Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dwa miliony Polaków to bezrobotni

Dwa miliony Polaków to bezrobotni

Money.pl / 2010-02-23 10:29
Komentarze do wiadomości: Dwa miliony Polaków to bezrobotni.
Wyświetlaj:
polskiznawca / 2010-02-23 15:53
No ale w latach 2002 - 2007 było znacznie gorzej niż teraz i jakoś przeżyliśmy....
arch / 2010-02-23 16:11 / Tysiącznik na forum
Tylko że ciągu ponad dwóch lat urzędowania POwiększyliśmy zadłużenie Polski o okrągłe 200 mld złotych.

-Szacuje się, że w bieżącym roku deficyt finansów publicznych sięgnie 7 proc. PKB, czyli zadłużenie wzrośnie o dalsze 91 mld zł !

2010-02-22 "Dług szybko rośnie, Skarb Państwa OBECNIE 630 mld zł pod kreską '

www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dlug;szybko;rosnie;skarb;panstwa;630;mld;zl;pod;kreska,61,0,590141.html
pklark / 2010-02-23 15:09 / portfel / -
Poza bezrobociem formalnym problemem zaczyna byc zjawisko " połczarnego" zatrudnienia -znajomy zarabiał ok, sredniej krajowej legalnie ( z ZUSem i podatkiem na umowe o prace) od miesiąca w tej samej firmie na tym samym stanowisku zarabia minimalna 1317 brutto + prowizja od sprzedaży pod stołem....niby nie zasilił szeregów bezrobotnych i nie nabił statystyk ,ALE problem jest ......
KL-DczyliPO / 87.205.81.* / 2010-02-23 15:06
To i tak wiadomość optymistyczna.
Pamiętacie czym dla Polski kończyły się ich poprzednie "rządy", kiedy występowali np. pod szyldem KL-D czy UD. O AWS, którą rządzili jak chcieli nawet nie wspomnę. PiS z AWS-u wyszedł, podniósł larum, że rozwalą kraj to ich oszczekali za zdrajców. Mnie najbardziej w pamięci zapadł rekord świata jaki PO pobiła pod nazwą KL-D. Obiecywał Tusk milion nowych miejsc pracy a skończyło się milionem afer i wygenerowaniem największego bezrobocia, przede wszystkim wśród młodzieży z wyższym wykształceniem. Pamiętam jak pani Bochniarz wyśmiewała się z Polaków, że u niej sprzątaczki muszą mieć co najmniej magistra i znać minimum dwa obce języki. Dzisiaj dzięki zajęciu się interesami cmentarnymi widocznie nie zdążyli wygenerować większego i chwała im za to.
zezezez / 91.208.150.* / 2010-02-24 07:01
Głupi PISowiec
rolada / 83.7.69.* / 2010-02-24 09:33
Głupi POMATOŁEK,podobny do "prof" paplugi
EE1 / 87.112.145.* / 2010-02-23 13:59
TUSK ZROB WRESZCIE REFORMY!!! ZMNIEJSZ KOSZTY PRACY!! WPROWADZ ZUS OD OBROTOW~!!!OBNIZ PODATEK Z UMOWY O PRACE!!! OPODATKUJ KLER I ROLNIKOW!! WPROWADZ ROWNOSC WOBEC PRAWA!!WPROWADZ KATASTER!!! ZLIKWIDUJ WIEKSZOSC LICENCJI I POZWOLEN!!! ZMNIEJSZ VAT NA 15 %
rolada / 83.4.6.* / 2010-02-24 09:44
...a może wypieprzyć połowę matołków urzędasów,spalić 3/4 ustaw,zarządzeń,rozporządzeń,nakazów,zlikwidować ekologów, zielonych,wypieprzyć POMATOŁKÓW, z rządu,{najpierw powinni poprowadzić choćby klozety na swój rachunek,a widzieli by iledurnowatych ustaw narąbali, głupi palikot-przyjazne państwo] a dopiero potem pchać się do rządzenia,cymbały jedne
Ps. Odpieprz się od kleru,rolników pomatołku,jak nie wiesz co to były np. obowiązkowe dostawy,jak nie wiesz o co chodzi z katastrem to nie wpieprzaj się
prywat / 83.76.143.* / 2010-02-23 18:02
a moze udezymy w duze firmy prywatne i zaczniemy od góry ,co rolnika chcesz odrazu pod nuz dac ? najlepiej rolnika pało go nie najlepiej a niewiesz skond on ma brac te pieniondze nato zasieje zboze zadarmo musi oddac i jeszcze dolozyc pomys troche niesodz ze mają az tak dobrze sprubuj porobic w ziemi to sie przekonasz zacznij od gury zond fiskus klechy i firmy prywatne rozliczyc .
rolnik2222 / 77.254.234.* / 2010-02-23 16:07
od rolników wara
joungmilton / 2010-02-23 14:31 / Bywalec forum
widzisz, będąc w bagnie masz ograniczone pole poruszania się.

Co do równości wobec prawa, na pierwszym roku prawa dowiadujesz się, że prawo jest nierówne. +Platfusów jest to, że zmniejszają koszty obsługi prawniczej. Zwięszyli liczbę, aplikantów.

Co do licencji i pozwoleń -zapomnij. heh szkoda tłumaczyć.
joungmilton / 2010-02-23 14:26 / Bywalec forum

TUSK ZROB WRESZCIE REFORMY!!! ZMNIEJSZ KOSZTY PRACY!! WPROWADZ ZUS OD OBROTOW~!!!OBNIZ PODATEK Z
UMOWY O PRACE!!!

-To się robi w okresie prosperity, poza tym dodatkowym kszem jest niezadowolenie społeczne.


OPODATKUJ KLER I ROLNIKOW!

-Ochoo no jak, zjedzą cie mocherzy, a rolników będzie bronił ich koalicjant, jak konstytucji, ponieważ to jest gwarantem ich obecności w sejmie.
arch / 2010-02-23 15:14 / Tysiącznik na forum
władze Niemic zatwierdziły pomoc finansową dla stoczni grupy kapitałowej Hegemann, zatrudniającej 2300 pracowników w miejscowościach Wolgast i Stralsund. Najpierw będzie to dofinansowanie w wysokości ok. 66 milionów euro, z przeznaczeniem na rozpoczętą produkcję i bieżące potrzeby. W późniejszym terminie koncern ma otrzymać jeszcze ok. 280 milionów euro
plan naprawczy.prowadzi firma Ernst & Young, .
Po przyjęciu planu stocznie grupy Hegemann z Bremy otrzymają dodatkowe 280 milionów euro
Oszolom / 89.229.76.* / 2010-02-23 17:54
To jest jakas stara wiadomość czy aktualna? Mozna o link prosić? Bo jest to z lekka wku...ce ...
joungmilton / 2010-02-23 13:38 / Bywalec forum
W porządku, mądrale i zwolenicy (przynajmniej czesc z wypowiadających się) Pisuariatu co w takim razie proponujecie.
Faktycznie nasz kraj chyba na wsystkich płaszczyznach potrzebuje, REFORM.
Natomiast, reformy przeprowadza się w czasach prosperity, ze względu na ogromną kosztowność tych operacji. Jak dla mnie Pis przejadł nadwyżki i zmarnował czas na walkę z wiatrakami, ale oczywiście nie każdy musi się z tym zgadzać.

Oczywiście sam też bym sobie ponarzekał na platforme, sporo z ich działań mi się nie podoba. Ale patrząc na inne ekipy SLD, PiS czy PSL to sorry, ale ręce opadają. Żadne z tych ugrupowań nie zrobi nic lepszego.
To zaczyna przypominać wspólny padoł niedoli. Niestety ale głosuje na Platfusów, którzy hymm mieli być liberalini.
Sporą zasługe tego, socjalistyczego g... ma też UE.

To wszystko schodzi na psy, w tym poziom IQ z udzielających się na forum.
Platforma zbyt dużo nie zrobi, bo boi się o słupki, ja obawiam się dziełań każdej innej niekompetentnej partii.
m-53 / 83.24.8.* / 2010-02-23 16:26

Jak dla mnie Pis przejadł nadwyżki

Możesz to w jakiś sensowny sposób opisać. Przykład jakiś?

PiS zdecydowanie obniżył koszty pracy - składka rentowa. Obniżył znacznie deficyt budżetowy (przy praktycznie zerowych przychodach z prywatyzacji), obniżył opodatkowanie, podniósł progi podatkowe, zlikwidował podatek drogowy od sam. dostawczych, wprowadził jednorazową amortyzację środków trwałych w małych firmach (maszyny, urządzenia, samochody ciężarowe). Ustawa upraszczająca prawo budowlane (pozwolenia) został udupiona głosami PO/PSL/SLD.
Znacznie przyspieszono wykorzystanie funduszy unijnych.


reformy przeprowadza się w czasach prosperity

To teoria teoretyczna gadka-szmatka. Szczególnie, że wypracowane podstawy w latach 2006-2007 umożliwiały intensywne reformy w 2008. To był najlepszy moment. A tu kicha. Bo w ekspoze obiecano dobrobyt i miłość a nie pot i łzy.
Oszolom / 212.14.45.* / 2010-02-23 15:04
A nie wydaje Ci się, że PIS przynajmmniej dał troche pieniążów ludziom. Ja sam pamietam kilka (!!) podwyżek za PIS, ulgę na dzieci , obniżenie podatków dzięki czemu mogłem sobie pozwolić na więcej. I za to PIS-owi jestem wdzięczny i nie sądzę jednocześnie, zę te pieniądze zostały zle przez państwo wydane. PIS dał kasę lPolakom a nie "swoim". I pomimo tego deficyt i bezrobocie malało, inwestycje napływały jak woda wiosna .. czy ty naprawdę tego nie widzizałeś. Pewnie nie bo byłeś zajęty oglądaniem białego miasteczka (a teraz strajki pielęgniarek gdzieś ogladsz) i słuchaniem wrzasków POmedii. A chciałem przypomnieć, że 2008 rok to też okres dużego wzrostu i prosperity. Tylko, ze już za PO. Co PO zrobiła aby poprawić zycie Polakom a nie tylko Sobiesiakom (jak się dzis okazuje , prawdziwym premierem rządu), Marczukom, Stokłosom, Sawickim, Misiakom Karnwaskji itd. A pełniącego obowiązki premiera na temat sprzedaży stoczni? Czy ty sobie wyobrażasz co działo by się gdyby takie coś stało sie za PIS? Pralki wrzeszczałyby na temat niegodziowści PIS . A tutaj proszę - ludzie nawet nie wiedzą o tym największym kłamstwie ostatniego dwudziestolecia. Tak jak wam, wyborcom PO, partia PO nasrała (za przeproszeniem ) na twarz to jeszcze nikt nie zrobił. A wy tyko zlizujecie i mówicie, że to miód bo tak "ałtorytety" w niebieskim ołtarzyku każą Powtarzać. Współczuję wam, bo kiedyś to dostrzeżecie i bedzie wam wstyd o tym mówić. Miałem to samo i teraz mi tez głupio, że broniłem Jaruzelskiego , chwaliłem Urbana za inteligencję, uważałem Kwacha za gościa i śmiałem się z oszoloma Korwina.Prawda jest taka, że z człowiek jednak z wiekiem dojrzewa i zaczyna dostrzegać rzeczy takimi jakimi one są naprawdę.
zezezez / 91.208.150.* / 2010-02-24 07:03
Wy głupi PISowcy
Oszolom / 212.14.45.* / 2010-02-24 09:01
Dobra stary, do szkiełka sobie zadzwoń ... tam się nadajesz idealnie.
ewurajka / 77.253.63.* / 2010-02-23 15:55
Dodaj, ze ulga na dzieci jest tylko dla bogatych, tzn. np. ja po 30 latach pracy zostałam zwolniona, zeszłego roku nie mogłam znaleźć pracy i nic nie zarobiłam więc w tym roku odpis zerowy, dodaj też, że np. ja ma 2 dzieci jestem samotna to mogę uzyskać zasiłek rodzinny w wys.120, zł miesięcznie i to dopiero w tym roku po rozliczeniu podatku czyli w połowie roku.
Uważam, że państwo wcale nie pomaga ani bezrobotnym ani też nie ma osłony na dzieci. Łatwo się polemizuje jak się nie czuje sytuacji....
Oszolom / 89.229.76.* / 2010-02-23 18:05
Wiem. I współczuje bo znam mnóóóstwo takich sytuacji. Naprawdę. Ja się jeszcze łapię ale znam wielu z kilkoma dziećmi, którzy tak jak ty szans na zwrot podatku nie ma. Ale nie zaprzeczysz, że to właśnie Kaczyński podniósł płacę minimalną do prawei 1300 zł? A czy wiesz np. że projekt PIS odnośnie tych ulg dla dzieci przewidywał dotację tylko mając na względzie liczbę dzieci a bez względu na wysokość odprowadzonego podatku? Wtedy kasa przysługiwałaby na każde dziecko i ty tez dostałabyś to wsparcie (dla Rosoła czy Sobiesiak taka suma to jak spluniecie, dla ludzi takich jak ty pokaźny zastrzyk). A teraz spróbuj zgadnąć, kto się temu przeciwstawił i jak to motywował...? Ile było krzyku o wspieranie dzieciorobów nierobów?
starszy ekonomista / 95.50.79.* / 2010-02-24 07:52
hehe dobry jesteś, to mówisz że Kaczyński jest odpowiedzialny za podniesienie płacy minimalnej tak? A czy ty wiesz w ogóle w jaki sposób jest wyliczana płaca minimalna? Czy znowu piszesz nie mając wiedzy merytorycznej?
Oszolom / 212.14.45.* / 2010-02-24 09:00
Panie starszy POmidorku, pomyliłem się z wielkoscia tej płacy. Faktyczne to nie było az 1300 zł.A teraz merytoryczne , faktem po POwskich oczach:
"...Płaca minimalna w górę
Rząd zdecydował również podnieść wysokość minimalnego wynagrodzenia od 2008 roku.
Minimalne wynagrodzenie w Polsce wzrośnie od przyszłego roku do 1.126 zł brutto, czyli o 190 zł (20,3 proc.) - zadecydowała na wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów.
- Będzie stanowić ono ok. 40 proc. przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej. Spowoduje to wydatki z budżetu państwa w wysokości ok. 23 mln zł w 2008 r. i ok. 151,6 mln zł w 2009 r." - podało Centrum Informacyjne Rządu w komunikacie.
..."
Żródło: http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4478449.html
I taka minimlan jest do dzisiaj. Budujaca prawda?
I przestań Panie starszy po POwsku kłamać ....
starszy ekonomista / 95.50.79.* / 2010-02-24 10:59
wskaż mi kłamstwo dobrze?
A płacę minimalna ustala się względem średniej krajowej, więc jeśli pensję szybują do góry to i minimalna ci zazwyczaj podskoczy.
I dlaczego piszesz, że taka minimalna pensja jest do dzisiaj? PISowskie kłamstwa?
Wyjaśnię ci jeszcze, że minimalna płaca wynosi 1317zł i stanowi 42% średniej krajowej.
Ivv / 89.72.90.* / 2010-02-23 17:12
Dokładnie tak jest. Potwierdzam. Po 60 zł mies. na dziecko. Wstyd i hańba, bo na kryminalistę w ciupie idzie więcej.
ajjjjjjjj / 192.138.116.* / 2010-02-23 14:36
Narzekacie na PiS, na PO... o SLD i PSL nie będe się wypowiadal. Dla was inne partie nie istnieją - bo nie pokazują ich w TV, taka prawda. Dziś znaczące reformy (inne niż opóźnianie wieku emerytalnego) mogła by przeprowadzić jedynie UPR (tudzież inna prawicowa partia ale te są tylko mniejsze).
janiszek72 / 2010-02-23 14:03 / Tysiącznik na forum
Powiem tak. To nie rząd PiS-u szedł do wyborów z wypchanymi szufladami rozwiązań gotowych do użycia w każdej sytuacji gospodarczej. To wreszcie nie rząd PiS-u obiecywał zbudowanie drugiej Irlandii. nie będę cytował innych obietnic z ponad trzygodzinnego wystąpienia Pana Premiera D. Tuska podczas expose. Teraz Twoja mądrość i wysokie IQ się skończyło i szukasz wsparcia w znienawidzonych ludziach o odmiennych i wrednych, niedorzecznych i wręcz obleśnych poglądach znienawidzonego i odpowiedzialnego za wszystkie porażki elektoratu PiS-u? Nie ośmieszaj się chłopcze. Platforma Obywatelska prowadzi bezkompromisową politykę jedynie słusznej drogi, która w niedługim czasie doprowadzi Polskę do klęski ekonomicznej. Podczepiliśmy się pod Niemców, którzy w tej chwili ledwo zipią, a teraz szukamy złotego środka w postaci wspólnego porozumienia i paktu o nieagresji. Na wszystkie działania jest już za późno. Dwa lata rządów PO to lata stracone, to lata pustej gadaniny o niczym, o wielkich planach, które nigdy nie ujrzały światła dziennego. Zgraja fachowców i specjalistów okazała się ferajną nieudaczników i mięczaków, którzy nie zrobili nic, aby uzdrowić system finansowy w kraju. Dwa miliony bezrobotnych, kolejne zwolnienia w PZU, w LOT-cie, w TVP i Polskim Radiu to tylko przedsmak tego, co czeka nas w tym roku. A rząd co? A rząd g...o. PO chce samodzielnie rządzić, więc niech samodzielnie radzi sobie z tymi problemami, które stworzył. Zakładam się z Tobą, że EURO 2012 nie zostanie zorganizowane w Polsce i na Ukrainie. I tym optymistycznym akcentem pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Ivv / 89.72.90.* / 2010-02-23 17:18
Zapomniałeś o projektach innych partii w zamrażarce Komorowskiego. Brużdżą innym jak mogą, a sami nic nie robią.
Boliwia-Bis / 87.205.81.* / 2010-02-23 15:19
Jak to PO nic nie zrobiła prze te dwa lata? O "interesach" nie będę pisał, bo już powstały setki tomów. Kto chce ten znajdzie i przeczyta. Mnie chodzi o podwyżki cen wszystkiego co się da. Akcyzy, podatki, średnie, pośrednie, bezpośrednie i wszelaka swołocz ukryta prze media przed społeczeństwem. Weźmy chociaż ostatnie podwyżki podatków od gruntu na którym stoją np. spółdzielcze bloki mieszkalne czy garaże. Dwudziestokrotne (2000%) i większe podwyżki ostatnio były za Balcerowicza. Teraz PO wraca do tej metody budowania państwa nędzy społecznej. Kogo stać na kilka tysięcy złotych podatku od kawałeczka własnej polskiej ziemi na który przypada część ich lokalu w slamsowym wieżowcu czy miejsca postojowego? Dzięki ciężkiej pracy dla dobra narodu udało się platfusom wywindować Polskę na drugie miejsce w kategorii nędzy społecznej zaraz za Grecją. Grecja nas przeskoczyła tylko dzięki wprowadzeniu euro, bo przedtem byli od nas kilkukrotnie zamożniejsi. dlatego pisanie że PO nic nie zrobiła jest niesprawiedliwą oceną.
Oszolom / 89.229.76.* / 2010-02-23 18:29
Zgoda! Teraz dołącz do tego podwyżki prądu , paliwa, gazu, kursów na prawo jazdy, praw jazdy, opłat za przejazdy autostradami (coś chodzą słuchy, ze za jazdę ekspresówkami tez PO będzie zbierać - nowy wyciąg czy stadion gdzieś Sobiesiak buduje), itd.
joungmilton / 2010-02-23 14:21 / Bywalec forum
Polityka jedynej słuszej drogi jest polityką Pisu. Do tego logicznym wnioskiem, jest to, że Pis lepiej stoi z ekonomią, to chyba mowa tutaj o pani Natalii Świat, mega mózg z jedynie magistrem.
Co do klęski ekonomicznej, to jeśłi wyżej wpomniane konsorcja nie przeprowadzą, restrukturyzacji, to pójdą w długi. Póżniej dojdą do koszyka, państwowych wydatków. Na które będziemy się składać. Albo pozostanie ich prywatyzacja, podobnie jak ze stoczniami, czy kopalniami na które nie ma/było za bardzo kupców.
janiszek72 / 2010-02-23 14:53 / Tysiącznik na forum
Czy nie uważasz, że czasami "jedynie magister" ma więcej rozumu i wiedzy niż podwójnie habilitowany profesor. Głośna restrukturyzacja, którą przez wszystkie przypadki odmienia popierane przez Ciebie ugrupowanie sprowadza się w chwili obecnej do redukcji zatrudnienia i podwyżek dla Prezesów i członków zarządu. Taka forma usprawniania i poprawy zarządzania firmą nigdy nie przyniesie oczekiwanych efektów. Jeżeli przez tyle lat składaliśmy się wszyscy na te przedsiębiorstwa, czemu nie możemy się złożyć w czasach kryzysu? Sam przecież twierdzisz, że ich sprzedaż byłaby porównywalna z spektakularnym sukcesem prywatyzacji polskich stoczni. Wydaje mi się, że lepiej dołożyć do interesu, żeby w czasach hossy móc pozyskać kupców na te firmy i wesprzeć je kapitałem zagranicznym. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
joungmilton / 2010-02-23 15:07 / Bywalec forum
No jak janiszek, przecież dopiero co minełą jedna hossa. Za chwile będziesz KRZYCZAŁ jaki to DŁUG jest duży. I chyba powszechnie wiadomo, że państwowe przedsiąbiorstwa mają niższą wydajność i często są przesiądnięte, nepotyzmem, korupcją i naróżniejszymi koneksjami.

Co do magistrów, ktoś musiał ich wykształcić i tym zajmują się ci HABILITOWANI, czy uważasz, że jakakolwiek renomowana Angielska uczelnia pozwoliłaby, jakimuś nieudacznikowi na uczenie młodych ludzi, którzy są PRZYSŁOŚCIĄ każdego narodu. Takie jedynie zdarza się wyjątkowo rzadko. I na pewno nie w tym przypadku.

Kierujesz się zdrowymi wartowściami i ptryjotyzmem. Ale Twóje mgliste pojęcie z ekonomii sprowadza Twój tok myślenie na manowce.
Myślisz kategoriami socjalistycznymi.
janiszek72 / 2010-02-23 17:18 / Tysiącznik na forum
To nie są socjalistyczne metody, tylko metody realnego kapitalizmu stosowanego w dzisiejszych czasach przez Twoje ugrupowanie. Niemcom udało się uratować stocznie za pośrednictwem środków unijnych. Naszym ministerkom specjalnej troski nie i to jest ta różnica. Restrukturyzacja polegająca na zwolnieniu połowy załogi przy jednoczesnym podwyższeniu uposażenia prezesa i członków zarządu o 200% doprowadza firmę do finansowej zadyszki. Do tego osoby z zarządu pokroju Pani Sobiesiakówny mają tak ogromne doświadczenie w zarządzaniu firmą, że aż strach pomyśleć. Najbardziej za czasów rządów PO rozwinęła się branża bezinteresownego pośrednictwa pracy. PO chciałoby rządzić w czasach hossy, ale prawdziwą przydatność i fachowość można zaprezentować w latach chudych. Łatwo jest sięgać do pieniędzy z OFE, łatwo jest zorganizować sobie szesnastoletni nieopierzony i głupiutki elektorat, którym jest łatwiej manipulować. Trudniej jest zarządzać firmą w latach posuchy. Teoretyk nie nauczy praktyki nawet najzdolniejszego ucznia. To życie uczy nas pokory i potrafi wywrócić do góry nogami różne teorie, które wydają się nie do podważenia. Nie wypowiadaj się na tematy, które w ciągu ostatnich dwóch lat skompromitowały wielu znakomitych finansistów i ekonomistów. Najsłabszym ogniwem w całej tej maszynerii napędzającej świat i posuwającej go do przodu jest człowiek. Jego chciwość i gnuśność, brak szacunku dla bliźnich, dążenie za wszelką cenę do swoich celów bez względu na konsekwencje, brak umiejętności uczenia się na błędach, to tylko część felerów, które powodują, że kryzys zaistniał. Brak umiaru w posługiwaniu się darami natury doprowadza w szybkim tempie do totalnej degradacji środowiska. Madera to ostatni przykład tego, że człowiek nie nadaje się na gospodarza matki Ziemi. Profesjonalistów można poznać po tym, że bez względu na otaczające go warunki (czy jest hossa czy bessa) wie jak należy prowadzić powierzone mu zadanie. W PO nie ma żadnego profesjonalisty, ponieważ za pośrednictwem mediów słychać tylko jak to wszystko i wszyscy przeszkadzają w zrobieniu czegokolwiek. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
B_7 / 195.35.80.* / 2010-02-23 14:07

To nie rząd PiS-u szedł do wyborów z wypchanymi szufladami rozwiązań

Frustracja wypala ci resztki pamięci - jak dziś pamiętam jak się PIS-owcy chwalili,że mają gotowe ustawy, więc nie kłam szopenfeldziarzu...
AleObłuda / 87.205.81.* / 2010-02-23 15:26
O ile cała Polska słyszała to PO szło do wyborów z tomami ustaw. Dwa lata minęły a jedyne które udało się wdrożyć to najczęściej plagiaty ustaw blokowanych wcześniej przez nich. Nawet TVN się rozczulała ile to ustaw PiS-u poszło do szuflady sprytnymi zagrywkami marszałków Sejmu. Teraz są jak znalazł. Można przepisać. Rekord świata obłudy i zakłamania pobili ustawą o święcie Trzech Króli. Najpierw głosami PO ustawa upadła a niedawno mąż opatrznościowy Nikodem Dyzma ogłosił projekt rzekomo autorstwa PO ustanawiający to święto dniem wolnym od pracy. Pampersy poprzednio wrzeszczały o tragedii narodowej teraz ślinią się, że dzień wolny to kolejny cud Tuska.
starszy ekonomista / 95.50.79.* / 2010-02-24 13:42
przecież w pierwotnej wersji ustawa miała przewidywać dzień wolny 6 stycznia i nic poza tym. A ostateczny projekt zakłada owszem dzień wolny 6 stycznia, ale za to nie będzie się odrabiać świąt przypadających w sobotę. Także jak sam widzisz dla gospodarki te dwie ustawy dzieli kolosalna przepaść
janiszek72 / 2010-02-23 14:13 / Tysiącznik na forum
Jest jedno ale kochanieńki, to nie PiS teraz rządzi. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
starszy ekonomista / 95.50.79.* / 2010-02-23 14:31
pis nie rządzi bo przespał swoją szanse i zmarnował lata dobrej koniunktury. Gdyby zajęli się chociażby prywatyzacją dostaliby dobre pieniądze, a tak teraz trzeba ratować budżet sprzedając po niższej cenie.
Oszolom / 212.14.45.* / 2010-02-23 15:12
Panie starszy - grudzień i rok 2008 to wciąż prosperita i duzy wzrost. Co zrobiło PO w tym okresie (mieli przeciez głowy pełne ustaw i super pomysłów)? Poproszę fakty ... (oprócz dozynania watach i szukania haków na PIS)
Jak za koniunktury PIS (to jest koniunktura PIS - ma pan rację) dostałem tyle kasy, że gdyby PO rządziła i 8 lat to tyle mi nie da (a raczej zabierzez ,co juz sie zresztą dzieje).
B_7 / 195.35.80.* / 2010-02-23 15:22

grudzień i rok 2008 to wciąż prosperita

Co ty bredzisz jakie prosperita - mam wrażenie graniczące z pewnością,że nawet nie wiesz kiedy się kryzys zaczął... - dramat...

Jak za koniunktury PIS (to jest koniunktura PIS - ma pan rację) dostałem
tyle kasy, że gdyby PO rządziła i 8 lat to tyle mi nie da (a raczej
zabierzez ,co juz sie zresztą dzieje).

No to bidulek z Ciebie...
starszy ekonomista / 95.50.79.* / 2010-02-23 15:21
mówisz, że grudzień rok 2008 to prosperita? to muszę ci chyba przypomnieć, że początki kryzysu sięgają drugiej połowy 2007 roku (rynek kredytów subprime tak dla informacji) to jest FAKT, więc się zastanów co piszesz. A w grudniu 2008 to akcje spółek giełdowych kosztowały połowę tego co z przed kryzysu więc o czym ty mówisz?
Oszolom / 89.229.76.* / 2010-02-23 18:18
Haaa! To teraz już nie dwa lata ale półtora roku PIS zostało bo rok 2007 to PIS w kryzysie już rządził? Tak Panie starszy? To nieźle mu szło ... Popatrz Pan na wielkość PKB i na inne wskaźniki w 2008 i przestań tu pitolić i zawracać rzekę łyżką.
Masz tutaj przewidywania POekspertów z 2006 roku
"..KE: Wzrost PKB w Polsce wyniesie 4,5% w 2006 r. i 4,6% w 2007 r..." a jak było ? Znacznie lepsze, nieprawda? W 2008 roku PKB wynosiło coś około 4,8% - mylę się ? To był to kryzys czy raczej dobra koniunktura? Teraz za to jest cud z 1,7 % ? Idź pan twórz swoje teorie ekonomiczne i zadzwoń do szkiełka kontaktowego, a nie tutaj kłamać po POswku...
starszy ekonomista / 88.156.219.* / 2010-02-23 18:59
człowieku jesteś ograniczony, ile ty masz lat? Widzę że dyskusja z tobą jest zbędna bo nie masz żadnej wiedzy na ten temat. Nie masz pojęcia o tym jak się przekłada kryzys na PKB, dlatego czas kończyć rozmowę
Piotr Wysoki / 217.158.31.* / 2010-02-23 16:08
FAKTEM jest, że do grudnia 2008 Tusk twierdził, że kryzys omija Polskę, a Polakom żyje się dostatnio. Kłamał znaczy?
starszy ekonomista / 88.156.219.* / 2010-02-23 16:17
Ja tu piszę o rozpoczęciu światowego kryzysu i o prywatyzacji. A tobie chodzi o wypowiedź odnośnie dodatniego PKB jakie zaiste wtedy było, jednak to nie zmienia faktu, że w czasach koniunktury spółki były wyceniane na giełdzie dwa razy drożej niż w grudniu 2008, kiedy to mieliśmy dalej dodatni wzrost gospodarczy.
Piotr Wysoki / 217.158.31.* / 2010-02-23 17:33
"Mieliśmy"? "Zaiste było"? Olaboga, a kiedyż to przestaliśmy być zieloną wyspą?
starszy ekonomista / 88.156.219.* / 2010-02-23 17:55
A kto napisał że przestaliśmy być? Widzę, że masz spore problemy ze zrozumieniem tekstu. Pomogę ci, otóż mówiąc o grudniu 2008 roku, mówimy w czasie przeszłym. Tak więc daruj sobie swoje wypowiedzi bo ich poziom jest żenujący
arch / 2010-02-23 16:13 / Tysiącznik na forum

Tylko że ciągu ponad dwóch lat urzędowania POwiększyliśmy zadłużenie Polski o okrągłe 200 mld
złotych.

-Szacuje się, że w bieżącym roku deficyt finansów publicznych sięgnie 7 proc. PKB, czyli
zadłużenie wzrośnie o dalsze 91 mld zł !

2010-02-22 "Dług szybko rośnie, Skarb Państwa OBECNIE 630 mld zł pod kreską '

www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dlug;szybko;rosnie;skarb;panstwa;630;mld;zl;pod;kreska ,61,0,590141.html
joungmilton / 2010-02-23 15:18 / Bywalec forum
Piszesz, że dostawałeś?
-dziwne, ja nic nie dostałem. Jakieś specjalne przywileje widocznie miałeś.

Chcesz faktów to sobie poszukaj. Pod nosem chcesz mieć wszystko?
starszy ekonomista / 95.50.79.* / 2010-02-23 14:24
nie rządzi teraz pis bo przespał swoją szanse i zmarnował czasy dobrej koniunktury. Przez co teraz trudniej walczy się z kryzysem.
A chodzi choćby o prywatyzację, której praktycznie kompletnie nie robiono, a można było to zrobić za dobre pieniądze a tak teraz trzeba sprzedawać znacznie po niższych cenach, żeby ratować budżet
janiszek72 / 2010-02-23 14:59 / Tysiącznik na forum
To dziwne, bo wydawało mi się, że Minister Rostowski nie widział początkowo żadnego kryzysu. Budżetu nie trzeba by było ratować, gdyby wydatki i redystrybucja środków pieniężnych przebiegała racjonalnie i w optymalny sposób. Rządzenie polega na rozumnym dokonywaniu wydatkowania i rozporządzania środkami finansowymi, a nie tylko tak jak jest to w przypadku obecnego rządu łatania dziury budżetowej. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
starszy ekonomista / 95.50.79.* / 2010-02-23 15:12
myślisz że tak łatwo naprawi się to co zostawił PIS? Także gdyby nie poprzednie rządy to teraz nie trzeba było na szybko łatać.
Gospodarka działa z opóźnieniem na reformy, czyli niektóre działania/ustawy dają wymierny efekt dopiero w dłuższym okresie czasu
joungmilton / 2010-02-23 15:11 / Bywalec forum
Piszesz żę
bo wydawało mi się
joungmilton / 2010-02-23 13:57 / Bywalec forum
Wybaczcie, że ale w swojej wypowiedzi nieustannie skracam myśli. Ale nie chce pisać tu felietonu. Co do tego IQ to miałęm na myśli niektórych.
Czytając te wypowiedzi, to na dłuższą metę, oskarżycielski ton jest męczący, dla czytających.
Oszolom / 89.229.76.* / 2010-02-23 12:33
Ależ spoko! Wg miszcza i profesora Winieckiego wszystko jest super, wszystkiemu winny PIS i LK a nam do szczęścia brakuje tylko EURO! A ciekawe dlaczego tego wykresu nie przedłużyli o 5 lat w tył i nie uwidocznili bezrobocie za PIS (wszelkie porównani na Monej.plz reguły obejmują dłuższy okres )? Prawdę trzeba skrywać przed POmidorami, nieprawda ... Kolejne zagranie PSYOPS POmedii.
janiszek72 / 2010-02-23 11:44 / Tysiącznik na forum
Rząd Donalda Tuska może ogłosić kolejny sukces swojej ekipy. Unormował rynek pracy i zapewnił kawałek chleba na długie lata urzędnikom z pośredniaków. Szesnastolatki do pracy i do urn. Głosujcie na cudownego Donalda, który pozbawił waszych rodziców miejsc pracy. To na Was teraz spoczywać będzie obowiązek utrzymania całej rodziny. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
joungmilton / 2010-02-23 14:07 / Bywalec forum
A ty na kogo głosujesz? I warto byłoby sprecyzować myśl co do głównego winowajcy obecnego bezrobocia, tusk czy koniunktura.
Wybacz janiszek, ale twoje wypowiedzi (wszystkie które przeczytałem) mają oskarżycieli, przygłupawy ton, mglisto wskazując winowajce.

Jesteś raczej za rządami starszyzny, oczywiście byłoby to dobre rozwiązanie, ale w przypadku kiedy ta starszyzna, znałaby się na tym. Jestem przekonany, że sam byś się tam nie dostał....
janiszek72 / 2010-02-23 14:27 / Tysiącznik na forum
Czy oskarżycielski ton jest równoznaczny z przygłupawym? Czy krytyka może być tylko kierowana w stosunku do ludzi posiadających poglądy zbliżone do poglądów Prawa i Sprawiedliwości. Czy tak rozumiesz nowoczesną formę patriotyzmu i demokracji, jak to wyraził Marszałek Komorowski? Jeżeli komuś coś nie wychodzi i się na tym nie zna, lepiej się do tego przyznać niż brnąć dalej w ten kanał. Tak jest w przypadku obecnego rządu. Jest cudownie tylko dlaczego jest tak fatalnie? Nie interesuję się politykierstwem, wykorzystuję jedynie nowe osiągnięcia techniczne do wyrażenia własnego poglądu na tematy, które tutaj poruszacie. Czy muszę się z Wami we wszystkim zgadzać? Od początku wyrażam jednorodne i jednobrzmiące poglądy o totalnej niekompetencji obecnej ekipy rządzącej. Miało być lepiej ale jest gorzej, więc żeby utrzymać się na powierzchni ogłupia się naród i serwuje słodką papkę o wirtualnym świecie mlekiem i miodem płynącym firmowanym przez Donalda Tuska. Tak dłużej być zwyczajnie nie może. I to zwyczajnie chcę wyartykułować. Śmieszne, że człowiek musi się tłumaczyć z własnych poglądów i z własnego postrzegania otaczającej nas rzeczywistości. Myślałem, że wolność słowa i poglądów zagościła w naszym kraju, ale widocznie to kolejna mistyfikacja. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
joungmilton / 2010-02-23 14:54 / Bywalec forum

Czy oskarżycielski ton jest równoznaczny z przygłupawym?

-Oczywiście, że nie jest, ale może być taki i taki.

Czy krytyka może być tylko kierowana
w stosunku do ludzi posiadających poglądy zbliżone do poglądów Prawa i Sprawiedliwości

-Oczywiście, że nie, krytywkować, można właściwie wszystko, wbrew pozorom, jest bardzo porządana, forma wypowiedzi która wskazuje nam element nad którym możnaby popracować,
Krytyka jest wartościowa wtedy, kiedy jest podparta sensowną i logiczną argumentacja.
Wybacz ale, zdania na poziomie to jest bee, a to cacy rozśmieszją.

Polityka jest polityką, na całym świecie jest w miare jednolity standard, pewnym wzorów zachować, Międzyinnymi ładne uśmiechanie się do kamery.
Co do Kaczyńskich, oni może są dość mało elastyczni, co może się przekładać na strefę dowodzenia.

Pomyśl co by taki arch wypisywał o długo, gdyby tekiemu Jarkowi udało się przeforsować, ustawę zwiększenia deficytu na te dodatkowe inwestycje. Przecież posypałaby się ta cała choinka. Poza tym inwestowałby po cenach zawyżonych cenach, musiałby rozbudować dodatkowo aparat administracyjny, który wydawałby te pieniądze, a same pieniądze, przynajmniej część z nich wróciłaby do budżetu może w kolejnym roku podatkowym.
Już nie wspominam o kosztach obsługi długu.

Co do wolności słowa, przecież ją masz.

Wybaczcie, ale nie mam już dzisiaj czasu na prowadzenie, tych przegadanek.
Pozdrawiam
POorwellowany naród / 81.190.239.* / 2010-02-23 11:37
Technologia CUDA doskonale sprawdza się w kartach Nvidii, ale czy w POlityce również?
arch / 2010-02-23 11:18 / Tysiącznik na forum
anonimowy autorze -do 2 milionów bezrobotnych dodaj 2,6-3 milona Polaków , którym zlikwidowano miejsaca pracy i wysłano na emigrację zarobkową !

Chyba przegonilismy Hiszpanię i jesteśmy mocarstwem !
sddd / 113.190.138.* / 2010-02-23 11:24
Jeżeli ktoś z Polski byłby zainteresowany przeniesieniem częściowym bądź założeniem nowej firmy w kraju gdzie podatki są o niebo niższe a biurokracji prawie wcale mogę zaoferować swoją pomoc: brown.michael222 gmail.com
liczydełek / 79.188.15.* / 2010-02-23 11:00
Sejm, senat i prezydent powinni na to zareagować przecież mają w swych prerogatywach władzę legislacyjno-ustawodawczą.
Wystarczy z Polski zrobić raj podatkowy: 5% liniowy CIT i firmy z całego świata zaczną u nas inwestować (przemysł, rolnictwo jednym słowem rozwój branży produkcyjnych i usługowych) a dla co bogatszych osób fizycznych z całego świata byłaby to okazja na zapałcenie mniejszego podatku od zysków kapitałowych (przeniesienie aktywów do Polski - rozwój bankowości).
Korzystne opodatkowanie będzie skutkować wzrostem ilości miejsc pracy.
Jeśli zmieni się również ustawę o PIT i wprowadzi zamiast obecnych progresywnych stawek 18% i 30% podatek pogłówny (płacony przez wszystkich pełnoletnich obywateli w tym i rolników po równo np po 2000 zł/rok) to spowoduje kolejny skok w zmniejszeniu obciążeń pdatkowych dla przedsiębiorców i wzrost miejsc pracy.
Jeśli jeszcze zmienić by ustawę o OFE i dać ludziom do dyspozycji ich własny zgromadzony kapitał (poprzez możliwość wycofania składek na indywidulane inwestycje) to przedsiębiorczy otworzą lub wzmocniąwłasne biznesy a co poniektórzy wzmocnią konsumpcje przejadając te oszczedności i to wszystko- czyli wolność w gospodarowaniu włąsnymi skałdkami OFE wygeneruje kolejne miejsca pracy.
Jeśliby jeszcze zmienić ustawę o ubezpieczeniach społecznych i dać obywatelom wolność w sposobie gromadzenai i inwestowania składek emerytalnych, rentowych, chorobowychidących do ZUS oraz zdrowotnych idących do NFZ to analogicznie jak przy wolności z decydowaniem co ze składkami OFE efekt wzrostu miejsc pracy byłby znacznie liczebniejszy.
Rządzie i wy posłowie i sentatorowie bierzcie się do roboty za co wam płacimy?
wolny człowiek / 83.27.7.* / 2010-02-23 15:58
Czy Ty się dobrze czujesz? Ludźmi wolnymi świadomymi swojej wartości i wykształconymi (ale gruntownie i wszechstronnie, a nie po kupionych studiach, czy "lycencjatach") nieprawdopodobnie trudno się rządzi. Tacy ludzie są wymagający pod każdym względem, a z takimi jest nie po drodze żadnej ekipie.
Dlatego uwalone jest szkolnictwo, produkujące rzesze analfabetów z tytułami magistra, czy innego "lycencjata", powtarzających jak mantrę wyświechtane idiotyzmy głoszone w nie mniej idiotycznych mediach.
Dobry dla władzy obywatel musi czuć że komuś podlega i musi mieć nad sobą bat. Bat bezrobocia, bat kredytu - który wziął aby "zafundować sobie odrobinę luksusu", zagrożenie świńską (ptasią) grypą, globalnym ociepleniem, dziurą ozonową asteroidą z kosmosu i po śmierci diabłem w piekle.
Dlatego właśnie nikomu nie zależy, aby uczeń w szkole miał respekt przed nauczycielem, jest nieprawdopodobna tolerancja na ekscesy kleru, ( o przywilejach nie wspominając) i "święte krowy" w szeroko pojętym "wymiarze sprawiedliwości".
Początki tego stanu rzeczy to układanie się z komunistami w Magdalence i "Gruba Kreska" Mazowieckiego.
Elektro Devil / 2010-02-23 11:39 / Tysiącznik na forum
Także chciałbym aby polska stała się takim Rajem podatkowym o jakim piszesz.
Jednak zważ na to, że w tym kraju tylko niecałe 5 mln ludzi pracuje poza rolnictwem i budżetówką. Czyli niecałe 5 mln utrzymuję 10 mln emerytów, rozpasaną administrację państwową, magnatów lekarzy oraz szereg innych wytworów które pozostały nam z komuny.

Odprowadzając składki do ZUS ze swojej działalności gospodarczej Nie składasz na swoją emeryturę tylko utrzymujesz ten Socjalistyczny Skansen.
k aczordonald / 86.140.149.* / 2010-02-23 10:38
Wykresy powyzej potwierdzaja tylko oczywiste.
Ze sukcesywny spadek bezrobocia zaczal sie tylko i wylacznie od momentu przystapienia Polski do UE, wskutek masowych wyjazdow za praca.
Zakladajac ze az polowa emigrantow miala by jednak prace w kraju bezrobocie dzis odpowiada wskaznikowi wykresu za 2006 rok.

Reszta spadku bezrobocia Polski to wlasny wzrost gospodarczy, ale wciaz jest to mniejszy czynnik niz masowa emigracja.
Wyjechaly blisko 2000 000 ludzi, zarowno pracujacy jak i nie, fachowcy i niefachowcy, zwalniajac i tworzac w ten sposob miejsca dla pozostalych.

Trzeba umiec sobie zdac prawde z rzeczywistosci, nie oklamywac sie, bo przez ostatnie 5 lat zadnych cudow gospodarczych obnizajacych zdecydowanie bezrobocie nie bylo oprocz otwarcia granic.
ryszard52 / 2010-02-23 11:18 / portfel / Bywalec forum
nalezy jeszcze dodac bezrobotnych a nie zarejestrowanych i mamy 3,5 miliona bezrobotnych
Natter / 2010-02-23 13:42 / Tysiącznik na forum
Też tak myślę że, to jest aktualna liczba bezrobotnych. Mieszkam w małej miejscowości i tu co drugi mieszkaniec jest bez pracy i bez zasiłku.Na pytanie dlaczego nie zarejestrują działalności?Odpowiedz - zarobię 2000 -2200 zł z tego zostanie dla mnie 800 reszta idzie ZUS podatki różne fundusze..Z drugiej strony biurokracja ma się wspaniale w admistraci i urzędach centralnych niektórzy mają nawet po dwa i wiecej etatów..ale to tylko dla elity i wybrańców. Włożę kij w mrowisko i posypia się gromy.Należy wrócić do regulacji podatkowych z okresu socrealizmu - praca tak ale jedna i za każdą następną progresja podatkowa powinna wzrosnać o 20 % z maksymalną stawką 55%.Taką regulację należy rónież zastosować dla posłów bioracych ekstra kasę za komisje. Nie wiem nie liczyłem ile to byłoby kasy a może warto temat do przemyślenia
k aczordonald / 86.140.149.* / 2010-02-23 11:45
A jak jeszcze wezmiemy pod uwage ze do wyliczania oficjalnych danych typu: bezrobocie, srednia krajowa, wzrost gospodarczy uzywa sie tzw."kreatywnej ksiegowosci" to dopiero robi sie przykro.
Ale odzwierciedleniem prawdy na rynku pracy w kraju mozna zobaczyc najlepiej w zarobkach.
W srednim miescie mlody czlowiek(i nie tylko mlody) pracuje w przedziale 1200-1400 netto.
Pod nim znajduje sie jeszcze cala masa pracujacych za najnizsza krajowa.
Wylaczajac mniejszosc, czyli kadre zarzadzajaca i kierownicza tak to wlasnie na dzis wyglada.

Niepodzielnie caly czas kroluje rynek pracodawcy.Jest duzo przypadkow gdzie ludzie nie pytaja sie juz o zarobki szukajac pracy .Na 80% powierzchni kraju nie jest ciezko znalezc dobrze platana prace, ciezko jest znalezc prace jakakolwiek.
W tej materii jest duzo gorzej i ciezej niz bylo 2 lata temu (oficjalne dane), a przeciez nie bylo dobrze.

Poparcie rzadu natomiast wzroslo ostatnio do 60%, mozliwe ze to nowi bezrobotni:::))).
Czy nie wydaje wam sie ze medialna manipulacja przybiera juz granice absurdu.
szklarek / 2010-02-23 10:33
Nie bez znaczenia jest fakt, że poza tradycyjnym wzrostem zimowym, o czym napisano wyżej, mamy bezrobocie "reemigrowane" oraz to, że służba zdrowia coraz powszechniej domaga się poświadczenia faktu ubezpieczenia przed każdą wizytą. Duża część bezrobotnych, to osoby zarejestrowane tylko w celu posiadania opłaconej składki zdrowotnej.
ojro / 91.193.208.* / 2010-02-23 10:29

Stopa bezrobocia sięgnęła 12,7 procent (resort pracy mówił o wyniku 12,8 procent)

Kolejny sukces polskiego rządu? (bezrobocie niższe od prognoz o 0,1 p.p.)
arch / 2010-02-23 11:13 / Tysiącznik na forum
TAK to jest dora wiadomość -POnieważ dane są lepsze od prognoz ! ! !

” Konieczna jest polityka utrzymywania ludzi w stanie głupoty.” Mao Zedong
Lorunia / 79.162.59.* / 2010-02-23 14:55
Jest łatwy sposób na zmniejszenie grupy bezrobotnych o całkiem dużą liczbę ! a sposób jest taki , podnieść obowiązkowe lata pracy z 20 i 25 lat pracy do 25 i 30 lat pracy . . Ktos powie , że to nic nie da a ja powiem tylko tyle , że w Polsce jest ok. 70 % prywatnych przedsiębiorstw , które zatrudniają masę ludzi na czarno szczególnie rodzinę . Taki pociotek ma zaliczone 25 lat i wyrobioną emeryturę ,więc teraz pracuje na czarno u kogoś z rodziny za prawdziwą kaskę nie oddając nic ZUS ani podatków . Zastanawiające jest to , że nikt na to nie wpadł wcześniej tylko proponuje się tylko wydłużanie czasu pracy tym co mają ponad 40 lat pracy lub więcej , i to oni muszą utrzymywać tych" bezrobotnych ", którzy śmieją się z frajerów którzy idąc do pracy są skubani do gołych kości .Proponuję aby wrócić do systemu gdzie każdemu pracownikowi będzie zależeć na latach pracy w oficjalnym wydaniu ! . Wtedy taki pociotek trochę inaczej będzie myślał i poprośi o oficjalne zatrudnienie, bo to mu da jakieś uprawnienie do zdobycia emerytury zwykłej czy nawet jakiejś wcześniejszej po 40 latach pracy . W Polsce zawsze myśli się inaczej i mamy to co mamy .
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy