Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Duże wahania kursów na GPW i słabe dane makro

Duże wahania kursów na GPW i słabe dane makro

Wyświetlaj:
ZT / 79.191.112.* / 2015-02-15 19:49
Od lipca 2014 "inflacja" rdr wygląda tak: -0.2%, -0.3%, -0.3%, -0.6%, -0.6%, -1%, -1.3%. Siedem miesięcy deflacji! i co miesiąc narasta, czyli w lutym -2%? Na co czeka Belka? W tej sytuacji obniżki stóp% są konieczne i będą w najbliższym czasie jak amen w pacierzu. No to jeśli stopy będą spadać to: kredyty będą coraz tańsze, do tego surowce tanieją więc Kowalski będzie miał kolejny grosz zaoszczędzony, ceny produktów spadają (deflacja), to zatem spowoduje masowy wzrost popytu wewnętrznego na rynku. Jeśli RPP obniży stopy to PLN osłabi się a przynajmniej pozostanie na obecnym kursie (ostatnio osłabił się mocno), a zatem eksporterzy również będą mieć zmasowany popyt (tanie produkty polskie bo tani PLN). Przypomnę, że właśnie rozpoczyna się QE UE, czy pomoże czy nie pomoże, grosz na rynku będzie. Do tego trzeba jeszcze dodać kasę z kolejnych funduszy europejskich, które właśnie będą do nas napływać, my umiemy je pozyskiwać. Z całej tej układanki wyłania się taki oto obraz, że 16-01-2015r w20 osiągnął dno na poziomie 2225,93 i rozpoczęliśmy kolejną falę wzrostową. Ale żeby nie było tak miło to przeszkadzajkami są: Ukraina, Grecja oraz możliwa korekta w USA. Sprawy te, zakładając że nie będzie jakiegoś kataklizmu w postaci III wojny światowej, powinny oddziaływać krótkoterminowo, a w dłuższym terminie makroekonomia powyższa, która wygląda jak to wcześniej nazwałem "cud miód malina", jasno pokazuje kierunek rynku. Życzę zatem miłej hossy w najbliższym czasie, a kto bez akcji, no to niech czeka na niższe poziomy, a nuż się uda, w końcu zawsze mogę się mylić, nikt nie jest doskonały.
synonim / 2015-02-15 21:57 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

ceny produktów spadają (deflacja), to zatem spowoduje masowy wzrost popytu wewnętrznego na rynku


A skąd wiesz. A może będą czekać aż będzie jeszcze taniej


a zatem eksporterzy również będą mieć zmasowany popyt


jak wyżej


Życzę zatem miłej hossy w najbliższym czasie


cały tekst to takie wishfull thinking :-)
ZT / 79.191.112.* / 2015-02-15 22:36

cały tekst to takie wishfull thinking :-)

Rynek mnie zweryfikuje. Do tej pory zawsze to działało na naszej giełdzie perfekcyjnie tylko trzeba umieć to dostrzec, ja to widzę. Jeśliby teraz doszło do jakiegoś krachu to byłoby to pierwszy raz w takich warunkach. Oczywiście jest to możliwe ale jak inwestujesz, a nie masz szklanej kuli w której widzisz przyszłość to trzeba się opierać na tym co prawdopodobne albo założyć lokaty i dać sobie spokój. Obecnie są warunki wyłącznie do wzrostów i poza czynnikami ryzyka które opisałem powyżej należy brać długie pozycje. Teraz mamy już do czynienia z fazą wzrostową cyklu 10 miesięcznego i wzrosty potrwają do okolic czerwca 2015, zobaczysz że tak będzie, cykle działają nawet jak Putin wojuje co pisałem już wcześniej i pokazywałem odpowiedni wykres.
synonim / 2015-02-16 05:01 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
nieprawdą jest, że krach w środowisku niskich stóp wystąpiłby pierwszy raz w takich warunkach. wystarczy przypomnieć sobie maj 2010 roku gdy Dow Jones spadł 9% na jednej sesji. Potem był krach w 2011 roku po którym do dziś nie możemy się podnieść już 4 rok. w 2008 roku Nikkei spadał po 11% dziennie tygodniami pomimo że były tam zerowe stopy od dwóch dekad. operujesz na podręcznikowych regułkach a te jak widać sprawdzają się bardziej w teorii niż w praktyce
ZT / 79.191.112.* / 2015-02-15 22:41

cykle działają nawet jak Putin wojuje co pisałem już wcześniej i pokazywałem odpowiedni wykres.

http://stooq.pl/q/a/?s=wig20tr&i=w&u=12045444 tu masz wykres, w którym cała fala wzrostowa XA to była fala wzrostowa poprzedniego cyklu 10 miesięcznego i została pokiereszowana przez wojenkę Putina, a jednak się odbyła.
Ciekawe gdzie jest TETETKA... / 94.254.145.* / 2015-02-15 17:31
Wojna na Ukrainie skończona , za parę tygodni rusza QEurope a Wy dalej czekajcie se na krach ha ha ha:)))))
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-02-15 21:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Wojna na Ukrainie skończona


a pisałeś że to III Wojna Światowa
Mega GDZIE jesteś???? / 31.174.193.* / 2015-02-15 17:40
Brakuje mi tu też Mega Hossy/Bessy gdzie się zapodział ten idealny antywskaznik co cały grudzień i styczeń też wieszczył/a KRACH? :)))
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-02-15 09:42 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Kolejny sezon wyników spółek w USA w którym przychody spółek nie pokonują i tak już mocno zaniżonych prognoz

http://www.reuters.com/article/2015/02/12/us-markets-stocks-idUSKBN0LG1KL20150212
ZT / 79.185.28.* / 2015-02-15 12:54

którym przychody spółek nie pokonują i tak już mocno zaniżonych prognoz

No popatrz a giełda w USA wyrąbała nowe maksimum wszech czasów. No i dlaczego??? To pytanie retoryczne.
synonim / 2015-02-15 15:06 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

giełda w USA wyrąbała nowe maksimum wszech czasów


ale nie w cenie zamknięcia

a poza tym przed chwilą S&P500 był poniżej 2000 pkt i zmienność wzrosła o 100% i to jest dużo ważniejsze niż jakiś tam symbolicznie poprawiony rekordzik o parę milimetrów

13-tygodniowy ROC dla S&P500 od dawna już spada i to mówi dużo więcej bo jest pozbawione szumów tego typu jakimi się tak zachwycasz

http://tnij.org/f9902hm

fragment przesłania ci całość
ZT / 79.185.28.* / 2015-02-15 17:25

ale nie w cenie zamknięcia

No nie wiem na jaki Ty wykres patrzysz bo na stooq jest w cenie zamknięcia http://stooq.pl/q/a/?s=^spx&i=d&u=12045444, chyba że to pomyłka.

się tak zachwycasz

Nie zachwycam się i inwestuję na rynku w Polsce, a na rynek amerykański patrzę, bo to największa giełda na świecie i ma wpływ na wszystkich. Poza tym napisałem Ci bo jak sam widzisz nic nie jest takie proste, wydawałoby się, że rynek w USA powinien runąć a tu kiszka, nawet koniec QE nie pomogło. Hossa trwa w najlepsze czy się to komuś podoba czy nie, ja pisałem już nieraz, że też się temu dziwię, ale przyjmuję to do wiadomości, po prostu tak jest i żadne ROC-e (wskaźniki z lat 70-tych) tego nie zmienią.
synonim / 2015-02-15 22:03 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

inwestuję na rynku w Polsce, a na rynek amerykański patrzę, bo to największa giełda na świecie i ma wpływ na wszystkich


od 3 lat nie ma żadnego wpływu na nas ale widzisz co chcesz widzieć


Hossa trwa w najlepsze czy się to komuś podoba czy nie


Ale jest już bardzo stara i nie ma już QE a tym samym ryzyko jest ogromne

No ale na końcu hossy zawsze leszcze wierzą, że drzewa rosną inaczej i tym razem będzie inaczej

W 2007 roku w samym końcu hossy pisałbyś dokładnie to samo

W 1929 roku tuż przed krachem też
synonim / 2015-02-15 09:49 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

przychody spółek nie pokonują i tak już mocno zaniżonych prognoz


56.8 percent have topped on revenue. That compares to the long-term average of 63 percent for earnings and 61 percent for revenue
synonim / 2015-02-15 07:04 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Wygląda na to, że Bank Japonii nie zdecyduje się na dalsze łagodzenie polityki pieniężnej w celu zwiększenia inflacji, bo dotychczasowe posunięcia w tym kierunku nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. W grudniu inflacja spadła do 0,5 proc., bardziej niż oczekiwano

http://www.parkiet.com/artykul/31,1410971-Nie-bedzie-dalszego-lagodzenia.html

Kolejny dowód na to, że QE nie działa
brrrrr / 178.43.126.* / 2015-02-14 20:39
Widać ucieka złodziejski kapitał spekulacyjny....komuna bis się sypie znowu...a telewizornia dalej łże jak pies....
rysiul20 / 159.205.59.* / 2015-02-14 18:57
Na zielonej wyspie cały czas krach i straty spólek.
Złodziej na złodzieju i złodziejem pogania
Stare ale jare / 94.254.144.* / 2015-02-14 14:06
Wszyscy mówili że po zakończeniu QE w USA będzie krach no a jak wiadomo rynki zawsze robią to co wszyscy mówią...ha ha ha
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy