Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

Dwoje właścicieli + jedna dodatkowa kierująca

Dwoje właścicieli + jedna dodatkowa kierująca

roobertt / 85.128.84.* / 2008-09-25 21:27
Mam pewien problem do rozkminienia: jestem właścicielem samochodu a moja matka jest współwłaścicielem, która ma max zniżek OC i AC. Od roku mamy wspólnie ubezpieczone auto na maksymalnych zniżkach w samopomocy a wcześniej też 3 lata poprzednie auto. Problem jest taki że przybyło jednego kierującego nie związanego z rodziną, który nie jest właścicielem ani współwłaścicielem i ma zero zniżek. Jak teraz ubezpieczyć auto żeby mieć dalej full zniżek i żeby ten dodatkowy kierowca mógł jeździć pojazdem bez obaw o szkodę? Dodam że przez ostatni rok 2 razy korzystałem z AC (zarysowany zderzak do malowania) a przed tym rokiem 3 lata jeździłem poprzednim samochodem bezszkodowo z czego 2 lata miałem AC. Moja matka wogóle nie jeździ autem, widnieje tylko jako współwłaściciel dla pełnych zniżek. Co zrobić by nowe OC i AC wyszło możliwie najtaniej?
Wyświetlaj:
Lech3 / 2008-09-28 18:52 / Bywalec forum
Jeżeli ta osoba nie figuruje w dowodzie rejestracyjnym to i nie istnieje dla ubezpieczyciela , w każdym razie takiego jak się nie mylę HDI . Problem powstaje w firmach typu direct , bo tam albo podajesz taką osobę jako użytkownika i płacisz odpowiednio wyższe składki , albo nie uzyskujesz odszkodowania jeżeli taka osoba szkodę spowoduję /mówimy o osobie poniżej 25 roku życia/.
Natomiast w każdej innej TU , spowodowana szkoda przez każdą osobę skutkuję utratą zniżek dla właściciela pojazdu .
MIŚKA M / 62.29.164.* / 2008-09-26 10:23
Ja mam takie w Allianz - mój mąż ma 25 lat, ja 31, a auto ubezpieczane jest na 3-go współwłaściciela - teścia, który ma wszystkie zniżki. Ale dla nich nie ma znaczenia, czy współwłaściciele sa spokrewnieni, czy nie. Istotne jest tylko, w jakim sa wieku. Jeśli chociaż jeden ma mniej niż 26 lat, to będzie zwyżka składki doliczona do zniżek tego, kto ma ich najwięcej, ale tylko raz. Jak w ciągu roku nic się z autem nie dzieje, to w kolejnym już niezależnie od wieku współwłaścicieli zwyżek nie ma.

Najnowsze wpisy