Forum Forum podatkoweOdliczenia

dziecko uczące się i pracujące

dziecko uczące się i pracujące

perzyna / 2011-04-01 09:47
Witam i proszę o pomoc!!
Mam córkę 21 lat, która uczy się II rok W liceum zaocznym od 25 października 2010 podjęła pierwszą pracę na 3/4 etatu ( na podstawie umowy o pracę ) w PIT- 11 widać że osiągnęła przychód 2136,41 za 2010 rok. Jak ją rozliczyć ?, a może nie podlega rozliczeniu ? tylko mogę ja osobiście odliczyć sobie ulgę na dziecko, ale czy z tego odliczenia wyłaczyć okres wakacji ?
Wyświetlaj:
belladonna / 2011-04-01 10:44 / Tysiącznik profesjonalny
Podlega rozliczeniu. Skoro przychód to: 2136,41, więc w córki PIT nie powstaną obowiązki podatkowe. Ewentualne pobrane zaliczki na podatek (jeśli były pobrane) będzie mieć do zwrotu.
Co do ulgi, to czy córka kontynuowała naukę po wakacjach? Czy zakończyła edukację w trakcie roku?
perzyna / 2011-04-02 13:45
witam
córka uczy się nadal, więc mogę ją odliczyć jako dziecko ?
belladonna / 2011-04-02 16:01 / Tysiącznik profesjonalny
Słyszałam "teorie", ze jak dziecko podejmie pracę, to w sumie zaczyna być na swoim utrzymaniu... ale sama ustawa zezwala na odliczanie jeśli dochód dziecka nie przekracza kwoty 3.089 zł i bynajmniej nie określa z czego, więc moim zdaniem masz prawo do ulgi za wszystkie miesiące (kontynuacja nauki, a wtedy nie wyłącza się miesięcy wakacyjnych, bo nawet przy zakończeniu w połowie roku, np maturzysta, który nie podejmie studiów rodzic odlicza miesiące wakacyjne też) :-))

Najnowsze wpisy