Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Duże wahania oraz odrabianie strat. Tak wyglądał tydzień na GPW

Duże wahania oraz odrabianie strat. Tak wyglądał tydzień na GPW

Wyświetlaj:
Etermit / 2014-03-09 20:15 / Tysiącznik na forum
No to czym straszymy inwestorów w przyszłym tygodniu? Rosja trochę mi się już znudziła, może z powrotem Grecję na tapetę wrzucimy?

:)
Etermit / 2014-03-09 20:13 / Tysiącznik na forum
z13 / 83.6.225.* / 2014-03-09 15:30
+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia
Zgadzam się w 120%.A najlepsze to "wirtualni inwestorzy".

hmmm, czy ja wiem... wydaje mi się, że te spółki istnieją w rzeczywistości, np taki KGHM ma nawet kominy które nie lewitują w kosmosie tylko twardo stoją na ziemi i nawet z nich dym leci :)
synonim / 2014-03-09 14:16 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
obecna hossa – od dna z września 2011 r. liczy już dwa i pół roku, a to w warunkach warszawskiego parkietu oznacza, że jest staruszką

http://www.pb.pl/3591754,95223,przepowiednia-8-marca-wisi-nad-gielda
Etermit / 2014-03-09 13:34 / Tysiącznik na forum
fajnie by było jakbyś trochę Hiszpanią, Włochami, OFE czy Cyprem nas poprzerażał, hehe :D brakuje mi tego
Etermit / 2014-03-09 13:34 / Tysiącznik na forum
p.s. Kenio, czemu Cię do pracy na forum w niedzielę posłali? dorabiasz trochę poza etacikiem? :))))))
To ani nie pojeżdżą, ani nie polatają / 159.205.240.* / 2014-03-09 13:30
DAX 9350,75 -2,01%.

I w poniedziałek biura maklerskie przelecą się po L-kach, co im padły depozyty.

A jak im i przy okazji nam jeszcze zamkną kurek z gazem i ropą?
Etermit / 2014-03-09 08:35 / Tysiącznik na forum
Nie wiem jak Wy, ale ja chciałbym, żeby jutro powtórzył się poniedziałek z zeszłego tygodnia kiedy na GPW zagościła długo wyczekiwana korekta W20 do 2150. To był piękny dzień dla posiadaczy akcji spółek dywidendowych, którzy chcą jeszcze dokupić papierów do swojej kolekcji taniej niż obecnie. Mam chętkę na KGHM po 70zł.

kolejne -5% jest jutro bardzo mile widziane :)
Lecz się człowieku / 159.205.240.* / 2014-03-09 13:25
I masz to zapewnione, bo podtrzymywanie fikcji "wzrostu" powietrzem rekordowych długów, których oprocentowanie ostro rośnie i już zbankrutowana drukarka tego nie jest w stanie zatrzymać, bo sama musi już je tylko kupować, co ją tylko coraz bardziej pogrąża, stąd to werbalne odwracanie uwagi tematami zastępczymi.
Etermit / 2014-03-09 13:30 / Tysiącznik na forum
wieczny spisek zawsze z Tobą :)))

zaparz sobie meliskę i nie becz
Forum_Romanum / 89.79.151.* / 2014-03-08 22:50
Jest taka prośba o nie wypisywanie bzdur typu "hossa" na tym forum. Nie róbcie wiochy plus idiotów z siebie i innych. Temat hossy zostawcie Kiepasowi, wielkiemu acz głęboko infantylnemu jej piewcy. Krach jaki nas czeka w zw. z Ukrainą, a następnie z Mołdawią itd. jest nie do wyobrażenia. No chyba że ktoś, jak ten pajac poniżej, nie posiada za grosz wyobraźni.
Etermit bajkopisarz od dywidend z TFI / 37.235.48.* / 2014-03-09 11:42
dokładnie , jak czytasz tych idiotów patrz tego powyżej to można ze smiechu z krzesła spać co to za chorzy ludzie i jaką krzywdę życie im zrobiło poprzez ta całą giełdę ze plotą takie bzdety , schizofrenia paranoidalna oderwani od rzeczwysitosci wirtualni inwestorzy przesiadujący latami na wirtualym forum
z13 / 83.6.225.* / 2014-03-09 15:30
Zgadzam się w 120%.A najlepsze to "wirtualni inwestorzy".
Etermit / 2014-03-09 13:01 / Tysiącznik na forum
nie ma się akcji to pozostaje jedynie bicie piany... ja to rozumiem :)
ZT Pajac bez wyobraźni / 178.42.81.* / 2014-03-09 11:08

No chyba że ktoś, jak ten pajac poniżej, nie posiada za grosz wyobraźni.

Ok. Twoje zdanie na ten temat już znam ale czy można by było bez wyzwisk. Popatrz na dole Kenio odpisał mi kulturalnie z humorem i merytorycznie, można? można. Bierz z niego przykład.
Etermit / 2014-03-09 08:30 / Tysiącznik na forum
co Ty za bajki znowu opowiadasz

po pierwsze krach trwa już od wieków, poczytaj forum i naukowe wywody redaktora pisma The Ken Science

po drugie, nie demonizujmy wielkiego wpływu Ukrainy, my na ewentualnej wojnie zarobimy krocie a nasza GPW może w tej perspektywie poszybować w górę +30% w krótkim czasie

wojna to koniunktura
Lecz się człowieku / 159.205.240.* / 2014-03-09 12:25
Jesteś jakimś niebezpiecznym pomyleńcem, który chory z chciwości już liczy zyski z katastrofy ludzkości, bo wojna nuklearna do jakiej w swojej bezgranicznej bezmyślności zachęcasz i się jeszcze z tego cieszysz, tylko do tego może doprowadzić, a wtedy twoje śmieszne akcyjki razem z GPW wiesz gdzie będą?

Stany prowadzą wojny bez przerwy, przegrywając je po kolei, i jaka tam koniunktura, to widać po wszystkich danych.
Etermit / 2014-03-09 12:59 / Tysiącznik na forum
po co się tak irytujesz? ja napisałem tak jak stanowią fakty

poza tym nie demonizujmy tej Ukrainy, za kilka dni USSR zajmie Ukrainę (która i tak nieoficjalnie jest i była mu podległa) a za miesiąc nikt już o tym nie będzie pamiętał, nie ma się czym ekscytować, to operacja polegająca głównie na wymianie flag ukraińskich na rosyjskie - reszta zostaje tak samo.

p.s. poczytaj sobie archiwum gdzie tutejszy ekspert nie mógł się doczekać naciśnięcia guzika Kima, tam jest pole do leczenia
Lecz się chciwy człowieku / 159.205.240.* / 2014-03-09 13:15
Ja podaję fakty, a ty dalej bredzisz jak pomylony, nie mają minimum pojęcia o tym, co się naprawdę dzieje, jak większość polityków, co się szybko przefarbowali na drugą stronę, bo myśleli, że Rosja już upadła i można się z nią nie liczyć.

A tymczasem to bankrutują ci, na których głupio postawili.
Etermit / 2014-03-09 13:32 / Tysiącznik na forum
to są wszystko sprawy wewnętrzne Rosji a nie nasze

p.s. Ty i podawane przez Ciebie fakty to jest czysta abstrakcja
ZT / 83.31.33.* / 2014-03-08 13:45
Łikendowa analiza W20 z lotu ptaka: http://stooq.pl/q/a/?s=wig20&i=w&u=12045444 Patrząc na tygodniowy wykres z szerszej perspektywy wyraźny kanał trendowy pokazuje obecną niemrawą hossę (ale jednak) na rynku w20. Dolna linia kanału została potwierdzona 3 razy: VI 2013-niespodziewana zapowiedź końca QE oraz zapowiedź "reformy" OFE, IX 2013- OFE ostateczny kształt "reformy", I 2014- grabież OFE, dwa z tych dołków były potwierdzone formacjami odpowiednio VI 2013- GARTLEY oraz I 2014 SHARK. Obie formacje widać wpisane w kanał trendowy. Obecnie mamy kryzys Ukraiński i nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak się rozwinie, ale mamy 3 warianty pierwszy to powolne opadanie do dolnej linii trendu, drugi to przebicie jej dołem i wejście w bessę oraz trzeci już reakcja była i kontynuujemy wzrosty. Jeśli wariant drugi to PUT-y obronne 2300 trzeba posiadać, jeśli wariant 1 to dolna linia kanału będzie okazją do okazyjnych zakupów. Przy wariancie trzecim zatrzymam się dłużej, otóż rynek bardzo słabo (przynajmniej na razie) zareagował na kryzys Ukraiński co świadczy o jego sile, na wykresie intraday mamy ciekawą formację z gatunku ekstremalnych Deep Crab: http://stooq.pl/q/a/?s=wig20&i=360&u=12045444 , która to wyznaczyła dołek nieco poniżej 2400, jeśli kryzys Ukraiński nie będzie się zaogniał to jest szansa na kontynuację hossy i tu rolę odgrywa dramatyczny długi czarny korpus z VIII 2011 r., który zatrzymał wzrosty w I i XI 2013 (linia fioletowa ok. 2630), zaś koniec tego korpusu (linia czarna) pokrywa się z górnym ramieniem kanału trendowego w okolicach 2800 i to jest cel i zasięg kolejnego ruchu wzrostowego na w20. Na wypadek scenariusza negatywnego portfel trzeba dalej zabezpieczać opcjami PUT. Miłego łikendu.
Kraby, żaby i jelenie na rykowisku / 159.205.247.* / 2014-03-08 19:59
Kolejne pobożne życzenia, karmienie się iluzjami, i wróżenie z fusów, kiedy dookoła wszystko bankrutuje na rekordowych długach, których oprocentowanie mocno rośnie.

W poprzedni poniedziałek miał miejsc e pierwszy etap krachu, po nim nastąpiło odbicie zdechłego kota i ostatnia szansa cięcia strat.

Sytuacja na Ukrainie pogarsza się z godziny na godzinę, a ogromnie ucierpi na tym polska gospodarka, bo obejmie też handel z Rosją i Białorusią, bo nasi politycy bez minimum wyobraźni są w czołówce naganiania na sankcje dla mocarstwa, jakim jest Rosja.
Niedługo podniesione będą ceny gazu dla Ukrainy, a jest nawet możliwość kompletnego wstrzymania jego dostaw z powodu braku płatności za dostawy.
Nie trzeba przekonywać jakie konsekwencje tego będą dla gospodarki, nie tylko Ukrainy, bo poprzez jej terytorium płynie też gaz do Polski, która pod wpływem lobby klimatycznego przestaje wykorzystywać własne zasoby węgla, jak i Europy, gdzie kryzys pogłębia się coraz bardziej.
Rosja otrzymała właśnie wsparcie ze strony Chin, które ostrzegły kraje zachodnie, że sankcjami same sobie wyrządzą największą szkodę.
ZT / 178.42.81.* / 2014-03-09 11:00
Kenio masz rację sankcje to nie jest nic dobrego, ale z drugiej strony pewnego dnia mając prąd, gaz itd. nagle ruskij sołdat przyjdzie do Twojego domu i wyciągnie cię od komputera za ja.a i nie zdążysz nawet skończyć kolejnego krachującego posta bo będzie on ostatni w Twoim życiu.
Drukarka, to nie gospodarka, a długi to nie bogactwo / 159.205.240.* / 2014-03-09 12:09
Na razie to inni bankruci, odwracając uwagę od swojego upadku, po oddaniu produkcji Chinom i nie mając teraz czym płacić za konieczny import, a bajki o łupkach już się skończyły razem z nadejściem zimy, bo nikt już śmiesznych papierków bez pokrycia nie chce więcej brać, kiedy nie wie co zrobić z tymi, co już ma i pozbywa się ich w panice, chcą się dobrać do jego bogactw naturalnych, których on ma czym bronić, a do tego ma poparcie innych mocarstw, więc obrona przegranej sprawy nic nie da.
Koniec petrodolara już trwa.
Etermit / 2014-03-07 17:36 / Tysiącznik na forum
rano pisałem:
Etermit / 2014-03-07 10:04 / Tysiącznik na forum
+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia
ja obstawiam okolice -1%

no i W20 -1%
innymi słowy piękna sesja :)
Furianin / 217.172.241.* / 2014-03-07 19:36
Sesja rzeczywiście - palce lizać - oby tak dalej :(
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy