Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Działalnośc bez rejestracji DG

Działalnośc bez rejestracji DG

saltaz / 83.9.255.* / 2011-06-28 01:44
Witam.
Jestem osobą prywatną, która w wolnym czasie chce dorobić na sprzedaży opon używanych.
Opony używane sprowadzane będą z Niemiec, odnawiane i sprzedawane bezpośrednio przeze mnie.
Tylko tu pojawia się problem, gdyż chce prowadzić niezarejestrowaną działalność internetową. Wiem, że z przepisów z roku 2007 wobec państwa nie mam prawa sprzedaży rzeczy nowych bez własnej działalności gospodarczej, przedmioty muszę posiadać ponad 6 miesięcy kalendarzowych.
Tu pojawiają się moje pytania.
Jak bardzo ryzykowna jest taka akcja i jaką karę mogę zapłacić?
Jeżeli istnieje możliwość sprzedaży towaru bez rejestracji działalności gospodarczej, jak uniknąć przyłapania na tym sprzedając ogumienie na allegro?
Czy kilka kont na różne osoby i sporadyczne wystawianie aukcji (średnio 10-20 na 3-4 kontach w odstępach koło tygodnia) nie ściągnie zbytnio uwagi US?
wirrr / 2011-06-28 10:24 / -
Jest to dość ryzykowne, a kara za takie unikanie rejestracji firmy może wynieść nawet od 100 do 200 procent zaległości podatkowych, czasem US kontroluje Allegro, które musi podać wszystkie transakcje do 6 lat w tył, ja bym na Twoim miejscu nie chciał tak ryzykować

Najnowsze wpisy