Forum Forum prawnePracy

Działalność w Polsce, praca we francji, oraz zatrudnienie kilkunastu osób

Działalność w Polsce, praca we francji, oraz zatrudnienie kilkunastu osób

mmp1989 / 2.3.136.* / 2015-04-21 20:08
Witam, piszę do państwa dość nie pewnie, ponieważ nie wiem w jakich kryteriach powinienem rozpatrywać mój problem, moje pytanie. Może zacznę od początku. Od jakiegoś czasu pracuję za granicą, od początku kariery pracy za granicą do lutego 2015roku posiadałem normalną zagraniczną umowę (francuską), lecz od lutego 2015 mój szef zaczął coś kombinować i zaproponował (propozycja nie do odrzucenia) nam podpisanie umowy angielskiej, z firmą AASTI z londynu, na podstawie tej umowy wypłacane są mi wypłaty w formie dywidendy. Nie znam się zbytnio na tym, lecz od dłuższego czasu zastanawiałem się nad założeniem działalności w Polsce, oraz wykonywania pracy we Francji, chciałem zrobić to dla siebie, ale także dla około 20 osób (Polaków). Pracujących w okolicy, którym pomagałem się dostać tu do pracy, znam ich pracodawców i dogaduję się z nimi dośc dobrze. Rozpisałem się, ale dopiero tutaj zaczyna się moje pytanie. Czy mogę liczyć na jakąś podpowiedź, jaką działalność otworzyć najlepiej żeby wszyscy byli zatrudnieni powiedzmy na polskiej umowie, a wykonywali pracę we francji, oraz czy Polskie urzędy, podatki, itp. pozwolą mi na tym wyjść w jakiś sposób na plus. Przyznaję że otwierając działalność i zatrudniając te 20 osób (o ile jest to możliwe w jakiś sposób) nie chciał bym zarabiać jedynie na wykonane pracy za granicą, lecz również z tytułu prowadzenie tej właśnie działalności. Mam nadzieję że nie namieszałem zbytnio. Z góry dziekuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Michał

Najnowsze wpisy