Forum Forum prawneCywilne

działalność gospodarcza - dowód że się jej nie prowadzi

działalność gospodarcza - dowód że się jej nie prowadzi

agafffffff / 89.188.221.* / 2017-09-11 10:26
Zwracałam uwagę Sądu, że osoba ta nie występuje w rejestrze
CEDIG, KRS a w REGON występuje jako rolnik.
Skierowałam do Sądu wniosek o zwrócenie się przez Sąd do
Urzędu Skarbowego i ZUS celem zweryfikowania czy przeciwnik
prowadzi działalność gospodarczą i o jakim PKD lecz Sąd nie
zwrócił się z tym pytaniem do US i ZUS.
Udowodnienie, że strona przeciwna nie ma działalności jest bardzo
istotne w tej sprawie gdyż od tego faktu zależą wartości
narzutów w kosztorysie sporządzonym przez biegłego (dot. prac
remontowych).
Dodam, że przeciwnik nigdy nie twierdził przed Sądem, że prowadzi działalność gospodarczą. Jedynie ja wspomniałam, że oszukał mnie przedstawiając się jako przedsiębiorca - którym w stanie faktycznym nie był.
Wyświetlaj:
agaffff / 89.188.221.* / 2017-09-11 10:29
Ucięło treść dlatego pisze ponownie:

Jak skutecznie udowodnić w Sądzie, że strona, z którą się procesuje nie prowadzi pozarolniczej działalności gospodarczej?
Zwracałam uwagę Sądu, że osoba ta nie występuje w rejestrze CEDIG, KRS a w REGON występuje jako rolnik.
Skierowałam do Sądu wniosek o zwrócenie się przez Sąd do Urzędu Skarbowego i ZUS celem zweryfikowania czy przeciwnik prowadzi działalność gospodarczą i o jakim PKD lecz Sąd nie zwrócił się z tym pytaniem do US i ZUS.
Udowodnienie, że strona przeciwna nie ma działalności jest bardzo istotne w tej sprawie gdyż od tego faktu zależą wartości narzutów w kosztorysie sporządzonym przez biegłego (dot. prac remontowych).
Dodam, że przeciwnik nigdy nie twierdził przed Sądem, że prowadzi działalność gospodarczą. Jedynie ja wspomniałam, że oszukał mnie przedstawiając się jako przedsiębiorca - którym w stanie faktycznym nie był.

Najnowsze wpisy