Forum Forum emerytalneZUS

dwa razy po pół etatu

dwa razy po pół etatu

annakar / 2007-10-30 14:57
mam pytanie jestem zatrudniona na umowe o prace na pół etatu w jednej firmie i szykuje mi sie druga praca i tam też bym miała poł etatu.. czy to moze byc traktowane jako jeden?? czy zaczyna mi sie okres pracy?? jak to sie ma do mojego obecnego pół etatu?? prosze o odpowiedz...
Wyświetlaj:
halikan / 84.205.164.* / 2012-06-01 08:21
aby liczył się staz do emerytury nie wazne na jaka część etatu jesteś zatrudniona ważne od jakiej kwoty są odprowadzone składki na ub spol.bo muszą w sumie byc odprowadzone od conajmniej najniższej płacy jaka obowiązuje w danym miesiącu
wiwan / 2012-06-01 12:09
A co jest najniższa płaca obowiązująca w danym miesiącu ?

Na etacie składki są odprowadzane od płacy wypłaconej, bez względu na jej wysokość (poza górnym ograniczeniem rocznym 30 krotności prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej na dany rok kalendarzowy, określonego w ustawie budżetowej, ustawie o prowizorium budżetowym lub ich projektach, jeżeli odpowiednie ustawy nie zostały uchwalone - art.19 ustawy o systemie ub. społecznych.

Poza tym, te dwie połówki zamiast jednego etatu mają znaczenie dla prawa do e. wcześniejszej- w wielu jej opcjach wymagane jest zatrudnienie w danych okolicznościach w pełnym wymiarze czasu.

Najnowsze wpisy