Forum Forum podatkoweOdliczenia

duży przelew zagraniczny na polskie konto cudzoziemca

duży przelew zagraniczny na polskie konto cudzoziemca

anjaka / 82.210.147.* / 2012-08-20 13:15
Witam,

mam pytanie związane z przelewami zagranicznymi na polskie konto. Mój mąż jest obywatelem Japonii, mieszka ze mną w Polsce. W ciągu kilku miesięcy teściowie będą chcieli przekazać mu dużą sumę pieniędzy (ok 150 tys EUR) - to będzie coś, co mąż określił jako spadek przedśmiertny (być może jest na to jakieś profesjonalne określenie, ale w związku z ograniczeniami językowymi nie jestem w stanie dowiedzieć się więcej). Taki spadek jest obciążony bardzo wysokim podatkiem i podatek ten będzie w Japonii zapłacony, powyższa kwota jest kwotą, która pozostanie. Tak więc przekazanie pieniędzy odbędzie się zgodnie z japońskim prawem. Tu jednak moje pytanie - jeśli pieniądze te będą przelane na polskie konto męża w banku, to czy polski US itp nie upomni się o jakiś podatek czy wyjaśnienia? Chcielibyśmy uniknąć jakichkolwiek komplikacji. A może jest jakaś prostsza metoda niż przelew bankowy? Bardzo proszę o porady, kompletnie się na tym wszystkim nie znam

Z góry dziękuję i pozdrawiam!
anjaka / 82.210.147.* / 2012-08-20 13:19
przepraszam, wybrałam złą kategorię, przeniosłam wątek na Forum Podatkowe - Interpretacje.

Najnowsze wpisy