Forum Forum dla firmZakładanie firmy

działalność z produktami sportowymi

działalność z produktami sportowymi

kowalm2 / 2012-12-08 12:37
Witam, moja sprawa jest trochę zawiła a jestem nowicjuszem w tej dziedzinie. Dostałem ostatnio propozycje, żeby otworzyć sklep z art sportowymi (siedziba miała by być w domu, bez sklepu internetowego). Zaproponował mi to prezes klubu sportowego. Mam otworzyć działalność na siebie,opłacać składki, urząd skarbowy itd. On natomiast ma dawać pieniądze na towar i odpalać mi ze sprzedaż towaru innym działaczom sportowym procent oczywiście taki żebym nie był stratny. Miał on na siebie sklep ale czepiali się go, ze na zawody organizowane przez związek i siebie dostarcza swój towar. Moja mama z nim współpracuje w tym klubie i powiedziała mi żebym się nad tym zastanowił i zdobył jakieś informacje na ten temat. Prosił bym o jakieś rady na co muszę uważać (żebym nie został oszukany) w takim interesie, nie chodzi o samo założenie działalności tylko jak się ustrzec przed jakimś fałszerstwie z jego strony (na w razie czego).
Wyświetlaj:
wiwan / 2012-12-10 11:42
Zacznijmy od tego, że zanim on ewentualnie oszuka Ciebie, to Ty oszukasz państwo zakładając i prowadząc "działalność gospodarczą" na takich warunkach.
szklarek / 2012-12-11 19:33
Jest nawet taka kategoria przestępstwa jak 'firmanctwo'.

Zastosowanie może tu mieć art. 55 KKS, a dla firmującego- jako pomocnika w przestępstwie- art. 18 KK oraz art. 113 Ordynacji podatkowej.

Najnowsze wpisy