Forum Forum podatkoweInterpretacje

Działalność w UK życie w Polsce

Działalność w UK życie w Polsce

adamszmu / 94.169.7.* / 2012-06-02 00:20
Witam
Obecnie mieszkam w UK i tu mam zarejestrowaną działalność (self employed).

Moja działalność jest prowadzona zdalnie(przez internet) i skierowana do klientów z UK.
Teraz zastanawiam się nad powrotem do Polski, jednak nie chciałbym nic zmieniać poza miejscem zamieszczania.

Czyli chciałbym ciągle mieć działalność zarejestrowaną w UK, wystawiać faktury w GBP i płacić podatki w UK. Zapłatę pobierać na angielskie konto, potem przelewać do Polski albo po prostu korzystać z karty bankomatowej.

Czy żyjąc w Polsce mogę legalnie prowadzić działalność w UK, niepłacąc podatków w Polsce?
Jakie przeszkody mogę napotkać stosując takie rozwiązanie?
Wyświetlaj:
TadeuszMrozik / 91.123.191.* / 2018-10-15 12:38
Mi pomogli ochronić majątek przed komornikiem ludzie z biura księgowego na Tooting w Londynie. Mają swoją stronę – http://financialrepublic.co.uk/ Skuteczni, prowadzą sprawę do końca. Nie było takiej sytuacji że najpierw obiecali cuda wianki a potem się wycofali, tylko rzeczowo konkretnie, bez lania wody, od razu miałem poczucie że jestem w dobrych rękach..
AnnaZuk / 2012-08-01 20:58
a jak później chcesz rozwiązać rozliczenie podatku? chcesz płacić podatek w anglii czy w Polsce?
adamszmu / 94.169.7.* / 2012-06-07 00:01
właśnie znalazłem ustawę która pozwala na taka sytuacje jak moja wiece nie będzie żadnych problemów
http://www.mpips.gov.pl/koordynacja-systemow-zabezpieczenia-spolecznego/unia-europejska/ustawodawstwo/
adamszmu / 94.169.7.* / 2012-06-06 23:41
Witam
W Polsce będę spędzał większość czasu jednak będę wyjeżdżał do UK w celu podpisywania umów itp.
Problem polega na tym ze abym, wogóle miał jakieś szanse na podpisanie kontraktu, muszę wystawiać faktury po angielsku w GBP i mieć przerejestrowaną działalność w UK.


Obecnie mam działalność zarejestrowaną w moim domu w UK i też tak bym chciał to pozostawić.
adamszmu / 94.169.7.* / 2012-06-02 00:23
Przepraszam
Przez nieuwagę napisałem w złym dziale , proszę o przeniesienie postu.
belladonna / 2012-06-02 11:37 / Tysiącznik profesjonalny
a masz zonę, dziecko? jeśli tak, to gdzie będą w UK, czy w PL?
adamszmu / 94.169.7.* / 2012-06-02 18:29
Tak mam.
Wszyscy będziemy w Polsce.
belladonna / 2012-06-03 17:55 / Tysiącznik profesjonalny
Czyli mając centrum interesów osobistych w PL będziesz rezydentem podatkowym PL (nieograniczone obowiązki podatkowe w PL, czyli tutaj podlegasz opodatkowaniu od dochodów ogólnoświatowych).
Rozumiem, że działalność będzie wykonywana w PL przez Internet, a w UK Cię fizycznie nie będzie?

Najnowsze wpisy