Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dwornik: Bojkot chińskich produktów na bosaka

Dwornik: Bojkot chińskich produktów na bosaka

Wyświetlaj:
notmadeinchina.pl / 89.74.217.* / 2010-04-01 13:11
Witam!!!
Ja jestem jak najbardziej za bojkotowaniem chińskich produktów, a już na pewno za wolnością wyboru. W tej chwili często możliwości wyboru nie mamy, i to mnie martwi. Sklepy na półkach uginają się od chińskich towarów, a my nie mamy altertnatywy. Dlatego pracuje nad portalem http://www.notmadeinchina.pl/ . Wszytskich zaintersowanych zapraszam!
Grześ... / 89.74.217.* / 2010-04-12 20:37
Heh..ciekawy pomysł..Dobrze że ktoś wystąpił z taką inicjatywą. Byłem na tej stronce, bardzo mi się podoba! Pozdrawiam i powodzenia w tworzeniu !!!
krzysiek625 / 195.242.233.* / 2008-04-26 15:54
Kupuje koreańskie LG, Samsung. Chińskie produkty takich marek jak Philips czy Grundig coraz częściej zawodzą. W tym tygodniu chciałem kupić maszynkę do strzyżenia włosów. Wszystko chińskie. W końcu udało mi się wyszukać i kupić w internecie polską. Obcinając włosy nie będę miał udziału we wspieraniu chińskiego niewolnictwa.
Tomasz1979 / 213.77.150.* / 2008-04-12 13:31
Wystarczy zerknąć na metkę - może sprzęt obok jest z Tajwanu, może koszulka z Indonezji... W pewnym stopniu to jest możliwe...
absurd / 83.143.213.* / 2008-04-10 00:22
do komentujących

kto zna Chiny z autopsji

kto zna Tybet z autopsji

czy poglądy wielu na ten obszar swiata nie sa aby wynikiem niewiedzy?

nie chcę pisac ostrzej ..

jeszcze o Tybecie .. wiekszosc tybetańczyków .. tych mieszkających w Tybecie nie chce Dalajlamy

czy ktos gdzies usłyszał taką informacje?

było robione badanie opini publicznej tak to sie nazywa

przez ludzi Dalajlamy .. większośc zapytanych nie chciała powrotu tego co było nie chcieli Dalajlamy

Dlatego Dalajlama juz nie mówi o niepodległości ale o autonomii

w czasach rządów teokracji tybetańczykom zyło się bardzo cięzko .. były łamane wszelkie prawa człowieka .. czy zachodnie dzienniki o tym piszą ? .. skąd taka cenzura?

inny aspekt wiekszosc administarcji lokalnej to tybetańczycy z tzw awansu społecznego .. w tybecie nie ma głodu ..

i ważne .. chyba teraz w tybecie ludnosci chińskiej jest tyle samo co ludności tybetańskiej moze nawet nieco więcej ..

jak sobie w tych warunkach .. chcący niepodległości Tybetu to sobie wyobrazają ? mając przykład Kosowa .. gdzie osiedleńcy stali się większością .. i wyrwali serbom ten kawałek ich państwa .. nawiasem mówiąc kolebke serbskiej państwowości

skoro większosc decyduje to w ewentualnym referendum .. watpie aby osiedlecy chińscy .. chcieli oderwania od Chin ..

na Chiny nalezy oddziaływać .. i czynic ciągłe naciski

ale trzeba to czynić mądrze .. i efektywnie
a nie efektownie z tym że bez efektów

Chiny stają się swiatową potego gospodarczą .. i doskonale zdaja sobie z tego sprawę .. ba w niedalekiej przyszłości los swiatowej gospodarki bedzie zalezał os Chin i Indii

a dzisiaj Chiny i Indie maja już wielki wpływ

i doskonale sobie zdają z tego sprawę

z Chińskiego punktu widzenia to my jesteśmy barbazyńcami ..

i nie pomogą nasze .. czatowe jazdy po Chinach .. obawiam się ze to nie przyniesie takiego efektu jaki oczekuja nawołujący do wszelkich bojkotów olimpiady

Chiny to przetrwają .. najwyżej zaostrzą swoje postepowanie .. jezeli to miałoby byc skutkiem .. to lepiej dwa razy się zastanowić?
Majster2008 / 83.243.32.* / 2008-04-09 23:11
"Nie jesteśmy już w stanie funkcjonować bez produkcji rodem z kraju środka." Nie da się funkcjonować bez chińskiego telewizora i telefonu? A prasa?
Chinskich ubrań i butów? Jak się chce, to sie znajdzie polskie.
Takich dyrdymałów to dawno nie czytałem. Jak ktoś woli kupować czesto chinska tandetę, to jego (autora)wybór. Ja wole kupic cos solidnego i miec to na lata. Propaganda prochińska Panie Autorze.
Scrooge McDuck / 88.156.163.* / 2008-04-09 22:17
Sam nawoływałem jakiś czas temu do bojkotu produktów z Chin i część komentarzy i artykuł otworzyły mi troszkę oczy. Nie mniej jednak czy nie sądzicie (włącznie z autorem), że pewne miejsca na Ziemii muszą pozostać zacofane by stanowić pewną przystań? Rozumiem, że można usprawiedliwić tłumienie siłą Tybetu jeżeli znajdują się tam zasoby kluczowe dla istnienia narodu chińskiego. Przecież idiotyzm em było by uzależnienie przeszło miliarda ludzi od garstki "wizjonerów". Nie mniej jednak ja o takich nie wiem i z mojej perspektywy jest to beznadziejny mord mający tylko zaspokoić ego władzy Chin. O ile w przypadku Rosji rozumiem postępowanie w Czeczenii (ropa) czy Ukrainie, Białorusi (żywność) tak postępowania Chin z punktu gospodarczego nie umiem wytłumaczyć dlatego zachęcam wszystkich bojkotowania tych produktów z Chin, które da się zastąpić alternatywami. Dobrym przykładem są dyski twarde do komputerów. Produkowane są nie tylko w Chinach ale i Malezji czy Tajwanie. Można także trafić produkty rodem z Japonii które są nawiasem mówiąc najlepsze jakościowo.
zyg_zyg / 85.222.34.* / 2008-04-09 19:36
Polskie durnie zawsze w pierwszym szeregu. Tylko za chwilę się okaże , że wokoło pustka i że inni robią w tym samym czasie dobre interesy. Tak było ze zrywaniem powiązań gospodarczych w 1989r w protescie po wydarzeniach na Placu Niebiańskiego Spokoju. Na jakich warunkach udało się po kilku latach starań PLL LOT uruchomić ponownie połączenie do Pekinu było ostatni głośno w TVP. Samoloty latają okrężną drogą i lądują w Pekinie w środku nocy.
Po tym wielkim proteście " całego Świata" nagle okazało się, że w Chinach dobrze usadowili się Amerykanie, Niemcy, Koreańczycy, Japończycy, Holendrzy i każdy kto miał głowę do interesów a nie był durniem. I teraz też tak będzie. Pan Sikorski musi się zastanowić czy reprezentuję interesy Polski czy Amerykańskie w Polsce.
A swoją drogą czy polskie durnie wiedzą, że rządy mnichów w Tybecie w okresie tzw niepodlgłości doprowadziły do całkowitej izolacji Tybetu od Świata (Europejczycy nie mieli tam wstępu) oraz do powrotu systemu feudalnego?.
man13 / 2008-04-09 22:50 / Tysiącznik na forum
Polski dureń p[owinien wiedzieć co to znaczy eksterminacja i do czego ją można porównać.
absurd / 83.143.213.* / 2008-04-09 23:55
poskiemu durniowi zagraja Mazurka Dabrowskiego .. i zaraz poleci na barykady , oraz dzielnie zgine w obronie ..

tak robili zaborcy szczególnie austriacy i prusacy .. którzy mieli w swoich wojskach polaków z branek

dowódcy w czasie bitew kazali grac Mazurka ... a polskie regimenty szły w bój bez opamiętania .. bo "nasi grają"

kto teraz gra "naszym"
dzeku / 195.94.208.* / 2008-04-09 17:12
A ja tam nie wierzę, że tam nie ma demokracji i łamane są prawa człowieka. Gdyby tak było, to wielki miłośnik i obrońca demokracji P. Bush już wysłałby tam swoje wojsko i zaprowadzałby porządek . Że co ?! Ze nie jest taki głupi, bo Chiny to nie Irak ? Że niby jakby Chinczycy "dmuchnęli", to USA by się nawet na księzycu nie zatrzymała, a Air Force One doleciałby miguśiem na Marsa albo i dalej ?! Eee tam. Prawdziwy obrońca demokracji nie boi się takiej demagogii ;-))))
prtawiezaratustra / 83.14.41.* / 2008-04-09 15:59
Życie ludzkie toczy sie bardzo wolno, odmiennie niż wynika to z naszej wiedzy historycznej, wg której bitwa pod Grunwaldem jawi się nam tak, jak na obrazie Matejki, II-ga wojna światowa to codzienne naloty, a typowym dniem codziennym wojska sowieckiego jest strzelanie jeńcom w tył głowy, gwałcenie pań etc.
Naprawdę tak nie jest. W czasie wojny ludzie dość normalnie żyją. Cywile i żołnierze. W czasie wojny żołnierze głównie nic nie robią. Dlatego wielu to odpowiada, a durne matki gdy juz im w równie durny sposób zabiją synów, dają się nabierać na czynnik patriotyczny, fałszując obrót spraw.
W czasie pokoju nie wiadomo kiedy mogą rodzić sie upiory do których się przyzwyczajamy i które tolerujemy. Dlatego pojedynczy człowiek powinien patrzeć na ręce człowiekowi państwowemu, reżimowemu. We własnym interesie należy wymagać aby reżimy były elastyczne. Aby nie działały drastycznie jak ten chiński w Tybecie.
Mam nadzieje, że Autor posłużył się tu techniką prowokacji i nie jest to ordynarny lobbing ordynarnego sportu.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-04-09 15:20 / NiePOsPOlity Intelekt
Aktualny numer miesięcznika "Niezależna Gazeta Polska" - poświęcony sytuacji w Chinach. Nawet jej przeciwnikom polecam tym razem dla odmiany zrobić wyjątek. (lektura dla ludzi o mocnych nerwach)
wyborca87 / 2008-04-09 15:00
Bojkot jest raczej nieskuteczny. To Chiny obecnie są potęgą.
Ja mam trochę inny pomysł. Wiem, że co poniektórym się nie spodoba, ale gdyby ten pomysł zrealizowano Polska po raz kolejny odegrałaby wielką rolę w dziejach świata.
Każdego dnia na antenie Radia Maryja można usłyszeć wpowiadane przez naszego Ojca Św. Jana Pawła II słowa:
"Życzę Radiu Maryja, aby swym zasięgiem dotarło do Moskwy, a może jeszcze dalej do Chin".
Czy nie warto byłoby to zrealizować? Nie takie potęgi komunistyczne padały przed głoszonym Słowem Bożym.
Choć to co napiszę będzie dla niektórych nie do przyjęcia, ale może to jest czas na realizację wezwania Jana Pawła II? Zwłaszcza teraz, gdy minęła 3 rocznica Jego śmierci, a szykuje się ukończenie procesu beatyfikacyjnego. Pójdźmy do Chińczyków z wiarą. Jak to zrealizować?
Obecny rząd powinien sfinansować odpowiednie nadajniki (Tusk ma dobre układy w Moskwie) wraz z symultanicznym tłumaczeniem. Pozwoliłoby to uwiarygodnić politykę rządu wobec Kościoła, bo obecnie jest ona oceniana przez ludzi jako zdecydowanie antykatolicka.
Pomysł jest niezwykły, ale po wdrożeniu w niedługim czasie przestanie istnieć problem komunizmu w Chinach. Nawrócenie jest drogą do szczęścia.
prawiezaratustra / 2008-04-09 21:50 / _
O.K! - jest śmieszne.
Poza tym nie ryzykowałbym starcia tych dwóch światów. Tamten okaże się bardziej uniwersalnym, a komuna nie ma tu nic do rzeczy. Komuna to tylko mgnienie w historii Chin. Mam wrażenie, że jest ona najłagodniejszym środkiem ochrony chińskiej cywilizacji przed destrukcyjnym prostactwem zachodu. Chiny wkrótce osiągną stan w którym komuna nie będzie potrzebna. Do tego czasu warto zabiegać o to aby zachowania drastyczne były tam możliwie minimalizowane. Zasadniczo zachowania chińskie dają się uzasadniać. Z Tybetem włącznie. Idzie o łagodzenie środków, o zmniejszanie drastyczności. Unikanie niepotrzebnych cierpień.
Świat jest taki, że zacofania nie da sie bronić, gdyż staje się ono niebezpieczne dla otoczenia. A Tybet jakkolwiek piękny, jest zacofany. Amerykanie nie certolą sie z Indianami, Anglicy w Australii z Aborygenami. Polacy przejmują się dość obłudnie losem swoich rolników.
Gresk / 195.14.4.* / 2008-04-09 15:32
Kilka lat temu pewien polski obieżyświat usiłował opłynąć świat dookoła małym pojazdem pływającym( nie pamiętam rodzaju, więc nie będę się wygłupiał). Po udanej podróży często występował w TV. W jednym z wywiadów opowiadał o braku innego człowieka. Jego odbiornik radiowy odbierał dwie stacje: toruńską i Polskie Radio w Chinach. Zgadnij czego słuchał?
astrolog / 2008-04-09 14:55 / Bywalec forum
A skąd kupię silnik do roweru. Kiedyś były polskiej produkcji, ale teraz Polacy zrobili się za leniwi i nikomu produkować już się nie chce!
Nawet w USA nie produkują. Tylko elektryczne, a ja chcę na benzynę.
I tak Chińczyków czeka wojna. Jak nie zrobią rewolucji to się cały świat z nimi będzie tłukł. A jak nie to domowa!
andowc / 83.30.104.* / 2008-04-09 13:54
Kto się chce odchudzać powinien bojkotować, wyjdzie mu to na zdrowie.
Każda metoda dobra, która prowadzi do celu.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-04-09 13:39 / NiePOsPOlity Intelekt
"Na fali poparcia dla protestującej Czechosłowacji wraca moda na bojkot niemczyzny. Moda zapewne chwilowa i z góry skazana na porażkę. Nie zgadzam się z tym, co Berlin wyprawia w Czechosłowacji, ale bojkotowe pospolite ruszenie mnie nie przekonuje. Wysyłanie do Niemiec wyprodukowanych tam produktów, albo wcześniejsze nawoływanie do bojkotu berlińskich igrzysk olimpijskich jest pozbawione racjonalności.

Nie jesteśmy już w stanie funkcjonować bez produkcji rodem z Niemiec.

Całkowity bojkot niemczyzny wymaga niesłychanych poświęceń. W przeciwnym razie, bez solidnej, niemieckiej produkcji - bojkotujący byliby skazani na powrót do korzeni. I to bardzo odległych.

A przecież nic gorszego nie może nam się przytrafić.

Bartłomiej Kornik, Anno Domini 1938"
absurd / 81.190.10.* / 2008-04-09 15:00
komentarz nietrafiony .. z wielu powodów

nigdy od "niemczyzny" konsumenci nie byli tak uzaleznieni jak od "chińszczyzny"

ładnie to brzmi w wydźwieku .. ale jest bez sensu

Anno Domini aktualność
ŁowcaWykształciuchów / 2008-04-09 15:27 / NiePOsPOlity Intelekt
bez sensu, to jest kolego wartościowanie stopnia uzależnienia od "niemczyzny" i od "chińszczyzny", które to wartościowanie ma rzekomo coś usprawiedliwiać

PS: dziękuję za docenienie walorów mego komentarza (ranga zobowiązuje ;-)
fastfood / 79.188.238.* / 2008-04-09 10:35
a za morderstwa 250 000 Czeczenów w tym 40 000 dzieci przez 10 lat okupacji ruskiej, jaki bojkot proponujecie, bo dostali przecież przydział na olimpiade zimową w Soczi ?!

A za rozjechanie gąsienicami czołgów 14 litwinów w 1991 r w Wilnie, litwinów chorych na wolność, jaki bojkot ruskich proponujecie ?
absurd / 81.190.10.* / 2008-04-09 15:08
jeżeli ide Olimpijaka ma być kontynuatorką starozytnej idei olimpiad hellenistycznych .. to polityka nie powinna miec tu zastosowania

polityka w tym zakresie i w tym sensie w jakim jest stosowana współcześnie .. traktując idee olimpijskie .. instrumentalnie .. wręcz małostkowo

to olimpiada powinna stosować poltykę instrumentalnie .. jak to miało miejsce w helladzie starozytnej

olimpiady maja łaczyć zwaśnionych

olimpiady maja umozliwic kontakt i poznanie sie przeciwnikom i wrogom

olimpiady na czas swego trwania zapewniały pokój i spokój

niestety .. wyglada na to ze z tych idei coraz mniej zostaje .. jezeli cokolwiek zostało poza forma i blichtrem

wygląda na to ze współczsnie czas olompiad to czas konfrontacji .. ba ich nasilenia .. a nie czas wyciszenia i spokoju
wezyzyr / 212.76.37.* / 2008-04-09 15:58
szkoda tylko, że do tego pogodzenia i łączenia inny stosunek mają Chińczycy. Krótko mówiąc wygląda to tak: nie będziemy respektowali waszych idei, będziemy na tych ideach zarabiać i to wy za to zapłacicie.
No to płaćmy, żeby nikt nie powoedział, że jesteśmy małostkowi.
absurd / 83.143.213.* / 2008-04-09 23:47
jak napisałem szkoda ze idee olimpijskie to tylko pozór .. i nic więcej

to nie chińczycy rozpetali nagonke olimpijską ..

dali do tego pretekst ..

ale czy reszta cywilizowanego swiata .. jest aby dostatecznie cywilizowana .. czy jest cywilizowana przynajmniej w takim stopniu co starozytni grecy?

pretekst zawsze się znajdzie .. oraz okazja aby powiedziec to on zaczoł albo to on jest winny .. wypowiadający czy uwazajacy tak z reguły sami u siebie nie widza win ani wad ..

pozatym w czasach olimpiad .. tych prawdziwych olimpiad .. przestrzegana była zasada ..

ten czas to pokój i spokój .. bez względu na to jak kto wzgledem kogo jest winny

był to czas który pozwolił ochłonac z nienawiści .. oraz zamieniał walke na polach bitew w rywalizacje na stadionach .. warto o tym pamietać

i jeszcze jedno .. sportowcy walczyli dla chwały swojej i swojego miasta/regionu ..
Reduta Ordona / 83.238.11.* / 2008-04-09 12:53
Może zakręcimy rury z gazem i im popękają z przepełnienia?
fastfood / 79.188.238.* / 2008-04-09 13:33
a może trzeba było to zostawić "solidarnej unii" ? Polska gasoligarchia kazała jechać donkowi ?
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy