Forum Prawo - porady i tematy

Działkowcy zostaną właścicielami ogrodów

Działkowcy zostaną właścicielami ogrodów

Money.pl / 2007-06-06 10:01
Komentarze do wiadomości: Działkowcy zostaną właścicielami ogrodów.
Wyświetlaj:
Adela / 83.30.63.* / 2007-07-19 12:18
Czas najwyższy bardzo mądre działanie PIS, projekt wspaniały oby jak najszybciej ustwa weszła w życie
karo1 / 194.165.48.* / 2007-07-18 15:55
jak najszybsze uwłszczenie i likwidacja PZD
ogrodniczka / 79.186.216.* / 2009-05-13 20:35
Jestem za!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
biedroneczka / 85.210.243.* / 2007-06-06 10:01
no i w koncu warholy z warszawki dostana po mordzie nawet ze strony dzialkowcow. trzymac tak dalej a moze to zadupie europy ( czytaj polska ) w koncu wyjdzie na prosta po czasach postkomunistycznego cofniecia
Ola1 / 148.81.254.* / 2007-08-02 14:58
jeśli nie wiesz o czym piszesz - nie pisz i się nie ośmieszaj. Nowa ustawa to nóż w plecy działkowcom (nie PZD). To ludzi nie będzie stać ani na wykup ani na dzierżawę. Jeśli ktoś liczy "miliony", które działkowcy wpłacają za panowania starej ustawy, to niech policzy że do ponoszonych dotychczas kosztów utrzymania ogrodu dojdzie jeszcze dzierżawa albo podatek gruntowy w innej wysokości niż teraz, a wynagrodzenie dla firmy która będzie ogrodem zarządzać będzie zdecydowanie wyższe niż to co płacimy osobom funkcyjnym teraz
Wyrażam kategoryczny sprzeciw pomysłom uwłaszczenia ogrodów działkowych!
wandziurka / 83.17.82.* / 2009-04-03 13:20
Tak, musisz tam pracować. W moim ogrodzie kasjer zarabia 1.500,00 zł. netto...a w okresie zimowym pracował 4 godziny miesięcznie !!! Czyli miał 375,00 zł na godzinę. Prosto licząc : z taką godzinówką przy 168 godzinach miesięcznie to można byłoby zarobić 63.000,00 zł netto.... Prezez ma 2.700,00 netto...To pytam się .... ludzie ! to ile muszą zarabiać w zarządach okręgowych??? a ile w Krajowej Radzie ??? Wiadomo dlaczego tak bronią ludziom sprzedania ich działek ( to prawie zasiedzenie! mam działkę od 1980 r. ) bronią tych swoich " tłustych" stołków.... Do tego ta stara komunistyczna wiara jest już na emeryturkach, albo wciąga swoją rodzinę...
ODDAJCIE NALEŻĄCE SIĘ NAM TERENY !!!!!!!!!!
gosha / 213.158.196.* / 2009-04-19 10:06
dzień dobry! w mojej rodzinie ogródek działkowy jest od zawsze, na działce spędzaliśmy wakacje w dzieciństwie, bawiliśmy się w młodości, no i teraz "wiek średni" też mija nam na ogródku. Jest to już nasza druga działka. Poprzednią zajmuje niestety wybudowane tam osiedle. Ale odszkodowanie ( dzięki przynależności do PZD) pozwoliło nam ukoić żal. A nowa , wskazana przez PZD działka pozwoliła rozpocząć od nowa "grzebanie w ziemi".Zmieniły się czasy , już nie uprawia się marchewki i kapusty, ogrody mają charakter rekreacyjny, i takie powinny pozostać. Ale niestety, i chyba wszyscy to widzimy, coraz więcej buduje się już nie "altanek", ale domków , w których mieszka się przez cały rok, a ile jest w związku z tym zanieczyszczeń( szamb bez dna itp). No i tego się obawiam, że wokół mojej rekreacyjnej działki powstanie osiedle mieszkaniowe -( ot taka samowolka "wolnoć Tomku w swoim domku"). Na naszych działkach ( w Poznaniu- kontynuujących tradycję jednego z najstarszych ogrodów w mieście -przedwojenną, nie komunistyczną) dzieje się całkiem dobrze- ogrody są zadbane, infrastruktura całkiem niezła, zarządzanie też dobre- a nie tak łatwo znaleźć ludzi, którzy prawie społecznie ( chociaż to słowo jest"be") działają na rzecz i w imieniu wspólnoty ( w imieniu - bo przecież sami ich wybieramy). Sami też decydujemy ( na zebraniach ) o wynagrodzeniu prezesa i kasjera (są to zazwyczaj roczne tzw gratyfikacje). Radzę włączyć się trochę w tę działalność, i najlepiej samemu przekonać się na czym to polega - albo przynajmniej chodzić na walne zebrania i decydować samemu o istotnych sprawach ROD.( nie jestem członkiem ROD - ale jest nim mój ojciec). A hasło " Oddajcie należące się nam tereny" jest bardzo populistyczne. Nie wszystkie ROD należ do PZD, niektóre są tylko np. w użytkowaniu. Właścicielem jest ktoś inny. No i jak wtedy z tym wykupieniem? To jest Marzycielstwo!
działkowicz. / 91.94.225.* / 2009-04-05 04:14
Zdecydowane N I E dla PZD.
działkowicz / 83.23.102.* / 2008-03-17 09:56
Ola 1-martwisz sie o działkowiczów jak Pan prezes K.-albo masz intratną posadkę w POD albo nic nie kumasz.
olusia / 83.10.7.* / 2008-01-26 19:50
Państwo demokratyczne, państwo prawa. Jednak zasady rodem z średniowiecza. Niczym chłopi uprawiający ziemie w dawnej epoce. Jestem kategorycznie za wejściem ustawy.Ogródki na własność. Bierzmy przykład z Zachodu tam też sie dużo płaci za ziemie i tak powinno być. Tylko komuna chciała wszystkim dać za darmo i doprowadziła Polskę do upadku rozwojowego, bo nie miał kto budować kapitału W trosce o emerytów na działkach - podwyżka rent i emerytur. Bo tylko pieniądz daje pieniądz. A Polak potrafi tylko rękę wyciągnąć i mieć najlepiej za darmo!!!
działkowicz / 90.129.79.* / 2008-02-23 09:10
Jak najprędzej zlikwidować PZD "ministerstwo ds działek" to bardzo dobry interes rodzinny nikomu nie potrzebny, płacimy kupę kasy do PZD, a ogrody działkowe są dziadami nie mają na nic pieniędzy bo trzeba odprowadzić haracz na niby działaczy w Warszawie i okręgach których nie mozna usunąć od wielu lat. Najwyższy czas aby ten beton zlikwidować i na wzór wspólnot mieszkaniowych po okiem samarządu zaczęły działać ogrody.
działkowicz / 83.23.102.* / 2008-03-17 09:49
jak bybym prezesem pzd to tez bym straszył ,jak a krzywda stanie sie działkowiczom po wejsciu ustawy.Ma piękną p************** w stołek ,bierze ciężkie pieniądze -tworzy nikomu niepotrzebną biurokrację za pieniądze biednych działkowiczów (ostatnio znów podniósł haracz).Komu potrzebna jest ta pijawka z Warszawy?
Fast. / 81.15.156.* / 2009-05-22 06:40
Na "uwłaszczeniu" działkowcy zrobią jeszcze bardziej kokosowe interesy niż PGR-owcy. I o takie wykiwanie działkowców chodzi. Najlepiej puścić ich z torbami a grunty po ogrodach zabrać sobie DARMO!
Obowiązek opłacania zarządów wprowadza forowany przez takich jak Ty projekt ustawy autorstwa PiS. Wystarczy dużo i głośno hałasować, a ciemny lud to kupi.
PS. Poseł Dera (główny spec. od projektu ustawy) ma na działce altanę czy dom letniskowy?
drzon / 89.161.17.* / 2008-03-24 17:03
tak to jest stary beton panowie -popatrzcie na wsólnoty mieszkaniowe -kiedyś brakowało pieniedzy i popadały w ruinę , obecnie gdzie jest mądre zarządzanie jest okej, ciągnąc dalej w cześniej nie było PZD a były stowarzyszenia, więc działkowców w zięto w jasyr
Tokaj / 87.116.252.* / 2009-07-08 17:45
Oczywiście jak najszybciej zlikwidować PZD i przekazać na mądrych zasadach pod zarządzanie samorządowe.
menia / 82.177.169.* / 2010-04-01 08:24
PZD to stara komuna trzymaja sie swoich stolkow kurczowo juz dawno powinni wypiepszyc ich na zbita morde a nie bioro kase za nic dzialki powinny byc wlasnoscia dzialkowiczow
................. / 94.232.217.* / 2010-05-22 12:46
Sa dobre i złe strony uwłaszczenia. Mnie by to odpowiadało. Moja działka i kilka sąsiednich w każdym roku są podmoknięte, woda prze długi czas utrzymuje się w wys. 0.5 - 1 metra. Prezes nie chce słyszeć o odwadnianiu bo z jego i innych działek woda po deszczu schodzi na nasze grunty i jemu nie grozi zniszczenie plonów czy drzewek. Opłaty wszyscy działkowcy ponosimy te same. Ponieważ działki nie są naszą własnością my z podmokniętych terenów nie chcemy dokładać do nich ( prywatnie nawiezienie ziemi czy też odwadnianie ) Gdyby działki były nasze wtedy chętnie prywatnie możemy coś ulepszać. Najśmieszniejsze jest to, że płacimy za wodę miejską ale jej prawie nie używamy bo nie możemy przez dłuższy czas w roku wejść na działkę - staw.
Działkowjec-Szczecin / 83.21.237.* / 2010-11-29 20:15
Niewypał korupcjgenny post/komuna to wszystkie pozostał paskustwa społeczne,np: czyn na ROD-jest to fikcja,mówi się że to prace za pochodzenie,pochodzi się do śniadania i godzinę pośniadaniu i zaliczone.Uczciwi działkowcy oczekują (uwłaszczenia-wykupu) i płacenia do gminy uczciwje podatek.Jestem emeryem, dla mnie działka to moje życie to mój fisnes.Wszelkie kliki z racji PZD-ROD powinny zniknąć z mapy oraz hystori Polski.To hańba że rządy od czasów Stalina nie umieją sobie poradić z tym tworem.Spytajcie p.Jaruzelskieg albo sowietów jak rozbroić ten niewypał.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy