Forum Polityka, aktualnościPolityka

Dyskretne rozmowy między Warszawą a Berlinem

Dyskretne rozmowy między Warszawą a Berlinem

Money.pl / 2007-10-05 09:38
Wyświetlaj:
waran / 2007-10-05 16:57 / Twardy dziadyga
Przez dwa lata Niemcy źli byli . Rosjanie , Unia , Bruksela. Niemal mleko krowom to odebrało. I zostało w pamięci twardego jadra PiS-u .
Teraz zaczyna się urabianie , tych niezdecydowanych. Za chwilę dowiemy się , że My z Unią , to jak dwaj bracia. Za rekę i do baru.
Twarde jądra PiS-u już niczego innego nie chcą widzieć . Reszta zacznie kombinować , a może ten PiS nie jest taki zły.
Czapki z głów przed premierem Kaczyńskim.
Rycerz z niego mały , ale znamienity.
Wygra te cholerne wybory !
Piszę o Jarosławie , bo Lech to jednak tylko brat.
wnerwiony / 83.23.119.* / 2007-10-05 12:14
Hitler z Stalinem też się porozumiewali potajemnie, potem w Jałcie i Poczdamie z prezydentem USA i Chirchilem........... i co z tego wyszło? Sprzedali razem Polskę Stalinowi na długie lata. Lepiej chyba jawnie nie ponad głowami obywateli.........bo to państwo nie jest własnością "pracowników sezonowych" jakich wybieramy na 4 lata i jednego na pięć lat..........
anakha / 2007-10-05 10:31 / Bywalec forum
Obrzucic blotem i opluc trzeba jawnie i przy swietle kamer ... porozumiewac sie trzeba dyskretnie ... w sumie to sie nie dziwie ... w tym ugrupowaniu umiejetnosc porozumiewania sie z innymi jest owiana mgla tajemnicy ... takie troche polityczne tabu.
jaro67 / 2007-10-05 09:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
to dobrze niech normują

i bynajmniej nie jak kwach na kolanach

tylko rzetelnie politycznym handlem wymiennym

jestem dumny z mojego prezydenta

to mój pierwszy prezydent dżumy ani cholery nie wybierałem

tyle lat i sie doczekałem
Elendir / 2007-10-05 10:03 / Łowca czarownic
Z jakich osiągnięć Kaczyńskiego tak dumny jesteś? Może z jego wyczucia czasu - pomysły się pojawiają tuż przed wyborami?

Umiesz wymienić strategiczne cele Polski i odnieść się do stopnia ich realizacji?
wezyzyr / 212.76.37.* / 2007-10-05 11:40
problem wspólnego rynku energetycznego w Unii, nawet ma być ponoć nowy komisarz od tego, bo o sprawie Nicei nie będę mówił, każdy wie, że przegraliśmy bo mamy Niceę tak, jak chcieliśmy. Za współpracę z Litwą i pierwszą polską elektrownie atomową, nawet jeśli budowana jest za Wilnem. Z budowy gazoportu w ogóle, a zwłaszcza w Szczecinie, a nie w Gdańsku. Z poparcia Estonii w sporze z Rosją, byłem i wiem jak Estończycy nas za to cenią. Za poparcie Gruzji (wybieram się na narty) , nawet Polak jest tam jakimś wysłannikiem NATO. Za problem armii europejskiej, gdy mówił to Kaczyński był idiotą, jeśli mówi to Sarkozy to jest europejczykiem, też wiem. Kiedyś jak rząd Olszewskiego podpisał dokument o rozpoczęciu negocjacji w sprawie członkowstwa w UE to był to najgorszy rząd który nic nie zrobił, gdy to samo mówiono o członkostwie w NATO, ale zanim do nato to miałą być jakaś "przechowalnia do NATO" . Kaczyńscy i Wałęsa byli wtedy idiotami. Geremek, który kazał nato się rozwiązać, bo układ warszawski się rozwiązał, nie był, wiem. Clinton, który państwom kandydackim kazał przystępować do partnerstwa dla pokoju aby sprawdzić ich przydatność i dać im czas na dostosowanie wymyślił coś genialnego w porównaniu z "przechowalnią do NATO" , też wiem. Ja wszystko wiem, nic nikomu się nie udało, tylko geremek i kwas mają sukcesy.
Elendir / 2007-10-05 14:08 / Łowca czarownic
Dlaczego zarzucasz mi tendencyjność w ocenie dokonań i wypowiedzi? Nawet Lepper od czasu do czasu coś mądrego powie. Dlaczego wkładasz mi w usta coś czego nie powiedziałem? Gdzie rozpisywałem się o sukcesach Geremka tudzież Clintona?

Podczas debaty Kaczyński powiedział Kwaśniewskiemu, że zrobił tylko to co każdy by zrobił na jego miejscu. Że niczym szczególnym się nie wykazał. Jak byś odniósł się do tej wypowiedzi w kontekście swojej własnej? Tylko może bez tego sarkazmu który nie oczekuje polemiki przyjmując fałszywe założenia odnośnie rozmówcy. Zapewniam Cię że nie zakładam że Kaczyński jest idiotą bo jest Kaczyńskim tak jak sugerujesz. Mógłbym mu kilka innych rzeczy zarzucić ale raczej nie to.
antymarksista / 83.3.28.* / 2007-10-05 17:03

Dlaczego zarzucasz mi tendencyjność w ocenie dokonań i wypowiedzi?

wezyzyr niczego Tobie nie zarzuca, masz chyba omamy i zbyt wysokie mniemanie o sobie. To, że jesteś tendencyjnym bubkiem to każdy widzi, nie trzeba tego pisać, ale bądż chociaż uczciwy i zachowaj resztki honoru. Nienawiść i brak zdrowego rozsądku wystawia Tobie zle świadectwo.
Elendir / 2007-10-05 17:24 / Łowca czarownic
Tak ale nie. Tak można by podsumować Twoją odpowiedź. Nie przypisuj mi proszę swoich myśli i odczuć.
KAP / 2007-10-05 12:16 / Tysiącznik na forum
no dobrze juz , uspokój nerwy, nie wolno tak sie emocjonowac, wszyscy juz dawnio zrozumielismy ze bez Kaczynskiich i Olszewskiego nie byloby solidarnosci, chrztu Polski zreszta tez nie.
el commendante / 79.187.37.* / 2007-10-05 12:02
Elendir i tak tego nie zrozumie ten trep jest napedzany pomyjami wyborczymi. Tą lewacka europejska wrzawe o Polsce zainicjował Berele Lewartow i Aron Szechter.
a ja wierzę Zbigniewowi Herbert owi

>"Michnik jest manipulatorem. To jest człowiek złej woli, kłamca, oszust intelektualny." <
Elendir wogole nie chce dostrzec, że korupcja niszczy gospodarke i inicjatywe społeczną. Że Poslka jest na 61 miejscu w światowym raporcie TI za 2007 rok. A w UE gorzej odrobine wypadła tylko Rumunia i Bułgaria. Dania i Finlandia to kraje prawie bez korupcji (9,7 pkt na 10) Wielka Brytania gdzi epOlacy wyjeżdżają na 5 miejscu ze wskaźnikiem 7,8.
A Polska 4,3 - a w 2005 roku miała wskaźnik 3,6 na 10 pkt.
A jak platforma walczy z korupcją to widzieliśmy jak bronili immuynitetu Ostrowskiej itp no i na Helu ostatnio !
Lepszy Kiepski / 145.248.192.* / 2007-10-05 18:15
zażyj pastylki bo bełkoczesz porażająco, rozumiemy , że starasz się ucałować swego wodzusia w dziub, ale czemu przez otwór odbytowy, to strasznie brudzi (na lata).
Elendir / 2007-10-05 13:32 / Łowca czarownic
Dowcipu nie starcza że odpowiadasz bluzgiem w innym miejscu? Tylko potwierdzasz słuszność poprzedniej odpowiedzi.
KAP / 2007-10-05 12:18 / Tysiącznik na forum
wredni cyklisci, el commendante, bardzoi wredni ci cyklisci i Michnik i niedobry Geremek...
Elendir / 2007-10-05 09:48 / Łowca czarownic
To już nie krytykujemy Niemców i współpracy z nimi? A gdzie te gorące przemowy sprzed niecałego miesiąca?
waran / 2007-10-05 09:38 / Twardy dziadyga
Upojony poprzednim zwycięstwem Kaczyński wytrzeźwiał.
pantagruel / 2007-10-05 09:46 / OJOS DE BRUJO
ciekawe co ta szuja jeszcze wymysli? Brata sprzeda?

Najnowsze wpisy