Forum Polityka, aktualnościKraj

Duże firmy będą inwestować

Duże firmy będą inwestować

Money.pl / 2010-08-10 17:17
Komentarze do wiadomości: Duże firmy będą inwestować.
Wyświetlaj:
Pajchiwo / 2010-08-10 17:17 / Tysiącznik na forum

80 procernt dużych polskich przedsiębiorstw planuje inwestycje. Ich celem jest przede wszystkim zwiększenie sprzedaży, poprawa jakości produktów i usług, a także ciągłe obniżanie kosztów produkcji

Marketingowy bełkot - prawie, że dosłownie cytowany po książkach dla ludzi bez wyobraźni.
Zwiększenie sprzedaży wcale nie znaczy, że firma coś zainwestuje - może być nawet odwrotnie (i najczęściej tak jest), że wycofa inwestycję.
Poprawa jakości produktów w UE wiąże się zwykle z kupieniem jakiegoś ISO (bo firmy, które faktycznie go używają można policzyć na palcach jednej ręki, a cała reszta tylko czasami wie co ma, a z reguły pracownicy nie mają pojęcia) , które i tak nic nie zmienia. Czy to jest inwestycja?Nie wydaje mi się.
Obniżanie kosztów produkcji w Polskich realiach to głownie cięcia kadrowe. Inwestycje w park maszynowy to u nas tylko w dobrej koniunkturze. Nauka - jak nawet w ciągu ostatniego tygodnia samo Money publikowało - wcale nie jest implementowana w przemysł, czy biznes ogólnie.
Reasumując te badania to bełkot marketingowy...
Marcel490 / 46.113.236.* / 2014-03-11 21:01
Moim zdaniem certyfikat ISO to inwestycja i nie wmówisz mi, że nie nie. Wiele firm, zwłaszcza dużych inwestuje, aby uzyskać certyfikat potwierdzający wdrożenie i utrzymanie tego systemu.

Co tak na prawdę zaleca norma ISO 9001? Między innymi systematyczne planowanie produkcji, usług oraz nadzór nad nimi, maksymalizację zadowolenia klientów, stałe doskonalenie organizacji.
Każda ułożona firma, nawet bez ISO 9001, stara się kontrolować te pola. Jednak certyfikat stanowi dowód osiągniętej sprawności w zarządzaniu jakością. [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
mat3423 / 91.193.208.* / 2010-08-10 22:45
Przede wszystkim zwróćmy uwagę na słowo "planuje". Jest duża różnica między planowaniem a wdrażaniem.
Ja również mam wiele planów na przyszłość, ale jeśli uda mi się wdrożyć przynajmniej 10% z nich wszystkich, to będę się cieszył ;)

Najnowsze wpisy