Forum Forum dla firmKsięgowość

Działalność gospodarcza, niezapłacone zaliczki a później strata

Działalność gospodarcza, niezapłacone zaliczki a później strata

lukasz884 / 89.69.60.* / 2017-01-08 23:49
witam,


mam takie pytanie - prowadzę działalność gospodarczą, w początkowych miesiącach miałem duże przychody (ale też dużo wydatków których nie mogłem wrzucić w koszty) i przez 3-4 miesiące nie płaciłem należnych zaliczek. w kolejnych miesiącach miałem mniejsze przychody a zarazem dużo większe koszty, co sumarycznie sprawiło, że globalnie w 2016 roku pewnie będę miał stratę.

Generalnie chodzi mi o to czy muszę zapłacić zaległy podatek za kilka pierwszych miesięcy roku 2016 a potem w picie wykazać stratę za kolejne miesiące czy mogę tego już nie płacić i wykazać stratę ?
szklarek / 2017-01-09 10:40
Formalnie- jak najszybciej powinien Pan zapłacić należne zaliczki za początkowe miesiące roku wraz z odsetkami za zwłokę oraz tzw. czynnym żalem, bo doszło do wykroczenia KS.
Praktycznie jest już ta pora roku, w której można w ogóle złożyć PIT 36. Tak, czy inaczej - w razie zmilczenia tej sytuacji należy brać pod uwagę, że w razie kontroli fiskusa, a więc i wglądu w PKPiR owa nieprawidłowość może być ujawniona, odsetki za np. 3 lata dużo wyższe, kara typu mandat- też.

Najnowsze wpisy