jego "kolegi"
P.S. niewielka poprawa ale zawsze
ravdrab / 2006-03-19 23:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
no i teraz nakręciła się ta sprężyna.
I wydaje mie się, że nie pęknie.
Grajek co Ci zacytuję:
Błoto stwarza czasem pozory głębi.

a drugie - nawet chyba adekwatniejsze to:

By dojść do źródła, trzeba płynąć pod prąd.

Trzymam za Ciebie kciuki.
Pozdrawiam.
vito / 2006-03-19 22:39
Crazy!Jesteś WIELKI !!! Powiedziałeś głosno to wszyscy chcieli dawno powiedzieć.Masz u mnie skrzynkę browca !!!
janusz / 2006-03-19 23:22 / Bywalec forum
Vito- dobry wieczór, parę dni temu linczowali Cibie za krytykę ,a dziś sam wije sie jak piskosz.
Pozdr. dla ravdrab-a
ravdrab / 2006-03-19 23:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dzięki przyjaźni staję się spokojniejszy, dzięki spokojowi bardziej przyjazny.
vito / 2006-03-19 22:31
Grajek wel Fular wraz zBatmanem zaśmiecają to forum niezliczoną ilością postów.Droga Redakcjo daj im po kebeczku i może przestaną nas męczyć!!!Chłopaki wejdżcie na jakies gg,i sobie opisejcie jaki stolec miała pani od biologi...
marek-amator / 2006-03-19 22:43 / portfel / Bywalec foum
Vito, bez urazy czy masz coś sensownego do powiedzenia na forum? To śmiało ! Twoje dotychczasowe posty nie wnoszą nic konkretnego, a dyskusje tych których wymieniłeś wnoszą czy może uzupełniają czytelnikom forum wiedzę o niektórych elemntach rynku!
vito / 2006-03-19 23:03
A co Ty sensownego powiedziałes?Jestes Batman,Fular,czy Gracz?
ravdrab / 2006-03-19 23:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jeszcze się kuźwa pokłóćcie?!!?!?!
marek-amator / 2006-03-19 23:26 / portfel / Bywalec foum
Bez obawy, jestem bardzo, bardzo opanowany i wypowiedzi vito, a zwłaszcza jego "merytoryczne" reakcje traktuję jako szum inforamcji od "zdesperowanego" inwestora.
Powoddzenia dla wszystkich - dla vito też!
grajek / 2006-03-19 21:18 / "Uznany Gracz Giełdowy"
gdybym chcial sie maskowac to bym nie podawal publicznie ze grajek to fular. to raz. dwa to jestes nudny. trzy to poprostu mialem problemy z moim kontem i musialem zmienic nick.
vito / 2006-03-19 22:36
Grajku to dla czego nie podajesz adresu e-mail?Może teraz zostaniesz j 23?
grajek / 2006-03-19 22:58 / "Uznany Gracz Giełdowy"
fulara@poczta.fm

masz cos ciekawego dla mnie ?
grajek / 2006-03-19 19:26 / "Uznany Gracz Giełdowy"
podpisywalem oczywiscie te posty. afera wynikla z tego, iz redakcja forum zrobila jakis osobny post przpis na besse i wziela to jako moj post. kazdy wie kiedy wklejam a kiedy nie.

a teraz staram sie podpisywac. wiele rzeczy tutaj wklejam i sie nie ukrywam. pozdrawiam cie.
Longterm / 2006-03-19 21:42 / Mostek Zwyciężymy!
a ja kiedyś zobaczyłem przypadkowo mój post na onet.pl podpisany gagatek to też twoja robota grajek?
grajek / 2006-03-19 21:47 / "Uznany Gracz Giełdowy"
ja sie na onecie i wszedzie podpisuje jako fular. i na onecie jest duzo moich postow. tu zmienilem nick - bo mi sie cos z kontem powalilo... z haslem. to nie moje posty.
Longterm / 2006-03-19 22:06 / Mostek Zwyciężymy!
he he proponuje byś grajek stanął przed komisją Prawdy i Sprawiedliwości, pan Ziobro zrobi z Toba porzadek:-) :-) :-)
marek-amator / 2006-03-19 22:00 / portfel / Bywalec foum
Wnikliwi forumowicze byli na bieżąco - nie chodzi o zmianę nick, a brdziej o rzeczowość i sens wywodów. Głowa do góry !
grajek / 2006-03-19 22:13 / "Uznany Gracz Giełdowy"
w gorze panie jest :)
janusz / 2006-03-19 21:30 / Bywalec forum
Witam Grajka i o posty z onetu pytam.
Cz przypatkiem na forum onetu nie podpisujesz się fular pod zerżnietymi postami Batmana z tego forum?
Bardzo Cię pozdrawiam-im więcej pesymizmu w Twoich wypowiedziach tym wieksze wzrosty!!!
grajek / 2006-03-19 21:49 / "Uznany Gracz Giełdowy"
jesli tak bylo to go cytowalem. nie robmy z forum przesluchalni. bo to sa nic nie warte posty i tylko nimi te forum zasypujemy. pozdrawiam. czesto cytuje ludzi, pisze na roznych forach.

jakbym chcial nie podpisywalbym sie fular wszedzie.
janusz / 2006-03-19 22:14 / Bywalec forum
Widzisz polega to na tym ,aby każdy z nas był wiarygodny .
Ja przykładowo bez wstydu pisze, że jestem poczatkujacym i korzystam z pomocy innych. Pytam Orła,Strokusia,Pabla,Hajdiego,Anny-i wielu innych,ostatnio nawet Batman pomagał mi w zaznajomieniu się z kontraktami- za co pieknie dziękuję,nie sprzedaję tego jako swoje.!!!
Pisałem ostatnio przyk.ładowo o info. Lubawy(do Orła)bez odpowiedzi,zdaję sobie sprawę że takiemu kmiotowi nie musi odpowiadać(choć bardzo liczyłem na Jego opinię).nie obrażam się liczę że kiedyś i My będziemy partnerami do rzeczowej dyskusji
ps.(pisałem juz o tym - słuchajac w/w jestem do przodu-ale chcica zysku była wieksza)
orzeł / 2006-03-19 22:35 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Januszku drogi to nie tak ...................... TY jesteś prawdziwy od samego początku i uwierz mi że to jest to co cenię najbardziej :) brak wypowiedzi z mojej strony na zadany temat nie świadczy o braku szacunku do Cię ale ................ mam trzy gwiazdeczki, którym nie poświęcam dość czasu w tygodniu tak więc w weekend jestem dla nich all the time:)
czasem również nie bardzo mam coś rzeczowego do powiedzenia w temacie a wtedy milczę :)
ps lubawę traktuję jako portfelową adrenalinkę więc nie bardzo chcę sie o niej rozdmuchiwać (bo to balonik jak niektórzy sądzą) a niechby tak ktoś cały portfel sobie z niej skomponował a wtedy........... hm
jeszcze raz pozdrawiam i niech dmuchają a artykuł good tylko czy ona ta nasza Luba jest tyle warta :)!?
w sumie dopóki płacą by ją posiąść to niech kobitka podnosi cenę a co :)
janusz / 2006-03-19 23:02 / Bywalec forum
Witam Orła-jak nie piszesz ,odpowiedz przynajmniej ,, JESTEM TU I SPOGLĄDAM Z WYŻSZEJ GAŁĄZKI " co młodzi tworzą
Pozdrawiam Ciebie bardzo serdecznie, dla mojej skromnej osoby Ty i starzy forumowicze zawsze będziecie dobrymi doradcami , ,,naganiaczami" - po prostu sympatycznymi ludzmi mogącymi podzielić się swoją wiedzą ,która procentuje w moim portfelu.
strokuś / 2006-03-19 23:29 / Uznany Bywalec forum i giełdy
a ja dla odmiany właśnie cenię to (u Orła i nie tylko), że jak ktoś nie ma nic do powiedzenia to się nie odzywa
w końcu to milczenie jest złotem (ostatnio mamy modę na przysłowia i cytaty) i jeżeli jest na to minimalna szansa to niech to sobie wezmą do serca Ci którzy produkują po kilkanaście wiadomości dziennie a wszystkie za parę dni są już nic nie warte (albo i też od razu w chwili publikacji)
janusz / 2006-03-20 00:05 / Bywalec forum
Wiesz Strokuś - brakuje waszych opini,propozycji- rzeczowej wymiany zdań w którą zapatrywały sie dziesiątki nowych graczy-inwestorów.
prawdobodobnie nie zdajecie sobie sprawy ile ludków Was czyta,masz rację że nadmiar postów staje się nudny( z całym szacunkiem do Batmana).Brakuje takiej przeciw wagi mogącej to stłumić -i to TY i oraz reszta (nie wymieniam) ASÓW forum musicie coś zadziałać
POZDRAWIAM PANA STROKUSIA!!!
grajek / 2006-03-19 22:21 / "Uznany Gracz Giełdowy"
jeszcze podyskutujemy ;) ale pierw przeczekam ten nerwowy czas na GPW
vito / 2006-03-19 23:11
Ale na sajm pierw daj se już spokój !!!
marek-amator / 2006-03-19 22:06 / portfel / Bywalec foum
Pytanie do grajka - jakiś czas temu ktoś wyprowadził Cię z równowagi - Twoja riposta zawierała emocje które skojarzyły mi się z rejonem Polski gdzie gra się w skata - czy słusznie?
Longterm / 2006-03-19 22:10 / Mostek Zwyciężymy!
grajek jest Ślązakiem
janusz / 2006-03-19 22:21 / Bywalec forum
Longtrem-pytanko :czy to forum podzielimy na regiony?
lub inaczej czy będzie to przyjemna wymiana opini niezależnie od miejsca zamieszkania
Ja jestem z Piekar Śląskich
marek-amator / 2006-03-19 22:30 / portfel / Bywalec foum
Nie ma co dzielić, wymiana myśli może nam pomagać w decyzjach ! Na południu więcej słońca i myśl szybciej dojrzewa! Z północy myśl dłużej szlifowana i bardziej obrobiona!
Longterm / 2006-03-19 22:26 / Mostek Zwyciężymy!
nie bardzo wiem o co Ci chodzi? ja tylko napisałem że grajek jest Ślązakiem, czy to coś niedobrego? marek-amator się pytał więc napisałem bo wiedziałem:-)
grajek / 2006-03-19 22:12 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Katowice hools HAHAHA
marek-amator / 2006-03-19 22:19 / portfel / Bywalec foum
AAAAA to "stond tyn gorol -))" pozdrowienia dla wszystkich goroli i niegoroli !
Samych trafnych decyzji
grajek / 2006-03-19 22:20 / "Uznany Gracz Giełdowy"
jam hanys :)
crazy / 2006-03-19 18:49 / Bywalec forum
oj przeglądałem sobie inne działy FORUM i okazuje się że FULARR alias GRAJEK wkleja posty z forum gazety wyborczej i podpisuje jako swoje, oj toż to bardzo nie ładnie. A już myślałem że się głupio uprzedziłem a to jednak "coś" było na rzeczy.
P.S. właśnie wchodzę na w/w forum aby zweryfikować te info
grajek / 2006-03-19 19:27 / "Uznany Gracz Giełdowy"
kazdy wie, kiedy wklejam. a wklejam wiele rzeczy. czasem jego komentarze sa cenne. i nie rob afery, bo to nudne. kazdy zna moj poziom wypowiedzi i do elamigo1 sie nie porownuje.
grajek / 2006-03-19 12:14 / "Uznany Gracz Giełdowy"
ktos dalej wierzy w poniedzialek ze bedzie na zielono ??

PIS PIS PIS PIS PIS PIS PIS
strokuś / 2006-03-19 21:53 / Uznany Bywalec forum i giełdy
jak traktować wypowiedzi i obietnice PiS to najlepiej wie Mannenken Pis ;-)
Longterm / 2006-03-19 14:27 / Mostek Zwyciężymy!
Grajek ja myśle że już nikt nie bierze poważnie zarówno w kraju jak i zagranicą tej formacji politycznej, osoby powiązane z gospodarką traktują ja raczej z politowaniem. Chyba już nikt nie wierzy w te groźby rozwiązania sejmu i nikt nie bierze ich poważnie. Co mnie bardzo cieszy zauważyłem że od jakiegoś roku polityka w Polsce ma bardzo mały wpływ na giełde. Mam nadzieje że się nie myle i w poniedziałek raczej na północ albo konsolidacja.
grajek / 2006-03-19 14:32 / "Uznany Gracz Giełdowy"
masz racje. tylko to jest żunujące... za nasze pieniadze. a dzieci kur*a mac nie maja co jesc
mike / 153.19.176.* / 2006-03-19 12:58
Moim skromnym zdaniem w koncu EPN ruszy w poniedziałek, dwa duze kontrakty zostały podpisane, poza tym jeszcze kurs akcji nie zareagowal na tak dobre wiesci, wieć jest szansa na skumulowana reakcja...
No ale moze jestem malo obiektywny poniewaz posiadam akcje tej spolki....
Batman / 2006-03-19 07:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Krótki komentarz odnośnie tego dlaczego ostatnią godzinę notowań w piątek 17 marca (dzień wygasania kontraktów) nazywa się godziną czarów. Wynika to z faktu, iż OSTATECZNY KURS ROZLICZENIOWY jest określony w dniu wygaśnięcia kontraktu jako średnia arytmetyczna ze wszystkich wartości indeksu WIG20 w czasie ostatniej godziny notowań ciągłych, oraz wartości tego indeksu ustalonej na zamknięcie sesji giełdowej.
Longterm / 2006-03-19 00:20 / Mostek Zwyciężymy!
Batman to jest link odnośnie systemu Rejczaka:
http://em.bankier.pl/futures/
Batman / 2006-03-19 07:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dzięki za link. Będę musiał ten system trochę po obserwować.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy