DWORY

Money.pl / 2007-10-03 20:14
Komentarze do spółki: DWORY.
Wyświetlaj:
inwestor_synthos / 91.150.223.* / 2009-01-20 20:43
Synthos - Branży motoryzacyjnej w Europie grozi krach ale Synthos ma sie dobrze?

No i jaki z tego wniosek?
Dotychczas Synthos byl wrecz wzorowa spolka: regularne zyski, zwiekszajace obroty, firma inwestuje i rosnie, i to na bardzo dobrych fundamentach.
Teraz kryzys branzy motoryzacyjnej. Efekt: kurs Synthosa gwaltownie spadl. I teraz dwie sprawy:
1. Czy az tak mocny spadek kursu, az do 42 groszy, jest naprawde usprawiedliwiony? Przeciez kryzys po 1-2 lat minie, Synthos ma wystarczajace rezerwy finansowe zeby ten czas przetrwac, i wtedy znow beda dobrze wygladali. I co wtedy- wtedy kurs nagle urosnie do 2 zlotych? Jesli tak to bardzo chetnie teraz kupuje...
2. I to jest ISTOTNE: branza motoryzacyjna ma problemy, ale zauwazcie ze na calym swiecie rzady rozwazaja roznego rodzaju pomocy, dotacji, dla tej branzy- podobnie jak przedtem bankom pomagali, to teraz coraz wiecej slychac o tym zeby pomoc branzy motoryzacyjnej. Zwracam uwage, ze ta branza bardzo duzo ludzi zatrudnia, a bezrobotnych to zaden polityk nie chce- dlatego to jest bardzo polityczna sprawa i sa ogromne szanse ze spolki motoryzacyjne sporo kasy dostana. Osobiscie uwazam ze to nie jest dobre rozwiazanie z punktu widzenia podatnika- ale skoro jest jak jest, to moze warto sprobowac na tym zyskac.
Powtarzam - jest spore prawdopodobienstwo ze wiele spolek dostanie pomoc panstwowa zeby nie zwalniali ludzi- i dlatego ich sytuacja wcale nie bedzie az taka zla- pewnie beda musieli dac za to jakies gwarancje, moze kontrole nad niektorymi spolkami panstwo zajmie- ale beda dalej produkowac- a co za tym idzie dalej bedzie zapotrzebowanie na produkty Synthosa.
To takie proste przemyslenia. Zobaczcie co sie dzieje wokol firm motoryzacyjnych- wszedzie na calym swiecie politycy debatuja co z tym zrobic i jak im pomoc.
Przewiduje ze ten rok pod wzgledem sprzedazy i zysku bedzie naprawde udany, i bedzie duzo duzo lepiej wygladal niz wiekszosc teraz to sobie wyobraza.
Oczywiscie nie namawiam, tylko daje do myslenia. Czytajcie troche na temat, i wyciagnijcie wnioski.
Jeszcze na koniec taka refleksja- kiedy jest hossa, to wszyscy tylko o coraz to wiekszych zyskach marza i traca kontakt z prawdziwa wartoscia firmy i handluja je duzo za wysoko; podobnie, w czasie bessy, wszyscy widza przyszlosc w czarnych kolorach- i zanizaja za bardzo ceny.

Pozdrawiam!

z tego tygodnia:
Argumentem za produkcją w Polsce są niższe niż na zachodzie koszty pracy oraz wysokie zaawansowanie technologiczne naszych fabryk. Np. zakłady wytwarzające sprzęt agd należą do najnowocześniejszych i najbardziej efektywnych w Europie.

Ostatnio uśmiechy na ustach odzyskali pracownicy olsztyńskiej fabryki opon Michelin: jeszcze w grudniu na kilka tygodni musieli iść na przymusowe urlopy, a teraz fabryka pracuje pełną parą, na trzy zmiany. - Za wcześnie na długofalowe deklaracje, ale produkujemy i obserwujemy sytuację - mówi Ewa Konopka, rzecznik prasowy firmy
Ciułacz / 2009-01-18 19:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Synthos !!!
Tytuł Perły Polskiej Gospodarki

Synthos S.A. został wyróżniony certyfikatem w rankingu polskich przedsiębiorstw i uzyskał tytuł Perła Polskiej Gospodarki w kategorii Perły Wielkie.
Mam te Dwory i jak narazie to są zdołowane strasznie jakby ktoś chciał sie obkupić.
Zainwestowałem na long term ale jest trochę łyso jak inni rosną a ta spada.Już dawno powiedziałem sobie uśredniam a nie sprzedam.Jeszcze tylko 6-10 moesięcy i odżyje.
jacek b. / 89.75.64.* / 2009-01-18 18:16
kurna, kusząco wyglądają te spółki chemiczne, ale jakoś nie wiem czy sie w to pchać. Sporo sie przejechałem na ciechu, jak spadal i mam lekką awersje do wszystkiego co chemiczne. :))
daniel81 / 217.96.115.* / 2009-01-06 15:44
No to się zaczął skup akcji własnych....
pytanie kiedy stop
zguba / 2009-01-06 16:53
wg mnie przy bardzo sprzyjajacych warunkach / dobra "atmosfera" na całej giełdzie /
może dojść nawet do 1 PLN a póżniej kto wie ?
Może wyżej a może opór może być zbyt silny.
Ale do 1 PLN jeszcze daleko , wiec można jeszcze wsiaść do tego pociągu i się pobawić
bb44 / 62.87.184.* / 2009-01-15 10:03
no i gdzie ta złotówka!?
xxxxl / 83.10.239.* / 2009-01-09 23:04
nie dworuj sobie
zguba / 2008-12-30 08:29
Wczoraj zaczął się skup akcji Synthosu.
Skup akcji może odbyć się nawet do 20 % wszystkich akcji co jest całkiem sporym pakietem. Spółka dałą możliwość sprzedaży akcjonariuszom którzy nie wierzą w rozwój spółki i dobrze powinno to przynieś efekt w postaci wzrostu kursu spółki.
szyg / 2009-01-06 01:09 / Bywalec forum
ta SP. jeszcze będzie rosła
kris11111 / 78.31.90.* / 2009-01-09 21:19
chciałbym się mylić ale czarno widze te wzrosty.....mam trochę tego papieru który kupiłem po kursie 0.53zł......
bb44 / 83.28.200.* / 2008-12-30 08:45
A to dlaczego? Myslisz, ze spółka chce kupic swoje akcje drozej czy taniej?! Aty kupujac akcje chcesz je kupic drozej czy taniej - to taki sam handel ( oczywiscie cel skupu inny ale zawsze to czysty rachunek ekonomiczny).
A czy spółka mysli o zysku akcjonariuszy którzy od razu chca sprzedac akcje, mysle ze wrecz przeciwnie zalezy na stalym akcjonariacie - spojrz na Free Float.
pozdrawiam
Ciułacz / 2008-12-30 12:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Słyszałem plotki joko by jakiś fundusz się wyzbywał akcji Synyhosu przez co jest tak zdołowany, a teraz nawet jak zaczną skupować to co że jedynie przestanie spadać..
Obym się mylił.Kilka razy uśredniałem i chyba jeszcze dokupię.
zguba / 2008-12-23 20:02
Dziś akcjonariusze zdecydowali o skupie własnych akcji w celu umożenia.
Powinno to pomóc kursowi tej spółki. Tym bardziej że od jutra może skupować, wiec przy niskich obrotach w ostatnich dniach tego roku powinno zaowocować wzrostem kursu.
OBY
Ciułacz / 2008-12-19 01:15 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mam trochę tego papieru i widzę że tak jest zdołowany że wiele chyba już nie spadnie.
Na GPW bedzie jeszcze jedna fala spadków ale Synthos chyba już się wypykał.
To chyba fundusz tak sypie ale czemu nie w paczkach?Albo sam Boss puszcza większe ilości.Jak przestanie sypac całymi garściami to chyba dokupię.Inna sprawa że jak przyjdą spadki to bendą inne okazje aby się obkupić, a Synthos może przejść w zapomnienie.
economic / 87.205.69.* / 2008-12-18 22:14
Obstawiam między 0,80zł - 0,90zł, czuje pismo nosem, obserwuje spólkę od jakiegoś czasu, grubasy przerzucają między sobą akcjie tymsamym zaniżając ich kurs na odstraszenie leszczy :)). Ale mogę się mylić nie chcę mieć kogoś na sumieniu.
mig23 / 81.190.76.* / 2008-12-10 10:21
Ropa spadła,ale klimat na giełdzie zły, zapotrzebowanie na wyroby małe. Cena 0,50 to mocne wsparcie, pomału można kumulować stop na 0,48-0,49. AF dobra, rentowność niezbyt.
zguba / 2008-12-18 20:42
Już w najblizszy wtorek zarzad powinien zdecydować o skupie własnych akcji w celu ich umożenia. Powinien Synthos trochę odrobić strat w najblizszym czasie.
Jakl myślicie jaka cena jest realna do końca stycznia ?
Wg mnie ok 0,80 -1,00
bb44 / 83.29.96.* / 2008-12-18 21:54
Bez urazy ale to nie zarząd decyduje o skupie tylko akcjonaiusze na Walnym zgromadzeniu ( wlasnie we wtorek) a to zasadnicza roznica!
skad ta wycena? mozesz podac na czym opierasz wyliczenia?
ja bym tam nie byl taki pewien ze uda sie wyciagnac zlotowke ale coz obym sie mylil bo tez mam tego troche.
zguba / 2008-12-18 22:10
Masz racje wyraziłem się niezbyt dokładnie , to akcjonariusze podejmą decyzję.
Czyli w przypadku tej spółki Pan Sołowow, wiec wtorkowa decyzja jest pewnie tylko formalnością.
Skąd ta wycena ? Ponieważ pewnie jak wiekszość akcjonariuszy tej spółki conajmniej tego bym sobie życzył. Oczywiście jesli cena wzrośnie do 0,60-0,80 zł , też będę zadowolony.
Ale wydaje mi się że skoro od połowy lipca do września Synthos z ok 0,55 potrafił urosnąć do prawie 1,00 zł , to teraz z pomocą kasy ze spółki też jest to możliwe.
Podkreślam możliwe ... co nie oznacza pewne.
Poza tym ostatnia wycena wartości spólki wynosiła ok 1,00 zł.
Wiec czemu nie?
Oczywiście to tylko moje " marzenia" ale wkońcu zbliżają się Święta.
Pytam , bo sam jestem ciekawy opinii innych " inwestorów " .
Dzieki za dyskusje i Pozdrawiam
bb44 / 62.87.184.* / 2008-12-19 08:35
Witam.
Wlasnie o to chodzi, ze ta zlotowka to sa nasze oczekiwania ( nie ukrywam ze i moje), nasze - drobnych inwestorów,
ja nie jestem super wyjadaczem, stad moje pytanie na czym opierasz swoja wycene.
ja ostatnio przesledzilem transakcje i wydaje mi sie niestety, ze drobnica kupuje a do sprzedazy trafiaja grubsze pakiety - nietsety.
no nic czeakmy do wtorku i mimo wszystko zycze tej zlotowki na akcje
pozdrawiam
daniel81 / 217.96.115.* / 2008-12-05 22:19
Czy ktoś może wie dlaczego ta własnie spółka leci na łeb od 2lat z małymi zawirowaniami??
Kiedyś jak pamiętam mówiono że jak cena ropy zpadnie z niedyś 144$ poniżej 100 to spółka odbije. I gdzie to odbicie?

Pytam nie bez kozery bo szczerze mówiąc "kiszę" z akcjami kupionymi 1,5 roku temu i szkoda gadać jakie spadki procentowe. Na szeczęście kapitał był dywersyfikowany ale kilkanaście tysi zamrożone, przy średniej :( powyżej 1,5zł.

Czy uśredniac teraz może? Czy bay-bac pomoze odmrozić kaskę??

Proszę o ewentualne zadanie. Szczerze z góry dziękuję.
dekadowy trader / 77.114.12.* / 2008-12-09 19:49
wg mnie rajdowiec dokupuje poprzez spolki zalezne, moze troche sam dolowal przy malych obrotach, dzisiaj obroty wybuchły; akumulacja trwa; popieram wyceny fundamentalne -
kikir74 / 82.177.11.* / 2008-12-09 09:06
Też mam tego trochę ale kupiłem za 0,59 i moim zdaniem jeszcze troche (niewiele) spadnie aby potem ruszyć do góry - po skupie. Nawet do poziomu 1,7 - 1,8 w połowie przyszłego roku. Traktuję tą spółke jako inwestycję długookresową ponieważ spełnia wszystkie moje wymagania fundamentalne. Moim zdaniem jak już jesteś ubrany po takiej cenie to trzymaj i dokup trochę towaru gdy będzie w okolicach 0,5.
opopop / 193.201.167.* / 2009-07-17 20:51
prosze i to jest trafna decyzja widac to juz dzisiaj chociaz kurs jest jeszcze na poziomie 1,17 gratulacje
buldi / 83.4.226.* / 2008-12-09 11:31
Ja rowniez mam troche tego papiera ale usrednione gdzies w okolicach 0,65 i trzymam nauczony wzorem skotana z przed lat, moze nawet dokupie co nieco ponizej 0,5.
dzk / 212.31.207.* / 2008-08-04 10:10
Kurs powinien ruszyc w gore jak Synthos rozpocznie produkcje i sprzedaz XPS (bedzie najwiekszym producentem XPS) w Europie srodkowo-wschodniej. Ze wzgledu na podaz tego produktu znacznie mniejsza niz popyt w szybkim tempie zdobeda znaczny udzial w rynku. Madra dlugookresowa strategia firmy w tym zakresie. Co do kosztow to widac ze firma dobrze sobie radzi z ich zarzadzaniem.
zguba / 2008-12-06 08:23
To kiedy spółka planuje rozpocząć produkcje i sprzedaż XPS -ów ?
W sumie to Synthos i tak mało spadł w porównaniu z wiekszościa spółek n GPW.
A tak swoją drogą mógłby wrócić do starej nazwy Dwory i wzrostów które wtedy były
mig23 / 81.190.10.* / 2008-07-30 15:12
Pojęcie z czego powstaje kauczuk to mam, chodzi o koszty energii do jego produkcji., oraz o zmianę klimatu na giełdzie.
sambor3 / 77.114.151.* / 2008-08-04 22:55
Główną pozycją kosztowo-surowcową są wyroby petrochemiczne, m.in butadien, styren i benzyna krakingowa.
Tu jest raport kwartalny w którym o tym mowa:
http://www.synthosgroup.com/dl/20080511_Raport_za_I_kwartal_2008_roku_informacja_dodatkowa.pdf

Więc kolega ma rację, ze ceny ropy są dla spółki ważne.
mig23 / 81.190.10.* / 2008-07-10 21:50
Można akumulować ale strach bo pierwsze wsparcie to 0,53 drugie ostateczne 0,48 a dalej czarna otchań.
Life / 2008-07-10 16:35 / Tysiącznik na forum
Delikatnie ....powolutku.....
Akumuluj!
mig23 / 81.190.10.* / 2008-07-10 14:09
Synthos będzie dobry jak ropa będzie tańsza mniej jak 100 usd, wtedy synthos należy wyceniać c/z ok. 5-6 czyli przy podobnych zyskach 2,4-2,55 pln. jesli ktoś uwierzy że ropa stanieje to kupauje synthosa. Powodzenia wiara czyni cuda.
synthos / 213.238.127.* / 2008-07-23 18:10
Chyba nie masz pojęcia o produkcji kauczuku. Poczytaj lepiej z jakich komponentow się wytwarza!


Synthos będzie dobry jak ropa będzie tańsza mniej jak 100 usd, wtedy synthos należy
wyceniać c/z ok. 5-6 czyli przy podobnych zyskach 2,4-2,55 pln. jesli ktoś uwierzy że
ropa stanieje to kupauje synthosa. Powodzenia wiara czyni cuda.
sambor3 / 77.114.151.* / 2008-08-04 22:47
No właśnie. Radzę koledze "synthosowi" poczytać z czego produkuje się. Zachęcam do wzięcia raportu kwartalnego za I kw, gdzie jest napisane wprost, że ceny zakupu wyrobów petrochemicznych spowodowały obniżenie marży. Do produkcji kauczuku używa się m.in benzyny. O tym jest mowa w raporcie.
Zamiast wymądrzać się po przeczytaniu w Wikipedii artykułu o kauczuku, z którego niechemik i tak nie wie z czego się to robi.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy