Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dużo bubli i kilka dobrych ustaw - Money.pl rozlicza odchodzących posłów

Dużo bubli i kilka dobrych ustaw - Money.pl rozlicza odchodzących posłów

Wyświetlaj:
Klops / .* / 2005-08-22 11:39
Każdy kto kupuje dom, samochód etc. w pewnym momencie uświadamia sobie ile razy musi zapłacić podatek, pierwszy raz gdy płacą mu pensję, drugi raz gdy oszczędza na zamierzony zakup a trzeci raz gdy dokona tegoż zakupu. Czy to nie jest przykład złodziejstwa i czy to nie skałania do ukrywania dochodów? Odpowiedź pozostawiam nowym posłom i mam nadzieję, że nie osłom.
mops / .* / 2005-08-10 16:43
No cóż: "Dura lex, set lex" - CIĘŻKIE PRAWO ALE PRAWO, gdzie można przeinoczyć w zwrot: DURNE PRAWO ALE PRAWO. Jakie nam stworzyli to prawo takie je mamy. A to że ludzie się męczą przez to durne prawo - kogo to obchodzi, bo już na pewno nie parlamentarzystów.Pozdrawiam
ireneusz / .* / 2005-08-10 12:57
ustawa o pośrednictwie ubezpieczeniowym.wyjątkowym bublem jest ustawa o pośrednictwie.pracuję w tej branży już od 1990 roku i nie mogę się pogodzić z głupotą i niespójnością zapisów w tej ustawie.pomylono brokera z agentem, pośrednikiem i agenta z multiagentem, czy niezależnym pośrednikiem, a na dodatek wymyślono wyjątkowo nieciekawie kojarzące się określenie dla subagenta mianowicie OWCA.kiedyś kiedy przekonałem klienta do konieczności ubezpieczenia, szukałem dla niego najkorzystniejszego ubezpieczenia i zawierałem umowę o pośrednictwie z nawet nowym towarzystwem działając na korzyść klienta. jeżeli trafiało się towarzystwo które dawało lepsze warunki dla jego konkretnych potrzeb, mogłem z towarzystwem zawrzeć umowę współpracy w zakresie obsługi tylko tego jednego klienta i rzetelnie go obsługiwać. teraz muszę odbyć każdorazowo szkolenie (co nie twierdzę, że jest złe) ale za to muszę czekać kilka miesięcy aż zostanę zarejestrowany w KNUiFE , przyjąć limity jakie towarzystwo mi narzuca i modlić się by do tego czasu klient się nie rozmyślił. licencja KNUiFE okazała się już nic nie znaczącym papierem z racji tego, że egzamin który wczoraj zdałem z zakresu prawa i innego, nic nie znaczy w drugim towarzystwie bo tam znowu muszę zdać egzamin. w związku z tymi problemami działam na pograniczu etyki zawodowej proponując to co mam, a nie to co byłoby najlepsze dla klienta. można powiedzieć, że takie działania powinien podejmować broker, jednak czy broker zechce zajmować się klientem mającym do zainwestowania czy wydania 50 czy 100 zł miesięcznie, a takich klientów jest najwięcej. ja pracując w terenie, nie czekając w pięknym biurze na klienta mam do czynienia z ludźmi którzy potrzebują pomocy w podjęciu decyzji i nie gardzę nawet najmniejszą prowizją, jednak chcę mieć w portfelu dobre oferty, takie jakich klient oczekuje.ustawa utrudniła nam życie i miała być prokliencka, a taka wcale nie jest. nowe zmiany, dorzuciły nam jeszcze zabawne oświadczenia, które klient musi podpisać i rekordem w jednym z towarzystw życiowych z jakim współpracuję jest konieczność złożenia przez klienta aż UWAGA 28 ( SŁOWNIE dwudziestu ośmiu) podpisów. pomimo , że umowa tego towarzystwa jest bardzo korzystna, to wybacz kochany kliencie - wyciągnę dla ciebie z teczki coś prostszego , a pretensje miej do ustawodawcy. ireneusz
Jazon / .* / 2005-08-10 10:19
Podniesienie podatku od zysków kapitałowych z 15 na 19 %.Socjalisci uwielbiają podnosic podatki ,a nastepnie rozdzielac kasę "po uważaniu", przy okazji jako dobre wujki zatrzymując dużą część dla siebie.
khadd / .* / 2005-08-10 09:22
Czas na Janusza Korwina Mikke - zniesienie wiekszości podatków lub znaczące ich obniżenie, realny system emerytalny i możliwość rozwoju dla firm ...
woyt / .* / 2005-08-10 09:14
obawiam się jednak, że nowy sejm będzie jeszcze bardziej BUBLOWATY. Po tym, wydaje się to być niemożliwe, ale mam złe przeczucia.
Bronia / .* / 2005-08-10 09:12
Czy mamy jakąś szansę na ograniczenie liczby posłów? Czy musimy karmić aż tylu darmozjadów?
Sanacja / .* / 2005-08-10 08:05
Jezeli pracownik cos schrzani, pracodawca kaze mu to naprawic i potraci premie. Na naprawy juz za pozno. Czas na potracenie premii. Nalezy WSZYSTKIM poslom kazac oddac wsaystkie bonusy, jakie pobrali podczas calej kadencji. Do tej pory tylko my jastesmy karani za ich bledy.
anty-wistka / .* / 2005-08-10 07:53
Podatek Belki... no coz oskubali nas... niektórzy niewiele maja oszczednosci, a ci ktorzy w ten sposob starali sie zrobic uzytek ze swoich pieniedzy dostali po łapach. Nie warto w tym kraju nawet oszczedzac, nie mowiac juz o inwestowaniu. Coz za motywacja do dzialania...
ambrozja / .* / 2005-08-10 06:08
Ustawa o VAT. Zresztą - co to za prawo, które wymaga tylu interpretacji. A słownictwo tej ustawy?!! Bubel jakich mało! Myślę, że świadczy to o kompetencjach tych , którzy opracowali tekst ustawy jak i tych, którzy ją zatwierdzili. A my sie z tym musimy męczyć.Nienawidzę tej ustawy!
rolling / .* / 2005-08-10 02:10
Czy nadal chcecie obowiązkowego ZUS-u?Podobają się Wam podatki dotychczasowe?A czy nie czas na to, aby podatki były minimalne, a niektórych aby wcale nie było, bo są bez sensu dla nas? Czy długo jeszcze będziemy tuczyć złodziei?Czas na zmiany według koncepcji Janusza Korwin-Mikkego.
Bitek / .* / 2005-08-09 21:20
już przedrukowałem.Tekst jest super Panie Bartoszu
Bitek / .* / 2005-08-09 21:11
już przedrukowałem.Tekst jest super Panie Bartoszu
Bitek / .* / 2005-08-09 21:06
Nic dodać nic ująć.Szczera prawda.Zobaczymy co nowy"czteroletni KABARECIK Z WIEJSKIEJ" nam pokaże.Mam pytanko jak przedrukować ten tekst(bo jest jednak obiektywny,a nie subiektywny} a mam przyjaciela(Polaka) w Kanadzie,który mi zawsze mówi ,że tylko narzekam,bo w Polsce jest super(niestety nie ma kompa i netu)
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy