Forum Polityka, aktualnościKraj

Dwudziesta Orkiestra Świątecznej Pomocy. Ile zebrali?

Dwudziesta Orkiestra Świątecznej Pomocy. Ile zebrali?

Wyświetlaj:
>>> / 213.17.201.* / 2012-01-09 12:55
Taka dygresja...po co nam zatem instytucja państwa????
janek1980 / 46.169.105.* / 2012-01-09 12:22
szkoda ze Tusk nie latal z puszka))))))
~bojownik / 31.175.64.* / 2012-01-09 11:44
40 mln mniej na tacę. Czarni tego nie darują
kasza-lot / 83.17.96.* / 2012-01-09 11:12
Ile osób było zatrudnionych, na jakich warunkach. Ile kosztowały puszki, serduszka itp? Ile kosztował najem sprzętu? Ile.... Ja jestem za "Orkiestrą" - niech gra
fghrtndgnfgnf / 89.25.240.* / 2012-01-09 10:46
"I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego."
Coma - cytat z "Los, cebula i krokodyle łzy"
animeks / 89.174.105.* / 2012-01-09 10:24
Niech WOŚP zaplaci podatek, tak jak placi to Kościół i wszyscy inni.
Nie dajmy się oszukiwać oszołomom !
prrrr / 91.218.156.* / 2012-01-09 12:19
Czyli podatek od wyręczania rządu z jego obowiązku,puknij się tam gdzie trzeba.
Ostatnio rządzący kupili sobie palmtopy od firmy A.... tak bez przetargu.
Borubar / 95.49.20.* / 2012-01-09 10:36
• Szpital dziecięcy w Białymstoku każe płacić za wizyty
27 minut temu
Do odwołania koniec z bezpłatnymi poradami w dziecięcych poradniach specjalistycznych w Białymstoku. Od dziś w 11 poradniach działających przy Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku trzeba płacić za wizytę. Od ubiegłego tygodnia opłaty obowiązują też na fizjoterapii i oddziale dziennej rehabilitacji.
Wszystko przez to, że na jedenaście poradni oraz oddział dziennej rehabilitacji szpitalowi nie udało się podpisać kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Nie miałem innego wyjścia - twierdzi dyrektor szpitala dziecięcego Janusz Pomaski - Inaczej musiałbym po prostu zamknąć przynajmniej niektóre poradnie.
Cena za wizytę u lekarza wynosi więc 50 złotych, za zabiegi rehabilitacyjne - od kilku do 59 złotych. Szpital zapewnia, że opłaty jedynie pokrywają koszty i nie przynoszą zysku.
Sprawa dotyczy m.in. jedynych na Podlasiu poradni immunologicznej, neurochirurgicznej oraz leczenia mukowiscydozy. Jako że żaden inny podmiot ich nie prowadzi, NFZ rozpisał dodatkowy konkurs na te poradnie. Białostocki szpital złożył już swoją ofertę i liczy na to, że do końca stycznia uda się podpisać kontrakt. Dodatkowy konkurs został także rozpisany na poradnię onkologiczną, ginekologiczną i neurochirurgiczną - tu rozstrzygnięcia można spodziewać się w lutym.
CZAS NA REFORMY SZPITALI / 79.185.185.* / 2012-01-09 10:55
Zgadzam się z opłatami za wizytę, ale nie dla dzieci tylko dla dorosłych. Może wreszcie w normalny sposób będzie można dostać się do lekarza w szpitalu. Najważniejsze oby opłaty były rozsądne czyli mniej niż prywatnie.
zyg / 176.101.143.* / 2012-01-09 09:53
a gdyby tak nasi miliarderzy np solorz,kulczyk itd zadeklarowali że orkiestra zebrała 40mln to ja daje to samo czpolowę tej sumy
piękny gest i pewnie ci bogacze nie zbiednieliby
MARZENIA ŚCIĘTEJ GŁOWY
MURBZDUR / 77.252.156.* / 2012-01-09 09:32
Jakis Rostowski wylicza, ze jak rąbnął z 50 mln z ZUS, NFZ to i tak naród se dozbiera w kolejnej WOSP. Czy polityk to jakaś inna nacja ? Czemu POLAK tak traktuje POLAKA ?
prrrr / 91.218.156.* / 2012-01-09 11:09
Polska to nie cywilizowany kraj ,Polska to dzika dżungla, tu liczą się łokcie ,rozdarty ryj, liczy się bezwzgledność bo przetrwają najbardziej agresywni i ci co wyszarpną z systemu społecznego najwięcej kasy i wszelkich dóbr i to wszystko jak najmniejszym kosztem.
Edek_Karol / 83.238.171.* / 2012-01-09 09:51
NFZ jest z naszych składek i rząd za wiele nie ma do dodawania czy zabierania. Jak ktoś pomaga to tylko się cieszyć. Jak można tak marudzić z rana?
tomassoo / 109.196.80.* / 2012-01-09 09:30
Co z tego że dam dla WOŚP pieniądze, kupią sprzęt medyczny, ale żeby się dostać do specjalisty z dzieckiem muszę dać łapówkę lekarzowi, jak nie dam to poczekam z 5 miesięcy. Powszechna praktyka w Polsce. Lekarze zatrudnieni na państwowych posadach i posiadający prywatne praktyki traktują państwowy sprzęt medyczny jak swoją własność. Tak naprawdę kupuje wyposażenie lekarzowi na prywatny użytek. A jeszcze łapówki (prezenty) dadzą firmy medyczne żeby ich wybrali sprzęt.
OlaKarola / 83.238.171.* / 2012-01-09 10:05
Coż tego że WSZYSTKIE noworodki maja badany słuch sprzętem zakupionym przez Owsiaka , a do inkubatora nie dostajesz się dzięki łapówce. Nie chcesz - nie dawaj - nie narzekaj.
prrrr / 91.218.156.* / 2012-01-09 11:13
Jak doktorowi nie dasz w łape to on nie słyszy co do niego mówisz.Czyli zdychaj z Bogiem.
Akwizytor przychodzi z walizką / 79.185.185.* / 2012-01-09 09:37
Zgadza się. Przychodzi akwizytor dobrej firmy medycznej do Jurka, i proponuje mu swój sprzęt do kupienia w przetargu organizowanym przez WOŚP. Cena sprzętu medycznego będzie oczywiście rozsądna.
polec14 / 91.193.211.* / 2012-01-09 09:35
Narzekajmy dalej - taki to już naród polski. Tylko krytyka. Proszę spróbować wyleczyć dziecko bez tego sprzętu - powodzenia.
święty / 89.73.184.* / 2012-01-09 09:24
Sądze, że Akcja tego typu to ewnement na skale światową, bo gdzie indziej kase się zbiera ale z reguły na pomoc innym potrzebującym państwom natomiast w Polsce to ludźie rok rocznie robią ściepe narodową żeby coś mogło funkcjonować a gdzie państwo i jego zasrane obowiązki wobec obywateli przecież jesteśmy w uni? I mowa jest zawsze że jakieś zmiany które są wprowadzane to tak jest w uni ale są to te zmiany które z reguły wyciągają kase z kieszeni a nie skracają kolejek do specjalistów. Do dupy z takim Państwem!
Były polityk / 62.111.218.* / 2012-01-09 10:33
Niestety, jacy politycy takie i państwo!!!
chore państwo / 79.185.185.* / 2012-01-09 09:21
40 milionów to duża kwota. Zbiera ją tysiące ludzi w całej Polsce. Warto zauważyć że że budżet sejmu w 2011 roku to 430 milionów złotych. A budżet senatu? , kancelarii prezydenta i premiera?, 100 mln dotacji dla partii politycznych. Są jeszcze dotacje dla kościoła - 90 mln. A w NFZ nie ma pieniędzy na leki. , i dla chorych. Czy kupowanie aparatury medycznej nie należy do obowiązków państwa?
pomo dore / 2012-01-09 09:05 / Tysiącznik na forum

kasa na
eskortę F-16 dla Owsiaka się znalazła.

nie przesadzaj- F16 tak czy inaczej muszą latać szkoleniowo więc zużyłyby paliwo co za róznica czy w eskorcie dla Owsiaka czy kręcąc beczki nad Krzesinami
Krecina / 153.19.49.* / 2012-01-09 08:57
Dopiero w tym roku, kiedy zacząłem pracować, uświadomiłem sobie jaka WOŚP jest absurdalna. Płacę cholernie wysokie składki na ubezpieczenie zdrowotne, w zamian dostaję G.... a do tego muszę się jeszcze spontanicznie zrzucać na sprzęt dla szpitali bo służba zdrowia nie daje rady. Jeżeli nie dam kasy to jestem człowiekiem 'bez serca'. ABSURD!

Gdyby ludzie poświęcili tyle uwagi na patrzenie się na łapy rządzącym co na WOŚP, można by zaoszczędzić znacznie więcej niż 40mln.

No i jeszcze jedno. MON nie ma pieniędzy, żeby zorganizować 15VIII defiladę wojska ale kasa na eskortę F-16 dla Owsiaka się znalazła.
Boniffacy / 77.252.156.* / 2012-01-09 09:27
Krecina myślę, że jesteś GUPI po części przynajmniej. Masz rację, ze w PL jest syf i ludzie powinni d****..ć politykom - złodziejom. Zresztą kto w tym kraju nie kradnie ? Zobacz lekarzy jak się trzęsą żeby ich nie karać za korupcję. Lekarz polski to często (nie zawsze !) nieuk ! Najczęściej to ten nieuk walczy o kasę, bierze łapówki od pacjentów (szczególnie bolesne jest gdy lekarz nie leczy dziecka bo kasy nie dostał!) i liczy na WOŚP żeby mu sprzęt zafundowali! Taki nieuk okrada nas co najmniej 3 razy ! To chyba o pierwszy powinien walczyć z rządem i politykami.
Życie jednak ma swoje prawa i o swe zdrowie zawalczy tylko pacjent! Jak słucham, że 70% sprzętu w szpitalu jest z WOSP to nie wściekam się na WOSP tylko na złodziei z ZUS !! Nie ma na leki, na szpitale, na emeryty i renty !? TO ileż kasy musi kraść z nas nasz RZĄD - NASZ KRAJ!!!!!!!

Płacimy podatki od podatków, ZUS, SRUSY i inne tyfusy, a finalnie okazuje się, ze RATUJEMY SIĘ SAMI !!!! Zgadzam się z Tobą,że politycy powinni być kontrolowani i zredukowani o min 50%! Administracja dalsze 50 % ( to nie produktywne nieroby na naszej emeryturze - dla nich pensji). Nie zgadzam sie jednak z krytykowaniem WOSP bo jak pewnego dnia przyjdzie ci nie daj Boże zachorować to wtedy zmienisz zdanie.
Krecina / 153.19.49.* / 2012-01-09 09:55
Dzięki za wrzutę na poczatku posta:).

Samo WOŚP może aż tak mnie nie irytuje. Za młodu wydawało mi się, że to piękna idea. Bardziej mnie irytuje sama otoczka - ogromne wsparcie władzy i mediów ( w tym głównie publicznych). Przecież ta cała akcja powinna wywołać w rządzących poczucie wstydu: "przepraszamy Was, że Wasze pieniądze na służbę zdrowia gdzieś wsiąkają i już 20 raz musicie z takim rozmachem robić zrzutę na wasze leczenie". Jest wręcz odwrotnie- na pałacu prezydenckim pojawia się ogromne logo- symbol nieudolności rządzących!!!

Wolę moje pieniądze przeznaczyć na Caritas, który zbiera ok. 4x wiecej niż WOSP, nie wydaje tych pieniędzy na koncerty itp. i do tego nie obciąża państwa takimi kosztami jak WOŚP. No i polecam wolontariat - to jest realna pomoc, bez pośredników.

A jak zachoruję? Cóż... może zmienię zdanie, ale póki co bardziej liczę na uzdrowienie tego państwa w tym służby zdrowia.
Czarna Chmura... / 79.184.168.* / 2012-01-09 12:29
Zgadzam się z Tobą wydaje mi się, że WOŚP zostało powołane po to, by zdobyć władzę nad młodzieżą, a sprawa pomocy noworodkom ma tu drugorzędne znaczenie. Zresztą to zapraszanie na Wodstook polityków jak np. Balcerowicz, Wałęsa, a teraz patronat Komora jest tego wystarczającym dowodem. Autorytet akcji jest wykorzystywany do zdobycia władzy i kasy przez polityków.

Najnowsze wpisy