Forum Polityka, aktualnościKraj

Dwóch Polaków zginęło w Afganistanie

Dwóch Polaków zginęło w Afganistanie

Money.pl / 2011-01-22 23:51
Komentarze do wiadomości: Dwóch Polaków zginęło w Afganistanie.
Wyświetlaj:
Wyzwolony od historii / 83.10.119.* / 2011-01-23 20:28
płaca ciulom i co. mam płakac ze sniadych obywateli na San Domingo pacyfikowali polscy najemnicy Pieprze ich
Karol z ukosa / 77.20.246.* / 2011-01-23 18:18
tez rodziny powinny otrzymac rownorzedne odszkodowania, nie powinno byc precedensow, wobec
smierci nie powinno byc precedensow. Ci Zolnierze wystepowali z pomoca humanitarna, a tamci
lecieli uczcic ofiary wojny i dodac splendoru wizycie Prezydenta. Wydawac by sie moglo ze tym
ktorzy przelewaja krew nie tylko dla pieniedzy, nalezy sie tyle samo wsparcia(a moze i wiecej), niz
tym ktorzy wybrali sie w propagandowej wyprawie, albo nie mieli odwagi odmowic Prezydentowi...
T. / 81.190.54.* / 2011-01-23 15:26
No cóż . Wojsko ,to nie "kółko różańcowe". Każdy sam wie , gdzie się pcha i za ile .
jan kowalski / 2011-01-23 11:15 / Tysiącznik na forum
Panie Tusk, Panie Komorowski, Panie Klich..te śmierci obciążają Wasze konto. I tylko Wy jesteście temu winni.
................ / 89.79.219.* / 2011-01-23 04:59
Pojechali tam dla łatwych pieniędzy, na własną odpowiedzialność. Jak każdy najemnik dobrze zdaje sobie sprawę z tego że zginie marnie z ręki ludzi broniących swojej ojczyzny.

Ale świrów szukających guza w żadnym społeczeństwie nie brakuje.
jhkhoooiioowowowo / 78.13.17.* / 2011-01-23 11:11
bardzo dobrze ja też jak by okupowali mój kraj robił bym wszystko aby zmusić ich ABY WRÓCILI DO DOMU
ameryka nie jest tam dla jakiego kolwiek dobra tylko dla pieniędzy więc głupie polaczki albo sami wrócicie albo was przepędzą to tylko kwestia czasu i trzymam za afgańczykami
T84 / 83.19.120.* / 2011-02-24 11:40
tylko którymi? za talibami - terrorystami?czy za tymi którzy chcą coś zmienić w swoim kraju
Jaszusz / 78.41.26.* / 2011-01-23 05:49
Ci ludzie broniący swojej ojczyzny zabijają własne kobiety i dzieci, wiesz jaki to widok widzieć trójkę zabitych dziewczynek? oni nie bronią ojczyzny tylko swoich upraw narkotyków nielegalnych interesów. nie wiesz o czym piszesz więc stul za przeproszeniem dziób
Natter / 2011-01-23 09:29 / Tysiącznik na forum
Może masz i rację tylko jest nasze mądre przysłowie które brzmi- nie wkładaj palce miedzy drzwi.Zostawmy ten Islam w spokoju .za 500 - 600 lat sam się zreformuje tak jak chrześciaństwo.
Jaszusz / 78.41.26.* / 2011-01-23 19:28
Tu sie zgadzam w 100%
................ / 89.79.219.* / 2011-01-23 06:49
Doskonale wiem o czym piszę, a jak cię rajcują widoki pomordowanych dzieci, to sobie zobacz stronę : www.Policja.pl a zobaczysz tam o wiele makabryczniejsze obrazy zezwierzęcenia ludzi.
Jaszusz / 78.41.26.* / 2011-01-23 19:33
No tak, pan z przed komputera stronki ogląda i na tym opiera swój światopogląd tego było można sie domyśleć. chłopie to życie nie internet zejdz na ziemie! Tu ludzie umierają z zimna głodu a nie z braku dostępu do sieci.
Skrzynkowiec1982 / 193.109.225.* / 2011-01-23 07:13
A skąd masz tą wiedzę? Byłeś ? Widziałeś? Jak nie to nie gadaj głupot.
TrentX / 2011-01-23 00:42 / portfel / Tysiącznik na forum
Proponuję, po 1mln odszkodowania od państwa dla najbliższego członka rodziny każdego żołnierza jak i pracownika cywilnego który zginął w walce .... tu przynajmniej jest pewne że wysłalo ich państwo....choć wielu nie chciało by tam być :>
TrentX / 2011-01-23 00:44 / portfel / Tysiącznik na forum
Oczywiście nawiazuję do odszkodowań smoleńskichw powyższym poście....
PlawdaKtólaBoli / 77.254.155.* / 2011-01-23 01:22
Pomiędzy kwestią Katyńską a stacjonowaniem wojsk w Afganistanie jest różnica taka jak pomiędzy ołtarzem a wychodkiem.
Prostak tego nie zrozumie.
edeq / 188.146.213.* / 2011-01-23 01:31
Pomiędzy "kwestią katyńską", a wypadkiem pod Smoleńskiem również jest taka róznica. I diota tego nie zrozumie.
PlawdaKtólaBoli / 77.254.155.* / 2011-01-22 23:51
Jeśli rezygnujemy z dziedzictwa narodowego w intencji świata bez wojen narodowych, to nie pchajmy się do cudzego domu z czołgami.
To że za to płaci rząd, nie zmienia faktu że mamy do czynienia ze zwyczajnymi najemnikami. Ubierającymi mundur dla pieniędzy.
Za piękne słowa dziękujemy. Matki niech myślą zanim zachwycą się urokiem synów w mundurze.

W przeciwnym razie będziemy przerabiać to co zawsze. A palanty w krawatach będą paść brzuchy.
eN / 83.24.203.* / 2011-01-23 00:49
Nie moge zrozumiec po co my tam w Afganistanie jaszcze jestesmy ponoc lewica pan Kwasniewski ulegl panu Buszowi nie ma jednego i drugiego a my tam jestesmy dalej jako kto ? Najemnicy?. Hameryka nam zaplaci !!! A gest Kozakiewicza to nie wystarczy ?...
Jaszusz / 78.41.26.* / 2011-01-23 06:04
Do puki tu nie przyjechałem jak to mówicie dla "Pieniędzy" myślałem podobnie, ale gdy zobaczyłem te dzieci biegające zimą na bosaka, odzianych tylko w szmaty ludzi szukających po śmietnikach tylko czegoś do opału, zmieniłem zdanie. jesteśmy tu po to aby tacy ludzie którzy mają na tym interes trafili na swoje (zakratowane) miejsca, aby ci ludzie żyli w miarę odpowiednich warunkach, mieli co jeść, czym napalić w piecu, czym sie leczyć aby mogli życ. gdyby za czasów komuny ktoś starał się nam Polakom Tak pomóc ciekawe czy byśmy odmówili pomocy w walce z najezdniczą jakim był ZSRR, musieliśmy sobie radzić sami, czemu chcecie skazywać na samotność inne Państwa potrzebujące wsparcia? Wiekowość tych postów dodali hipokryci i egoiści! oczywiście politycy myślą inaczej mają w tym swoje interesy to fakt. ale my kołnierze Chcemy pomóc tym ludziom.
................ / 89.79.219.* / 2011-01-23 06:42
Lżesz jak pies wycieruchu kompanijny ! , jesteś zawszony, skundlony szwejk, który usiłuje znaleźć usprawiedliwienie dla swojej zbrodniczej misji w Afganistanie. Podobnie rozumowali SSmani jak okupowali naszą Polskę od 1939 roku, też mieli wielką misję do spełnienia razem z sowieckimi okupantami.
Jesteś tam tylko dla pieniędzy marny najemniku bez czci i honoru i nikt po tobie nie będzie płakał jak wylecisz w powietrze razem z tym swoim Rosomakiem z fabryki z Siemianowic Śląskich.
Jaszusz / 78.41.26.* / 2011-01-23 19:24
Inaczej byś mówił gdybyś to zobaczył! Te głodne dzieci proszące o jedzenie wodę, my żołnierze ściągamy własne ubrania z siebie na patrolach aby oddać tym dzieciom, rękawiczki, czapki oddajemy własne porcje żywnościowe gdy widzimy 2 letnie dziecko na bosaka głodne w styczniu w mrozie. a pieniądze, każdy z nas ma jakieś marzenia, rodziny do utrzymania tez ich potrzebujemy i cos nam sie należy!!!
................ / 89.79.219.* / 2011-01-24 03:58
Człowieku ! ja tu w Polsce na co dzień widzę biedne, głodne Polskie dzieci i rodziny które żyją na progu ubóstwa. Widzę ludzi starych, schorowanych, którzy nie mają pieniędzy na lekarstwa i opiekę zdrowotną. A ty mi pieprzysz o jakiś afgańskich problemach ! chyba Cię pogięło !!
Jaszusz / 78.41.26.* / 2011-01-25 09:49
Polska bieda, a tutejsza to inna sprawa, nie wiesz nie pisz!!!
jaszusz / 78.41.26.* / 2011-01-23 19:16
ok z takimi słowami nie mogę sie równać historia osądzi! ale skoro tak sądzisz to pewnie masz racje zapewne jesteś wielkim patriotą skoro życzysz 2400 Polakom śmierci! No trudno wiecej takich postów patriotycznych a niebawem sie przezyjemy na nowo 1939 rok. gratuluje!!!
Gxxx / 194.88.155.* / 2011-01-23 18:55
Jak się nie wstydzisz pisac takie bzury....????no jak????pies..wycieruch kompanijny????jak można tak kogos obrażać? Myślę że jestes tak bardzo zakompleksionym człowiekiem że nie umiesz dostrzegać rzeczywistości..
................ / 89.79.219.* / 2011-01-23 05:07


Nie mogę zrozumieć po co my tam w Afganistanie jaszcze jesteśmy

To proste, lobby producentów sprzętu wojskowego,ma potężne wpływy polityczne.
Za tzw: " misją wojskową w Afganistanie " kryją się miliardowe zyski mafii międzynarodowych której macki są głęboko ukryte w Polskich partiach politycznych.
Jaszusz / 78.41.26.* / 2011-01-23 19:53
A tak pewnie Pan znowu czytał jakieś stronki internetowe o spiskach ! kolego piszesz o esmanach spiskach, wiesz co to jest życie, śmierć? głud? zimno? strach przed utratą bliskich? Spytaj sie tych ludzi czy wiedzą kim byli esesmani czym są korporacje produkujące broń? nie odpowiedzą, ale zapytaj co to jest głód, zimno, rany od moździerza czy RPG, to Tobie to pokazom! Jesteś małym człowieczkiem chowającym sie za swoim pudełkiem z podłączeniem do sieci, oglądasz fotki rannych za monitora a to nie rzeczywistość. rzeczywistość to strach w ich oczach gdy wiedzą ze zostanie ich wioska napadnięta przez rebeliantów tylko dlatego ze przyjęli leki żywność czy ubrania, to strach przed tym czy ojciec wróci do domy czy nie zginie gdzieś po drodze to rzeczywistość. Było tu tak długo przed tym jak pojawili sie Amerykanie czy Polacy! piszesz to nie nasza wojna a czyja?? bezbronnych chłopów kobiet i dzieci, kto ma ich bronic ich oprawcy? nie rozumiem Ciebie?? spójz szerzej na zycie nie tylko przez własny monitorek! dziękuje!!!
................ / 89.79.219.* / 2011-01-24 03:47
Biedny żołnierzu, sprzedałeś siebie tym gangsterom za parę tysięcy dolarów miesięcznego żołdu i usilnie szukasz dla siebie usprawiedliwienia dla tej swojej głupiej decyzji zaciągnięcia się na misję wojskową do Afganistanu.
Dam Ci dobrą radę póki jeszcze żyjesz i nie jesteś kaleką, uciekaj z tego Afganistanu, bo to nie jest Twoja wojna. Polski żołnierz ma bronić Polskich granic i tylko w ten sposób zasłuży sobie na szacunek i nieśmiertelną chwałę po wsze czasy. A tam w Afganistanie jesteś zwykłym zawszonym,parszywym i zwyrodniałym O K U P A N T EM !!!! rozumiesz to chłopie ? ....a może już całkowicie wyprali Ci mózg i jesteś zwykłym mięsem armatnim ?
Jaszusz / 78.41.26.* / 2011-01-25 10:10
A moja decyzja wynikała nie z chęci zysku ale z potrzeby przeżycia czegoś więcej niż Polskiej rzeczywistości. A pieniądze zarobione tu przeznaczę na studia aby móc poznać motywy którymi kierują sie tacy ludzie jak Ty czy tez tobie podobni!
Jaszusz / 78.41.26.* / 2011-01-25 09:59
My walczymy za wolność wielu narodów, ale umieramy zawsze za swój kraj! nie rozumiesz, a ja tobie nie wytłumaczę. głód czy zimno czy ból to takie same uczucia tu jak i w Polsce. W kraju jest wiele organizacji które podejmą sie opieki nad starszymi, dziećmi czy biednymi tylko to zazwyczaj problemem jest alkohol! tu nie ma kto sie nimi zaopiekować. Ja rozumiem Twoje poglądy na temat polityków, firm produkujących broń! tu sie zgadzam, ale jest inny aspekt tej sprawy porostu zwykłe poszanowanie życia, mimo ze to my je tez odbieramy.

"Ludzie sądzą, że zrobili dość nie zabijając nikogo. W rzeczywistości żaden człowiek nie może umierać w spokoju jeśli nie zrobił wszystkiego co trzeba, aby inni żyli:

Albert Camus

Tym się kieruje w życiu, wiec proszę nie pisz ze jesteśmy najemnikami walczymy dla tych ludzi. Nie rozumiesz i nie musisz!!
uuuaahh / 83.23.20.* / 2011-01-24 21:00
marny z ciebie analityk, marny radca, sfrustrowany i bardzo pospolity. Może gdzieś tam masz troche racji ale nie masz pojęcia oczym piszesz. Każdy człowiek ma prawo do własnego zdania ale Ty za swoje zaplute słowa powinieneś dostać pśtyczka w nos, najlepiej od mamy.
.".. nieśmiertelną chwałę po wsze czasy...." ??? wtf ? za dużo etosu, za mało prozy życia. Obieraj ziemniaki i czytaj, cokolwiek.

Najnowsze wpisy