Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Działalność nierejstrowana, a podatek dochodowy.

Działalność nierejstrowana, a podatek dochodowy.

Dejwid / 31.179.11.* / 2020-06-30 17:55
Dzień dobry,

Kochani rozważam prowadzenie działalności nierejstrowanej i jest kilka rzeczy dla mnie niejasnych:

1. Według zasady miesięcznie mój przychód nie może przekroczyć 1300zł. Czy to oznacza, że gdy kupuję dany produkt za 1200zł i chce go sprzedać za 1500zł to łamię tą zasadę? Czy przychód mam pomniejszyć o koszta i w podanym przykładzie wyniesie on 300zł?

2. Żeby prowadzić działalność potrzebuję samochodu, a co się z tym wiąże dojdą koszta paliwa. Czy jeżeli danego miesiąca wykorzystałem maksymalnie miesięczny próg (1300zł), ale paliwo kosztowało mnie 100zł. To czy w takim przypadku pomniejszam 1300-100 i wtedy przychodu miesięcznego mam 1200zl?

3. Wiedząc, że działalność nierejstrowaną rozlicza się rocznie. To zakładając, że produkty kupuję za łącznie 500zł i sprzedaje je za łącznie 1200zł. To od jakiej kwoty płacę podatek dochodowy 18%? Czy to będzie kwota 700zł, bo przecież 500zł to moja inwestycja. Dobrze to interpretuje?

4. Na co dzień pracuję na umowę o pracę na czas nieokreślony, czy to ma też jakiś wpływ na prowadzoną działalność?

Niby to wszystko wydaje się proste, ale strasznie niejasne. Z góry dziękuję Wam kochani za wyjaśnienie. Pozdrawiam.

Najnowsze wpisy