Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dyskusje finansowe Polaków

Dyskusje finansowe Polaków

Cezar / .* / 2004-09-08 11:28
Komentarze do wiadomości: Dyskusje finansowe Polaków.
Wyświetlaj:
Ewa / .* / 2004-09-14 14:23
Bardzo lubię felitony autora. Może są prowokujące, albo o to chodzi...Nawet jesli nie przekonują mnie, niektóre twierdzenia, zawsze jest to interesujące i dobrze napisane.
kamyk / .* / 2004-09-14 16:36
Czyta się ciekawie, choć tezy kontrowersyjne. Przekonująco napisane.To byłem ja, Jarząbek, trener trzeciej klasy.
MZ / .* / 2004-09-10 16:58
aż się komentować tego nie chce... Od kiedy to od zwiększenia podaży pieniądza i obnizenia jego kosztów wzrasta dobrobyt?! Od tego wzrasta tylko inflacja i tego obraz już możemy podziwiać... A wzrost gospodarczy bierze się z oszczędności, inwestycji, większej przedsiębiorczości i swobody gosp., zmniejszenia obciążeń, itp. Ilość pieniądza w obiegu nie ma tu praktycznie żadnego znaczenia... ale niby ekonomiści ciągle wypisują takie bzdury... A może warto by tak zacząć czytać takich ekonomistów jak L.von Misses czy M.Friemman? ;-(
wik / .* / 2004-09-10 13:18
W sytuacji lawinowego wzrostu cen ropy czy nie należałoby możliwie maksymalnie podnieść kurs zlotego, np. poprzez podwyżkę stóp - inaczej wszystko bedzie drożało takze lawinowo, a płace niestety co najwyżej zmaleją.
Grzegorz / .* / 2004-09-08 23:49
tak szczerze to nawet nie wiem co myśleć o propozycji podniesienia składek zus a co z tymi co mają dochody w jedym miesiącu wystarczajace na to by sięgneła go ta tragiczna podwyżka a w drugim i trzecim brak dochodów a zus trzeba płacić ? zamknąć ? kombinować ? czyli stara polska tradycja
Broton / .* / 2004-09-08 21:37
… mam wrażenie , że nikt ( w rządzie , ale również w jego opozycji – mam tu na myśli głównie organizacje pracodawców i przedsiębiorców ) nie patrzy na sprawy całościowo … mamy szarpaninę , to ZUS , to może pdatek doch. To podatek do paliwa … NA CZYM NAM ZALEŻY – inwestycję – ok. Polska jest w takim stanie , iż musi sięgnąć po mechanizmy skuteczne choć niepopularne – np. ulgi inwestycyjne , ale nie muszą to być ulgi jakie znamy . Np. obecnie też obowiązuje rozporządzenie wg , którego pewne grupy środków trwałych można szybciej amortyzować – może należy to poszerzyć na grupy środków trwałych – przecież inwestycji – które będą z natury rzeczy - będą generowały zatrudnienie czy kolejne inwestycje . Pozwalamy w pierwszym roku na odpis amortyzacyjne w wysokości 30% , a może 50% od urządzeń produkujących rowery – taka pozycja w biznesplanie to przecież olbrzymia korekta na rzecz opłacalności inwestycji … ALE musi iść za tym np. prawo dotyczące produkcji rowerów – oto przykład : dzisiaj na środki trwałe z grupy urządzenia energetyczne istnieje możliwość odpisania w koszty 30% amortyzacji w pierwszym roku ; firma zaczyna stawiać kotłownie na sprzedaż ciepła – to dla szkoły , to dla zakładziku produkcyjnego , to dla budynku mieszkalnego .. i nagle okazuje się , iż podpada już pod Prawo Energetyczne i aby spełnić wymagania koncesyjne , taryfowe musiała by zatrudnić ze dwie osoby , mało nie wolno jej zarobić , mało tego odbiorca akceptuje cenę ciepła , warunki umowy itd. ale nie akceptuje ich URE . co robi firma – wierzcie mi zaprzestaje tej działalności ….Inny aspekt – walczymy z szarą strefą to jak to jest , że bardziej opłaca się zapłacić pracownika z dochodu firmy niż legalnie z listy płac z ZUSem itd. a jeśli ta firma jest jakimś tam ryczałtowcem – praktycznie niczego nie musi rejestrować to dodatkowo jeszcze sprzeda fakturę kosztową Mam wrażenie , iż nasza naprawa gospodarki polega na szukaniu dróg – do nikąd , podczas gdy powinniśmy najpierw określić problem i potem szukać drogi jego rozwiązania .
Andrzej / .* / 2004-09-08 17:48
skoro ceny rosną na skutek bodzców zewnętrznych (ropa, przerzucenie części produkcji krajowej na eksport) co i tak utrudnia życie polakom (takze przedsiębiorcom przez wzrost kosztów działalności) to jaki jest sens dowalania im jeszcze wyższych kosztów finansowych co robi RPP ?? Przecież to jest popychanie do zastopowania inwestycji i zwolnień !
Cezar / .* / 2004-09-08 11:28
Pięknie, tylko co by było jak by Balcer nie podniósł stóp ? Jestem do tyłu na funduszach lokujących bezpiecznie. Lokaty bankowe ( odsetki ) były niższe od inflacji itd, itp. Od bezrobocia jest chyba rząd i jego polityka dla tworzenia biznesu a nie NBP?
Rider997 / .* / 2004-09-08 19:48
No tak rzad...Coz moge powiedziec...Zblizaja sie wybory i juz pojawia sie litania!Przeciez mamy wzrost gospodaczy wiec przedsiebiorcy juz zarobili pora zeby podzielili sie z tymi biednymi, czyli rozumiem ze z tymi co biora zasilki,renty i emerytury i dorabiaja na lewo bo kto by sprowadzal i kupowal ostatnio co miesiac po 150tys samochodow...?Dzis slyszalem propozycje slawetnego lsd...Otoz ich pomysl zwiekszenia ZUS dla przedsiebiorcow pewnie juz znacie, przypomne ze max ma nawet 0 300% wzrosnac skladka dla tego co zarobi 4 tys miesiecznie...Do tej rewelacyjnej propozycji dzis pojawila sie nastepna...Podniesc pensje minimalna do 1100zl...Brawo!To juz w ogole zwala z nog...Juz widze oczami wyobrazni jak bezroboie bedzie malec w zastraszajacym tempie, za 2 lata zabraknie ludzi do pracy, biznes rozwinie sie tak ze unie przegonimy za 3 lata a nie za 50 tak jak sie to kiedys mowilo, a caly kraj bedzie mlekiem i miodem plynacy bo ludzie nie beda wiedziec czy isc na etaty czy otwierac swoje biznesy...Jeszcze raz moge tylko pogratulowac idei...Na tak calkowiecie powaznie to mam nadzieje, ze jak te deb***ile z sld wprowadza to co zamierzaja to po wyborach prawica to odkreci bo w przeciwnym razie zamykam biznes i zwalniam moich 6 pracownikow...Wam tez zycze powodzenia...
anka / .* / 2004-09-11 22:06
nic dodać, ja też, zwalmniam i już tylko sama, rozwój firmy mam w nosie, oby nie dożyć, tych profitów rządowych, puki co , jeszcze chwilkę na nich popracuję, nie ukrywam, po nocy, dla zus pracuję i na zus też, coby characz do dziesiątego, goowno ich interesuje, z czego, realia takie, że wierzytelności sięgaję 40 tys., czyli karty kredytowe, coby napoić głodnych decydentów, często się zastanawiam, skąd takie kur...wskie u mnie, że utrzymują sztab głupców, już dość, w końsu ja jestem pracodawcą tego motłochu, od pracowników wymagam, czemu...?, nie tylko ja..., nie wymagamy efektów pracy od tych, którzy naszymi pracownikami, tam na górze, dzięki nam, w końcu te i inne dietki, a jeszcze totalnie bezmyślni, ucinają gałądź, na której, jeszcze... siedzą.STOP, JUŻ, DOŚĆ !!!., już nie płacę i tak przedsiębiorcy, z prywatnych korzystają, jak muszą, ja więcej nie płacę, jak komornikk przyjdzie, to mu w łapę..., parę, pozatym i tak już nic nie mam, nawet nie będzie miał z czego, bo nic nie mam, najlepiej nic nie mieć ..., powodzenia decydentom, prokomowi, też...w końcu to chyba już pierwsza władza ???, ja wasze długi już olewam, olewam też wasze dietki, panowie decydenci !!!

Najnowsze wpisy