DWS Top 25 MS

rbielinski / 2006-10-03 11:03
co sadzicie o inwestycjach w ten fundusz w tym momencie. chcialbym wrzucic okolo 5 tysiecy PLN w to na okolo rok. Moze radzicie jakis inny fundusz. Zalezy mi raczej na %, ryzyko moge podjac.
Wyświetlaj:
najedzona / 83.20.204.* / 2006-10-03 19:56
Z TEGO CO SIE ORIENUJĘ WDS TOP 25 WSTRZYMAŁ OD KWIETNIA SPRZEDAŻ JEDNOSTEK
mick / 2006-10-03 14:58 / Uznany Gracz Giełdowy
ten fundusz inwestuje tylko w male i srednie spolki. od poczatku roku to wlasnie spolki z midwigu najlepiej sobie radzily, a co za tym idzie i rewelacyjne wyniki dws top25. nikt nie da gwarancji ze i w najblizszym roku bedzie podobnie. Po za tym inwestycja w f. akcji nie jest inwestycja na rok czy dwa. akcyjne to inwestycja na min. kilka lat, po to by odrobic ewentualne straty. Ja bym byl ostrozny bo gielda ,a co za tym idzie i wiekszosc f. akcyjnych stoi od kilku miesiecy praktycznie w miejscu. jezeli juz chcesz wszystko wlozyc w f.akcyjny to moze zastanow sie nad podzialem kasy miedzy dws top 25 a inny fundusz akcji - inwestujacy nie tylko w male czy tylko polskie spolki. druga sprawa to moze warto poczekac kilka dni/tygodni i trafic w dolek i kupic akcyjny po spadkach. obserwuj bo w najblizszych dniach moze byc ciekawie.
powodzenia
rbielinski / 2006-10-03 20:22
ok - tez spotkalem sie z opiniami by sie wstrzymac przynajmniej do polowy listopada. chcialbym systematycznie odkladac po pare tysiecy i nie wiem w co to inwestowac by nie lezalo na koncie. kasa mi bedzie potrzebna w przyszlym roku okolo lipiec - wrzesien. co Wy na to? w co warto inwestowac w tak krotkiej perspektywie by zyskac procent dwucyfrowy? (no i oczywiscie by zachowac pewna doze bezpieczenstwa lokaty)...
mick / 2006-10-03 21:24 / Uznany Gracz Giełdowy
generalnie inwestycja w fundusze, a juz na pewno w akcjyjne, to inwestycja dlugoterminowa, nie na rok czy dwa (choc mozna zarobic kilkanascie % nawet w kwartal) . poprzednie 3-4 lata to nieustanna hossa. teraz nie ma gwarancji ze to dalej bedzie tylko roslo (i to w takim tempie). inwestorzy zaczeli ponownie myslec racjonalnie , a i rowniez powoli dochodza z Usa czy Chin informacje o poczatkach zadyszki. ja jednak mysle ze przynajmniej u nas jeszcze z 1-2 lata bedzie na plus. zobacz ze przez ostatnie miesiace to zastoj, no ale kupujac w dolku mozna w niecaly rok dwucyfrowy zysk zrobic. (pamietaj jeszcze o podatku od zysku 19%, i oplatach za sprzedaz jednostek przed uplywem 12miesiecy - bo tez takie oplaty czesto istnieja). a chcac miec bezpieczenstwo lokaty to wybierz f. stabilnego wzrostu - no ale tam dwucyfrowy zysk zobaczysz za 2 lata ;).
Natomiast przy systematycznych wplatach - np 1000zł miesiecznie - "uśredniasz" ceny i zabezpieczasz sie przed stratami - raz kupisz drozej, dwa razy taniej....i generalnie wyjdziesz na plus. :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy