Dywagacja

Marky24 / 2007-07-28 15:53
Wplacilem 3tygtemu na fundusz akcyjny do AIG 75% kapitalu,25 do MiŚ w Skarbcu. Widze teraz ze robi sie nieciekawie, lecz z jednej strony takie inwestycje sa dlugoterminowe, wiec w dlugiej perespektywie stopa zwrotu nie powinna byc ujemna. Wkurzyłem sie jednak gdyz czekalem na ta korekte 4mce a jak juz zainwestowalem to przyszla-fuck. Kwota jaka przeznaczylemto 300tys. Napiszcie co o tym myslicie i czy wedlug was sa to dobre fundusze.Pozdr
Wyświetlaj:
plazmer / 195.225.246.* / 2007-07-29 07:37
no trzeba przyznać że zrobiłeś ruchy mało przemyślane i jak na kasę którą zainwestowałeś to całkowity brak rozwagi poszłęś na całość na jak największy zysk zapominając się zabezpieczyć
teraz pozostało poczekać na odbicie i powrót do pozycji wejściowej i dywersyfikować inwestycje co najmniej 25% kasy bardzo bezpiecznie(lokata,obligacje,fundusze ochrony kapitału) reszte inwestowałbym w fundusze akcji ale niekoniecznie w aig i na pewno nie wszystko nie wróżę w najbliższym czasie misiom dobrze więc wybrałbym fundusze z dużym pakietem spółek z wig20 legg mason pionier pko co do skarbaca misia to powstał niedawno i na szczycie i na razie to nie jest fundusz do zarabiania
TaS / 2007-07-28 21:19 / Tysiącznik na forum
jesli naprawde wplacicles taka kwote na te dwa fundy to byla to glupota :)

ja wiem,ze pisze na forum rzeczy niepopularne i za to sie tu mnie nie lubi, ale Tobie tez musze to napisac.

oczywiscie pod warunkiem,ze to caly Twoj kapital. Bo jesli masz drugie tyle na lokacier czy obligacjach to spox - nie bał bym sie.

Co do funduszy: AIG mam i niezle sobie radzi, ale nie polecam - za duzo w tej firmie przekretow (to byl blad mlodosci).

Skrabiec mis - hmm chciwy jestes i poleciales na reklame, miales do tego prawo ale dobrze nie wroze :)

co do czekania na korekte. gdybys nie sępił na korektę tylko strategicznie - tak jak tu radze - wplacal co tydzien jakas kwote to bys za przeproszeniem lał na tą korektę :)
usrednilbys wynik...

mimo to życze CI zyskow i jak najwiecej rozsądku na przyszłość :)
afka / 2007-07-28 16:41 / portfel
O skarbcu nic nie mozna powiedziec bo działa za krótko.
300tyś to ogromna suma, mogłeś podzielić na kilka funduszy a nie tylko na dwa. jak wyjdziesz na zero po korekcie to przeżuć część na inne fundusze.
np. ze skarbca 30tyś na Pzu miss i 20tyś na DWS top 50
z AIG 30tyś na Legg massona, 30tyś na unikorone

Przydałoby się coś z zagranicy, może Uniakcje Nowa europa, AIGRynków wschodzących i Bph Europy wschodzącej. na każdy po 20tyś np.

Wszystkie fundusze masz dostepne w mbanku, bez prowizji, warto pomyśleć..
nowicjusz1982 / 2007-07-28 20:07 / Dzieciak *€* forum
afka napisz do mnie bo nie mam twojego gg :))
Marky24 / 2007-07-28 16:51
Do tej pory trzymalem wszystko na jednym rachunku w Arce. Troche ryzyko bylo ale dalo niezle zarobic.
afka / 2007-07-28 18:22 / portfel
Tej arki troche szkoda, mogłeś część zostawić w niej, podczas dotychczasowej korekty arka dobrze się zaprezentowała, starciła bardzo mało, podobnie jak Lukas, a to dlatego że jest powiązany z arką.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy