Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Działkowcy to relikt PRL, ale trzeba im pomóc

Działkowcy to relikt PRL, ale trzeba im pomóc

Wyświetlaj:
Piotrko7777 / 89.65.68.* / 2013-06-14 11:54
Gratuluję dobrego humoru panie pośle. Pragnę pana zapewnić, że "rudery i budy" jak pan to określa, zniknęłyby gdyby platforma na to pozwoliła.

Czy to tak trudno pojąć, że działkowcy także woleliby na działkach mieć piękne domki wśród zieleni. To wy na to nie pozwalacie swoimi ułomnymi rządami. Wstydzicie się tych domków? Pomóżcie działkowcom.

A skąd wy się wzięliście posłowie? Z kosmosu? A ja myślałem że dorastaliście na planecie Ziemia. Przeszkadza wam w jakich warunkach egzystuje społeczeństwo to mu pomóżcie.
Matylda830 / 89.65.68.* / 2013-06-05 08:54
Działka jest m.in. podstawą ekologicznego wychowania dzieci i młodzieży. Mają tutaj praktykę a nie teorię szkolną jak troszczyć się o naturę. Poznają w praktyce jak wygląda ekologiczne gospodarowanie z wykorzystaniem kompostowania odpadów życia codziennego. Jaką dla nich alternatywę zgotował Tusk: wychowanie w blokowiskach.
Alek446 / 89.65.68.* / 2013-06-05 08:48
Gdyby Donald mnie nie oszukał podobnie jak innych przedwyborczymi obietnicami z całą pewnością premierem by nie był. Nie wiedziałem że głosuję na PO-komuchów. A może Donald to "piąta kolumna" niemieckich neonazistów. We wszystko już jestem w stanie uwierzyć patrząc co wyprawia z naszą ojczyzną.
shine_pl / 31.174.160.* / 2012-07-12 18:52
Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.
liaubgrdarrt / 83.238.153.* / 2012-07-12 17:26
Mieszkam na osiedlu domkow jednorodzinnych i w okolicy sa dzialki. Sam bylem swiadkiem jak dzielkowiec wyrzuca jakis stary telewizor w pobliskim lasku. te wszystki dzialki nalezy usunac i teren przeznaczyc pod zagospodarowanie przestrzenne.
Pyclik / 2012-07-12 22:25 / Tysiącznik na forum
Bzdury waćpan pieprzysz!
Ja też mieszkam na osiedlu domkow jednorodzinnych i w okolicy są działki.
Nieraz widziałem jak ci sąsiedzi z domków wyrzucali różne odpady i śmieci przez płot na działki.
Czy to ma znaczyć , iż trzeba puścić spychacze i zwalić np Twoje osiedle?
Po co piszesz takie głupoty?
tylko socjalizm / 83.22.237.* / 2012-07-12 16:21
Prawdziwym dramatem tego kraju jest całkowity brak alternatywy socjalistycznej na polskiej scenie politycznej. Nie ma przeciwwagi dla agresywnego, międzynarodowego kapitalizmu, więc jest jak jest. A jak myślicie Polacy, dlaczego w krajach takich jak Niemcy czy Francja jakość życia zwykłych ludzi jest znacznie wyższa niż tutaj? Bo tam są silne zwiazki zawodowe, organizacje konsumenckie, silne partie socjalistyczne, które dbają i WALCZĄ o interesy najsłabszych. Tak, tak, Polacy, WALCZĄ. Bo z agresywnym kapitalizmem trzeba WALCZYĆ. Potężny liczy się tylko z równie potężnym. Więc stwórzmy wreszcie jakąś prawdziwą alternatywę na lewicy z dala od zastanych od lat 80tych, postsolidarnościowych, ultrakapitalistycznych układów. Stwórzmy nowoczesną lewicę socjalną! WIWAT SOCJALIZM!!!
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 89.25.186.* / 2012-07-12 17:30
kupić ci bilet do Korei PN? Tam masz socajlzim pełna gębą i zero agresywnego kapitalizmu.
Lary1971 / 78.30.107.* / 2012-07-12 15:14
Jaki to relikt PRL, przecież tradycja ogródków ma w Polsce 120 lat. Mógłby, ... (że nie powiem kto) skoro się wypowiada, coś na temat choć przeczytać. Rąbią sobie barany kapitał polityczny. Ludzie, uważajcie co się Wam próbuje wkładać w głowy!
RODowiec / 83.23.20.* / 2012-07-21 08:48
Tradycja ogrodów działkowych w PL ma więcej niż 120 lat.
Pierwszy taki ogród powstał w 1824 roku w Koźminie Wielkopolskim. Swoje 180-lecie jako ROD na tym samym terenie obchodził w 2004 roku i ma się nadal dobrze!
Zatem, granicę powstania pierwszych ogrodów działkowych trzeba przesunąć na 'ponad 180 lat' !
Pyclik / 2012-07-14 04:11 / Tysiącznik na forum
Ogródki działkowe to dzisiejsza rzeczywistość także wielu krajów bogatej Unii, ta sprawa leży zupełnie na innej płaszczyżnie niż socjalizm kontra kapitalizm
CZesiek111 / 83.21.80.* / 2012-07-12 14:42
Niesiołowski to relikt ale trzeba mu pomóc.
Pyclik / 2012-07-14 04:17 / Tysiącznik na forum
Trzeba mu kupić duży kopiec mrówek,będzie miał właściwe zajęcie - może będzie miał jakieś ciekawe wnioski odnośnie ludzkich społeczeństw?
zenek581 / 37.30.61.* / 2012-07-12 14:37
zgadzam się ze Stefanem, że to relikt PRL. Ale nie należy im pomagać, tylko zlikwidować ogrody stanowiące gratyfikację za utrwalanie władzy ludowej.
Ania z 5b / 83.12.121.* / 2012-07-12 13:03
Wpis usunięty z powodu złamania Regulaminu forum Money.pl.
ted8404 / 81.210.106.* / 2012-07-12 12:53
Niesiołowski też jest reliktem PRL tak jak i formacja którą prezentuje.Ale w tej kwestii trzeba przyznać mu rację.Lewicowy rząd Tuska będący również reliktem PRL-u może zacznie robić jakieś racjonalne kroki,bo przecież nie można liczyć na moherowego oszołoma jakim jest Palikot.Siły proeuropejskie i reformatorskie są natomiast za słabe i nie widać szans żeby osiągnęły większe wpływy.
maly kazio / 2012-07-12 12:17 / Bywalec forum
Obawiam się że pan Niesiołowski jest reliktem PRL-u,niestety on sam tego nie rozumie.
Mam w d...e PZD ,jaka to różnica czy płacę na tych czy innych.To że Kondracki czy jak mu tam dzierży stery 30lat to przecież raptem o 7 lat dłużej niż Niesiołowski nie wytwarza żadnej wartości dodanej a kasę bierze nielichą.
Odwal się chłopie od tych "ruder" bo i tak nawet jak ktoś zlikwiduje ogrody działkowe,deweloperzy wybudują domy i powstaną w ich miejsce markety to nie będzie już nikogo chętnego na te cuda.
Rozwój miasta nie zależy od ogródków działkowych.No chyba że profesor ma w tym temacie jakieś doświadczenia.
Jasiek693 / 78.8.164.* / 2012-07-12 11:49
Będzie jak zwykle. Politycy mają nas głęboko w d..e, więc jaki my możemy mieć do nich stosunek. Dla nich liczą się słupki i sondaże. A dla mnie żeby być piękny i bogaty (choćby w marchewkę).
Jest oczywiste, że Zarządy to przeważnie uwłaszczona nomenklatura PZPR. Ale podobnie jest w Polskim Związku Filatelistów (chwilowo na ich klasery nie ma chętnych), Polskim Związku Wędkarskim (kołowrotki z NRD straciły swoją atrakcyjność - przyszło nowe,chińskie) i wiele innych, choćby słynny PZPN. Próba rozbicia monopolu, to zamach na demokrację. Wymiany pokoleniowe pachną nepotyzmem itp.
A co tam, idę na działkę i też mam wszystko głęboko....
na / 46.229.153.* / 2012-07-12 10:29
Panie Jacku Gratkiwiczu proszę nie "w temacie"
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-07-12 08:30
To co ten mówi może jest ważne dla POelektoratu, ja naprawde wolę posłuchać szczekania psa zamiast niego. Tutaj cos ciekwaego - oszołomy w niemieckich gazetach:
"...Po niespełna 10 latach niemiecki dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung” przyznał rację Jarosławowi Kaczyńskiemu, który otwarcie mówił wówczas o istnieniu „czworokąta bermudzkiego” - patologicznego układu, w którym ginęła polska demokracja i pieniądze.

Niemiecki dziennik doszedł do wniosku, że kryzys polityczny w Rumunii pokazuje, iż z istnienia układów wywodzących się z dawnej nomenklatury komunistycznej może wypływać zagrożenie demokracji w Europie Wschodniej. Gazeta nawiązała do sytuacji Polski i po niespełna 10 latach przyznała rację Jarosławowi Kaczyńskiemu.

„Frankfurter Allgemeine Zeitung” zauważa, że prezes PiS „dokonał interesującego odkrycia", którym był „czworokąt bermudzki”. Od trójkąta bermudzkiego różnił się nie tylko położeniem, ale też tym, że „definiowano go nie za pomocą geograficznych, a politycznych współrzędnych”. Niemiecki dziennik zwraca uwagę, że tworzyły go „kliki służb specjalnych, byli komuniści, którzy stali się socjaldemokratami, biznesmeni wywodzący się z dawnej nomenklatury oraz zorganizowana przestępczość”.

- W czworokącie bermudzkim Kaczyńskiego nie znikały samoloty i statki, ale - jego zdaniem - polska demokracja i bardzo dużo pieniędzy – czytamy na łamach „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

Według niemieckiego dziennika kontury tego czworokąta dało się rozpoznać w „gąszczu afer korupcyjnych”, w które zaplątany miał być dawny rząd SLD.

- Na ten gospodarczo-polityczny biotop Kaczyńscy zwrócili dużą część swojej energii, gdy jesienią 2005 roku wygrali wybory prezydenckie i parlamentarne. Ich zdeklarowanym celem było wysuszenie tego bagna i nadrobienie w ten sposób tego, co w ich mniemaniu zaniedbano po transformacji 1989 roku – czytamy na łamach „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

Gazeta zauważa, że podobna sytuacja panuje aktualnie na Węgrzech, gdzie głównym powodem miażdżącego zwycięstwa partii Fidesz pod wodzą Viktora Orbana była złość narodu na kumoterstwo i samoobsługową mentalność socjalistów. Według „Frankfurter Allgemeine Zeitung” Celem Orbana, tak jak kilka lat temu Kaczyńskich w Polsce, jest dokończenie przełomu systemowego z 1989 roku, poprzez ostateczne złamanie władzy beneficjentów dyktatury oraz ich spadkobierców.

..."
debos / 79.191.195.* / 2012-07-12 09:52

To co ten mówi może jest ważne dla POelektoratu, ja naprawde wolę posłuchać szczekania psa zamiast niego. Tutaj cos ciekwaego - oszołomy w niemieckich gazetach:

Ty już sam nie wiesz kogo masz słuchać. Nawet byle szwab moze być dla ciebie demiurgiem. Ale jak obserwuję twoją " działalność " to specjalnie mnie to nie dziwi. Zawsze byli w naszym ciężko doświadczonym przez historię kraju tacy co szukali natchnienia u obcych którzy im wyznaczali standardy. Dla nas patriotów naczelnym zadaniem jest zmarginalizowanie tej ciemnej masy.
Oszołomowaty / 217.229.12.* / 2012-07-12 16:22
### Wpis usunięty z powodu złamania Regulaminu forum Money.pl ###
debos / 79.191.195.* / 2012-07-12 17:16

Dla ciebie gdy pisał szwab o kartoflach to był tez "demiurgiem" zapewne..?

Po co bredzisz? Dla mnie opinia szwaba jest mniej istotna bo ja wiem lepiej od szwaba co się w Polsce dzieje. Mam kontakt z życiem, rzeczywistością i dużą liczbą ludzi. Co innego Ty. Cytujesz to co ci się podoba, pasujące do twoich przekonań nie rozumiejąc nawet co cytujesz. A jak pytasz o kartofla to było kuriozalne aby prezydent zrezygnował z wizyty na najwyższym szczeblu tylko dlatego, że ktoś w wolnej niemieckiej prasie nazwał go kartoflem. Bardzo interesujące. To mówi wszystko jakiego mieliśmy prezydencika.
W ogóle, prosiłbym Cie bardzo, abys na moje komentarze nie odpisywał,

A powinno ci zależeć na kontakcie z takimi jak ja a nie takimi jak polikot, @@@ czy im podobnymi. Tobie powinno zależeć bo ja na kontakcie z ciemnym, zaściankowym pisiakiem nie mam nic do zyskania.
Oszolomowaty / 217.229.12.* / 2012-07-12 18:35
Tak ... wiemy, wiemy ... dom z tarasem, kontakty na całym swiecie, 3 fakultety, 4 jezyki jak tusk ... a o wiedzy świadczy chociazby ten fragment wypowiedzi z dzisiaj:
"...Gospodarka nasza jest mocna. Mamy cały czas spory wzrost gospodarczy, rośnie produkcja, sprzedaż, dochody ludności...."

POmatrix tak zageszczony w POpałce, że nic go nie rozbije, może ten @@@ nie ma domu z tarasem, ale widać, że dostrzega wyraznie co sie dzieje wokół - jego uwagoi to cos nowego, odswieżającego - twoje komentarze to TVN zmieszany z GóWniana - nie potrzebuje powtórek haseł propagandowych z tych sznownych zródeł. Dlatego nie pisz swoich gównianych komentarzy pod moimi bo wiem dokładnie co tam będzie - a tej szmacianej propagandy pod swoimi wpisami nie chce widziec... A z toba to jest tak jak to mówia - świnia z powodu założenia jej siodła (dom z tarasem i znajomosci z jakims Sobiesiakiem zapewne) rumakiem sie nie stanie ...
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy