Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Duże zmiany w MdM. Sprawdź, czy zyskasz dopłatę do kredytu mieszkaniowego

Duże zmiany w MdM. Sprawdź, czy zyskasz dopłatę do kredytu mieszkaniowego

Wyświetlaj:
fiiat / 217.153.210.* / 2015-03-05 08:26
te programy dopłat do kredytów są tylko i wyłącznie szkodliwe:
1. windują ceny nieruchomości
2. wpędzają ludzi w kredyty
Pozorna polityka mieszkaniowa "nierządu" która de facto napycha kieszenie nierobom i pasożytom bankom
jausiasia / 79.189.86.* / 2015-03-05 08:19
Zarabiam 1280zł na rękę z czego mam odłożyć na mieszkanie? Nawet takie z dopłatą? Nie wymagam od rządu, żeby dali mi coś za darmo. Chcę pracować za godziwe pieniądze, ale chyba się nie da...
j237 / 77.252.106.* / 2015-03-05 08:16
oczywiście, że bogaci, których na to stać. Przecież to państwo nie potrafi funkcjonować w inny sposób. A że pomoc państwa dla wybranych grup to poważne naruszenie Konstytucji (która coś przebąkuje o równości) - któż by się tym przejmował. Z braku mieszkań spadnie dzietność ? - to także nie problem: zwiększy się podatki i po krzyku.
gosik1 / 46.227.245.* / 2015-03-05 07:56
uważam, że pomoc państwa należy się każdemu obywatelowi w trudnej sytuacji..czy ci młodzi, którzy teraz dostana kredyty sa lepsi od tych którzy dostali we franku w 2008 ? dlaczego ja "frankowicz" mam pomagać tym, którzy tak opluwali nas i ublizali od cwaniaków ?!?!? a Rząd uważa, że pomoc nalezy sie tym nowym a tym co brali wcześniej to nie ??? oto polska kraina szczęśliwości !!! tak bardzo Rząd boi sie bankowców że pozwala pogrążać sie obywatelom ??
UMCAUMCA / 5.174.54.* / 2015-03-04 21:22
Dlaczego program MDM to porażka? W rzeczywistości to program PDB Pomoc Dla Banku. Dlaczego tak jest? Otóż są wymagania, aby wziąć kredyt na minimum 15 lat oraz co najmniej połowa inwestycji musi być finansowana uwaga: z kredytu :) Zatem jeżeli ktoś ma zdolność to biorąc kredyt na 10 lat bez MDM będzie musiał oddać dokładnie tyle samo co jakby wziął kredyt na lat 15 z MDM. Po co więc brać? Aby się nauzupełniać papierów nabiegać jak pies, a dopłatę weźmie w odsetkach bank? :) To nie jest żaden program ratowania MDM tylko to jest program cięcia kosztów. Jak widać najliczniejszą grupą osób korzystających z MDM były osoby samotne i bezdzietne małżeństwa. Zatem tutaj następują cięcia, aby ozłocić aż 37 osób w skali kraju :) Śmiech na sali.
UMCAUMCA / 5.174.54.* / 2015-03-04 21:45
Rządowe barany: Wy lepiej zacznijcie pomagać wykształconym młodym ludziom po studiach pełnym ambicji i chęci do pracy, bo zaraz wszyscy Wam wyjadą z tego kraju i zostanie sama wielodzietna patologia. Zamiast pomagać ludziom się zadłużać po kołnierz pomóżcie im zgromadzić kapitał a za 10 lat będą kupować mieszkania za gotówkę. W Niemczech każdy pracujący absolwent uczelni wyższej ma prawo do dopłaty do najmu lokum. Dzięki temu jest w stanie gromadzić kapitał. Ale Wy wolicie dopłacić do Banku zamiast uwolnić młodych od perspektywy kredytu a dopłacić polskim właścicielom mieszkań którzy czerpią dochód z wynajmu.
leon1 / 91.208.93.* / 2015-03-04 22:55
jełopie, jestem i wykształcony i wielodzietny i nie potrzebuję niczyjego wsparcia. Patriotyzmu mi też nie brakuje, tylko jak czytam takich co to nie wiedzą w kim pokładać przyszłość narodu to przestaję szanować ojczyste słowo pisane.
UMCAUMCA / 5.174.54.* / 2015-03-04 23:01
a coś Twoja wypowiedź wniosła? jakoś nie widzę argumentów ani za ani przeciw. widocznie chciałeś tylko użyć słowa jełop.
UMCAUMCA / 5.174.54.* / 2015-03-04 21:38
Jeszcze dodam: kto w tym kraju do 35 roku życia (kolejne ograniczenie MDM) ma trójkę dzieci? Co za barany w tym sejmie siedzą. Jak ktoś mając 35 lat dziś ma trójkę dzieci to albo jest dzieciorobem z zamiłowania jakich mało, albo mnoży się w patologii jak królik w jakimś Lidzbarku Warmińskim czy innym Braniewie. W miejscowościach do 20 000 mieszkańców na pewno dużo się buduje na rynku pierwotnym. A i taka rodzina zdolność na pewno ma: ona robi w sklepie z bułkami a on pod sklepem stoi z piwem. Hahahahahhahaha. Ale zmiany w MDM. Deweloperzy już możecie szykować rusztowania - tak rynek urośnie :)
b578 / 151.248.56.* / 2015-03-05 12:40
Ja mam 35 lat i czwórkę dzieci, nie uważam sie za dziecioroba,mam też wykształcenie i dobrą pracę a mąż nie stoi z piwem pod sklepem,ciezko pracuje i nie piszemy bzdur.Nie każda wielodzietna rodzina to patologia. Żal mi co niektorych ludzi
Hugo386 / 188.146.26.* / 2015-03-05 00:03
Z twoje teorii wnioskuje z wykształceniem i opinia odnośnie społeczeństwa wykształconego masz nie wiele wspólnego. Jeśli jesteś super inżynierem pełnym ambicji co robisz na tym forum świat czeka dlaczego kisisz się w Polsce??
Obywatel cudu nad wisłą / 89.73.23.* / 2015-03-04 20:29
Nie zgadzam się na dopłacanie do złotówkowych cwaniaczków którzy za moje pieniądze kupują mieszkania. Żądam likwidacji tego programu!!!
lach / 178.212.125.* / 2015-03-04 19:43
Decydenci z rządu zyskają to jest pewne po tym jak zyskają deweloperzy. A biedak jak tułał sie po stancjach tak dalej będzie bez własnego domu.
eksperymentator / 37.31.22.* / 2015-03-04 19:37
Autorzy poprawki nie zwracają uwagi na jeden element, większość rodzin z dziećmi ma problem z wkładem własnym bo najczęściej tylko jedno z nich pracuje. W tym zakresie nic się nie zmieniło.
mirosl / 87.206.132.* / 2015-03-04 19:30
Zapamiętajcie te tzw. korzystne zmiany i kto wam je przygotowuje. Rząd tak troszczy się o was, że jednocześnie pierwszy cwaniak NBP obniża wam stopy procentowe. Wszystko w tym samym czasie. Po co? Korzystny kredyt przy niskich stopach procentowych to murowane niewolnictwo w przyszłości. Nigdy go nie spłacisz aż do śmierci. A Bankowy Tytuł Egzekucyjny po to jest podtrzymywany przez rząd, aby banki bez ceregieli sądowych was wywłaszczyły z mieszkania. Pomyśl przyszły kredytobiorco, zanim zaczniesz płakać nad swoim losem.
jhikuyol / 83.20.4.* / 2015-03-04 18:47
wciskaja nam mieszkanie na które i tak nas nie staść coś dadza a później radź sobie sam ze spłatą kredytu te puieniądze bardziej by sie przydały do orzywienia rynku pracy i większych wynagrodzeń w polsce wtedy takie programy niebyły by potrzebne bo było by ludzi stać na kredyt chipoteczny ale jak widać panistwo chce uniezależnić od siebie swoich obywateli
venus / 178.36.6.* / 2015-03-04 18:44
Pierwszorzędna kwestia zakupu mieszkań to cena.
obniżenie jej mogło by nastąpić poprzez udostępnianie gruntów gminnych i miejskich po
niskich cenach, a nawet nieodpłatnie. ponadto
przydała by sie kontrola nad deweloperami i ich
(w wielu przypadkach) nieuzasadnionymi dochodami.
Adam222 / 83.24.159.* / 2015-03-04 07:21
Tani chwyt Platformy przed wyborami. Kilka lat temu zlikwidowali dobry dla młodych rodzin mieszkaniowy program pisowski, a wprowadzili swój który charakteryzował się tym że praktycznie nikt nie mógł się na niego załapać. Ale za to jakie były oszczędności dla budżetu i deweloperzy zyskali swoje. No i lemingi zobaczyły że robią ich w konia. Teraz przed wyborami ich wewnętrzne sondaże pokazują że Platforma tonie , no to próbują się ratować, ale jak dokładnie wgryźć się w temat to kolejny chwyt pijarowski.
Banda / 93.154.157.* / 2015-03-04 07:13
To są dopłaty dla banku, nie dla rodziny!! Płacąc gotówką za dziurę w ziemi tracimy tylko te pieniądze a biorąc kredyt to tracimy WSZYSTKO....
Myślący obywatel / 31.61.129.* / 2015-03-04 07:07
Wszystkie te programy specjalnie sa tak robione aby jak naj mniej osob z nich skorzyystalo a banki i dev najwięcej zarobili. Po pierwsze program jest niekonstytucyjny bo faworyzuje pewna grupe ludzi co do wieku starszy znaczy gorszy. :-( po drugie nikt na tym nie zyskuje oprocz developerow ktorym pomaga program sprzedawac mieszkania bo dlaczego niby program nie dotyczy rynku wtornego? Po trzecie zarabiaja banki porownajcie i zobaczycie ze banki dla kredytow w programie mdm oferuja wyźsze marźe niz dla zwyklych kredytow przyklad prosze chocby w standardowej ofercie pko marza dla kredytu mdm jest o 0.1 proc wieksza niz dla normalnego kredytu. Podobnie jest w innych bankach kowalski dostaje doplate wiec trzeba mu ja zabrac. Kończac takich kijowych politykow mamy ze zamiast zarządzać panstem to napychaja kasa swoje kieszenie i kolezkow.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wolny / 89.79.129.* / 2015-03-04 06:51
Co oni pieprząą,a co z rynkiem wtórnym?
Deweloperzy kupili tę ustawę,rynek wtórny nie miał i nie ma takich możliwości.
myślący obywatel / 31.61.129.* / 2015-03-04 07:09
Popieram
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy