Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dwunastogodzinny dzień pracy? Tak rząd chce nam pomóc

Dwunastogodzinny dzień pracy? Tak rząd chce nam pomóc

Wyświetlaj:
Polak0481 / 2013-02-28 23:24 / Bywalec forum
Napiszcie Darmozjady ile sami pracujecie ....
Ile złych decyzji podejmujecie ....
Ile nakłamiecie ....
Ile przejadacie ....
Ile ukradniecie ....!!!


Gdzie znajdę te informacje???
jot-24 / 178.183.154.* / 2013-02-28 23:18
Jest to odpowiedź Tuska na pytanie : jak żyć ?
Jednocześnie rząd w ten sposób przyznaje że nie jesteśmy jakąś zieloną wyspą tylko nędznym zabiedzonym zad.upiem nie Europy , ale trzeciego świata.
T. / 81.190.61.* / 2013-02-28 23:09

Takie rozwiązanie będzie korzystne zarówno dla przedsiębiorców, jak i budżetu państwa – przekonuje poseł PO Adam Szejnfeld,

Tylko nie dla społeczeństwa polskiego p.Szej ...

Najlepiej p. pośle, jakby wszyscy w Polsce ryrali od rana do wieczora za michę zupy ,z obowiązkowym odprowadzaniem składek emerytalnych do 80-tego roku życia .
Zaś Wam posłom, od nowego roku podnieść apanaże o 100%.
gugugu / 83.20.76.* / 2013-02-28 22:37
k**** co man robić 12 godzin i mieć stawkę taką jak za normalną godzinę?,czy szanowny pomysłodawca mi tą różnicę wyrówna?cholera wszak za komuny ci co rządzą szemrali o godnych zarobkach za pracę a teraz mają nas w tyłku.STALINIE WRÓĆ I ZRÓB W TYM GNOJU PORZĄDEK,chcą nas widzieć jako niewolników co robią za grosze ale ceny mają światowe,czyżby Polska to ma być 3 światem ?chyba 5 bo niewolnicy mają lepiej,czy o to walczyli nasi rodzice ,przypomnę walczyli o wolne soboty ,8 godzinny dzień pracy,o godny zarobek , a tu nam chcą obciąć zarobek za nadgodziny ,komuna by się na to nie odważyła,a nas demokratyczny rząd tak ?to ja p******* taką demokrację wolę już diadię PUTINA .
aguska 212 / 93.154.151.* / 2013-03-01 13:32
dokładnie ....ja się pod tym podpisuje.... nasi rodzice walczyli o wolne soboty o 8 godzinny dzień pracy o godne stawki a Ci co sami nic nie robia po pare godzin dziennie i na wycieczke bo zmęczeni przepracowani diety za niskie fury rządowe za tanie przeloty w 1 klasie nie wygodne... nosz k***a mzć ludzie !!! 12 godzin i 7 dni w tygodniu charować do 75 roku życia by zdechnąć na łopacie to najlepsze rozwiązanie...,,...w Polsce zarabia sie 1500na ręke wydaje 2500 miesiecznie skąd Polacy biora reszte?...a ***j mnie to obchodzi odpowiada SZ.P .Tusk ojciec narodu.....,,
Polak0481 / 2013-02-28 23:29 / Bywalec forum
Nie wzywaj Stalina na daremno, - bo PRZYJDZIE!!!

Jak tak dalej będzie to ucz się niemieckiego, albo rosyjskiego w zależności od tego gdzie mieszkasz.

Niewolnictwo TUŻ, TUŻ bo kolesie z Wiejskiej są w stanie wszystko po cichu przegłosować.
jajec / 46.45.107.* / 2013-03-01 00:32
Ja bym jeszcze patriotę Dzierżyńskiego dokooptował!
wckw / 83.27.242.* / 2013-02-28 22:01
Tak, przeciez jest kryzys i dlatego pracownikom trzeba obnizyć płace, a potem głupie zarzadzenia np. wywóz smieci podnieść z 8 zł do 16 zł, niby nie duzo, ale to 50%, i na każedej pozycji która jest niezbędna do zycia parę złotych , a procownik to skąd ma to wziąć - wys..ć czy jak. Taki kryzys, a najbogatxi przez rok zwiększyli swoje majątki nawt o 50%.
Tak może zrobic jak inni proponują, rozliczenie ruchomego czasu po 67 roku zycia - na emeryturze, a ruchomy czas proponuję zwiększyć do 24 godzin, przeciież to tylko rachunki, a nie żywy człowiek tylko jakiś podmiat - maszyna.
Co do stadnardów europejski to tak, daleko odbiegamy, stawki niemieckie dla klienta:
monter 65 Euro, nadgodziny 81 Euro, dni wolne i swięta 130 Euro, serwisant odpowiednio 75E, 93E, 150E, Inżynier 115E, 143E, 230 E,
to stawki brutto dla klienta, pracownik netto dostaje stawkę ok 20 do 25 %. policzćie sami jak daleko jesteśmy od standardów europejskich?
ssl / 89.70.233.* / 2013-02-28 23:36
nie porównuj zarobków niemieckich z polskimi, bo PKB niemieckie jest znaczenie większe od polskiego. Zeby zarabiać tak jak niemcy trzeba najpierw zapracować na to i niemcy, i holendrzy gdyby mieli taką sytuację jak polska robiliby to samo: likwidowali przywileje socjalne. Jeśli chodzi o kadrę zarządzającą w polsce to moim zdaniem dorównuje tej na zachodzie, gorzej z dołami tu jak ktoś ma magistra to w bloku juz nie posprząta na klatce schodowej, roszczeniowe postawy i narzekania to standard w tym kraju
azza / 95.171.216.* / 2013-02-28 21:32
Czy to już będzie niewolnictwo czy jeszcze jego przedsionek ? Oczywiście "by żyło się lepiej"
ziiic / 31.183.111.* / 2013-02-28 21:27
"jak twierdzą autorzy ustawy - nie przystają do europejskich realiów."

Niech ci zasmarkani autorzy powiedzą, co przystaje w tym popieprzonym kraju do europejskich realiów oprócz cen?
Mam niewątpliwą przyjemność bywać tu gościem, z uwagi na częste podróże służbowe i ilekroć wracam zastanawiam się - PO CO?!
wkurzony / 178.23.106.* / 2013-02-28 21:19
a nauczyciele po 3 godziny dziennie- brawo dla bezmyślnych głów, niech nauczyciele dojdą do władzy to będziemy na nich robić po 24 godz bo czyjeś nieróbstwo ktoś musi nadrobić!!!
jan-ru / 95.49.199.* / 2013-02-28 21:16
Panie Kosiniak naprawdę wierzysz pan że to poprawi sytuacje na rynku pracy,wierzysz pan w te kłamstwa że jeżeli przepracuje więcej godzin to ktoś to wróci gdy nie będę pracował,kto tego dopilnuje jak teraz szara strefa jest tak rozbudowana i nie potrafisz pan sobie z nią poradzić.Lobby przedsiębiorców wciska ciemnotę podkręcając bezrobocie dla poparcia swoich oczekiwań.Im jest zawsze mało i metoda "na bezrobocie" się sprawdza więc ją powtarzają co jakiś czas a ono i tak nie maleje.Nie daj się pan kiwać.
antykomuch / 77.253.244.* / 2013-02-28 21:10
Tylko pogratulować Donkowi napoleońskiej głowy
Akslop / 89.78.142.* / 2013-02-28 21:00
Polska to kraj pazerny i nieprzyjazny dla swoich obywateli. Z jednej strony trwonienie kasy, wspieranie wybranych, z drugiej dojenie i dymanie zwykłych ludzi.
fun fun / 79.186.156.* / 2013-02-28 20:16
A wogóle, to ja bym poszedł jeszcze dalej. Rozliczenie dni wolnych w trybie 50 lat. Jak będzie praca, to pracownicy pracują 12h dziennie, 52 tygodnie w roku, przez 50 lat. Wszystkie nadgodziny odbiorą po przepracowaniu 50 lat.
PS.
Nie trzeba się będzie martwić o emerytury. Chyba wystartuję w wyborach. Już wiem jak uszczęśliwić naród.
x417 / 83.9.162.* / 2013-02-28 20:09
widać co chcą zrobić: 80tysiący nowych darmozjadów, trzeba więc dla ich wypłat obmyślić nowe podatki.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
fun fun / 79.186.156.* / 2013-02-28 20:07
Już wiem, jak to wykorzystać. Zamiast trzech sprzedawczyń, wystarczą dwie. A może nawet jedna na etat i jedna na pół. Popracują od 8 do 10, potem 2 godziny przerwy, bo ruch mniejszy, Potem od 12 do 14 i znowu 2 godz przerwy i potem od 16 do 20. Wtedy ruch jest największy. W ten sposó "uwolnię" środki na rozwój firmy. Będę mógł częściej zmieniać samochód, wyjeżdżać na wyspy, przez co zwiększy się moja wydajność. To genialne posunięcie.
PS
Jak będą klienci, to i tak nie wyjdą ze sklepu. A jak się nie podoba, to wynocha. Te półtorej zwolnionych - pójdzie na bezrobociu, będzie czekało na tę pracę. Wzrost bezrobocia też będzie korzystny. Jak jeszcze zmniejszą minimalne pensje, to je zmniejszę pracownikom. To skandal, żeby zarabiali 1200 zł miesięcznie, bez ponoszenia żadnego ryzyka. To ja ponoszę całe ryzyko plajty! Dlaczego nie mam godziwie zarobić? Nawet kosztem pracownika. Niech się cieszy, że ją wogóle ma.
Wapniak / 2013-02-28 19:40 / Tysiącznik na forum
Hmmm...Ja bym proponował przedrukować i wdrożyć do produkcji na papier toaletowy 21 postulatów ze słynnego kamienia w Gdańsku. Pierszą zaś dostawą uhonorować ich twórcę/-ów/ oczywiście nie za darmo! Przynajmniej do czegoś jak i sam papier były by przydatne o lekturze przy okazji nie zapominając.

Najnowsze wpisy