Forum Forum dla firmKadry

Dyscyplinarka za pracę na chorobowym? Nie zawsze

Dyscyplinarka za pracę na chorobowym? Nie zawsze

Wyświetlaj:
warsazwa100 / 77.222.225.* / 2011-02-18 16:29
prowadze działalnosc gospod . i jak jestem na zw.lek. dostje 600zł zasiłku na cały miesiac zycia i kupno lekarstw!!!!! oczywisci epo odjeciu ok.230zł ubezpieczenia zdrowotnego za ktore musze zapłacic bedac na chorobie. jak tu wyzyc!!!!!
życzliwy / 83.12.11.* / 2011-02-18 12:09
wyrok jest kuriozalny.zapominamy o tym ,że l4 jest płatne przez pierwsze 33 dni przez pracodawcę a potem przez ZUS.Jeżeli pracodawca nie będzie musiał takiemu 33 dni płacić to może dorabiać w tym czasie ale nie jeżeli otrzymuje za czas zwolnienia wynagrodzenie.Gdyby wprowadzić taki przepis , pewnie i zwolnień byłoby mniej.Dla mnie albo ktoś jest chory i nie może pracować albo zdrowy . Nie ma prawdziwej choroby takiej ,że to mogę robić a to nie.
Już i tak tych lewych zwolnień jest masa to jeszcze takimi wyrokami zachęca się ludzi do nadużyć. Kraj dla leserów nie dla uczciwych.
Ostatnio żadne niemoralne i naganne zachowanie nie jest piętnowane i dlatego pleni się nieuczciwość , a wszyscy są zaskoczeni ,że jest coraz gorzej. Będzie coraz gorzej bo Ci co jeszcze coś uczciwie robią zaczną mieć to też w dupie , bo nie będą wiecznie utrzymywać darmozjadów.
nesca89 / 37.130.18.* / 2012-10-18 13:49
niekoniecznie tak jest jak mówisz, ja mam zerwane więzadła krzyżowe k kolanie i nie mogę pracować w swojej pracy podstawowej (trener koni) ale nie dyskwalifikuje mnie to np z pracy biurowej. czekam na operacje, to co mam umrzeć z głodu?
baron84 / 2012-10-18 15:42 / Bywalec forum
a powinna być zawsze, bo tak to ludzie się nie boja i kombinują na prawo i na lewo
x-raymr / 79.184.61.* / 2012-01-01 11:43
Niestety ciągle przybywa świrniętych pracodawców, którzy wykorzystują pracowników do granic możliwości, nie płacą nadgodzin, zwalniają ludzi, a tym, którzy zostają dokładają nowych obowiązków.
stary pryk / 46.45.107.* / 2011-03-11 21:15
Albo jesteś głupi,albo niedoinformowany. Pracodawca płaci za zwolnienie nie wynagrodzenie(to za wykonaną pracę),a zasiłek chorobowy niższy niż wynagrodzenie(80%),bez premii i dodatków (np,za pranie odzieży roboczej). I jeszcze jedno: jak napisał Jusiek mając chorą nogę możesz pracować rekami-znam z autopsji przypadek kiedy kierowca zawodowy stracił w wypadku nogę!,ale ZUS mu nie przyznał renty motywując tym ,że może sie przekwalifikowć np.na obsługę komputera ponieważ ma sprawne ręce!
Jusiek / 193.109.225.* / 2011-03-02 18:49
Mam złamaną nogę, nie mogę prowadzić samochodu (jestem kierowcą samochodu służbowego osobowego), więc mam zwolnienie. Mam też działalność gospodarczą polegającą na prowadzeniu sklepu internetowego. Wg życzliwego nie powinienem dotykać się komputera we własnym domu, żeby tym sklepem zarządzać. Gorszej bzdury nie słyszałem.

Najnowsze wpisy