Forum Forum prawnePracy

Dyscyplinarne zwolnienie z pracy

Dyscyplinarne zwolnienie z pracy

Money.pl / 2007-03-16 07:44
Komentarze do wiadomości: Dyscyplinarne zwolnienie z pracy .
Wyświetlaj:
ren123 / 217.153.65.* / 2010-05-12 11:39
Witam mam pytanie czy pracodawca moze zwolnic pracownika za to zeprzedluzyl sobie przerwe sniadaniowa o 5 minut taka sytlacja byla wczoraj
zwolnionych dyscyplinarnie zostalo7 osob lacznie z kierownikami zmiany .Bardzo dziekuje za odpowiedz
wiwan / 2010-05-13 10:28
Moim zdaniem nie może, gdyż przyczyna zwolnienia nie wyczerpuje wymaganych przesłanek.
Więcej tu:
http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/dyscyplinarne;zwolnienie;z;pracy,28,0,229916.html
tekila2007 / 2010-03-10 18:00
Zostałem zwolniony dyscyplinarnie. Czy mam prawo do zasiłku dla bezrobotnych? Proszę o szybką odpowiedź. To dla mnie waźne. Bardzo dziękuję z góry.
niuska / 178.182.100.* / 2010-06-18 18:57
ja tez zostalam zwolniona dyscyplinarnie za nieprzyjecie gotowki za skasowany towar ale
te pieniadze byly w kasetce niemialam braku.czy to az takie naruszenie zeby odrazu zwolnic dyscyplinarnie.prosze o pomoc czy mam szanse wygrac w sadzie pracy
blanka2 / 77.254.68.* / 2010-04-15 22:29
Od 20.09.09 do 20.03.2010 przebywałam na zwolnieniu lekarskim.22 Marca skierowany przez ZUS wyjechałam do sanatorium ,gdy z niego wychodziłam po 24 dniach otrzymałem wypis i zwolnienie l-4 i wysłałem do firmy .Po przyjeździe do domu odebrałam na poczcie list z rozwiązaniem umowy z Art. 52 & 1 Pkt 1 z winy pracownika oraz świadectwo pracy. Przyczyną było nie wstawienie się dnia 22.03 do pracy. Rozwiązanie umowy nastąpiło 31.03.
szklarek / 2010-04-09 12:20
Dopiero po 180 dniach od zarejestrowania w PUP-ie, chyba że od dyscyplinarki do rejestracji minęło już 6 miesięcy.
jedra / 109.243.210.* / 2010-04-02 01:17
chyba dostane zwolnienie dyscyplinarne mimo iz pracodawca niewyplacal mi pensji a ja zwolnilem sie sam na pismie ale zrobilem jedno glupstwo niewziolem potwierdzenia ze oddalem wypowiedzenie umowy o prace niewiem co teraz zrobic pomozcie prosze
wolfman / 89.151.33.* / 2010-03-17 15:09
witam . jak wiadomo kazdemu przysluguje zasilek dla bezrobotnego (6 miesieczny) z tym ze zwolnienie dysyplinarne wiaze sie z kara do 180 dni czyli 5 miesiecy .reasumujac zasilek dostaniemy tylko w 6 miesiacu . jedynym udogodnieniem jest to ze jestesmy ubezpieczeni
mili3333@wp.pl / 83.7.1.* / 2010-02-05 13:06
Zostalam zwolniona w trybie nartychmiastowym oczywiscie dyscyplinarnie....wg mnie nie popelnilam przestepstwa, a mianowicie pracodawca zrobił nalot na zmianę i sprawdzal torebki oraz szafki w szatni celem zlapania kogos kto kradnie(konkretnie chodzi o ciastka), nadmienię,ze w zakladnie nie ma zakazu spożywania ciastek.Mialam w szafce doslownie garść ciastek,ktorych nie zjadłam w ciagu zmiany i za tę ilość zostalam osadzona jak zbrodniarz i przestępca, nawet nie dano mi możliwosci aby cokolwiek powiedzieć na swoją obronę.....jestem na skraju załamania,nie ma mowy abym mogla dojść do jakiegoś porozumienia z pracodawcą,aby ten horror się skończył jestem skłonna wystąpić z podaniem o zwolnienie na moją prośbę czy jakkolwiek inaczej, a nawet o ukaranie mnie kosztami za stratę jaką poniósł zaklad za tę garść ciastek.Nie kradłam, nie wynosilam , tylko nie zjadlam i nie wyrzuciłam na śmietnik, mój błąd i klęska....błagam niech mi ktoś poradzi co mogę robić w tej sytuacji
synolek / 78.88.34.* / 2010-04-08 20:59
nic ci niemoże zrobić podaj go do pipu masz wygrane
kocilla / 89.171.51.* / 2010-03-10 13:06
Powiedz szefowi że musi przyjść z policją jeśli chce oglądnąć twoje rzeczy. Jeśli to zrobi sam - pozwiesz go o naruszenie dóbr osobistych i zgłosisz do pip ładmanie praw pracowniczych. Jeśli ma podejrzenia o kradzież to niech to zgłosi na policje - i odeślij go do diabła bo ci w pracy przeszkadza. Ot co trzeba mieć tupet. Zapytaj się na jakiej podstawie robi przeszukania i powiedz wyraźnie że są nielegalne I że sobie tego nie życzysz i już. Jak spróbuje przeszukać ci rzeczy wezwij policję.
natalka9 / 2010-01-25 19:03
Dostałam rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia na mocy art. 52 § 1 pkt 1 k.p. z powodu ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków pracowniczych, tj porzucenia pracy. Moja sytuacja wygląda następująco: byłam na zwolnieniu L-4 182 dni i w związku z tym, że wciąż jestem niezdolna do pracy i dalsze leczenie lub rehabilitacja lecznicza rokują odzyskanie tej zdolności, z zaleceniem lekarza złożyłam wniosek o świadczenie rechabilitacyjne i oczekuję na datę komisji lekarskiej ZUS. Czy po zakończeniu 182 dnia zwolnienia chorobowego do czasu uzyskania decyzji z ZUS o przyznaniu świadczenia rehabilitacyjnego moja nieobecność jest usprawiedliwiona niepłatna? Czy rzeczywiście jest podstawa do zwolnienia mnie dyscyplinarnie za porzucenie pracy i pomimo mojej choroby jest zgodne z prawem? Zaznaczam, że pracodawca wiedział, że będę się starać o świadczenie. Proszę o pomoc i radę, co mam teraz zrobić?
moim zdaniem / 87.205.169.* / 2010-03-04 00:21
Moim zdaniem jeżeli pracodawca wiedział że jesteś nadal niezdolna do pracy i czekasz na przyznanie zasiłku rehabilitacyjnego to nie miał podstawy do tego aby móc cie zwolnic w trybie art. 52, miał prawo to zrobić ale w trybie art. 53 par. 1 pkt 1. Jeżeli faktycznie pracodawca został poinformowany o twojej sytuacji moim zdaniem zwolnienie dyscyplinarne tu nie jest zasadne i ja bym się odwoływała do Sądu Pracy.
beetek / 95.108.27.* / 2010-01-25 15:30
zostałam zwolniona bez wypowiedzenia na podstawie art 30 1pkt 3 w związku z Art 52 1 pkt 1 Kodeksu pracy,
Pracowałam w sklepie odzieżowym na stanowisku kierowniczym, przez 4 lata, pewnego dnia jeden z klientów zostawił torbę ze swetrem (z innej firmy - marki), czekalismy do zamknięcia czy może się po niego zgłosi, nie przyszedł, wzięłam ten sweter do domu, następnego dnia zadzwoniła do mnie pracownica że ten Pan przyszedł po ten sweter, przyniosłam go ze soba i oddałam klientowi.
Firma zarzuca mi ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych, jednak w żadnych procedurach firmy nie jest określone co należy zrobić z rzeczami znalezionymi, jest natomiast zapisane że żadne rzeczy należące do klientów nie mogą byż przechowywane za kasą w sklepie,
czy mogę odwołać się od decyzji pracodawcy??? dodam że przez cały okres pracy nie miałam żadnych upomnień, nagan i tego typu zarzutów do mojej pracy, wręcz przeciwnie zawsze byłam bardzo dobrze oceniana,
z góry dziękuję za odpowiedź
SPRAWIEDLIWA / 83.1.101.* / 2010-02-03 18:09
POROZMAWIAJ Z PRACODAWCĄ A JEŻELI NIE WYCOFA TO IDŹ DO SĄDU PRACY ,TYLKO ILE UPŁYNĘŁO CZASU OD WYPOWIEDZENIA BO TO WAŻNE
......... / 79.184.200.* / 2009-11-04 17:07
witam,
mam taki problem, mam budowe w niemczech i norwegii chcialbym aby jeden z pracownikow(oddelegowany do norwegii) ktory posiada pewien kurs na obsługe pewnej maszyny (jako jedyny w firmie ) został oddelegowany do Niemiec. ten pracownik został poinformowany telefonicznie ze zostanie oddelegowany do niemiec ale on powiedział ze nie pojedzie do niemiec . wiec wyslalem mu pismo aby uzasadnił swoją odmowę i napisał że chce pracowac w norwegii bo tam sa lepsze zarobki , praca w niemczech nieodpowiada mu bo nie pasuje mu toważystwo i ze w norwegii jest bardziej mu odpowiadaja terminy zjazdow do domu .To nie jest supermarket ze mozna sobie wybierac kiedy i gdzie sie chce pracowac , co nie . I jak teraz takiego zwolnic ??
Garwolanka / 2009-08-26 22:55
Mam pytanie? Mój brat pracując w jednej z firm przewozowych jako kierowca tira, został zwolniony dyscyplinarnie ponieważ gdy poszedł na urlop, który został mu udzielony. Po kilku dniach pracodawca postanowił ściągnąć go z tego urlopu, bo niby był potrzebny, niestety brat zaczął budować swój dom i nie stawił się do pracy, gdy wrócił dostał dyscyplinarkę. Czy pracodawca miał prawo zwolnić go i czy miał prawo wpisać mu do świadectwa pracy , że został zwolniony dyscyplinarnie? Bardzo proszę o odpowiedź. Dziękuję.
SPRAWIEDLIWA / 83.1.101.* / 2010-02-03 18:13
BRAT POWINIEN PRACODAWCY ZGŁOSIĆ TEN PROBLEM A NIE PO PROSTU NIE IŚĆ DO PRACY. pRACODAWCA MA PRAWO Z WAŻNYCH PRZYCZYN WEZWAĆ PRACOWNIKA Z URLOPU I POKRYĆ MU WSZELKIE KOSZTY ZWIĄZANE NP, Z ZAKUPEM WCZASÓW ITD
aliatan / 83.17.59.* / 2009-08-19 14:37
ja również mam pytanie :) jak większość osób z resztą. Dostałam wypowiedzenie z pracy za zachowaniem okresu wypowiedzenia jaki ustalony był w umowie. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie słowa księgowej sugerujące, że może być "coś" wpisane do świadectwa pracy. i moje pytanie w tej kwestii. czy w jakikolwiek sposób w świadectwie pracy może być wpisane zwolnienie dyscyplinarne o którym ja nic nie wiem????
z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.
SPRAWIEDLIWA / 83.1.101.* / 2010-02-03 18:15
PRACOWNIK POWINIEN BYĆ POINFORMOWANY DLACZEGO ZWOLNIONY JEST DYSCYPLINARNIE, JEŻELI JEST TO FAKTYCZNIE CIĘŻKIE NARUSZENIE OBOWIĄZKÓW , TO MOŻE TO BYĆ WPISANE W ŚWIADECTWIE
RedBull / 88.199.132.* / 2009-06-26 12:04
mam pytanie...chorowałem jakis czas...jak chcialem wrocic do pracy to dzwonilem i pytalem sie znajomych i powiedzieli mi ze jest urlop postojowy(wyznaczony przez pracodawce...)czy moga mi za te dni wystawic zwolnienie dyscyplinarne jako ciezkie naruszenie obowiazkow przez pracownika??
SPRAWIEDLIWA / 83.1.101.* / 2010-02-03 18:17
PRACOWNIK POWINIEN ZAPYTAĆ O POWRÓT DO PRACY OSOBY DO TEGO KOMPETENTNEJ A NIE ZNAJOMYCH, GDYŻ PRACODAWCA O TYM DECYDUJE KTO I KIEDY IDZIE NA POSTOJOWE
edekzgredek / 95.49.22.* / 2009-06-14 13:02
Mam pytanie spóźniłam sie do pracy o godzine, bo byłam na uczleni w grafiku miałam wpisaną godzine pracy od 10-21 , a powinnam byc od 9-21... Kierowniczki były o tym poinformowane, ale pracodawca nie . Czy moge zostać zwolniona dyscyplinarnie ?
SPRAWIEDLIWA / 83.1.101.* / 2010-02-03 18:21
GDY TO SIĘ ZDARZYŁO JEDEN RAZ TO POWINNO BYĆ UPOMNIENIE ALE KIEROWNICZKA JEST OD TEGO ABY TAKIE COŚ ZGŁOSIĆ, JEŻELI JEJ BYŁO TO ZGŁOSZONE
zolniez / 77.113.211.* / 2009-06-06 18:44
i dodam rowniez ze to nie byl czas mojej pracy.to odbywalo sie juz po pracy.zlapala mnie policja i dlatego pytam.
zolniez / 77.113.211.* / 2009-06-06 18:38
Pracuje we wojsku jako zolniez zawodowy.ostatnio polelnilem blad zyciowy i wsiadlem za kierownice po alkoholu.mialem o.50 promila.czy wojsko moze w tym przypadku mnie zwolnic dyscyplinarnie czy moge najpierw otrzymac nagane?
Hank / 77.112.24.* / 2010-06-25 00:10
0,5 promila jest dozwolone przecież ...
kopalnia / 85.202.52.* / 2009-08-27 10:46
p****** ich na calej dlugosci
angelina / 79.186.198.* / 2009-05-09 23:20
czy pracownika, który złożył wypowiedzenie ale nadal świadczy pracę można zwolnić dyscyplinarnie, np. za kradzież?
SPRAWIEDLIWA / 83.1.101.* / 2010-02-03 18:22
OCZYWIŚCIE ,ŻE MOŻNA
1only / 2009-03-24 20:29
Pracownik zdemolował mi środki transportu, oczywiście nie specjalnie a dlatego ponieważ do kierowania pojazdami podchodzi nadzwyczaj frywolnie. Konkretnie spowodował 6 wypadków w ciągu roku a naprawiałem auta z autocasco. Mam duże podwyżki składek, czas poświęcony na likwidację szkód, koszta telefoniczne, przerwane delegacje itp. Pytanie: czy mogę zwolnić go z jego winy oraz czy mam jakiekolwiek szanse na uzyskanie od niego choćby częściowego zwrotu poniesionych kosztów?
SPRAWIEDLIWA / 83.1.101.* / 2010-02-03 18:25
PRACOWNIK MA PRAWO DBAĆ O POWIERZONE MU MIENI JEŻELI TO ZDARZYŁO SIĘ NIE PIERWSZY RAZ TO MOŻNA GO ZWOLNIĆ ALE Z ODZYSKANIEM PIENIĘDZY MOŻE BYĆ TRUDNOŚĆ
pawciolok / 79.163.134.* / 2009-07-20 18:37
jestes kawałkiem gnojka który chciałby wydrzec komus ostatnią kase , trzeba było wypowiedziec mu umowe a nie chcesz jeszcze zwrot kosztów i ty i ten pracownik nadajecie sie do jakiegos reportazu o nie dokonca normalnych ludziach.................
HS / 195.150.76.* / 2009-03-19 11:05
Mam pytanie,

mam pracownika który notorycznie przychodzi
parę minut po wyznaczonym czasie pracy.
Wczoraj zapytał czy może mieć wolne a ja odmówiłem,
ponieważ miał ważną pracę.. A dziś nie przyszedł!
nie dając nikomu nic znać!

Czy mogę go zwolnić dyscyplinarnie?
Co mogę w takiej sytuacji zrobić?
kocilla / 89.171.51.* / 2010-03-10 13:20
Może koleś ma problemy zdrowotne albo rodzinne. Sa ważniejsze rzeczy niż praca. A może mu umiera matka, albo dziecko? Powinieneś bardziej zainteresować się sytuacją podwładnego, poprosi o wyjaśnienie przyczyny spóźnień bo może ci powiedzieć coś bardzo ciekawego. A jeśli cię nie przekona to ostrzeż go że jeśli nie zmieni swojego podejścia do pracy to możecie się rozstać. Jest naprawdę mnóstwo rozwiązań tej sytuacji. Trochę dobrej woli Proszę Pracodawcy.
SPRAWIEDLIWA / 83.1.101.* / 2010-02-03 18:31
JEŻELI MASZ UDOKUMENTOWANE JEGO CIĄGŁE SPÓŹNIENIA I NIE ZGŁOSIŁ PRZYCZYNY NIEOBECNOŚCI W PRACY TO PO PROSTU MA DZIEŃ NIEUSPRAWIEDLIWIONY ZA KTÓRY NIE MA WYNAGRODZENIA, JESZCZE RAZ GDYBY SIĘ TO POWTÓRZYŁO TO BEZ PROBLEMU MOŻNA MU DAĆ WYPOWIEDZENIE. MAM NADZIEJĘ, ŻE NIE WSZYSCY PRACODAWCY SĄ TACY JAK NAPISAŁ PAPAJ ALE TAK NAPRAWDĘ TO NIEKTÓRZY PRACOWNICY MAJĄC DOBRĄ PRACĘ JEJ NIE SZANUJĄ
SPRAWIEDLIWA / 83.1.101.* / 2010-02-03 18:31
JEŻELI MASZ UDOKUMENTOWANE JEGO CIĄGŁE SPÓŹNIENIA I NIE ZGŁOSIŁ PRZYCZYNY NIEOBECNOŚCI W PRACY TO PO PROSTU MA DZIEŃ NIEUSPRAWIEDLIWIONY ZA KTÓRY NIE MA WYNAGRODZENIA, JESZCZE RAZ GDYBY SIĘ TO POWTÓRZYŁO TO BEZ PROBLEMU MOŻNA MU DAĆ WYPOWIEDZENIE. MAM NADZIEJĘ, ŻE NIE WSZYSCY PRACODAWCY SĄ TACY JAK NAPISAŁ PAPAJ ALE TAK NAPRAWDĘ TO NIEKTÓRZY PRACOWNICY MAJĄC DOBRĄ PRACĘ JEJ NIE SZANUJĄ
popaj / 89.200.227.* / 2009-03-24 13:18
Pewnie płacisz 1000zł,praca uwłacza sam się zwolnij!!

Najnowsze wpisy