Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dwornik: Nie płacisz abonamentu, strzeż się listonosza

Dwornik: Nie płacisz abonamentu, strzeż się listonosza

Wyświetlaj:
Twoja Kaja / 83.21.232.* / 2010-03-20 18:09
Zapytajcie mnie, czy ja chcę z mojej emerytury płacić byłemu olimpijczykowi Korzeniowskiemu 100.000 zł na miesiąc za nic nierobienie w TVP? NIE CHCĘ I NIE BĘDĘ.
gosc z NY / 173.68.41.* / 2010-03-18 22:17
Skoro tak sie Rzad nasz wzoruje na krajach bogatych i powoluje sie na Unijne Dyrektywy to moze da przyklad gdzie sie placi abonament na TV.Mieszkam w USA i nigdy o czym takim nie slyszalem.
?! / 2010-03-19 00:02 / Tysiącznik na forum
USA daleko i poza UE. Ale z tego co wiem, to abonamentu RTV nie ma w bedacej czlonkiem UE Italii :)
J21 / 93.105.137.* / 2010-03-18 21:03
Skoro TVP jest publiczna to ja płacący od pełnych 36-ciu lat abonament powinienem wiedzieć na co te pieniądze są wydawane. Oczekuję,że Pan Prezes albo inny księgowy raz w roku udzieli publicznej informacji np.,że na programy kulturalne wydano x , na reportaże Y, na programy religijne i msze Z, na wynagrodzenia zarządu XYZ itp., a tu cicho sza. Kręcą lody jak im się podoba i straszą biedotę(przecież biznesmeni nie płacą bo mieszkają na Florydzie) sankcjami, musicie dac bo nam się należny po 60 badyli miesięcznie, premii kwartalnych po 100 i odprawy po 1200 tyś.Żyć nie umierać. A może by tak zakręcić się koło kablówek niech się zrzucą na ten szczytny cel.Dlaczego obywatel ma płacić podwójnie, może jeszcze będzie obowiązek oddzielnie płacić na TV dr. Rydzyka. No i więcej programów dewaluujących ludzi urodzonych przed 89 rokiem.
Prawiezaratrala / 77.254.211.* / 2010-03-18 20:34
Proszę bardzo, mogę płacić za publiczne tv pod warunkiem:
1. Zero reklam w publicznych mediach;
2. Zero lafirynd w szortach żebrzących o sms-y. U mnie w domu to w szortach się tylko schodzi do piwnicy po kartofle;
3. Zero artystów na etacie w publicznych mediach. Tam mają być menedżerowie. Artyści mają mieć swoich agentów i konkurować na wolnym rynku;
4. Zero prymitywnych seriali. Zero mroczków, cichopków i tym podobnych amatorów. Amatorzy won do gminnych domów kultury na które płacę podatki.
5. Zero tańca nago w pokrzywach. Te rozrywki winny być ogólnie dostępne w burdelach.
fredek11 / 150.254.196.* / 2010-03-18 18:23
MOGE PŁACIĆ, ALE PRZEDTEM PROSZE PRZEDSTAWIĆ ZAROBKI PRACOWNIKÓW RADIA I TELEWIZJI, ROZLICZENIE FINANSOWE. cI KTÓRZY PŁACA WINNI MIEĆ WGLĄD, A NIE UKRYWAĆ ROZLICZENIE. DOŚĆ TYCH PREZESÓW, DYREKTORÓW, KTÓRYM PŁACI SIE OLBRZYMIE ODPRAWY. ŚCIĄGNĄĆ WYDANE PIENIĄDZE NA ROZPRAWY SĄDOWE. WYELIMINOWAĆ REKLAMY.
EMERYT ZARABIAJACY 1.550 ZŁ I BIZNESMEN MAJĄCY 20.000 ZŁ CZY 100.000 ALBO 300.000 ZŁ NIE MOŻE PŁACIĆ TEJ SAMEJ KWOTY, 17 ZŁ. JEST TO KPINA Z OBYWATELI.
robikcobik / 193.138.110.* / 2010-03-18 15:20
Proszę bardzo. Moge płacic, ale pod warunkiem:
- żadnych reklam, albo zdecydowane ich ograniczenie
- TV będzie propagowac treści kulturalne ( przez duże K-a nie chłam typu Gwiady tańcza na lodzie, Klan etc) i neutralne światopoglądowo, a nie jak obecnie oglądamy TV Trwam bis z oszołomami typu Bronisław W. na czele. Tak, jak za czasów PRL w TV była cenzura i propaganda, tak teraz jest dokładnie to samo, tyle, że w drugą stronę.
Floyd / 2010-03-18 21:25 / Tysiącznik na forum
Jesteś niewątpliwie bardzo ograniczonym człowiekiem jeśli nie rozumiesz, że TV publiczna jest dla iluś tam milionów obywateli jedynym dostępnym kanałem telewizyjnym i nie może nadawać tylko programów artystycznych jak złośliwie sugerujesz. Jestem pewien, że tacy jak ty oglądają chłam z tv prywatnych, a nie programy o wysokich walorach artystycznych..
robikcobik / 193.138.110.* / 2010-03-19 08:45
Poziom Twojej wypowiedzi i chęć obrażenia świadczą same za siebie. Jest takie powiedzenie. Nie dyskutuj z ...., bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy. Dlatego nie zamierzam z Tobą dyskutować.
Floyd / 2010-03-19 10:50 / Tysiącznik na forum
Niestety, ale krew mnie zalewa i ponosi człowieka, jak widzę takie komentarze jak Twój. Za 17 zł zarżnął byś człowieka? Eeeeee, Tobie nie chodzi o 17 zł i z pewnością lekką rączką wyrzucasz na byle co dużo więcej. Tobie chodzi o zasady i te Twoje zasady najbardziej mnie wkurzają i NIGDY nie może dojść do porozumienia między takimi jak Ty i takimi jak ja. Wszystko.
robikcobik / 193.138.110.* / 2010-03-19 11:51
Przed dyskusją należy sprawdzić definicje pojęć, których chce się użyć. Jest zasadnicza różnica między pojęciem "artyzm" a "kultura" (o kulturze pisałem, a Ty to przekręciłeś i w dodatku błędnie). W dodatku wiesz lepiej, co oglądam i jakim człowiekiem jestem (ograniczonym). Używasz języka pełnego nienawiści i uprzedzeń. Faktycznie dyskusja z Tobą jest niemożliwa. Życzę więcej merytoryki w wypowiedziach a mniej negatywnych emocji
m-53 / 83.24.4.* / 2010-03-18 13:04
A ja mam jedno, głupie zapewne, pytanie do p. Dwornika.

Czy Tusk płaci abonament i tylko swoich fanów wpuścił w maliny.
A może zastosował się do własnej rady? W tym przypadku popełnia przestępstwo ścigane z urzędu.( Nie ważne, że mało skutecznie. Wybrańców powinno się kontrolować w pierwszej kolejności).
A konsekwencje popełnienia przestępstwa ściganego z urzędu są dla polityków jednoznaczne. Mylę się.
residua / 195.212.29.* / 2010-03-18 11:58
heh listonoszowi detektywi mi nie grożą, bo zawsze przychodzą wtedy jak jestem w pracy :-P
studentMIM / 2010-03-18 11:57 / Tysiącznik na forum
Łącznie płacenia abonamentu z jakością tzw. misji jest bez sensu i jest szukaniem usprawiedliwienia dla siebie.
Abonament jest po prostu kolejnym podatkiem i kto (oczywiście jeśli jest zobowiązany do tego ustawą) go nie płaci jest przestępcą
kom. / 93.105.6.* / 2010-03-18 10:18
przecież telewizja zarabia miliony na reklamie pani Brodzik w samochodzie,nie rozumiem po co im abonament biednego społeczeństwa
suselek / 83.15.156.* / 2010-03-18 09:44
Nie płacę , nie płaciłem i płacić nie mam zamiaru.
Ivv / 89.72.43.* / 2010-03-18 15:29
Ja nie oglądam telewizji od kilku lat, bo mam internet i nie mam czasu na głupoty w stylu dennych teleturniejów czy innych rywalizacji. Moje dzieci oglądają tylko Mini Mini i Jim Jam, a za kablówkę płacę. Nie uważam wobec tego za stosowne płacić jeszcze dodatkowo za coś z czego nie korzystam. Ale jak mam to udowodnić, że ich programy nie są mi do szczęścia potrzebne? Zeby to choć były programy w stylu Discovery a nie te debilne seriale. Przypomina mi to sytuację z innym złodziejem: MPWiK w Warszawie, który każe mi płacić za wodę, której nie zużyłam. Nie liczy się czy mieszkam w lokalu, tylko sam fakt zameldowania, Tu liczy się fakt posiadania telewizora, a nie jego wykorzystywania, tam fakt posiadania kranu, a nie zużycia wody. Wszędzie tylko złodzeje wyciągający nasze pieniądze, których za darmo jakoś nikt dawać nie chce.
wiesiaa / 83.20.249.* / 2010-03-19 02:47
to jest święta prawda,najwyższy czas skończyć z tym złodziejstwem...
zxc12 / 87.205.161.* / 2010-03-18 09:04
Misja jaką ma TV polega na tworzenie miejsc pracy kolesiom często bez żadnych zdolności za kosmiczne pieniądze Jak uczciwy obywatel ma to popierać? za swoje ciężko zarobione pieniądze. Od ust dziecku odejmie a tzw. artyście z misją da??
fredek 11 / 150.254.196.* / 2010-03-18 18:34
Tusk kazał nie płacić abonamentu i należy słuchać Premiera. Ja nie chce żadnej misji. Misja potrzebna jest rzadowi. Działalnośc telewizji Polonia jest podobno misją. Za nią powinien płacić Rząd, a nie obywatele. Teraz na zwykłych ludzi wszustko się zrzuca. Państwo nie działa, nie leczy. Zobaczcie ile prósb w radiu i telewizji o pomoc dla dzieci. Co robi Rząd, szpitale itd....
MN4 / 78.8.35.* / 2010-03-18 09:18
Już jest trudniej. We wrocławskiej TV pracowało 600 osób teraz pracuje 100 osób.
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-03-18 08:59
Przyjdą nocą! Kolbami w drwi załomocą!
Obrabują - i Lisowi, Żakowskiemu, Paradowskiej, zaniosą!

Thuzk musi się odwdzięczyć TVN-om, POLSAT-om za nadymanie go, przed ostatnimi wyborami, musi się odwdzięczyć za parasol ochronny, który mu zapewniają w/w, polskojęzyczne merdia i dlatego, TVP musi upaść!
Swoją drogą, czyż nie jest perfidią najwyższego lotu, aby ogłupiani i oszukiwani obywatele na tzw. emisję misji, musieli jeszcze za to, płacić!
Wyczuwam tu metodę UB-ecką, kiedy mordowano po nocach polskich patriotów, kazano im najpierw, własnoręcznie, wykopać sobie grób!
Nie wiem, czy przypadkiem nie kazano ofierze, zapłacić za nabój, którym ją zastrzelono!
poiu / 82.210.165.* / 2010-03-18 16:55
Ojej, nie ma nic o obozach zagłady jakie wybudują w Unii Europejskiej? Coś się nam babajag opuszczasz w poziomie. No ale to przyrównanie listonoszy "zapuszczających żurawia" do cudzych domów w celu namierzenia odbiornika RTV do morderstw popełnianych przez UB też było niezłe. Ubaw po pachy.
szaren / 213.108.114.* / 2010-03-18 12:02
Dlaczego TVP musi upaść? Jeżeli ma trwac w takiej formie jak obecnie, to tzw "upadek" powinien nastąpić jak najszybciej, z kozyscią dla społęczeństwa , a z niekorzycią dla chien róznego autoramentu (politycznych, ekonomicznych itp... itd)
Juz nie raz padały propozycje aby TVP zrobic publiczną w rzeczywistości a nie tylko z nazwy. Po co misyjnej TVP tyle programów? Jezeli ma być TVP publiczna (nie rządaowa, nie opozycyjna, nie kolesiów, nie tzw artystów ani innych cwaniaków) , to recepta na to jest prosta. Wyodrebnic jeden kanał na kraj, jeden na zagranice , plus jakies dwa trzy kanały specjalistyczne nadawane no przez internet albo cyfrowo poprzez system jakiejs platformy cyfrowej. kanały te były by publiczne, misyjne zdla szerokiego spektrum odbiorców na róznym poziomie wyrobienia i przyswajania. Ta publiczna i misyjna TVP opłacana była by z budzretu (czyli z podatków ) forma do ustalenia , czy to specjalny fundusz czy inna forma. oczywiscie to samo powinno dotyczyc Polskiego Tadia jeden kanał ogólnokrajowy i ewentualnie kanały regionalne opłącane z pieniędzy podatników. Personel dobrze opłacany ale tylko w ilości nezbędnej bez przerostu zatrudnienia i upychania kolesiów i rodzinki.
Pozostałe czesci molocha jakim sa "publiczne" obecnie z nazwy Radio i TVP skomercjalizowac. Właścicielem może dalej pozostac skarb państwa, ale te kanały a jest icj sporo utrzymują się z rynku , czyli tak jak inni nadawcy prywatni czyli z reklam.
Tu moga sobie partie walczyć o wpływy, tak jak to jest obecnie stosowane.
Czyli prosta droga , z tego co jest wydzielić misje, a reszte możecie zostawic łacznie z trzymająca władzę w TVP z opozycyjną koalicją.
qwertyxyz / 193.111.166.* / 2010-03-18 10:10
Ale właściwie to o co ci kolo chodzi?
Przeciez to twój prezydent zawetował ustawe likwidująca abonament!!!! I to twój RPO przyczepił się, ze abonament nie jest ściągalny - to na jego wniosek teraz jest taka nagonka!. Ubecką metode? Ubeckie to jest zmuszanie do płacenia na te pisowsko-sldowskie media.
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-03-18 10:33
Wiesz qwertyxyz - co to jest analfabetyzm wtórny?
A może tylko udajesz idiotę a w każdym razie, tak ci się wydaje, że udajesz? A ty robaczku, nie udajesz!
MN4 / 78.8.35.* / 2010-03-18 07:18
Bez kanarów się nie da. Kanary muszą być.
Parlamentarzyści i policjanci jeżdżą po pijaku. Księża szukają zakazanych uciech. Bankowcy kradną. W takim towarzystwie kto będzie płacił za RTV?

Najnowsze wpisy