Forum Polityka, aktualnościGospodarka

#dziejesienazywo: Co z pomocą dla frankowiczów?

#dziejesienazywo: Co z pomocą dla frankowiczów?

Wyświetlaj:
jan9383 / 83.144.71.* / 2016-01-12 23:50
W nosie mam frankowiczów cwaniaczków. Trzeba było siedzieć z mamusią i tatusiem w domu i najpierw zarobić ... Niech płacą za swoją głupotę. Nigdy nie poprę żadnych dopłat do kredytów NIE STAĆ CIĘ TO NIE KUPUJ !!!
sexPIStols / 83.3.188.* / 2016-01-13 06:47
zgadzam się ! Po co Kowalski ma mieć lepiej ? A niech baki zarabiają (i wyprowadzają poza granicę) miliardy rocznie !
marek63 / 178.252.23.* / 2016-01-12 22:28
juz mam dosc tego biadolenia tych niby biednych frankwiczow!! wedlug badan sa to ludzie dobrze zarabiajacy na chwile obecna i maja spore rezerwy zeby spokojnie to placic!!! jak brali to doskonale wiedzieli co moze sie zdarzyc w kazda strone!!! a jak by teraz frank byl po zlotowce???!!!! i jak by im banki chcialy przewalutowac bo stracily??? to by dopiero robili raban- ze chca ich okrasc i oszukac bo oni byli przedsiebiorczy i przewidujacy!!! NIE MA ZNACZENIA CZY DOSTALI FRANKI DO REKI CZY ZLOTOWKI!!! KOMBINOWALI WIEC KONSEKWENCJE TEZ POWINNI PONIESC!!! JA JESTEM PRZECIWNY TAKIEJ POMOCY!!! BO TO NIE JEST POMOC TYLKO OKRADANIE ZWYKLYCH OBYWATELI ZEBY DAC CWANIAKOM I KOMBINATOROM!!! wiec drodzy bankowcy traktujcie ich na rowni z innymi kredytobiorcami bo inaczej stracicie zaufanie milionow waszych klientow!!!
tomek471 / 217.96.42.* / 2016-01-13 07:55
Biedny umysłowo człowieku... pomoc państwa ma się sprowadzić do tego, by wymusiło na bankach respektowanie prawa gdyż już w 2010 roku SaD RP wydał wyrok, że umowy zawierane z "frankowiczami" były nielegalne! Myślisz że jakiś bank wystąpił do swoich fert z propozycją zmiany umowy? Nie. A dlaczego? Bo wiedzą że im wszystko wolno i nikt ich nie ruszy. Pomoc państwa to nie dopłaty w gotówce do kredytów ale zmuszenie banksterów do respektowania prawa.
sexPIStols / 83.3.188.* / 2016-01-13 06:52
oprócz tego, że brak ci wiedzy ekonomicznej to brakuje ci klepy !
jacek2962 / 2016-01-13 00:06
Biedny człowieku nie rozumiesz żeby pożyczyć franki to trzeba je mieć, banki ich nie miały. Nie chcę od Ciebie pomocy, bo po Twoim wpisie widać że nie umiałbyś nikomu pomóc chyba nawet sobie.Czy mam rezerwy czy nie żeby coś płacić to nie Twoja sprawa może o wiele więcej i wydajniej od Ciebie pracuję. To Państwo pewnie i tak nic nie zrobi, aby pomóc frankowiczom ale w odróżnieniu od Ciebie nie będę biadolić aby nie pomóc innym.
AMBER - frank / 31.174.114.* / 2016-01-12 22:24
dwa bufony sobie bredzą..... bla bla kwik bla
monbbbbbb / 83.29.89.* / 2016-01-12 22:22
wiedzilei co brali niech teraz spłacają śmiali się wszystkim że stac ich na kredyt we frankach że taki kurs tani
jkzxy / 91.226.50.* / 2016-01-12 18:18
do jkd przede wszystkim tzw "frankowicze"bo banki nikomu nie wypłaciły chf ów tylko złotówki i tylko twórcza kryminalna kiegowość odniosła te kredyty do chf za co pomysłodawca tego przestepstwa powinien zaliczyć dożywocie w celi z gejami. Normalne jest wiec że ludzie podaja kwote w zł bo taką walutę otrzymali deweloperzy którzy sprzedawali mieszkania i to nie jest fikcja tylko udowodnione fakty. Jezeli jkd idziesz do sklepu i kupujesz za zł chleb na tzw zeszyt czyli zapłacisz jutro, to innym mówisz za ile ten chleb kupiłeś w zł i nie wazne że nieuczciwy piekarz opowiada wszędzie ze przeliczył sobie te zł za ten chleb na chf i masz mu oddać na nastepny dzień równowartość chf w zł.....to jest oszustwo i sciganie tego oszustwa tu idzie a nie o pomoc frankowiczom, tu chodzi o wyegzekwowanie prawa i przymuszenie bogatego złodzieja do liczenia sie z zasadami prawa i moralności panujacymi w Polsce.
A402 / 31.183.1.* / 2016-01-13 05:27
A gdyby frank kosztował dziś Złotowie przewalutowalbys po 2/zł?
prawdaprawdziwa / 89.77.104.* / 2016-01-12 22:29
Podpisali kredyt we franku, wiedzieli o tym, liczyli ze zarobia i beda placic nizsze raty. Podjeli ryzyko, nikt ich nie oszukal. Gdyby frank nie zdrozal, albo by stanial to nie mowiliby o oszustwie. Nie widze problemu, poza ludzka chciwoscia i glupota. Wiele osob stracilo np na gieldzie, tez zostali oszukani?
egon1003 / 31.61.137.* / 2016-01-13 06:36
dlaczego znowu wklejasz ten sam tekst trollu bankowy
jkzxy / 91.226.50.* / 2016-01-12 18:05
Jak mozna o poszkodowanych rozmawiac tylko z ich krzywdzicielami, przedstawicielami opsji okradajacych czyli bankstery....to nie jest rzetelne dziennikarstwo tylko promocja nieuczciwosci
jkd / 145.237.2.* / 2016-01-12 13:26
Drodzy frankowicze. Dlaczego podajecie swój stan zadłużenia wyrażony w PLN? A zwłaszcza stan zadłużenia w chwili brania kredytu i stan zadłużenia na chwilę obecną. I lamentujecie, że teraz po kilku latach spłaty macie więcej do spłacenia złotówek (ale chyba nie Franków, w których braliście przecież kredyt) niż na początku. Jest to nierzetelna, wręcz wprowadzająca wszystkich w błąd informacja.
Jeżeli braliście kredyt we Frankach, to podawajcie stan swojego zadłużenia też we Frankach. Chyba u żadnego frankowca nie ma takiej sytuacji, że po kilku latach spłaty kredytu ma do spłacenia więcej franków niż na początku. Odsetki od kredytów w CHF przecież malały, a nie rosły w ostatnich latach. A co nas obchodzi, że akurat zarabiacie w PLN? Zarabiajcie we Frankach, jak jest tak wam źle.
A być może są w Polsce frankowicze, którzy zarabiają w rosyjskich rublach. i co wtedy oni mogą powiedzieć? Przecież ostatnio rubel stracił po kilkadziesiąt procent do każdej niemal z obecnych na polskim rynku walut.
kolosnaglinianychnogach / 91.90.160.* / 2016-01-12 17:03
W tym rzecz, że frankowicze brali kredyty w PLN! W celu nabycia rzetelnej wiedzy olecam 24 kłamstwa nt. pseudokredytów w niby-frankach na stronie bankowebezprawie.pl
tomasz j / 94.40.23.* / 2016-01-12 15:28
Bankowcy 10 lat temu dobrze wiedzieli ,że możliwości zapożyczania się we frankach są ogromne i ten produkt wciskali. świadomie pokazywali że frank się opłaca i mydlili oczy przyszłym klientom . mnie osobiście przedstawiono to tak, że już przy składaniu wniosku powiedziano : tu>Pana stać w CHF tu w PLN niestety NIE. później były wykresy ,że to najstabilniejsza waluta od drugiej wojny światowej i tak dalej....decyzja w 14 dni o przyznaniu kwoty i transze do wypłaty. rata do spłaty prawie się na dzień dzisiejszy podwoiła. tak naprawdę to bank miałby ze mną teraz problem,bo mój mały domek jest mniej wart niż pożyczyłem. a o ryzyku kursowym 10 lat temu to było tak.,,myślę że nie powinien pan się teraz tym przejmować''.
jkd / 145.237.2.* / 2016-01-12 13:07
Niech wreszcie media przestaną chrzanić na okrągło o (nie)doli frankowiczów. To są ich prywatne umowy z bankami i jeśli czują się pokrzywdzeni, niech idą ze swoimi żalami do sądów. Jeszcze w Polsce nie ma przymusu prawnego brania kredytów (w odróżnieniu np. od obowiązku płacenia podatków).
Niech jeszcze cieszą się, że Frank jest po 4 zł, bo niedługo może kosztować nawet 5-6 złotych. Trudno się mówi, zaryzykowali, teraz trzeba jakoś sobie z tym radzić.
To nie jest sprawa, którą ma rozwiązać rząd. Rolą rządu (i parlamentu) w podobnych sprawach jest co najwyżej opracowanie takiego prawa, aby zawierane umowy zabezpieczały interesy wszystkich jej stron. Ale to dotyczy przyszłości. na dzień dzisiejszy niewiele da się zrobić, bo do tej pory politycy mieli ważniejsze sprawy niż stanowienie dobrego prawa. Banki nie złamały istotnie prawa przy zawieraniu umów kredytowych, bo takiego po prostu nie było (przynajmniej do 2009r). Rząd więc nie pójdzie w tej sprawie na wojnę z bankami, bo wie, że przegra (jak nie w Polsce to w sądzie europejskim). Namiastką tego był niedawny wyrok TE w Luksemburgu. Gdyby było inaczej, PiS już dawno rozprawiłby się z bankami, bo kredytobiorcy to głównie kilkusettysięczny elektorat PO, więc to łakomy kąsek do przeciągnięcia go na swoją stronę tym bardziej, że PO nic w sprawie frankowiczów nie zrobiło.
jacek2962 / 2016-01-13 00:16
Twoja wiedza nt kredytów frankowych jest powalająca, inne rządy potrafiły przed spekulacjami walutami chronić swoich obywateli. Jeżeli tak ci przeszkadza że ktoś kto czuje się pokrzywdzony próbuje uzyskać pomoc to poprostu się nie wtrącaj. To banki zarobiły kasę na nie uczciwych transakcjach i tysiące frankowiczów już wystąpiły do sądów w tej sprawie, Twoje wyroki i wynurzenia nikomu nie są potrzebne oby cię ktoś obrobił i wszyscy się od ciebie odwrócili może wtedy się zastanowisz. Frankowicze to nie cwaniaki tylko normalni ludzie którym często tak jak mi nie chciano przyznać kredytu w zł.
artt5 / 79.189.156.* / 2016-01-12 12:26
Jestem "frankowiczem". Nie chcę pomocy od Państwa. Chciałbym mieć możliwość przewalutowania kredytu na PLN od dnia udzielenia jej ze wszystkimi tego konsekwencjami m.in. z wyższym oprocentowanie, a co za tym idzie wyższymi ratami. Różnica w obecnie opłacanych ratach i tych po przewalutowaniu byłaby do uregulowania do podpisaniu nowej umowy lub zwiększyłaby kwotę zadłużenia. Wtedy każda osoba biorąca kredyt w walucie obcej mogłaby zdecydować, czy zostaje przy tej umowie którą ma, czy też zmienia ją na PLN.
FRANKOWICZE 20000 / 83.243.32.* / 2016-01-12 12:40
A JA CHCĘ NA 8 LAT TAK JAK CI CO DOSTALI POMOC OD PAŃSTWA NA MDM (MIESZKANIA DLA MŁODYCH), KTÓRZY WZIĘLI KREDYTY W ZŁ I PAŃSTWO DOPŁACA IM DO KREDYTU ZŁOTOWEGO PRZEZ 8 LAT BO KREDYT BYŁ DROGI.........................
resett / 80.52.141.* / 2016-01-12 12:25
jak brałem kredyt w złotówkach "frankowicze" śmiali się ze mnie, teraz role sie odwróciły. to jest chyba normalne, że jak bierze się kredyt w obcej walucie na 30 lat to sytuacja może sie zmienic i nie zawsze będzie kolorowo. nie jest powiedziane, że za pięć lat sytuacja znowu się nie odwróci i frankowicze znowu będą na kożystnej pozycji. to jak gra na giełdzie : jak zarabiasz to jest dobrze a jak uwalisz to co ? rząd ma Ci pomóc ?? rzenada sami sobie są winni. zreszta na biednych nie trafiło.... zarabiasz w złotówkach to kredyt bierzesz w złotówkach to nic nadzwyczajnego
Michal1007 / 83.6.58.* / 2016-01-12 20:15
Ja jestem frankowiczem. Nikt z nas nie chce pomocy rządu. Tego rodzaju skrajnie uproszczone spojrzenie na sytuację jest pewnie uwarunkowane ograniczeniami pojmowania, o czym świadczą braki w podstawowym wykształceniu (jak na przykład pisanie "kożystnej" lub "rzenada"). Komentarzy takich baranów w ogóle nie powinno się publikować. Szkoda prądu.
MARCIN MARCIN / 83.8.54.* / 2016-01-13 08:32
baran to jestes ty ze taka umowe podpisales.
SLK / 89.71.227.* / 2016-01-12 12:24
O szanse na pomoc pytacie ekonomistów z BGŻ BNP Paribas, a nie... przedstawicieli rządu? Kolejne plotki? A gdzie rzetelne informacje?
Aga977 / 89.77.70.* / 2016-01-12 12:21
Przepraszam, a co rząd zrobi dla innych osób posiadających kredyty mieszkaniowe !!!!!!!!!!! Frankowicze sami na własne życzenie posiadając pełną świadomość konsekwencji zaciągnęli tego rodzaju zobowiązania, tak samo jak i inni biorący kredyt w PLN. Jeżeli chodzi o konsekwencje to nikt w momencie zaciągania kredytu nie przykładał do tego wagi. Po za tym znam kilkanaście osób mających takie kredyty i większość twierdzi, że owszem wzrosły im raty ale ich wysokość jest do przyjęcia (podobne do rat kredytów w PLN - chociaż i tak niższe). Naprawdę zastanówmy się co zrobić z Polską a nie jak pomóc komuś, komu nie jest źle, sama mam kredyt i rozdmuchiwanie że Frankowicze są nieszczęśliwi i oszukani jest nie na miejscu.
ABC103 / 83.243.32.* / 2016-01-12 12:37
SZKODA SŁÓW NA TE TWOJE WYPOCINY!!!!!!!!!!!!
alksjdhfgvjshnvop0uf[hd jbv9aouh[hfd[f / 193.239.225.* / 2016-01-12 12:20
a co mnie to powinno obchodzić , dlaczego tylko im trzeba pomóc a ci mają kredyty zwłaszcza młode małżeństwa mają w złotówkach to im nie trzeba pomóc ? to tacy sami ludzie jak frankowicze wiedzieli na co sie decydują więc trudno każdego szkoda , albo pomoc dla wszystkich albo żadnej pomocy
omegae / 37.128.84.* / 2016-01-12 12:16
Nie rozumiem dlaczego my wszyscy mamy dokładać się do frankowiczów, było wiele okazji do przewalutowania kredytu, skoro ktoś nie myślał wcześniej to teraz musi liczyć się z konsekwencjami. Ja mam kredyt w pln, spłacam go i państwo mi w tym nie pomaga, żeby było sprawiedliwie to mi też powinno pomóc. Są też ludzie którzy zawsze byli oszczędni i sami uzbierali na mieszkanie (ciężką pracą i wyrzeczeniami) dlaczego oni teraz mają dokładać się i spłacać czyjeś zadłużenia.
Frank757 / 95.51.8.* / 2016-01-12 12:22
Nie "my wszyscy" tylko banki , które nabiły ludzi w butelkę. Frankowicze to nie górnicy do których dokładamy się "my wszyscy"
omegae / 37.128.84.* / 2016-01-12 13:22
Jak banki mają pomóc? Rząd chce to z robić z pieniędzy z budżetu, a pieniądze w budżecie skąd się biorą? Z podatków które płacimy wszyscy. Ja w takim razie też chce pomocy w spłacie mojego kredytu w pln, zaznaczam że mam mieszkanie nie z MDM i państwo mi do niczego nie dopłaca. Kredyty we frankach można było przewalutować już dawno temu, trzeba było tylko myśleć
FRANKOWICZE / 83.243.32.* / 2016-01-12 12:21
S********* STĄD BANKOWY TROLU I OSZUŚCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
max854 / 83.11.136.* / 2016-01-12 12:16
przez 8 lat pis nie wygrywalo..obiecoało frankowiczom pomoc i nagle doszli do wladzy? pytam: czyimi głosami wygrało PIS? dowiecie sie o tym przy nastepnych wyborach

Najnowsze wpisy