Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dwornik: Minister Rostowski wyszedł z Matrixu

Dwornik: Minister Rostowski wyszedł z Matrixu

Money.pl / 2009-06-24 08:19
Wyświetlaj:
andowc / 83.5.60.* / 2009-06-24 22:26
To "Money.pl" wyszedł z Matrixu.
Lewa strona równania "wydatki" = prawa strona równania "dochody".
"Money.pl" ględzi jak mały "Benuś" po dużym "piwie".
acomitam / 83.25.185.* / 2009-06-25 06:41
I to jest problem. Gdyby polskie komuszki rozumowały zgodnie z równaniem: "dochody" = "wydatki" wtedy nie byłoby ani deficytu, ani problemów z astronomicznym, chyba już niespłacalnym zadłużeniem państwa. Ale komuszki muszą inaczej.
najpóźniej jesienią wykopki / 83.26.122.* / 2009-06-24 20:49
dla purystów,bez rymu wylatuje na zbitą mordę

"Osobiście jeszcze tego lata poinformuję o naszych zamiarach dotyczących ewentualnych zmian podatkowych, czyli ewentualnej podwyżki podatków na rok 2010" - powiedział w środę dziennikarzom premier. "Nie wykluczam, że będzie to konieczne" - zaznaczył Tusk.
historyk / 80.50.180.* / 2009-06-24 19:52
obrzydliwy Rostowski wg SLD jest winien kryzysu, jak trzebabyć bezczelnym aby ludziom mówić o wielkosci polskiej gospodarki w dobie kryzysu a za chwile mówić prawde o budzecie, W PO panuje super moralnosć począwszy od Tuska i jego cudów. Blagierstwo dla ubogich ta partia to partia bezideowego nieróbstwa i blagierstwa na poziomie gierkowszczyzny
prawiezaratralalala / 77.254.134.* / 2009-06-24 19:41
czy Pan Rostowski to może żyd?
Ciekawi mnie to, bo chciałbym sobie wyrobić zdanie o ewentualnych predyspozycjach tej eleganckiej nacji na niwie finansów i spraw zagranicznych
acomitam / 83.25.185.* / 2009-06-25 06:49
Ta nacja niejednokrotnie pokazała, że w zakresie dojenia gojów jest niezrównana, a skuteczność w tym dziele zapewnia im stosowana powszechnie zasada: "cel uświęca środki". Dla tej "eleganckiej nacji" nic nie znaczą takie pojęcia jak: honor, przyzwoitość, miłość bliźniego, a gdy słyszą takie Nakazy Boskie jak: "nie zabijaj", czy też "nie kradnij" to po prostu pękają ze śmiechu. A czy minister Rostowski jest z "najprzedniejszego korzenia", nie wiadomo, ale bym się nie zdziwił.
historyk / 80.50.180.* / 2009-06-24 19:53
żyd nie żyd nic nie mam do żydów ale ważne skąd sie wzioł w polskim rządzie
BernardR / 89.75.110.* / 2009-06-24 17:22
Panie Bartłomieju - w ten sposób jak zrobił to Pan można uzasadnić każdą tezę. W naszym kraju zawsze jesteśmy przed jakimiś wyborami, więc Pana argumentacja jest dość pokrętna - nie mówiono o dziurze budżetowej i podniesieniu podatków, bo wybory; mówi się o tym w czerwcu zamiast w lipcu, bo będą wybory ! Jakoś to się kupy nie trzyma. Dla przeciętnego zjadacza chleba a nawet uczestnika rynku nieepatowanie zwłaszcza przez dziennikarzy sytuacją gospodarki i finansów jest ciągle jeszcze lepsze niż sianie paniki i czarnowidztwa.
Bartłomiej Dwornik / 2009-06-25 21:09 / Redaktor Money.pl
Panie Bernardzie,
moje wrażenie w tej materii może faktycznie sprawiać wrażenie węszenia za spiskową teorią. Ale pomimo tego jest nieodparte, tym bardziej, że poparte rozmowami ze znacznie tęższymi ode mnie ekonomicznymi głowami. Mnie osobiście nie mieści się w głowie, że można było tak długo i tak kurczowo trzymać się nierealnych założeń. Jeśli ma Pan bardziej sensowną teorię niż moja - proszę się nią podzielić.
mruk / 2009-06-24 11:32 / Bywalec forum
Panie Dwornik, czy uważasz Pan, że Rostowski jest aż tak głupi?
A może tak poświęcił Pan trochę czasu na analizę, co by było, gdyby politycy szczerze i otwarcie mówili prawdę i tylko prawdę? Ile na przykład kosztowało by to Pana?
Proszę poczytać wpisy na tym forum. Ci ludzi są dużo, dużo głupsi od Rostowskiego. Jeśli mają akcje, gwarantuję, że zachowają się jak stado bezmyślnych baranów.

Wyobrażam sobie np. Churchilla wygłaszającego po objęciu władzy mowę pełną szczerej, uczciwej prawdy:
"Nasza armia jest w rozsypce, broń została pod Dunkierką, Wermacht szykuje się do inwazji..."

Czy Pan zalicza sam siebie do ludzi inteligentnych, pisząc oczywiste dla średnio inteligentnego człowieka truizmy?
Bartłomiej Dwornik / 2009-06-25 21:18 / Redaktor Money.pl
Panie Mruku,
Pana przykład z Churchilem jest chyba nieco nietrafiony. Chyba, że I have nothing to offer but blood, toil, tears and sweat należy tłumaczyć "Jesteśmy wyspą, więc nic nam nie grozi. Niemieckie wojska do nas nie dotrą, bo skupią się na krajach, które nieostrożnie prowadziły politykę zagraniczną".
chłop jag / 84.234.10.* / 2009-06-24 14:04
Proszę nie gloryfikować kłamstwa, panie mruk bo polityka oparta na kłamstwie to gangsterstwo i zwykłe bandyctwo!!!
Ponadto, proszę nie dawać za przykład eskimoskich polityków bo to wspomniany Churchill jest odpowiedzialny za komunizm w Polsce i nie tylko w Polsce w ramach eskimoskiego eksperymentu na części Europy!!!
MN4 / 217.96.42.* / 2009-06-24 17:24
A ty powiesz choremu na raka, że ma 50% szans na przeżycie?
A brzydkiej kobiecie, że jest brzydka?
A szefowi, że nie myje zębów?
A, to wszystko jest również polityka.
kaczordonald / 86.140.31.* / 2009-06-24 18:13
W wymienionych przez Ciebie przypadkach mamy do czynienia z pojeciem taktu.Natomiast w przypadku rzadu[zyjacego z naszych podatkow za przyzwoleniem naszych glosow] jest to zatajanie informacji o stanie prawdziwych finansow panstwa w celu zapewnienia sobie odpowiednio wysokiego poparcia.
prawiezaratralalala / 77.254.134.* / 2009-06-24 19:36

W wymienionych przez Ciebie przypadkach mamy do
czynienia z pojeciem taktu

wolę mówić o uprzejmości bo ta wydaje się naturalna, podczas gdy takt jest raczej wyuczony.
Warto zwracać uwagę na różnice pomiędzy taktem (or be polite) a publicznym kłamstwem, w tym ogłupiającym nomen-omen - matrixie
kaczordonald / 86.168.63.* / 2009-06-24 12:06
"Proszę poczytać wpisy na tym forum. Ci ludzi są dużo, dużo glupsi od Rostowskkiego"-mruk
churchill / 194.213.1.* / 2009-06-24 11:45
"krew, trud, łzy i pot" poszukaj lepszego prykładu na uzasadnienie swej tezy o wyższości ściemy nad "mową pełną szczerej, uczciwej prawdy"
mruk / 2009-06-24 14:40 / Bywalec forum
Sugerujesz, dobry człowieku, że:
"krew, trud, łzy i pot"
i moja propozycja tej mowy :
"Nasza armia jest w rozsypce, broń została pod Dunkierką,
Wermacht szykuje się do inwazji.."
niczym się nie różnią?

Myślę, że twoja subtelność i możliwości intelektualne wystarczyłaby co najwyżej do właściwej interpretacji mów tow. Władysława Gomółki o syjonistach i prezesa J. Kaczyńskiego z "tam, gdzie stało ZOMO".
Churchill to nie twoja półka.
wkutwiony na maxa / 83.26.122.* / 2009-06-24 16:43
nasz rząd kochony jeszcze w październiku mówił że kryzys nas nie dotyczy,jeszcze w marcu minister rostowski zapewniał ,że deficyt finasów publicznych za rok 2008 nie będzie większy niż 2,9% PKB. i nie ma przeszkód byśmy do strefy euro w roku 2012 mogli przysytąpic, w kwietniu się okazało że deficyt wynosi nie 2,9% a 3,9% i zamiast strefy euro mamy procedurę nadmiernego deficytu, RZĄD NAS OKŁAMUJE a ty rządowi na forum money W TYM pomogasz, gdy jest mowa POdwyżce POdatków to przy każdej okazji naskakujesz na piszących o tym zagrożeniu i domagasz się pisania o faktach a nie o plotkach,bo według twej pisaninu mruku rząd POdobno nigdy POdwyżki POdatków nie omawiał, i zawsze rzekomy plany Podwyżek dementował
""Osobiście jeszcze tego lata poinformuję o naszych zamiarach dotyczących ewentualnych zmian podatkowych, czyli ewentualnej podwyżki podatków na rok 2010" - powiedział w środę dziennikarzom premier. "Nie wykluczam, że będzie to konieczne" - zaznaczył Tusk."

jak widzisz nasz Premier sam te plotki rozsiewa, żegnam cię mruku ozięble i nie życzę sobie byś mi odPOwiadał
kaczordonald / 86.168.63.* / 2009-06-24 13:29
Rzeczywiscie z tego mruka to wynika ze Rostowski to jakis menczennik .A potem ludzie budza sie nie wiedzac o co chodzi.Dlaczego wszystko drozeje a wynagrodzenia nie nadazaja.Miejsc pracy zaczyna ubywac.Przeciez nie ma kryzysu.Ominal nas.Polska to oaza spokoju.
mruk / 2009-06-24 14:50 / Bywalec forum
Oczywiście, nie Kaczyński, Buzek, Millerem, Suchocka, etc, lecz Rostowski zadłużył Polskę.
A biedni, uczciwi szlachetni Polacy, wydający więcej niż mają, są okrutnie przez Rostowskiego pokrzywdzeni:
"Jakże to tak? To ja muszę ten dług oddać?! Nie zgadzam się! Rostowski jest durniem! Chcemy Kaczyńskiego!"

Czy dobrze opisałem to co myślisz i jak argumentujesz, drogi "kaczorzedonaldzie"?
kaczordonald / 86.168.63.* / 2009-06-24 15:14
Nie wiem jak uwaznie sledzisz te fora i jak dlugo ale powinienes z nich wyczytac ze tak samo daleko mi do PIS jak i do PO.A co do dlugow to program "rodzina na swoim" doskonale powstrzymuje Polakow od wydawania wiecej niz maja.Duzo nazwisk i wspomnien w twojej wypowiedzi aczkolwiek skupmy sie na tym co tu i teraz.Bo na pewno nie lepiej.A myslac w ten sposob przy nastepnej ekipie kolesiow znow bedzie mozna mruczec o poprzednich nazwiskach.
mruk / 2009-06-24 16:01 / Bywalec forum
Teraz podejrzewam, że uważasz że:
Wydajesz tylko na to, za co płacisz osobiście.

Można i tak myśleć. Tylko, że mamy częściowo bismarckowski system emerytalny, gdzie niczego się nie odkłada ze składek, tylko finansuje nimi aktualnych emerytur. Że mamy państwową służbę zdrowia, policję, szkolnictwo. Mamy horrendalne długi, zaciągnięte przez wszystkie dotychczasowe rządy. Można dyskutować, czy to optymalne, ale jest jakie, jest. I skądś trzeba na to znaleźć pieniądze.

Jest parę dróg:
- zmniejszyć drastycznie wydatki - patrz Łotwa, Ukraina;

- zaciągnąć nowe długi (co robi Rostkowski). Kredyt konsumencki i obrotowy (właściwie każdy) będzie droższy, bo niestety państwo jest od ciebie bardziej wiarygodne i tobie banki pożyczą, ale na większy procent. Acha, długi trzeba spłacać. Chyba wiesz dlaczego? Stąd zapowiedź wyższych podatków.

- nie spłacać długów. Niedługo potem wyszedłbyś na ulicę tłuc w pokrywki od garnków, jak niedawno Argentyńczycy...

- wziąć się za reformy. Na to jednak nie pozwolą tacy jak ty. Jestem o to spokojny.


PS
Nie interesuje mnie kogo z Drogich Przywódców lubisz. Ważne, że bredzisz jakbyś nie rozumiał, że
2+2=4
a nie, jak postulują kaczyści-leniniści:
2+2=2. lub cokolwiek innego, w zależności od aktualnych poglądów Jarosława i Rydzyka)

To cię lokuje w ich gronie. W gronie ludzi, którym nie przeszkadza, że ich przywódcy kochają władzę i tylko władzę, a wszystko inne maja w d.... Władzę, o której od czasów J. Urbana wiadomo, że się sama wyżywi.
kaczordonald / 86.168.63.* / 2009-06-24 16:16
To cię lokuje w ich gronie. W gronie ludzi,
którym nie przeszkadza, że ich przywódcy
kochają władzę i tylko władzę, a wszystko inne
maja w d.... Władzę, o której od czasów J.
Urbana wiadomo, że się sama wyżywi.-to wlasnie o Platformie.
mruk / 2009-06-24 17:56 / Bywalec forum
Otóż przeczytałem uważnie, co piszesz. Odnoszę wrażenie, robię ci zaszczyt, odpowiadając na twoje posty. Za Gomółki podstawówkę skończyłbyś wieczorowo - śmieszne, ale wtedy pod sowiecką pół okupacją nauczyciele wymagali jeszcze znajomości języka polskiego, jego gramatyki, interpunkcji i ortografii.
Twoja polszczyzna lokuje cię między 3 o 4 klasą podstawówki. Wiedza i sposób myślenia też.

Może zresztą naprawdę skończyłeś wieczorówkę, bo coś mi się wydaje, że dyrektor Rydzyk kazał swoim emeryckim bojówkom zrobić desant na to forum. Nie jesteś ty czasem rydzykowym dziadkiem?
kaczordonald / 86.140.31.* / 2009-06-24 18:38
POpuscilo..........Elita robi mi zaszczyt odpowiadajac na moje posty......nagle po 10 wpisie atak na ortografie.......przytyki w stylu "rydzykowy dziadek".Czyzby zabraklo weny tworczej?.Atak na oponenta w stylu" jest glupi i niewyksztalcony".Niestety mruk szybko pokazales swoj prawdziwy poziom.Twoj problem polega na tym ze z gory zakladasz ze reszta jest glupia a Ty najmadrzejszy.Zreszta sam bezposrednio piszesz o tym w swoich postach.Od twoich wpisow blizej do uczucia zniesmaczenia jak zaszczycenia.
W. Broniewski / 213.172.175.* / 2009-06-24 10:24
A gdy historii nwieje wiatr rosną nam skrzydła, jak ptakom
I do lotu pędzimy na start, a trzęsą się portki pętakom.
chłop jag / 84.234.10.* / 2009-06-24 09:36
Z tym Matrixem nie jest tak prosto. Bo owszem, wyszedł z Matrixa ale dalej siedzi w Michtrixsie! Z tego wniosek, że jest kilka światów wirtualnych, stworzonych dla gojów w których twórcy owych światów, zgubili gdzieś świat rzeczywisty.
Krótko mówiąc, będąc w świecie wirtualnym, stworzonym przez siebie, uważają, że są w świecie rzeczywistym!!!
Wniosek z tego taki, że kartki na żywność i nie tylko mogą być już, tuż za rogiem ulicy!!!
arch / 2009-06-24 09:48 / Tysiącznik na forum
„bo trzeba doić, strzyc to bydło, a kiedy padnie – zrobić mydło!”
Binarek / 212.160.172.* / 2009-06-24 08:19
Kolejny domorosły analityk

Panie Dwornik pisze Pan w swoim artykule 15 razy o podnoszeniu podatków. Pół roku już o tym słucham. Wszystkie podatki podobno idą w górę.

Zadam Panu trzy proste pytania:
Dlaczego więc w tym roku dzień wolności podatkowej wypadł wcześniej?
Które podatki Pana tak przygięły?
Który kraj w Europie ma spokojniejszą sytuację finansową i jezeli jest taki to ile lat na taką pracował?

Wtedy możemy merytorycznie podyskutować
a nie przyłączać sie do chóru marudzących.
Bartłomiej Dwornik / 2009-06-24 08:46 / Redaktor Money.pl
Witam panie Binarek,
tak jak Pan od pół roku słyszę o podnoszeniu podatków, któremu do wczoraj resort finansów zaprzeczał jednak jak tylko mógł. Podatki przygną nas zapewne w przyszłym roku. Ale chyba najbardziej namacalna i denerwująca będzie podwyżka składki rentowej.
A co do relatywnie niezłej sytuacji finansowej Polski - to Pana zdaniem usprawiedliwia mydlenie ludziom oczu? Moim nie.
Jolanta... / 151.92.176.* / 2009-06-24 09:48

tak jak Pan od pół roku słyszę o podnoszeniu podatków,
któremu do wczoraj resort finansów zaprzeczał jednak jak
tylko mógł.
-zaprzeczał bo nie było podwyżek, to proste. Chce pan pozmawiać "co by było gdyby"? Proszę bardzo. Proponuje o podatkach na 2020r i o ich podnoszeniu.

Podatki przygną nas zapewne w przyszłym roku
- "zapewne"? I co to ma niby być? Czarno-widztwo, depresja, pesymizm czy już przygięła pana myśl o tym, że BYĆ MOŻE przygnie pana podatek za rok, dwa, trzy, pięć (proszę sobie wybrać).

Ale
chyba najbardziej namacalna i denerwująca będzie podwyżka
składki rentowej.
- znowu to samo. Czy mógłby pan poczekać z narzekaniem i utyskiwaniem aż coś sie pogorszy?
Proszę mi łaskawie wytłumaczyć co ma na celu wtłaczanie ludziom do głów jasnowidzenia pt "jak to im będzie źle i być może jeszcze gorzej w przyszłości"? Czy to jest misja dziennikarska oparta na przykładzie TV gdzie złe wiadomości to dobre wiadomości a dobre to żadne?

Proszę mi wytłumaczyć po co, wy dziennikarze, zajmujecie się takim wpędzaniem narodu w depresję? Przecież nawet jeśli pański scenariusz się sprawdzi to dlaczego mamy załamywać ręce 5 lat wcześniej?
Dlaczego nie napisze pan jak cudownie będzie się żyło za 3, 4, 5 lat jak kryzys się skończy?
kaczordonald / 86.168.63.* / 2009-06-24 14:13
Joluniu.Podnoszenie podatkow to nie to samo co cen w supermarkecie.Na dlugo zanim cyferki sie zmienia rzecz jest juz faktem.
kaczordonald / 86.168.63.* / 2009-06-24 14:10
Spoko Jolka !!! " zaprzeczał bo nie było podwyżek, to proste "-ty masz leb.Podnoszenie podatkow to nie to samo co cen w supermarkecie.
rozmodlony / 194.213.1.* / 2009-06-24 09:21
szanowny Panie domorosły anality jak to szanowny pan binarek raczył Pana zatytułować, daj Pan sobie spokuj z tzw merytorycznąś dyskusją z kimś takim jak binarek, przyłącz się Pan lepiej do modliwty,będzie to napewno bardziej pożyteczne i racjonalne tracenie czasu
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - _qwert.]
Binarek / 212.160.172.* / 2009-06-24 09:31
Tym Pan Dwornik różni się od Ciebie, że potrafi inteligentnie dyskutować.
Mogę się z nim zgodzić lub nie
On przekona mnie lub ja jego.
Jestem mu wdzięczny za odpowiedź

Niestety na poziomie wiary objawionej jaką nam proponujesz wszelka dyskusja traci sens.

Twoje przesłanie rozumiem - wszelka wymiana myśli jest niewskazana.
arch / 2009-06-24 09:43 / Tysiącznik na forum
Panowie o czy do cholery wy dyskutujecie !
Są POważniejsze tematy -
--"Prokuratura sprawdza -czy kibice znęcali się nad świnią ?"

/www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/331345,prokuratura_sprawdz_a_czy_kibice_znecali_sie_nad_swinia.html
roz / 194.213.1.* / 2009-06-24 09:52
to co?mam ułożyć litanię w intencji świnki czy kibiców?
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - _qwert.]
21kuba / 80.54.63.* / 2009-06-24 12:11
Rozmodlony - ułóż sobie litanię z intencją o zdrowie ,bo o rozum u Ciebie za póżno.

Najnowsze wpisy